Boję się jeździć samochodem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-30, 15:33   #1
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565

Boję się jeździć samochodem


Wiem, tytuł wątku brzmi śmiesznie, ale taka jest prawda. Chcę sprawdzić, czy to, co czuję, jest powszechne, czy dotyczy tylko mnie.

Jakiś miesiąc temu odebrałam moje prawo jazdy. Podczas próbnych jazd czułam się bardzo pewnie; również instruktor mówił, że bardzo dobrze sobie radzę i pewnie zdam za pierwszym razem. Zdałam za czwartym, popełniałam z nerwów jakieś głupie błędy jak np. wyjechanie za linię na łuczku.
Ćwiczyłam - jak pewnie większość z Was - na Skodzie Fabii. Teraz dostałam od Mamy zramolałego grata. Nie podam Wam marki, nie jest istotna, po prostu to bardzo stare autko, bez wspomagania, prowadzi się je trudniej niż standardowy pojazd. Nie narzekam, bo ma instalację gazową, więc przynajmniej wydaję na paliwo jakieś dwa razy mniej niż przy benzynie.
Chodzi o to, że bardzo boję się nim jeździć. Przez cały czas się boję, że coś się w nim zepsuje, że na kogoś wjadę. Bardzo, bardzo boję się parkować i wyjeżdżać z parkingu, że porysuję sąsiednie auto... Wczoraj przez pół godziny próbowałam wyjechać i co chwila wracałam na miejsce, bo ciągle jechały jakieś auta i, mając ograniczoną widoczność (parking podziemny) bałam się, że wyjadę komuś nie mając pierwszeństwa lub że porysuję pojazd stojący obok. Samochód nie wskazuje poziomu zatankowania gazu, więc ciągle się martwię, że źle obliczyłam kilometry i lada moment skończy mi się paliwo. Niestety muszę jeździć autem do pracy (jakieś trzy razy w tygodniu), bo kończę późno i nie mam już autobusów.

Gdy wiem, że za kilka godzin będę prowadzić, zaczynam się coraz bardziej stresować. Inaczej mi się oddycha, czuję inną pracę serca, sprawdzam co chwila która godzina i czy już muszę jechać. Zawsze próbuję "zrzucić" to na kogoś innego: jechać z bratem lub narzeczonym, by któryś z nich prowadził, sprawdzam autobusy, czy jakieś mi podpasują...

Mam ostatnio dużo na głowie (DUŻO). Czy to możliwe, że pod wpływem stresu wykształca mi się jakaś fobia? Że przenoszę wszystkie problemy na ten jeden temat? Czy to normalne u świeżego kierowcy i minie z czasem?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:50   #2
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Ja mam prawko od października tamtego roku i też się boję jeździć... unikam tego jak ognia
__________________
Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:56   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Kilka razy podkreśliłaś że to zramolały grat który się rozleci, jednocześnie boisz się że zarysujesz tę ruderę. Wspomagania nie ma, no tragedia .
Może po prostu prowadzenie samochodu nie jest dla ciebie skoro znajdujesz tyle wymówek. Ludzie wszędzie upatrują fobii, a nie zastanowią się że może lepiej czegoś nie robić bo nie wszyscy powinni.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:58   #4
Morgana25
Raczkowanie
 
Avatar Morgana25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 128
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Gdy wiem, że za kilka godzin będę prowadzić, zaczynam się coraz bardziej stresować. Inaczej mi się oddycha, czuję inną pracę serca, sprawdzam co chwila która godzina i czy już muszę jechać.
Hmm, ja też na początku bałam się jeździć, sporo osób tak ma, ale problemy z oddychaniem czy dziwna praca serca wyglądają już na coś poważnego :/ Wygląda, jakbyś miała nerwicę. Ja bym na twoim miejscu poszła do psychologa, żeby nauczyć się jakoś lepiej radzić sobie ze stresem. A co do auta, możesz zawsze wykupić jeszcze kilka dodatkowych godzin z instruktorem, żeby poćwiczyć jazdę innym (swoim) autem, parkowanie itp.
Morgana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:58   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Z takim podejściem stanowisz zagrożenie na drodze, nie każdy kto ma prawko musi jezdzić.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:00   #6
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Tez sie bałam chyba z miesiąc. Zmuszałam sie, to normalne, ze sie boisz. Zatankuj wiecej i jedz. W nocy jest mały ruch, łatwiej.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:09   #7
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Nie wiem jaka masz instalację gazową i jakie spalanie, ale na dole przy przełączniku są lampki. U mnie zielone to gaz, jak zaczyna się pod spodem świecić czerwone to znak, że wkraczam na rezerwę. U mnie 70zł.=ok.300km, ale na trasie bo tam głównie jeżdżę. To kwestia poznania samochodu.

