Farbowanie henną - część III - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 16:37   #931
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Dot.: Farbowanie henną - część III

odstaw ją na jakiś czas, niech nadmiar odparuje. jeśli nie boisz się uzyskania jaśniejszego koloru, dodaj miodu. niektóre odżywki/maski też się nadają.
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 16:45   #932
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

a wiesz miód też mi przyszedł do głowy,
nawet żel z pampersów przyszedł mi do głowy na szczęście moje dzieci juz wyrosły

o właśnie? a żelatyna? takie laminowanio-farbowanie robił ktos juz kiedys? czy te proteiny nie bardzo z henną?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 16:57   #933
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
a wiesz miód też mi przyszedł do głowy,
nawet żel z pampersów przyszedł mi do głowy na szczęście moje dzieci juz wyrosły

o właśnie? a żelatyna? takie laminowanio-farbowanie robił ktos juz kiedys? czy te proteiny nie bardzo z henną?
broń Boże żelatyna !
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 18:30   #934
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez myslenieszkodzi Pokaż wiadomość
odstaw ją na jakiś czas, niech nadmiar odparuje. jeśli nie boisz się uzyskania jaśniejszego koloru, dodaj miodu. niektóre odżywki/maski też się nadają.
mi odzywka a raczej maska rozrzedzila jeszcze bardziej henne :/
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 19:17   #935
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
broń Boże żelatyna !
Ja laminowałam i to nie wpłynęło,ale efektów nie przyniosło.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 20:59   #936
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

A ja się nie mogę zebrać do zamówienia henny.
Boje się,że będę wyglądać jak pół zza krzaka jako rudzielec
Pomijam fakt,że przez kilka lat byłam ruda i większość ludzi myślało,ze to mój naturalny kolor włosów,więc chyba tragicznie nie było
I zawsze można to pokryć jakimś brązem...

Muszę się jakoś zmobilizować
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 22:30   #937
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ja laminowałam i to nie wpłynęło,ale efektów nie przyniosło.
ale koleżanka chciala dodac zelatynę do henny.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 08:28   #938
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

w końcu dodałam gęstego miodu, ale on się po prostu rozpuścił i nie wpłyną na gęstość henny tym bardziej, że ją podgrzałam do 40 stopni.

Zrobiłam więc .... nie wiem jak to nazwac... płukankę? miodowo-hennową. Starałam sie powcierać płyn we włosy, założyłam dwa czepki, ręcznik, i co jakis czas podgrzewałąm suszarką. Tak przez 4 godziny.

Aha - tak sie przejełam jak to nałożyć na włosy, że zapomniałam nałożyć rękawiczki musze jakieś pranie ręczne teraz zrobić

A włosy... w sumie nie wiem czy cos sie zmieniło w kolorze. Siwe włosy może nie są już takie czysto białe, ale rude też nie wyszły. Nie świeci słońce, więc nie mogę sprawdzic czy są jakieś dodatkowe refleksy (mam juz na włosach farbe z maja i ELD Basme w kremie z przed tygodnia).

Poczekam jeszcze aż minie 48 godzin jak to będzie wyglądało.

Włosy podczas i po spłukiwaniou nie były takie jedwabiście mieciutkie jak przy używaniu BLD w kremie. Są takie tępo-suche w dotyku. Jakbym umyła szamponem dla dzieci i nie nałożyła odżywki.

Moze nie wszystko sie wypłukało....

Zastanawiam sie jeszcze jak to jest że kolor chna i basma mają taki sam skład na opakowaniu czyli: na jednym pisało henna powder a na drugim lawsonia.. (cos tam) czyli to samo, nic nie było o dodatkach. To dlaczego niby miałyby wyjść dwa różne kolory

Zależało mi na pokryciu siwych włosków, ale nie wyszło, nie wiem co ja robie nie tak . Chciałąm tak zdrowo bez chemii, ech... moze trzeba było wziąć chnę a nie basmę
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 09:25   #939
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
w końcu dodałam gęstego miodu, ale on się po prostu rozpuścił i nie wpłyną na gęstość henny tym bardziej, że ją podgrzałam do 40 stopni.

Zrobiłam więc .... nie wiem jak to nazwac... płukankę? miodowo-hennową. Starałam sie powcierać płyn we włosy, założyłam dwa czepki, ręcznik, i co jakis czas podgrzewałąm suszarką. Tak przez 4 godziny.

