Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 22:13   #3031
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Kremy tłuste i półtłuste są raczej dla cer suchych odwodnionych, a nie tłustych odwodnionych. Cera sucha z trochę innych przyczyn jest odwodniona, jej problem polega na tym, że wydziela za małą ilość łoju ( a on jest odpowiedzialny za wiązanie wody w naskórku i przeciwdziałanie odparowywaniu ). Jeśli chodzi o skórę tłustą - jej odwodnienie spowodowane jest wadliwym składem łoju. Mimo że jest produkowany w dużej ilości, nie rozprowadza się równomiernie i zalega w gruczołach łojowych (trądzik). Dlatego też nie spełnia swojej roli.
Dlatego skórze suchej potrzeba substancji tłuszczowych zastępujących łój, a skórze tłustej raczej lekkich niekomedogennych środków plus to co już wcześniej pisałam - odblokowanie porów skóry ( nie lubie tego okreslenia ).

Tak na marginesie - dlatego swoją skórę natłuszczałam - ponieważ w trakcie kuracji łój jest produkowany w niewielkiej ilości i skóra staje się chwilowo sucha. Ale możliwe że retinoidy nie na każdego działają tak samo silnie jak na mnie.

Musiałam dwa razy przeczytać żeby zrozumieć hehe, to czemu natłuszczasz bo tak wywnioskowałam że tylko sucha skóra potrzebuje tego, ale nie ta nasza sucha podczas kuracji?dobrze zrozumialam?
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 22:23   #3032
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Musiałam dwa razy przeczytać żeby zrozumieć hehe, to czemu natłuszczasz bo tak wywnioskowałam że tylko sucha skóra potrzebuje tego, ale nie ta nasza sucha podczas kuracji?dobrze zrozumialam?
NatłuszczaŁAM w czasie kuracji, bo wtedy suchość wynika z za małej ilości łoju. Tzn. u mnie tak było
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 23:06   #3033
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
NatłuszczaŁAM w czasie kuracji, bo wtedy suchość wynika z za małej ilości łoju. Tzn. u mnie tak było

Ahh..racja Ty już po kuracji, a czego używałaś?Ja stosuje AA krem półtłusty skóra wrażliwa, myślę że się nadaje, chociaż zastanawiam się czy przerzucić się na nawilżające.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 23:46   #3034
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
ciekawa jestem jak dziala kwas hialuronowy do nawilzania z biochemii urody bez konserwantow i zapychaczy..
Mnie polecono Bepanthen ale zrezygnowalam no bo w skladzie parafina no szok!
Kwas hialuronowy z BU nawilża, ale bardzo słabo. W sensie takim, że kiedy stosowałam go podczas używania kremu z retinolem nie radził sobie i potrzebowałam lekko tłustego kremu. Osobiście myślę, że nie poradzi sobie z wysuszoną na wiór suchą skórą.
Podczytuję was i chyba skłaniam się do kuracji roa. Boję się tylko najbardziej o moje cienkie włosy, nie chcę ich stracić
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 11:21   #3035
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny, mam pytanie troche z innej beczki, bowiem chcialabym zrezygnowac z podkaldy - fluidu ale poki co nie jestem przekonana, zeby nic a nic "pudrowego" na buzke nie nakladac, wiec pomyslalm ze jakis puder tylko tak do musniecia ,delikatny w kompakcie, czy prasowany - nie wiem jak jest roznica miedzy nimi by mi sie przydal. Z tym ze tyle jest tego na rynku ze nie mam pojecia jaki i jaka marke wybrac moze Wy cos doradzicie....
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 11:26   #3036
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie troche z innej beczki, bowiem chcialabym zrezygnowac z podkaldy - fluidu ale poki co nie jestem przekonana, zeby nic a nic "pudrowego" na buzke nie nakladac, wiec pomyslalm ze jakis puder tylko tak do musniecia ,delikatny w kompakcie, czy prasowany - nie wiem jak jest roznica miedzy nimi by mi sie przydal. Z tym ze tyle jest tego na rynku ze nie mam pojecia jaki i jaka marke wybrac moze Wy cos doradzicie....
Zapraszam do poczytania o podkladach mineralnych na podforum mieralnym

