Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 20:23   #331
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Baaardzo fajnie sę czyta
i wcale nie farmazony

powiem nawet "szaleńczo" fajnie się czyta

Obiecuję już więcej nie offtopicować lingwistycznie
Ehh, chyba Cie "nakarmię"



EDIT: system kazał mi nakarmić kilka innych osób, zanim znów nakarmię Ciebie, więc musisz Sandijo poczekać ale mam ubaw
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 20:54   #332
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Eeee, a ja jestem głodna!
Karm mnie, karm, droga Basiu
A na poważnie: offtopikuj lingwistycznie, ja Cię bardzo proszę,dobrze mi to robi, zwłaszcza, jak dzisiaj cały dzień siedzę nad tekstami i nie mogę się tam tak wyżyć,jak na wizażu
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:26   #333
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sandijko, a ty polonistką jesteś? Hehe uwielbiam j. polski i mogłabym z chęcią jakieś prace za Ciebie zrobić
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:43   #334
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ano jezdem polonistką
Widać to wszakże po moich postach, nieprawdaż?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:47   #335
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ano jezdem polonistką
Tak se właśnie kuna myślałam....
Opera, te sprawy, ciamciaramciam....

...siostro!!!


tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:55   #336
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tusia25
Tak se właśnie kuna myślałam....
Opera, te sprawy, ciamciaramciam....

...siostro!!!


"ciamciaramciam"

i jeszcze raz:

Padłam! Boskie!
Kurna maniek, witaj siostro ciamciaramciowo-kwasowo-operzasta!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 23:01   #337
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
"ciamciaramciam"

i jeszcze raz:

Padłam! Boskie!
Kurna maniek, witaj siostro ciamciaramciowo-kwasowo-operzasta!
W oryginale zwykle to brzmi: "ciamciaramciam bum-bum-bum" - ślicznie tworzy zwartą całość...
I genialnie działa na odmóżdżanie po ciężkim dniu pracy....

I, żeby nie było, że zbaczam z tematu - kupiłam Zorac i nie zawaham się go użyć!!!!

(relację zdam wkrótce)
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 23:16   #338
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tusia25
W oryginale zwykle to brzmi: "ciamciaramciam bum-bum-bum" - ślicznie tworzy zwartą całość...
I genialnie działa na odmóżdżanie po ciężkim dniu pracy....

I, żeby nie było, że zbaczam z tematu - kupiłam Zorac i nie zawaham się go użyć!!!!

(relację zdam wkrótce)
Ale to Zoracowa groźba, czy jak?
Że niby jak nie będziemy odmóżdżać się poprzez ciamciarowanie, to Ty nas Zorackiem potraktujesz? Kochana, dawaj, retinoidami to mnie zawsze możesz straszyć
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 23:27   #339
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Eksperymenty z Zoracem będę przeprowadzać osobiście.
Za rok zdam relację....

Planuję póki co przyzwyczaić skórę do tazarotenu. Czyli raz w tygodniu na noc Zorac, przy czym dzień wcześniej i dzień później zero kwasów, wit. C (serum), itp.

Skoro według piramidy Basi najważniejsze są:
1. filty
2. retinoidy
3. antyoksydanty, witaminy itp.
a potem cała reszta badziewia (czyli pilingi, sringi i inne cuda)

- to ja oprócz gorliwego maziania się filtrami chcę właśnie retionidy wprowadzić, bo jak nic nie będę robiła, to wyhodowana zmarszczka na czole, w ciągu roku dosięgnie uszu po obu bokach.... hahahahah
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 23:28   #340
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

nie wiem za bardzo gdzie umieścić to pytanie..tyle różnych wątków..ale może tu będzie dobrze

szukam czegoś nawilżającego do trudnej mieszanej wrażliwej cery.. czegoś co będzie ją nawilżać podczas stosowania kwasów (zaczynam stosować Acne Derm).. co NIE BĘDZIE zapychać ..będzie łagodne..i nie do puści do przesuszenia skóry..będzie ją delikatnie pielęgnować w nocy bez kwasów..

poczytałam trochę forum i mam takie typy:
- happyderm - Loreala
- hydro-żel OLAY lub jakiś inny nawilżający krem OLAY do cery mieszanej
- Xerial 3% lub 5%
- olejek regulujący dr.hauschka

muszę się na coś zdecydować (a może coś jeszcze innego polecacie)..mhm :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 23:35   #341
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Obca, witaj u nas
Trzeba było założyć oddzielny wątek. Możesz to zrobić i wkleić tam swój post? Powstałby nowy wątek o nawiżaniu.