Aha - tak sie przejełam jak to nałożyć na włosy, że zapomniałam nałożyć rękawiczki musze jakieś pranie ręczne teraz zrobić

A włosy... w sumie nie wiem czy cos sie zmieniło w kolorze. Siwe włosy może nie są już takie czysto białe, ale rude też nie wyszły. Nie świeci słońce, więc nie mogę sprawdzic czy są jakieś dodatkowe refleksy (mam juz na włosach farbe z maja i ELD Basme w kremie z przed tygodnia).

Poczekam jeszcze aż minie 48 godzin jak to będzie wyglądało.

Włosy podczas i po spłukiwaniou nie były takie jedwabiście mieciutkie jak przy używaniu BLD w kremie. Są takie tępo-suche w dotyku. Jakbym umyła szamponem dla dzieci i nie nałożyła odżywki.

Moze nie wszystko sie wypłukało....

Zastanawiam sie jeszcze jak to jest że kolor chna i basma mają taki sam skład na opakowaniu czyli: na jednym pisało henna powder a na drugim lawsonia.. (cos tam) czyli to samo, nic nie było o dodatkach. To dlaczego niby miałyby wyjść dwa różne kolory

Zależało mi na pokryciu siwych włosków, ale nie wyszło, nie wiem co ja robie nie tak . Chciałąm tak zdrowo bez chemii, ech... moze trzeba było wziąć chnę a nie basmę

Mama nastepnym razem jak wyjdzie ci za rzadka to ja zostaw na cala noc i farbuj dnia nastepnego , ladnie wyparuje jak tak robie ,to sie robi sztywna ze lyzke stawiam i musze dolewac wody.

Co do basmy i chny . Chna to jest zioło lawsonii , basma to przerobiony indygowiec ( ususzone , sfermentowane liscie ) . Inne ziola wiec kolor musi byc inny .

Ja siwe wlosy pokrywam bez problemu zawsze , a mam ich wiecej niz polowe ( dlatego efekt farbowania mam jak po balejazu , nierowny kolor , jasniejszy , ciemniejszy ) Tyle ze ja zawsze robie Henna z Lawsonia Basma etc nie probowalam - nosze rude wlosy .
Wlosy po splukaniu henny nie sa mieciutkie i przyjemne , czesto sa sianowate, sztywne ( do wyszuszenia) . Po kilku myciach mija

Ja sie nie bawie czesto w jakies inne zabiegi rozrabiajac henne zalewam proszek sama woda ( wlewam ja powoli ,mieszajac i sprawdzajac czy konsystencja bedzie w porzadku taka gestej smietany) , nakladam od razu na mokre umyte wlosy - duzo jej daje, cale wlosy i pod wlosami pokrywam mocno blotem . Zawijam w folie ,trzymam 2,3 godziny .Zawsze barwik lapie .
U mnie dodana cytryna z tego co zauwazylam , daje duzo ciemniejszy kolor - nie wplywa na czas trzymania. Ja farbuje co dwa tygodnie( szybko wlosy mi rosna, i siwe odrosty widac ) i dlatego tez nie mam czasu na takie bawienie sie , odkladanie etc - no chyba ze jak w przypadku Henny Lush trzeba zgodnie z instrukcja bo inaczej kolor moze nie zlapac ( ale to opinie innych , sama nie probowalam zrobic po swojemu, nadrobie to ) .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-09-22 o 09:59
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 10:25   #940
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

basma to indygowiec? no to ten sok jabłkowy nie był mu wskazany
no cóż, zła wiadomość to też wiadomość

a jakiej marki ta henna z lavsonią
nadal tu czegoś nie rozumiem dla mnie henna = lavsonia. Zobaczcie z Wikipedii:

Henna (z arab. "henna" (حــنــا)) - barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną (Lawsonia inermis L.).

Jak znajde opakowanie po tej mojej basmie to sprawdze jeszcze raz co jest napisane w składzie. Ale byłam pewna że lawsonia własnie a nie indygo
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 10:43   #941
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
basma to indygowiec? no to ten sok jabłkowy nie był mu wskazany
no cóż, zła wiadomość to też wiadomość

a jakiej marki ta henna z lavsonią
nadal tu czegoś nie rozumiem dla mnie henna = lavsonia. Zobaczcie z Wikipedii:

Henna (z arab. "henna" (حــنــا)) - barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną (Lawsonia inermis L.).