a to moj watek i zdjecie przed/po

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311233

Sa to podklady mineralne sypkie i niedowierzalam ze tak kryja, co wiecej, nie zapychaja, nie uczulaja, nie podrazniaja.. 5 skladnikowe, same mineraly PRAWDZIWE. Nie zadne konserwanty itp. swinstwa. Nadmienie ze ja 10 lat fluidow uzywalam i to byl masakryczny blad. Po mineralach cera troche mi sie poprawila bo oddycha w koncu
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-02-14 o 11:30
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 13:21   #3037
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Ahh..racja Ty już po kuracji, a czego używałaś?Ja stosuje AA krem półtłusty skóra wrażliwa, myślę że się nadaje, chociaż zastanawiam się czy przerzucić się na nawilżające.
Uzywalam tez AA ale nawilzajacego do bardzo suchej skory. Jak dla mnie byl ok.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 13:44   #3038
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Zapraszam do poczytania o podkladach mineralnych na podforum mieralnym

a to moj watek i zdjecie przed/po

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311233

Sa to podklady mineralne sypkie i niedowierzalam ze tak kryja, co wiecej, nie zapychaja, nie uczulaja, nie podrazniaja.. 5 skladnikowe, same mineraly PRAWDZIWE. Nie zadne konserwanty itp. swinstwa. Nadmienie ze ja 10 lat fluidow uzywalam i to byl masakryczny blad. Po mineralach cera troche mi sie poprawila bo oddycha w koncu

no no efekt super - gratuluje!!! z tym ze nie wiem czy bede umiala nakladac mineraly, gdyz wczesniej nie mialam z nimi do czynienia, czy z nimi jest tak samo jak z pudrem sypkimi?? chcialabym ominac etap z korektorami - czy tak mozna?? i uzyc jedynie tego pudru wykanczajacego?? Ahe i gdzie mona nabyc mineraly ktorych uzywalas???
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 16:04   #3039
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Roaccutane

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Pewien ginekolog mi kiedys przepisal, kiedy moja broda stala sie bardzo problematyczna po odstawieniu Diane-35 (moim najwiekszym bledem bylo siegniecie po nia...). Lek jest ponoc bardzo skuteczny, ale balam sie skutkow ubocznych, ktorych lista jest naprawde dluga. Nie zrealizowalam recepty, doswiadczenia z Diana-35 kazaly mi wziac owe skutki pod uwage.

ja biore Diane 35 od 6 lat (zamiennie z inna antykoncepcja. tzn 1 rok diane, 1 rok yasmin, 1 rok diane, 1 rok yeanine, 1 rok diane...).

zawsze jak jestem na diane 35 mam swietna cerę i zero problemów z wypryskami.

po odstawieniu troszke wiecej loju, ale w sumie stan skory sie nie zmienia
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 19:31   #3040
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Roaccutane

Cześć dziewczyny

Mam mały problem

Dziś moje tabletki Acne cały dzień przeleżały na ciepłym/gorącym kaloryferze, jedyny plus to, to ze leżały też na ręczniku... Kurcze, tylko boje sie, ze mogło to ciepło im zaszkodzić, w sumie opakowanie było nieco ciepłe
nie wiem co robić...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 14:53   #3041
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam mały problem

Dziś moje tabletki Acne cały dzień przeleżały na ciepłym/gorącym kaloryferze, jedyny plus to, to ze leżały też na ręczniku... Kurcze, tylko boje sie, ze mogło to ciepło im zaszkodzić, w sumie opakowanie było nieco ciepłe
nie wiem co robić...
Heh a co tabletki robily u Ciebie na reczniku, na kaloryferze? Sorki ale to dla mnie abstrakcja jakas

Chyba na ulotce powinno pisac cos o temp. ale pewnie nic sie nei stalo..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 15:12   #3042
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

co robiły;p hm.... opalały się :P

A tak poza tym, to mój pokój i wszystko w nim, to jedna wielka abstrakcja
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 16:46   #3043
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
co robiły;p hm.... opalały się :P

A tak poza tym, to mój pokój i wszystko w nim, to jedna wielka abstrakcja
Dzieki Twojemu postowi normalnie mam usmiech na twarzy co nieczesto sie pojawia ostatnio

Retinoidki nie mogą się opalać ale jak wyciagnelas tabletki z opakowania a byly takie neutralne to raczej nic nie powinno byc, gorzej jakby byly dosć ciepłe, tak sądzę.

