Lekarz w rodzinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-28, 08:43   #1
andzela97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3

Lekarz w rodzinie


Hejka,

Mam taki problem, że nie wiem jak się zachować.

Moja starsza siostra wyszła za maż w sierpniu tego roku i razem z mężem zamieszkali w naszym domu rodzinnym.
Przez ostatnie deszcze i wichury przeziębiłam się; źle się czuje a do lekarza musiałabym dojechać do sąsiedniej miejscowości.

Ale ta się składa że właśnie maż siostry który z nami mieszka jest lekarzem, czy powinnam dać się mu zbadać ?
Czy wy macie lekarzy w rodzinie i korzystacie z ich pomocy ?
andzela97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 15:33   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Lekarz w rodzinie

A jest internistą ? bo innej specjalności nic nie pomoże .
Poza tym wcale nie musi badać kogoś w czasie wolnym , oprócz stanu nagłego bezpośredniego zagrożenia życia .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 19:30   #3
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Lekarz w rodzinie

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
A jest internistą ? bo innej specjalności nic nie pomoże .
Poza tym wcale nie musi badać kogoś w czasie wolnym , oprócz stanu nagłego bezpośredniego zagrożenia życia .

A to dermatolog, neurolog czy endokrynolog nie skończył studiów lekarskich, nie ma podstawowej wiedzy medycznej i nie wie jak leczyć przeziębienie? (zakładam, że z przeziębieniem chodzisz do lekarza rodzinnego )
Autorko, zapytałabym dyskretnie siostrę
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 19:41   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Lekarz w rodzinie

No jasne, jakiejkolwiek specjalizacji (może oprócz patologa/lekarza sądowego/radiologa, bo ci od studiów tego zapewne nie robili) nie jest, to osłuchać przecież umie Mój tata jest lekarzem, bada i chorą szwagierkę, i bratową, i prawie wszystkich członków bliższej i dalszej rodziny, nawet niektórych znajomych, jak najbardziej w czasie wolnym i nie w stanie zagrożenia życia, nie wiem skąd Ci się to Parabelko ubzdurało. Tak samo jak ktoś jest mechanikiem samochodowym i gdy go szwagierka poprosi o rzut oka na silnik to nie jest praca ponad siły, tak samo zbadanie + wypisanie recepty i ew. L4 nią nie jest.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 20:36   #5
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Lekarz w rodzinie

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
A to dermatolog, neurolog czy endokrynolog nie skończył studiów lekarskich, nie ma podstawowej wiedzy medycznej i nie wie jak leczyć przeziębienie? (zakładam, że z przeziębieniem chodzisz do lekarza rodzinnego )
Autorko, zapytałabym dyskretnie siostrę
Wiesz , jak mam infekcję dróg oddechowych , idę do specjalisty od tych rzeczy czyli rodzinnego /internisty , nie do okulisty czy ginekologa , który osłuchać zapewne umie, chociaż ostatni raz robił to na stażu po studiach , ale nie odróżni zapalenia płuc od zapalenia oskrzeli , bo się tym w ogóle nie zajmuje . Tak samo jak ktoś gorzej słyszy , idzie do laryngologa bądź rodzinny go tam kieruje , każdy typ dolegliwości ma przeznaczonego sobie specjalistę , czasy omnibusów i starego doktora , który leczył wszystkich ze wszystkiego , poczynając od dziadka na kanarku kończąc , minęły jakieś 100 lat temu
Oczywiście decyzja jak postąpić należy do Autorki
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2016-03-28 o 20:49
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 21:19   #6
andzela97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Lekarz w rodzinie

Robi endokrynologie od 2 lat i dorabia w POZ popołudniami.
andzela97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 21:35   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Lekarz w rodzinie

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Wiesz , jak mam infekcję dróg oddechowych , idę do specjalisty od tych rzeczy czyli rodzinnego /internisty , nie do okulisty czy ginekologa , który osłuchać zapewne umie, chociaż ostatni raz robił to na stażu po studiach , ale nie odróżni zapalenia płuc od zapalenia oskrzeli , bo się tym w ogóle nie zajmuje . Tak samo jak ktoś gorzej słyszy , idzie do laryngologa bądź rodzinny go tam kieruje , każdy typ dolegliwości ma przeznaczonego sobie specjalistę , czasy omnibusów i starego doktora , który leczył wszystkich ze wszystkiego , poczynając od dziadka na kanarku kończąc , minęły jakieś 100 lat temu
Oczywiście decyzja jak postąpić należy do Autorki
W sytuacji gdy wybór jest pt. zbada mnie lekarz w moim własnym domu, który rozpozna czy mam zajęte drogi oddechowe czy to zwykłe przeziębienie albo będę się tłuc autobusem do sąsiedniej miejscowości, odsiedzę w poczekalni pełnej chorych ludzi, a wracając wymarznę na przystanku i wrócę bardziej chora niż pojechałam, to nawet okuliście bym się dała osłuchać, serio :P
Jak szwagier jest w trakcie specjalizacji było nie było internistycznej + dorabia w POZ to co jak co, ale osłuchiwać umie, więc bym w ogóle nie miała dylematów, dziwne jest raczej dla mnie, że sam Ci tego nie zaproponował.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 09:41   #8
andzela97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Lekarz w rodzinie

Zaproponował, ja tylko nie wiem czy to wypada tak.
Co innego obca osoba(pacjent) a co innego domownik.
andzela97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 11:23   #9
izzsa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 74
Dot.: Lekarz w rodzinie

Ale co? Wiązałoby się to z rozebraniem do naga?
izzsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 12:23:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.