L'Oreala bym z marszu odradzała, Dżizas, ten skład by mnie powalił na kolana, gdyby nie to, że już i tak klęczę
Same zapychacze, a nic dobrego.
Olay - ma co chwilę polyacrylamide, składy też takie sobie, odpada.
Xerial 3 - ma tyle zapychaczy w składzie, że jestem w cięzkim szoku. Parafinka, glicerynka, dalej leci silikonek, ładnie, ładnie.
A Xerial 5 bym zdecydowanie odradzała - na dzień dobry silkon; po co krem z takim skomplikowanym składem, lepiej jak najprostszy.
Olejek Hauszki - ja go uwielbiam, mnóstwo osób też, ale nie wiem, czy on nie będzie dla Ciebie za ciężki. Ale jak coś, to przebardzo polecam

Kolejnym hiciorem wizażu jest Physiogel (polecany!) i HOL Avene,dziewczyny się nim zachwycają. Dla mnie menda za lekka, nic nie robi, a już na noc, na noce niezakwaszane, na pewno
Ale jeśli olejek Hauszki byłby za cieżki, to bierz w ciemno HOL.

Ja bym radziła spróbować Young AA, antybakteryjny, dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia, przypiesza gojenie, co chwila go komuś radzę Jeśli szukasz czegośc, co ma oprócz nawilżenia pracować antybakteryjnie nad skórą - Young wygrywa zdecydowanie

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-05-09 o 00:36
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 03:11   #342
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no to się rozbrykałam-mój post nr.2 i kolejne pytanie do Pani ekspert Sandijki tylko się nie zasłodź z nadmiaru naszego cukru kochana..nic tylko słodzimy i słodzimy..ale cóż innego począć skoro się należy

Do rzeczy:

Świetnie że został poruszony ten problem...ja jako młody kwasowy rekrut mam podobne dylematy i tak...na noc uzywam Effaclaru K...i mam również Hauschkę ..tylko kurka blada nie mam pojęcia jak to razem pogodzić...

Ty..nasza pionierko polecasz do tego AA Young...gdzież go wcisnąć?-bo przydałby się oj przydał...
Co prawda używam Effaclar AI na niespodzianki ale ni kawałka nie widzę pomocy z jego strony
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 07:39   #343
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja bym uważała z tym Young AA na samym początku.
Buzia po raz pierwszy traktowana kwasem azaleinowym robi się abrdzo podatna na podrażnienia.
Mój typ to Żel-maseczka do cery naczynkowej FLOS LEK
Poleca ją właśnie Basia na Biochemii jako super lekki nawilżacz, można ją stosować codziennie jak zwykły krem. Nie ma tam nic, co mogłoby zapychać.
Stosuję go od dwóch miesięcy nawilżając buzię wieczorami, kiedy zmywam z siebie filtry ze skrobią. Jest rewelacyjny. Szybciutko wchłania się w skórę, po aplikacji mam wrażenie, że nic nie mam na buzi, i że oddycha ona pełną piersią
Jest bardzo fajny, wydajny no i niedrogi.
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:09   #344
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez palau
no to się rozbrykałam-mój post nr.2 i kolejne pytanie do Pani ekspert Sandijki tylko się nie zasłodź z nadmiaru naszego cukru kochana..nic tylko słodzimy i słodzimy..ale cóż innego począć skoro się należy

Do rzeczy:

Świetnie że został poruszony ten problem...ja jako młody kwasowy rekrut mam podobne dylematy i tak...na noc uzywam Effaclaru K...i mam również Hauschkę ..tylko kurka blada nie mam pojęcia jak to razem pogodzić...