Sluchajcie.. jaki filtr polecacie na twarz co by nie zapychal? Mialam SVRy - zapychaly strasznie! Mialam LRP, za ciezki byl.. innych nie probowalam. Mam wziac 50tke? 15? 100? Musza byc bez caprylic/glycerin/parafinum liquidum i bez parabenow o ile to mozliwe
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 17:02   #3044
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Sluchajcie.. jaki filtr polecacie na twarz co by nie zapychal? Mialam SVRy - zapychaly strasznie! Mialam LRP, za ciezki byl.. innych nie probowalam. Mam wziac 50tke? 15? 100? Musza byc bez caprylic/glycerin/parafinum liquidum i bez parabenow o ile to mozliwe

niestety nie moge ci pomoc bo sama szukam dobrego filtru, co by tez nie zapychal; wkrotce mam wizyte u dermy moze on cos poleci... jak tak to dam znac;



a propos parabenow, jakis juz czas temu czytalam ze powinno sie ich unikac w kosmetykach hmmmm czy moze mi ktos napisac dlaczego??? Dzisiaj kupilam - tak bardzo zachwalay physiogel stiefel'a i co.... w swoim skaldzie ma az trzy skladniki konczace sie paraben - methylaparaben, propylparaben i butylparaben a moze to jakis inny parben - niestety nie znam sie na tych nazwach, skladach itp ale bardzo mnie to zastanowilo dlaczego tak "groznie" brzmiace nazwy sa w tak, niby delikatnym produkcie?????
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 18:09   #3045
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
niestety nie moge ci pomoc bo sama szukam dobrego filtru, co by tez nie zapychal; wkrotce mam wizyte u dermy moze on cos poleci... jak tak to dam znac;



a propos parabenow, jakis juz czas temu czytalam ze powinno sie ich unikac w kosmetykach hmmmm czy moze mi ktos napisac dlaczego??? Dzisiaj kupilam - tak bardzo zachwalay physiogel stiefel'a i co.... w swoim skaldzie ma az trzy skladniki konczace sie paraben - methylaparaben, propylparaben i butylparaben a moze to jakis inny parben - niestety nie znam sie na tych nazwach, skladach itp ale bardzo mnie to zastanowilo dlaczego tak "groznie" brzmiace nazwy sa w tak, niby delikatnym produkcie?????
Dla mnie Physiogel to byla porazka, nie wiem czym sie ludzie zachwycali Serio. Postac mleczka mi nie odpowiadała, do tłustej cery.. Najlepsze co narazie mam to Bioderma Sensibio i chyba sie z nia nie rozstane, chociaz ma w skladzie Caprylic, ale ta woda dziala na mnie zbawiennie.

Parabeny to konserwanty

U niektórych ludzi powoduje kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy).

Cytat:
Metyloparaben ma właściwości estrogenne, dlatego należy wystrzegać się stosowania produktów zawierających parabeny, w razie zaburzeń hormonalnych związanych z nadmiarem estrogenów, w okresie ciąży i karmienia (laktacji). Konserwanty typu parabenów zaburzają także spermatogenezę u mężczyzn. Metyloparaben działa destrukcyjnie na mitochondria oraz materiał genetyczny. Należy do mutagenów, czyli związków wywołujących mutacje. Istnieją doniesienia o onkogennym (rakotwórczym) wpływie parabenów, zwłaszcza w rozwoju raka sutka. Oczywiście niebezpieczne staje się codzienne używanie balsamów do ciała zawierających metyl-, etyl-, propyl-, butyl- lub izobutyloparaben.... Ulega kumulacji w skórze i w węzłach chłonnych. Uszkadza nerki, śledzionę, wątrobę i grasicę.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 18:42   #3046
gacusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej, witam wszystkich serdecznie
od 2 miesiecy biore Aknenormin. Od około 2 tygodni nie wyskakują mi juz zadne nowe pryszcze i ogromnie sie z tego ciesze. Niestety miałam bardzo ostrą postać trądziku po ktorej zostało mi mnóstwo blizn na policzkach,brodzie i czole. Są małe, ale czerwone i bardzo widoczne ;(
wiecie moze czy jest jakas szansa by blizny choc troche same sie zagoiły? a moze jedyna szansa to peeling po zakończeniu kuracji???albo jakies kremy?
gacusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 18:55   #3047
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dla mnie Physiogel to byla porazka, nie wiem czym sie ludzie zachwycali Serio. Postac mleczka mi nie odpowiadała, do tłustej cery.. Najlepsze co narazie mam to Bioderma Sensibio i chyba sie z nia nie rozstane, chociaz ma w skladzie Caprylic, ale ta woda dziala na mnie zbawiennie.