Awariami się nie przejmuj, wszystkim się zdarzają :P
Ja nie raz zaliczyłam awarię pompki itp., a raz tż mnie holował na stację Jedną kolizję też mam za sobą, w dodatku na trasie :P

Musisz po prostu jeździć jak najwięcej. Ja od razu kupiłam auto i musiałam śmigać, nie było wyjścia. A robię tygodniowo ponad 600km.
Z drugiej strony - jeśli na prawdę będziesz czuła, że jazda nie jest dla Ciebie to zrezygnuj.

Chociaż w Twoim przypadku problemem wydaje się marka lub rocznik samochodu ... Ciesz się, że w ogóle dostałaś od rodziców auto i to za free

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Kilka razy podkreśliłaś że to zramolały grat który się rozleci, jednocześnie boisz się że zarysujesz tę ruderę. Wspomagania nie ma, no tragedia .
Może po prostu prowadzenie samochodu nie jest dla ciebie skoro znajdujesz tyle wymówek. Ludzie wszędzie upatrują fobii, a nie zastanowią się że może lepiej czegoś nie robić bo nie wszyscy powinni.
Ja też nie mam wspomagania, ale za to mam umięśnione ramiona sa plusy
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 16:09   #8
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Ja też się boję jeździć :<
Odebrałam prawko w lipcu zeszłego roku, i od tamtej pory nie miałam wielu okazji. Mieszkam w centrum i nie potrzebuję auta, więc nie chcę na razie kupować. Mój TŻ ma samochód, i czasem nim jeżdżę, ale tylko i wyłącznie gdy M. siedzi obok. Jak już się przełamię to dobrze mi idzie, jeżdżę raczej spokojnie, nie gaśnie mi auto, ani nic, ale w dalszym ciągu mam taką blokadę
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:28   #9
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Trzeba się zmusić do jazdy. Sama unikałam przez miesiąc czy dwa auta jak żywego ognia, po czym zostałam lekko przymuszona () i po niedługim czasie było dobrze. Teraz strasznie brakuje mi samochodu, bo niestety od dłuższego czasu nie mam możliwości prowadzić, i powiem Ci, że łatwo się przyzwyczaja do tej wygody. Zresztą spróbuj sama, inaczej nie nauczysz się dobrze jeździć niż prowadząc jak najwięcej.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:37   #10
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Kilka razy podkreśliłaś że to zramolały grat który się rozleci, jednocześnie boisz się że zarysujesz tę ruderę. Wspomagania nie ma, no tragedia .
Może po prostu prowadzenie samochodu nie jest dla ciebie skoro znajdujesz tyle wymówek. Ludzie wszędzie upatrują fobii, a nie zastanowią się że może lepiej czegoś nie robić bo nie wszyscy powinni.
Nie, że zarysuję moje auto (już i tak wygląda szkaradnie :P), tylko że porysuję CZYJEŚ auto i będę musiała płacić kilkaset zł.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:38   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Kilka razy podkreśliłaś że to zramolały grat który się rozleci, jednocześnie boisz się że zarysujesz tę ruderę. Wspomagania nie ma, no tragedia .
Może po prostu prowadzenie samochodu nie jest dla ciebie skoro znajdujesz tyle wymówek. Ludzie wszędzie upatrują fobii, a nie zastanowią się że może lepiej czegoś nie robić bo nie wszyscy powinni.

zgadzam się z każdym słowem.
w zeszłym roku, dziewczyna, która twierdziła, że boi się jeździć wjechała mi w samochód, więc tym bardziej jestem zdania, że jeśli ktoś ię boi, to niech się trzyma z daleka od kierownicy.