Ty..nasza pionierko polecasz do tego AA Young...gdzież go wcisnąć?-bo przydałby się oj przydał...
Co prawda używam Effaclar AI na niespodzianki ale ni kawałka nie widzę pomocy z jego strony

Palau,
dzięki , Ty słodzianie
AA Young bardzo fajnie leży pod filtrami, zwłaszcza Avene i SVR - przełom luty/marzec i poczatek marca tak leciałam, bo stresy odbijały mi się na cerze no i potrzebowałam czegoś antybakteryjnego na niespodzianki, na dzień pod filtry,a wit. C to raczej, z całym szacuneczkiem dla niej, mało antybakteryjna jest
Nakładajcie ten kremik cienko (!), bo rzeczywiście, waląc solidną porcję, mozna się podrażnić. Już mi to jedna wizażanka sygnalizowała
A że ten kremik jest taki lejący sie i wodnisty, szybko sie wchłania, to można przedawkować łatwo. Mnie krzywy nie zrobił, mimo że jestem wielkim wrażliwcem,ale lojalnie przestrzegam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:16   #345
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kremik AA nadaje sie pod filtr-przyjęte i zakodowane!!

a co z moja oblubienicą Hauschką?pod filtr?jakoś mi tak na oko nie pasi... kiedy go ciapać na pysię?
Na noc?a co z effaclarkiem-eh gubiem siem dziewczyny grrrrr
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:31   #346
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

palau, nie szalej Pielęgnacja nie musi się składać z tysiąca kremów, żeby była skuteczna Prosto, ale regularnie i konsekwentnie: na dzień filtr z czymś pod spod, jak ktoś chce lub musi - np. to sakramentalne AA (że też ja go nigdy nie używałam?...) albo serum z wit. C domowej roboty (sama woda plus trochę magii), a na noc effaclar z olejkiem Hauschki na zmianę. Jak Ci za sucho po samym effaclarze, to na niego możesz nałożyć jakiś prosty nawilżacz, po odczekaniu około pół godziny do godziny - np. HOL Avene, "Pysiożel" czyli Physiogel (a niektórych zapycha ), Hydraphase LRP. Jeżeli masz problemy typowo trądzikowe, to z Hauschką bym zaczekała aż się skóra podleczy. Możesz się podratować też np. maseczką aspirynową (aspiryna, woda, jogurt ).
Powodzenia
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:40   #347
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
palau, nie szalej Pielęgnacja nie musi się składać z tysiąca kremów, żeby była skuteczna Prosto, ale regularnie i konsekwentnie: na dzień filtr z czymś pod spod, jak ktoś chce lub musi - np. to sakramentalne AA (że też ja go nigdy nie używałam?...) albo serum z wit. C domowej roboty (sama woda plus trochę magii), a na noc effaclar z olejkiem Hauschki na zmianę. Jak Ci za sucho po samym effaclarze, to na niego możesz nałożyć jakiś prosty nawilżacz, po odczekaniu około pół godziny do godziny - np. HOL Avene, "Pysiożel" czyli Physiogel (a niektórych zapycha ), Hydraphase LRP. Jeżeli masz problemy typowo trądzikowe, to z Hauschką bym zaczekała aż się skóra podleczy. Możesz się podratować też np. maseczką aspirynową (aspiryna, woda, jogurt ).
Powodzenia
nie nie moja droga-ja wcale nie chcę tony mazideł przyjmować..zbieram tylko informacje-co kiedy i na co dziękuję Ci za telegraficzny skrót...i wszystko mam teraz jasne..problemów jako tako trądzikowych nie mam-ot czasami jakiś niespodziewanek sie trafi-aktualnie Avenka mi kaszke niczym sroczka zgotowała na pysi-także może ten AA pomoże?
Z nawilżaniem mam właśnie problem..po hauschce cera jak pupcia dzidzi...ale mimo wszystko widzę pewno przesuszenie.Także bardzo jestem wdzięczna za propozycje nawilżaczy.
A jeszcze pytanie o tę szczyptę magii...wit. C? Dla kogo jest dobra i jak stosować?No i oczywiście cóż to za eliksir
O maseczce czytałam..jeszcze nie robiłam ale napewno zacznę-jaka częstotliwość stosowania bedzie optymalna?
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:07   #348
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm wstęp do "małego alchemika" (tu ukłon dla naszej Modki ), tam jest głownie o kwasie askorbinowym i emulgatorach, ale ta magia to się jakoś pomiędzy to wszystko wplątuje Dla osób mniej chętnych do domowego mieszania mikstur, a o bardziej zasobnych portfelach, firma La Roche Posay była uprzejma wyprodukowac bardzo miły krem Active C (opinie w KWC).
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:13   #349
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Kolejnym hiciorem wizażu jest Physiogel (polecany!) i HOL Avene,dziewczyny się nim zachwycają. Dla mnie menda za lekka, nic nie robi, a już na noc, na noce niezakwaszane, na pewno
Ale jeśli olejek Hauszki byłby za cieżki, to bierz w ciemno HOL.
Witaj Obca Ja również polecam HOL Avene, jest dla mnie świetny, dobrze nawilża (mam cerę mieszaną: przetłuszczajaca siuę sfera T i normalna na policzkach i w okolicach oczu), nie zapychanie, nie podrażnia. ja jestem na tak. Kurcze, przydałoby się wystawić mu komentarzyk na KWC, ehhh, kiedy ja się odrobię jak tu tylko remont i remont