Parabeny to konserwanty

U niektórych ludzi powoduje kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy).



po szybkim "przegladzie" moich kosmetykow jestem w szoku ile z nich zawiera wlasnie - paraben.....
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 20:27   #3048
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dla mnie Physiogel to byla porazka, nie wiem czym sie ludzie zachwycali Serio. Postac mleczka mi nie odpowiadała, do tłustej cery.. Najlepsze co narazie mam to Bioderma Sensibio i chyba sie z nia nie rozstane, chociaz ma w skladzie Caprylic, ale ta woda dziala na mnie zbawiennie.

Też nie lubię Physiogelu, straszliwie mnie zapychał a przy tym świeciłam się jak żarówka. Za to bardzo lubię ich żel do mycia twarzy
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 20:42   #3049
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Też nie lubię Physiogelu, straszliwie mnie zapychał a przy tym świeciłam się jak żarówka. Za to bardzo lubię ich żel do mycia twarzy

nie spotkalam sie z ZELEM do mycia twarzy tej firmyczy mozesz podac dokladna nazwe lub linka.....
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 20:58   #3050
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez gacusia Pokaż wiadomość
hej, witam wszystkich serdecznie
od 2 miesiecy biore Aknenormin. Od około 2 tygodni nie wyskakują mi juz zadne nowe pryszcze i ogromnie sie z tego ciesze. Niestety miałam bardzo ostrą postać trądziku po ktorej zostało mi mnóstwo blizn na policzkach,brodzie i czole. Są małe, ale czerwone i bardzo widoczne ;(
wiecie moze czy jest jakas szansa by blizny choc troche same sie zagoiły? a moze jedyna szansa to peeling po zakończeniu kuracji???albo jakies kremy?


Już pisały dziewczyny w tym wątku o tym, najlepiej przeczytaj, mi trochę zbladły,chociaż nie wiem dlaczego czasami są ciemniejsze ale nie skończyłam jeszcze terapii.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:13   #3051
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
nie spotkalam sie z ZELEM do mycia twarzy tej firmyczy mozesz podac dokladna nazwe lub linka.....
To ten z mnóstwem parabenów więc nie wiem czy chcesz go używać ;-)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wrazliwej.html
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:31   #3052
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
To ten z mnóstwem parabenów więc nie wiem czy chcesz go używać ;-)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wrazliwej.html

juz go zakupilam.... tylko ze czegos nie rozumiem, pisalas ze physiogel cie zapychal, ale ze bardzo lubisz zel do mycia twarzy hmmm czegos tu nie rozumie...

ewentualnie co mozesz poradzic do pilegnacji podczas kuracji izo???
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:56   #3053
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
juz go zakupilam.... tylko ze czegos nie rozumiem, pisalas ze physiogel cie zapychal, ale ze bardzo lubisz zel do mycia twarzy hmmm czegos tu nie rozumie...

ewentualnie co mozesz poradzic do pilegnacji podczas kuracji izo???
Physiogel KREM mnie zapchał, Physiogel ŻEL MYJĄCY lubię. Podczas kuracji izo to zależy jak retinoidy na Ciebie działają. Dziewczyny już sporo pisały czego używają podczas kuracji, dla mnie było wtedy wszystko dobre i nie miałam problemu z doborem kremu - głowne kryterium stanowilo dla mnie czy ładnie pachnie :P Schody się zaczęły później ...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:01   #3054
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Physiogel KREM mnie zapchał, Physiogel ŻEL MYJĄCY lubię. Podczas kuracji izo to zależy jak retinoidy na Ciebie działają. Dziewczyny już sporo pisały czego używają podczas kuracji, dla mnie było wtedy wszystko dobre i nie miałam problemu z doborem kremu - głowne kryterium stanowilo dla mnie czy ładnie pachnie :P Schody się zaczęły później ...
Dobre