A jeśli wmawiasz sobie tę fobię i po prostu boisz się tego samochodu, to weź ojca, albo kogoś kto ma już długo prawo jazdy i pojeździj z nim trochę, doucz się parkować i tak dalej.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 16:39   #12
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Nie, że zarysuję moje auto (już i tak wygląda szkaradnie :P), tylko że porysuję CZYJEŚ auto i będę musiała płacić kilkaset zł.
Przecież od tego masz ubezpieczenie. Najwyżej składka potem będzie wyższa.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:40   #13
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Autorko, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, dziewczyny dobrze radzą że wieczorami jest mniejszy ruch, można się pokręcić po mieście i nabrać pewności. Może jest gdzieś u Ciebie w mieście plac manewrowy, na którym mogłabyś poćwiczyć? Dobrze poznać kształty samochodu, to jak się zachowuje, jak jest z jego zwrotnością, wypracować sobie "oko" do parkowania nim. Naklej sobie na tylnej szybie zielony liść - inni kierowcy będą wiedzieli że jesteś świeżynka i będą bardziej tolerancyjni. Samochód miej zawsze zatankowany z pięcioma litrami benzyny, to nie będziesz miała strachu że Ci się skończy gaz, jak zacznie szarpać to przełączysz pstryczek na benzynę i spokojnie pojedziesz na stację zatankować gaz. Samochód ma pewnie aktualny przegląd, więc nie ma co się bać że się zepsuje, a jak się zepsuje, to trudno, awaryjne i telefon po pomoc Nowe też się psują, więc wiesz Brak wspomagania to faktycznie lipa, zwłaszcza w mieście, ale można się przyzwyczaić Spokojnie, ja jeżdżę od kilkunastu lat i zawsze jak wsiadam do nieswojego samochodu, to muszę się przestawić, nauczyć go
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:41   #14
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Z takim podejściem stanowisz zagrożenie na drodze, nie każdy kto ma prawko musi jezdzić.
No właśnie o to chodzi, że jak zaczynałam (!) i jeździłam z instruktorem, to miałam takie uczucie bezpieczeństwa i od początku świetnie mi szło, nigdy nie stworzyłam zagrożenia na drodze.
Po prostu teraz jak jeżdżę sama to mam jakieś zaczątki paniki... Ale widzę, że sporo młodych kierowców obawia się jazdy, więc trochę mi ulżyło (:
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:50   #15
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Nie bój się, musisz jeździć. To normalne że ma się stracha. Ja przed jednym egzaminem, dzień wcześniej miałam prawie kolizję na drodze. Kierowca drugiego pojazdu dosłownie pędził na mnie i wjechałby prosto we mnie. Bałam się po tym wsiąść za kółko, a jeszcze miałam egzamin następnego dnia który oblałam. To wszystko tkwi w umyśle.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 18:43   #16
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Fajnie by było jakbyś wzięła kogoś bardziej doświadczonego na jakiś parking, zrobić jakieś prowizoryczne słupki i nauczyć się jeździć na lusterkach, parkować przodem i tyłem, wyjeżdżać etc etc.
Też nie przepadam za manewrami (mam prawko 2 lata i niedawno pokochałam parkowanie tyłem - tym samym tracąc umiejętność prostego parkowania przodem ), ale są konieczne.
To niepokojące, że jazda jest dla Ciebie aż tak stresująca. Jazda powinna być przyjemnością.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:34   #17
reniferek01
Zakorzenienie
 
Avatar reniferek01
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: reniferowo ;p
Wiadomości: 3 246
Dot.: Boję się jeździć samochodem

jakbym czytała o sobie. Instruktor na jazdach mówił że radzę sobie bardzo dobrze, zdałam za entym razem, po ktorymś chciałam rzucić to w diabły ale tż zmobilizował mnie aby sprobować jeszcze raz. Zdałam, prawko odebrałam na początku maja ale od tego czasu może ze trzy razy za kierownicą siedziałam. Boję się, trudno mi powiedzieć czego ale wszyscy naciskają abym jeździła. Ja nie chce i przez to od jakiegoś tygodnia kłócę się przez to z chłopakiem. A ja czuję, że nie nadaje sie do tego, szkoda, że nikt tego nie rozumie
__________________
12.06.2010 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.."


...
Pamiętaj: kiedy znów zdziczeję,
Odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj!
reniferek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:38   #18
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Boję się jeździć samochodem

spoko mi ostatnio (jak sie potem okazalo) spalil rozrusznik i stanal samochod na swiatlach na drodze krajowej, co sie zestresowalam, to moje, ale jezdzic jezdze dalej. lubie tozmienianie biegow, warkot silnika... no i musze, ze wsi do miasta nikt nie bedzie mnie wozil i potem odbieral, a z autobusami jest roznie. mimo ze mam prawko 3 lata, nadal nie umiem idealnie parkowac, wiec staje tam, gdzie mam duzo miejsca, nie probuje wcisnac "na styk".
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:42   #19
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Odebrałam prawo jazdy jakieś 2 mies temu ale mało miałam okazji do jeżdżenia, (mieszkam w centrum i sklepy mam pod nosem), w każdym razie całkiem pewnie czuję się tylko jak ktoś siedzi obok (oczywiście ktoś kto też ma prako - warunek konieczny ), sama bym za chiny nie pojechała, jeszcze nie Wczoraj musiałam iść do urzędu coś załatwić (30min z buta w jedną stronę) no i amochód pod domem ale gdzie tam nie miał kto ze mną jechać
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 19:43   #20
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Wiem, tytuł wątku brzmi śmiesznie, ale taka jest prawda. Chcę sprawdzić, czy to, co czuję, jest powszechne, czy dotyczy tylko mnie.