Jak znajde opakowanie po tej mojej basmie to sprawdze jeszcze raz co jest napisane w składzie. Ale byłam pewna że lawsonia własnie a nie indygo
Dla mnie osobiscie henna to nazwa dla naturalnych farb ziolowych ( zwierajacych lawsonie) - i tak sie ja uzywa z tego co zauwazylam . Sa henny czyste ( z sama lawsonia) i sa henny z lawsonia+ dodatkami ( innymi ziolami jak wocami amli ,indygowcem ,Neemem , suszonym orzechem ,olejkami etc) dla uzykania innego koloru , brazowego czy czarnego .
Ciezko by bylo wymyslec nazwy - jak sklada sie naturalna farba z 5-7 ziol ,w roznych stopniach zmieszania np. O dziwnych dlugich , czesto podwojnych nazwach Najlepiej wrzucic ja pod nazwe Henna plus kolor ktory sie uzyska np henna braz , henna czarna, naturalna henna etc . I tak ja sobie to tlumacze
Indygo np. wystepuje jako osobna nazwa bez henny, bo nie zawiera w skladzie lawsonii i nie ma w nazwie henna indygo
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-09-22 o 11:02
moee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 11:18   #942
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

aha
no właśnie teraz już przypomniałam sobie że ktoś pisał że w jakiejś gotowej mieszance henny niewiele było henny

No ale w składzie to juz powinien producent napisać co tak naprawde w tej hennie jest. Natomiast na mojej basmie widze : skład : ziele lawsonii i nic poza tym

Szkoda ze moim zielarskim maja tylko lawsonie z tej firmy ELD a jak sie wejdzie na allegro to do wyboru do koloru
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 11:28   #943
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
aha
no właśnie teraz już przypomniałam sobie że ktoś pisał że w jakiejś gotowej mieszance henny niewiele było henny

No ale w składzie to juz powinien producent napisać co tak naprawde w tej hennie jest. Natomiast na mojej basmie widze : skład : ziele lawsonii i nic poza tym

Szkoda ze moim zielarskim maja tylko lawsonie z tej firmy ELD a jak sie wejdzie na allegro to do wyboru do koloru

Jezeli chodzi o henny firmy Eld to nikt nie wie co tam siedzi w srodku ( tylko producent ) ponoc , nie wiem ale plotki sa ze to nie do konca jest ziolowe i naturalne , ma dodatki jakies chemiczne etc.
- z eldu uzywalam tylko henne czysta ( rudy) i w sumie nie narzekalam ani raz , nawet jakos ostatnio kilka tygodni temu mi sie trafilo zrobic.