No ja pisalam o żelu wlasnie.. mnie zapychal (choc nie wiem czym?), ale postac mial jakiegos mleczka, takie dziwne.. nie jak żel No i swiecilam sie po nim.
Pozniej zabieram sie za szukanie filtra z nienagannym skladem
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:21   #3055
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dobre

No ja pisalam o żelu wlasnie.. mnie zapychal (choc nie wiem czym?), ale postac mial jakiegos mleczka, takie dziwne.. nie jak żel No i swiecilam sie po nim.
Pozniej zabieram sie za szukanie filtra z nienagannym skladem
Hm... a to pewnie używałaś bez wody? Dla mnie był ok. ale stosowany jak zwykły żel. Po prostu nie podrażniał i nie przesuszał mi skóry jak większość innych żeli :/ Teraz mam olejek myjący i jest jeszcze lepszy Ale wtedy nie znałam takich cudów
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 20:18   #3056
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Strasznie wysusza mi się skóra i szukam dobrego nawilżającego kremu. Moja skóra jest bardzo wrażliwa i szukam jakiego dobrego kremu. Derma poleciła mi Nova-baza, stosował ktoś ?

Miał ktoś często bóle głowy podczas stosowania aknenorminu ?

Kurczę, miesiąc minął stosowania tego leku a efekt na razie mizerny... Mam nadzieje że teraz będzie tylko lepiej..

EDIT:
Aaaa czym myjecie twarz ? Bo zauważyłem że woda z krany podrażnia mi skórę... tzn. twarz i pryszcze są strasznie czerwone po umyciu...

Edytowane przez PanSzaraEminencja
Czas edycji: 2009-02-17 o 20:25
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 20:50   #3057
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mi odpowiada kremik nawilzający iwostin - mnie tez po myciu szczypie twarz ale jak posmaruje kremem uczucie to znika -krem jest do cery wrazliwej kosztuje jakies 23 zl - nie uzywam zadnych filtrow jak narazie - tylko krem i robie zwykly makijaz jak zawsze czyli podklad + puder
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 13:05   #3058
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam wszystkich Od dziś zaczynam kurację Izotekiem jestem bardzo ciekawa jaki bedzie efekt. Moim glownym problemem sa zaskorniki i rozszerzone pory, ropne pryszcze prawie wcale sie u mnie nie pojawiaja. Mam wiec pytanie do Was czy naprawde Izo dziala na zaskorniki i pory?? Moja derma poieszyla mnie ze wysyp nie powinien byc u mnie duzy z racji ze skora nie jest w tragicznym stanie. W sumie nie decydowalabym sie na kuarcje bo jakos sobie radze i akceptuje moj wyglad, ale jezeli mam szanse na noramalna buzie to czemu nie! Pozdrawiam wszytskich)
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 16:46   #3059
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Od dziś zaczynam kurację Izotekiem jestem bardzo ciekawa jaki bedzie efekt. Moim glownym problemem sa zaskorniki i rozszerzone pory, ropne pryszcze prawie wcale sie u mnie nie pojawiaja. Mam wiec pytanie do Was czy naprawde Izo dziala na zaskorniki i pory?? Moja derma poieszyla mnie ze wysyp nie powinien byc u mnie duzy z racji ze skora nie jest w tragicznym stanie. W sumie nie decydowalabym sie na kuarcje bo jakos sobie radze i akceptuje moj wyglad, ale jezeli mam szanse na noramalna buzie to czemu nie! Pozdrawiam wszytskich)

Aż dziwne, że postanowiłaś stosować kurację tylko dlatego żeby pozbyć się zaskórników i rozszerzonych porów, u mnie był wysyp zaskórników które wyciskam niestety bo nie mogę patrzeć na te czarne kropki na nosie, ale pory jak miałam poszerzone tak mam, nawet więcej ich mi się zrobiło bo na czole wcześniej nie miałam a teraz tak:/( pół roku stosuję kurację).
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 20:32   #3060
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nie wiem czy to przez tab. ale na ramionach i w oklolicach łopatki mam taką troche mniej gładką skórę coś jak gesia skorka - miala ktoras z was moze taki objaw przez tabletki????
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.