Poza tym podobno bardzo dobry jest Physiogel, osobiście jeszcze go nie próbowałam, ale mam zamiar nabyć go (kiedyś tam ).

Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 14:19   #350
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Obca jeszcze a propos olejku Hauszki: pytasz, czy można pod fltr.
Absolutnie! Nie wolno!
ma składniki fotouczulające, dlatego należy maziać sie nim wyłącznie na noc.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:23   #351
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja się tu dziś trochę pożalę.. bo jak na razie zamiast lepiej jest kiepsko

zaczęłam stosować acne-derm.. odstawiłam Iwostin..

skóra po a.-d. była nieco czerwona po aplikacji wieczorem ale rano wyglądała już dobrze.. na dzień użyłam tylko antka (DP 60).. niestety w ciągu dnia odczuwałam już lekkie napięcie skóry.. po umyciu była ciut zarumieniona (plus tradycyjnie nowe "niespodzianki").. użyłam toniku pichtowego a potem próbeczki HOL..no i teraz policzki i nos są czerwone i gorące

coś mi się wydaje że nie będzie to dla mnie dobry delikatny kremik nawilżający..

nie wiem czy mam wrócić do Iwostinu Purritin pod Antka :
0 czy to podrażnienie po Acne-derm czy reakcja na nowy krem.. niestety na toleriane też tak reagowalam

taka wrażliwa skóra to cos okropnego
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:12   #352
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez obca
a ja się tu dziś trochę pożalę.. bo jak na razie zamiast lepiej jest kiepsko

zaczęłam stosować acne-derm.. odstawiłam Iwostin..

skóra po a.-d. była nieco czerwona po aplikacji wieczorem ale rano wyglądała już dobrze.. na dzień użyłam tylko antka (DP 60).. niestety w ciągu dnia odczuwałam już lekkie napięcie skóry.. po umyciu była ciut zarumieniona (plus tradycyjnie nowe "niespodzianki").. użyłam toniku pichtowego a potem próbeczki HOL..no i teraz policzki i nos są czerwone i gorące

coś mi się wydaje że nie będzie to dla mnie dobry delikatny kremik nawilżający..

nie wiem czy mam wrócić do Iwostinu Purritin pod Antka :
0 czy to podrażnienie po Acne-derm czy reakcja na nowy krem.. niestety na toleriane też tak reagowalam

taka wrażliwa skóra to cos okropnego
Obca jesli masz wrazliwą skórę nie uzywaj AD codziennie , dopiero jak skóra sie przyzwyczai. Próbowałaś uzywać kremu Psychiogel? możesz go uzywać a noce bez AD. Podczas uzywania tego kwasu skóra się wysusza więc te ściąganie twarzy jest jak najbardziej normalne, poniewaz filtry LRP nie należą do super odżywczych , powinnas wybrać filtr na okres kuracji bardziej treściwy, aby twoja skóra nawilżała sie podczas dnia porządnie.
Twoja czerwona skóra może być objawem podrażnienia po AD, które spotęgowało dodatek alkoholu do filtra.
Moim zdanien najlepiej uzywaj AD co trzy dni lub co cztery. A na dzień pod filtr LRP kładź inny nawilżający krem lub zmień filtr na bardziej odżywaczy .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:53   #353
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

zapowiada się kolejne experymentowanie a miało być już tak spokojnie..