Ja swoje henny kupuje przez siec i choc przesylka wkurza ( koszty) i to ze nie mozna pomacac i powachac na zywo
Tlumacze sobie to tym ze jak wydam z 35-38 zlotych( z przesylka) - za farbe ktora mi starcza na dwa farbowania ( czyli miesiac) to duzo taniej niz bym u fryzjera zaplacila i pewnosc jest ze czysta henne sie kupi bez chemii
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-09-22 o 11:34
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 11:38   #944
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny hennujace mam pytanko
stosujecie pielegnacje bezsilokonowa? ja probowala i masakra. Jeszcze przy zwyklych farbach bylo ok, silikony nie byly mi potrzebne ale przy hennie wlosy mam strasznie przesuszone (ale to tez wina rozjasniania wczesniejszego). i dzis z ciekawosci nalozylam maske Loreal z silikonami i wloski mam o niebo lepsze.
Wystarczy przed nastepnym hennowaniem porzadnie oczyscic wlosy i henna powinna przyjac dobrze?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 12:44   #945
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny, pierwsze hennowanie za mną zmieszałam hennę khadi jasny brąz z orzechowym brązem i jestem zadowolona z efektu - bardzo naturalny
teraz tylko pytanie, na co dzień używam głównie odżywek - Kallos Latte Serical (czasem jako odżywka, ale najczęściej do mycia) oraz Garnier z masłem karite (jako klasyczna odżywka i odrobinę b/s) - czy którąś z nich mogę użyć po pierwszym myciu? I jak do tego mycia podejść - poczekam 48 h (to nie problem, bo włosy mam falowane i suche z natury), tylko co dalej? Na stronie khadi polecają olejowanie... Mogę naolejować Babydream fur Mama jak zwykle? i zmyć szamponem z SLS lub Rossmann Lilliputz Extrasensitive Shampoo & Dusche fur Kinder und Drachen (Szampon i żel pod prysznic dla skóry wrażliwej)???
jeśli w/w odżywki się nie nadają na pierwszy tydzień/dwa po hennowaniu, to jakie byście polecały??
z góry dzięki za info!
P.S. fotki wkleję po myciu, żeby było pełne porównanie po utlenieniu koloru
Dziewczyny - pomożecie???
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 13:44   #946
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jeszcze jak to jest że kolor chna i basma mają taki sam skład na opakowaniu czyli: na jednym pisało henna powder a na drugim lawsonia.. (cos tam) czyli to samo, nic nie było o dodatkach. To dlaczego niby miałyby wyjść dwa różne kolory
Ja właśnie z powodu tego składu nigdy nie używam Eldu. Są tam napisane w składzie bzdury. Sam indygowiec też nie może dać czarnego koloru, bo barwi na granatowo. Ja stawiam, że basma ELdu ma PPD.
I dla mnie henna=lawsonia inermis i nic innego. Potocznie ludzie używają tego słowa nawet na te maziaje w tubce, co osobiście uważam za błędne. Farba roślinna to farba roślinna, nie henna. Może co najwyżej hennę zawierać.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny hennujace mam pytanko
stosujecie pielegnacje bezsilokonowa? ja probowala i masakra. Jeszcze przy zwyklych farbach bylo ok, silikony nie byly mi potrzebne ale przy hennie wlosy mam strasznie przesuszone (ale to tez wina rozjasniania wczesniejszego). i dzis z ciekawosci nalozylam maske Loreal z silikonami i wloski mam o niebo lepsze.
Wystarczy przed nastepnym hennowaniem porzadnie oczyscic wlosy i henna powinna przyjac dobrze?
Nie. U mnie nie ma znaczenia dla wyglądu włosów czy używam silikonów czy nie. Jedyna korzyść to łatwiejsze czesanie, więc silikonów używam. Przed farbowaniem myję raz bez odżywki i jest ok.

katie100 - musisz sama sprawdzić co pasuje twoim włosom. Nie ma jedynie słusznej pielęgnacji po hennowaniu. Ja na przykład nic nie zmieniam, bo po farbowaniu pasuje mi to samo co przed.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 13:58   #947
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pomożecie???
Garnier AiK to moja ulubiona odżywka, z tym,że zaraz po hennowaniu jej nie stosuję, bo zauważyłam,że przy jej spłukiwaniu leci o wiele bardziej zółta woda niż nawet po myciu Babydream. Być moze przez obecnosć gliceryny. Dlatego zastepuję ja którąś z Bingo (najczęściej shea i 5 alg-bo nie zawiera protein, a te też są niewskazane zaraz po hennie). Trzeba również uważać na olej kokosowy, bo wnikający, wiec sprawdź czy ten fur mama go nie zawiera.
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 14:20   #948
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny- mam naturalną khadi i ją już elegancko zakwasiłam, leżakowała sobie tak noc, i mam w planach zrobić z niej glossa. Z tym że naszła mnie myśl, ze na wątku jak dziewczyny robiły glossa to raczej z brązami, nie zakwaszanymi. Czyli do sedna - czy ten kwas z cytryny i odzywka to jest na pewno dobry pomysł??
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 14:22   #949
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Dziewczyny- mam naturalną khadi i ją już elegancko zakwasiłam, leżakowała sobie tak noc, i mam w planach zrobić z niej glossa. Z tym że naszła mnie myśl, ze na wątku jak dziewczyny robiły glossa to raczej z brązami, nie zakwaszanymi. Czyli do sedna - czy ten kwas z cytryny i odzywka to jest na pewno dobry pomysł??
Dobry pomysł. Tak właśnie powinien wyglądać gloss
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 14:31   #950
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

super, dzięki no to nakładawszy
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 19:45   #951
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

wiecie co chyba jednakcoś złapało, albo zaczyna ciemnieć, tyle tylko że nierówno, ale jak na taki rzadki płyn to i tak dobrze...

Zapytam jeszcze : co poleca sie po hennie (czy co tam do tej basmy dosypali ) olejowanie? czy nawilżanie? - tutaj myślałam o siemieniu lnianym stosuje się kosmetyki do włosów farbowanych? czy to tylko na te sklepowe farby działa ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 19:52   #952
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Moim skromnym zdaniem kosmetyki do włosów farbowanych to kolejny chwyt marketingowy. Nigdy nie doszukałam się w nich składnika, który miałby w jakikolwiek sposób podtrzymywać kolor.

