Srebro, naturalny kamień, warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-03, 08:55   #1
My4tic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1

Srebro, naturalny kamień, warto?


Hej,

Mam do Was prośbę. Chcę kupić na urodziny dziewczynie ten (Allegro) KLIK pierścionek. Kobieta napisała mi, że sprowadzane są one z USA, kamienie są naturalne i w związku z tym cechuje je nierównomierny kolor. Myślicie, że warto kupić? Jakie są ceny podobnych pierścionków u jubilera? Nie wiem za bardzo czy kupować takie coś na Allegro... Na co zwrócić uwagę? Nie chciałbym władować się na jakąś plastikową tandetę.

Z góry dzięki za rady.
My4tic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 09:56   #2
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Wiesz biżuteria jest czymś wyjatkowym dla kobiety czymś osobistym, co moze pokochać lub nielubić, ja osobiscie wolałabym sama wybrać coś co bede nosić nawet jesli miałoby byc to od ukochanej osoby, poprostu wole nie dostawac niespodzianek które potem beda lezały a co gorsza za duze pieniądze
Jesli chodzi o ceny to u jubilera sa rózne ale standardowo duzo większe, a ta pani na Allegro napisała dokładnie jakie tam sa kamienie ,ale kup[owanie na Allegro jest z jednej strony na nasza odpowiedzialnosć bo to my potem latamy z reklamacjami, ale z drugiej strony jesli pani wystawia taki pierscionek to raczej nie jest to plastikowa tandeta tymbardziej, ze widzę że ma same pozytywne opinie.
Ale jak dla mnie to ja wolałabym abys pokazał dziewczynie to cudeńko, chyba ze znasz jej gust na 200%. Pozwodzenia

Edytowane przez nemala
Czas edycji: 2008-11-03 o 09:58
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:10   #3
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

pytanie czy to leżało koło topazu, czy to jakiś zwykły syntetyk. Ja bym poszła do jubilera.
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 11:08   #4
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Cytat:
Napisane przez My4tic Pokaż wiadomość
Mam do Was prośbę. Chcę kupić na urodziny dziewczynie ten (Allegro) KLIK pierścionek.
Ile Twoja dziewczyna ma lat?

Bo ten projekt jest dość...hm...no...klasyczn y powiedzmy. Jeżeli jest w wieku nastoletnim do dwudziestokilkuletnim, to nie wiem, czy będzie miała to do czego nosić i czy w ogóle będzie chciała...

Albo znasz jej gust i wiesz, że na 100% lubi tego typu biżuterię, albo może lepiej poszukaj czegoś innego...

To oczywiście moje prywatne zdanie. Mnie osobiście ten pierścionek kojarzy się z taką błyskotką, która daje po oczach, i była przebojem jakieś 15 lat temu. Takie trochę jarmarczne błyszczące kamyczki. Za te same pieniądze możesz kupić coś ręcznie robionego i naprawdę niepowtarzalnego, z mniejszym współczynnikiem kiczu.

No pytałeś o zdanie ;P
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 12:07   #5
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Ładne te pierścionki nawet, wydaje mi się że kamienie są prawdziwe- bo strasznie przypominają te które są w ofercie pewnego znanego mi sprzedawcy- dość renomowanego zresztą. Ceny też są realne- kamienie szlachetne do opraw szczególnie nie za duże i w nietypowych kolorach( np. czarne szafiry) wcale nie są zbyt drogie Sprzedawca ma więcej pozytywów ze sprzedaży niż z kupna( znaczy naprawde jest nastawiony na solidną sprzedaż a nie oszustwo). Najbardziej problematyczne wydaje się w tym wszystkim czy obdarowanej ten akurat model się spodoba- na miejscu autora wątku zabrałabym "przypadkiem" do jakiegoś stacjonarnego jubilera i patrzyła przy czym jej oczy się świecą.No i dokładnie sprawdzić rozmiar trzeba
A tak na marginesie- jak dla mnie najciekawszy jest ten z trójkątnymi granatami w kółko ustawionymi
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 13:36   #6
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Na Twoim miejscu przemyślałabym sprawę. Wiem (z własnego doświadczenie) jak trudno "dogodzić kobiecie" Mój mąż pzry tego typu prezentach zabiera mnie ze sobą i mogę sobie sama wybrać. Już raz dostał po uszach i teraz jeździmy na wpólne "kupowanie" prezentów. On też woli sam sobie coś wybrać
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 19:19   #7
Adelciaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Mnie się wydaje , ze kupowania na Allegro nie jest dokońca bezpieczne ... U jubilera mozesz wszystko pomacac , sprawdzic , czy prawdziwe , a tak ? Nie wiadomo , jaki kit mogą c przesłac
Adelciaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 21:21   #8
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Z tym Allegro to nie jest znów aż tak niebezpiecznie Fakt, pomacać to sobie nie można, no i na zdjęciu może dany produkt "ciut" lepiej się prezentować niż w rzeczywistości, ale net to duża wygoda.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:55   #9
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

I do tego ceny na allegro są bardziej zbliżone do tego ile dana rzecz może być naprawde warta- nie płacisz za trzy nadąsane panie sprzedawczynie, ochroniarza i fontanne przed centrum handlowym gdzie mieści się sklep
Kwestia tylko w odpowiednim filtrowaniu sprzedawców by nie trafić na oszusta
Jakbym miała w realu kupować materiały a nie na allegro to by mnie pewnie na mniej niż połowe tego co kupuje było stać
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 07:56   #10
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Zgadzam sięSzcz ególnie jeśli porówna się choćby ceny półfabrykatów (wszystko jedno, czy posrebrzanych, czy srebrnych) - w realu ceny chore Na giełdzie widziałam JEDNĄ SZTUKĘ rurki srebrnej ok. 30-25 mm długa za ok 6 zł!!!! Na Allegro jedna taka ok 1zł, a nawet i po 30 gr gdy kupi się w zestawie
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 09:13   #11
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Srebro, naturalny kamień, warto?

Mój pierścionek zaręczynowy z TŻem wypatrzyliśmy na allegro, został tam też zamówiony, a odbiór nastąpił w siedzibie tego jubilera, która mieści się w budynku urzędu probierczego w chorzowie. Zakupy na allegro to kwestia znalezienia odpowiedniego sprzedawcy.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.