nie mam alternatywy dla Antka.. Biodermy mi się wałkują, Avene były aż za gęste, maziaste i białe, a próbek nowych raczej nie dostanę ..

do tej pory Anthelios (nakładany na Iwostin) był super delikatny..

na pewno zmniejszę częstotliwość Acne-d. (choć to były dopiero 3 noce).. ale sama już nie wiem co mam stosować w te noce bez kwasu :0 parę dni chcę wytrzymac bez Iwostinu (bo jednak coś mnie "zapychało" do tej pory) a nie mam żadnego antybakteryjnego lekkiego zastępcy :0 funkcję anty miał pelnić tonik pichtowy..ale na razie kiepsko to wygląda..

jutro spróbuję jeszcze raz HOLa pod Antka.. może dokupię phisiogel.. planuje wypróbować olejek dr.H. , i mam nadzieję, że coś mi podpasuje bo wydatki na kremik nawilżający nagle zrobiły się spore

ale dzięki za wsparcie

pozdrawiam
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:02   #354
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Obca Paula Ci już napisała o odstawieniu AD - to on Ci tak "spalił" i rozdrażnił twarz. Natomiast ja bym Ci radziła odstawić tonik pichtowy - wiem z własnego doświadczenia, że wrażliwe i naczynkowe cery niezbyt go lubią, a Ty teraz stosując AD taką właśnie masz. Więc trzeba uważać z innymi kosmetykami, toniki delikatne, bezalkoholowe i bezpichtowe
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:06   #355
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Który masz Purritin? żel, krem? dawaj link do KWC
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:56   #356
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej..

uzywałam emulsji na dzień:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5698

a na noc tego kremu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7162

wiem że wciąz przede mną temat o zapychaczach ale wszystko po kolei..teraz wczytuję się w kwasy..filtry..nawilżacze itp..
wizaż to prawdziwa kopalnia wiedzy..lepsza niż jakakolwiek książka o pielęgnacji tylko duuużo jest tego czytania (ale to dobrze

a tak w ogóle to bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi .. dzisiaj HOL Avene był całkiem łagodny dla mojej skóry (tonik pichtowy na razie czeka na lepsze czasy).. myślę że skusze się jeszcze na phisiogel i sobie porównam oba kremiki..
wypatrzyłam też krem nawilżający dla wrażliwej cery HELP AA.. muszę znaleźć skład i dowiedzieć się co o nim sądzą Wizażanki

chodzi mi po głowie temat antybakteryjny..ale to jak będe miała dłuższą chwilkę..

pozdrawiam
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:20   #357
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeżeli szukasz kremu anty pod filtry, to bardzo polecany jest tutaj Oceanic AA young. Dodatkowo ma też antydoksydenty
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10111
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 21:38   #358
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A czym wy dziewczyny zmywacie makijaz wieczorem???? Jakos nie zwracalam wczesniej na to uwagi, ot jakies mleczko z sredniej polki, ale teraz przy moim zestawie kwasowym to sie zastanawiam, czy mi czasami nie szkodzi...chociaz z drugiej strony kontakt ze skora jest dosc krotki....
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 21:56   #359
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
A czym wy dziewczyny zmywacie makijaz wieczorem???? Jakos nie zwracalam wczesniej na to uwagi, ot jakies mleczko z sredniej polki, ale teraz przy moim zestawie kwasowym to sie zastanawiam, czy mi czasami nie szkodzi...chociaz z drugiej strony kontakt ze skora jest dosc krotki....
Ja używam żelu Erisa Under Twenty PINK ENERGY, świetnie radzi sobie z filtrem, nie zawiera SLS ani SLES i nie podrażnia mnie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:05   #360
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Ja używam żelu Erisa Under Twenty PINK ENERGY, świetnie radzi sobie z filtrem, nie zawiera SLS ani SLES i nie podrażnia mnie
Czyli lepiej oczka mleczkiem, a twarz zelem???
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.