A po hennowaniu chyba najlepiej nawilżać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 21:12   #953
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pomożecie???
katie! gdzie się podziewałaś? Pokazuj kręcioły
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 09:03   #954
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36690031]Dobry pomysł. Tak właśnie powinien wyglądać gloss [/QUOTE]


Aaa, jeszcze pytanko (rychlo w czas w sumie, ale co tam) - jak się robi glossa z naturalnej henny to obowiązują takie same zasady jak przy normalnym nakładaniu rudasa? W sensie - tylko na sucho?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:14   #955
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Aaa, jeszcze pytanko (rychlo w czas w sumie, ale co tam) - jak się robi glossa z naturalnej henny to obowiązują takie same zasady jak przy normalnym nakładaniu rudasa? W sensie - tylko na sucho?
Jak to?
Czyli naturalną hennę trzeba nakładać na suche włosy?
Myślałam,ze to bez różnicy.
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:17   #956
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Jak to?
Czyli naturalną hennę trzeba nakładać na suche włosy?
Myślałam,ze to bez różnicy.
Jak dla mnie bez roznicy najczesciej nakladam na umyte i mokre - lepiej mi sie rozprowadza . Wedlug mnie roznica zadna czy mokre czy suche - efekt wychodzi ten sam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-09-23 o 12:26
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:23   #957
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hm, to dobrze wiedzieć, bo rzeczywiście sto razy lepiej się mi ją rozprowadza na wilgotnych. Ale w sumie jakieś wytłumaczenie chyba musi być, skoro strona khadi zaleca jednak nakładanie naturalnej i tej z jatrophą na suche. Wykmini to ktoś?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:27   #958
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Farbowanie henną - część III

Co robicie, żeby podtrzymać Khadi Ciemny Brąz? Tak jak Khadi Czarny trzyma mi się na końcach całkiem nieźle już z pół roku, tak brąz ucieka bardzo szybko (przy skórze już po pierwszym myciu)
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:29   #959
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Hm, to dobrze wiedzieć, bo rzeczywiście sto razy lepiej się mi ją rozprowadza na wilgotnych. Ale w sumie jakieś wytłumaczenie chyba musi być, skoro strona khadi zaleca jednak nakładanie naturalnej i tej z jatrophą na suche. Wykmini to ktoś?
Ja nakladalam i tak i tak , stwierdzilam ze wilgotne lepiej , wygodniej, bardziej rownomiernie . Nie wiem o co w tym chodzi i czemu tak( czemu pisza zeby na suche, jak kolor lapie tak samo ) , ogladalam duzo filmikow roznych , jak Indyjki nakladaly etc ( i tez na wilgotne wlosy ) wiec robie jak mi wygodnie . Efekt mam zawsze taki sam ( no moze na suche mniej dokladnie henna nalozona - zdazaly mi sie pasma gdzie nie mialam pokryte )
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-09-23 o 12:31
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 13:10   #960
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
Co robicie, żeby podtrzymać Khadi Ciemny Brąz? Tak jak Khadi Czarny trzyma mi się na końcach całkiem nieźle już z pół roku, tak brąz ucieka bardzo szybko (przy skórze już po pierwszym myciu)
Może warto pobawic się w 2-etapowe?

Ja do tej pory na długości mam brąz a czym bliżej skóry to jaśniejsze,nawet granicy z odrostem nie widać bo tak się wymywa płynnie.
Zauważyłam ,że indygo lepiej się trzyma włosów farbowanych,zniszczonych niż tych zdrowych.
Na zdrowych zostaje jedynie rudy poblask(przynajmniej u mnie).


Ja do tej pory nakładałam tylko brązy i czerń Khadi,ale tylko na wilgotne,na suche tylko raz i więcej tego błędu nie popełniłam
Nie dosyć,że kolor wyszedł w ciapki,to dużo więcej henny zużyłam i poplątałam włosy.

A na stronie Khadi zalecają nakładanie na sucho tylko przy hennie naturalnej i H&J ?
Idę poszperać,bo wcześniej jakoś w to nie wnikałam a właśnie zamówiłam naturalną więc chyba warto się zainteresować.
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.