Jakiś miesiąc temu odebrałam moje prawo jazdy. Podczas próbnych jazd czułam się bardzo pewnie; również instruktor mówił, że bardzo dobrze sobie radzę i pewnie zdam za pierwszym razem. Zdałam za czwartym, popełniałam z nerwów jakieś głupie błędy jak np. wyjechanie za linię na łuczku.
Ćwiczyłam - jak pewnie większość z Was - na Skodzie Fabii. Teraz dostałam od Mamy zramolałego grata. Nie podam Wam marki, nie jest istotna, po prostu to bardzo stare autko, bez wspomagania, prowadzi się je trudniej niż standardowy pojazd. Nie narzekam, bo ma instalację gazową, więc przynajmniej wydaję na paliwo jakieś dwa razy mniej niż przy benzynie.
Chodzi o to, że bardzo boję się nim jeździć. Przez cały czas się boję, że coś się w nim zepsuje, że na kogoś wjadę. Bardzo, bardzo boję się parkować i wyjeżdżać z parkingu, że porysuję sąsiednie auto... Wczoraj przez pół godziny próbowałam wyjechać i co chwila wracałam na miejsce, bo ciągle jechały jakieś auta i, mając ograniczoną widoczność (parking podziemny) bałam się, że wyjadę komuś nie mając pierwszeństwa lub że porysuję pojazd stojący obok. Samochód nie wskazuje poziomu zatankowania gazu, więc ciągle się martwię, że źle obliczyłam kilometry i lada moment skończy mi się paliwo. Niestety muszę jeździć autem do pracy (jakieś trzy razy w tygodniu), bo kończę późno i nie mam już autobusów.

Gdy wiem, że za kilka godzin będę prowadzić, zaczynam się coraz bardziej stresować. Inaczej mi się oddycha, czuję inną pracę serca, sprawdzam co chwila która godzina i czy już muszę jechać. Zawsze próbuję "zrzucić" to na kogoś innego: jechać z bratem lub narzeczonym, by któryś z nich prowadził, sprawdzam autobusy, czy jakieś mi podpasują...

Mam ostatnio dużo na głowie (DUŻO). Czy to możliwe, że pod wpływem stresu wykształca mi się jakaś fobia? Że przenoszę wszystkie problemy na ten jeden temat? Czy to normalne u świeżego kierowcy i minie z czasem?
Skoro auto dostało przegląd to nie powinnaś się obawiać. Nawet auta prosto z salonu się psują.
Co do wyjeżdżania to poproś kogoś kto akurat przechodzi żeby ci pomógł wyjechać mówił kiedy "stop" bo zahaczysz kiedyś poprosił mnie o to jakiś chłopak i nie widziałam w tym żadnego problemu.
Co do ostatnio to często tak jest, że problem w jeden sferze przekłada się też na inne
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:55   #21
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Boję się jeździć samochodem

JAK się boicie jeździć to po co wam to prawko?
właśnie dzisiaj miałam taką sytuację. Jechała przede mną dziewuszka, 30 km na godzinę, gdzie można było jechać 70. Trochę tamowała ruch, bo nie dało się wyprzedzić, ale ok.
Gdy wjechałam za nią na drogę trzypasmową, chciałam ją wyminąć i zmienić pas. Ja zjechałam i w tym momencie ona wjechałaby we mnie, bo nawet nie spojrzała w lusterko.
Oczywiście zatrąbiłam, ona wystraszona, kurczowo trzymała kierownicę.
Ja naprawdę nie rozumiem skąd ten przymus robienia prawka, a potem są takie sytuacje.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:06   #22
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Ja też w pierwszym autku nie miałam wspomagania - kwestia przyzwyczajenia, na pewno trochę trudniej przy manewrach w mieście ale co zrobisz, trzeba radzić sobie
Początkowo bardzo uważnie parkowałam, też miałam taki lekki strach ale minęło po 2 tygodniach.
Przez 3 lata co tydzień jeździłam do domu- 200km w jedną stronę, w trasy ponad 500km też się wybierałam. Raz miałam wypadek. W tym roku zimą wpadłam w poślizg. Podsumowując - nie boję się, uwielbiam jeździć. I nie wszyscy do tego się nadają.
Dzisiaj wracałam do domu - przed tir, mały samochód i ja....jest zjazd na stację benzynową, babka włącza kierunkowskaz, ja spokojnie przejeżdżam i nagle nie skręca tylko jedzie równolegle do mnie, wjeżdża na zakreskowany pas i nie wie co się wokół niej dzieje. Dobrze, że szybko zareagowałam i trochę zjechałam.
Takich przykładów miałam tysiące, nie tylko ze strony kobiet ale niestety w większości panie w tym czasie chyba myślą o czymś innym.
Trzeba umieć przewidzieć, zareagować - musisz zastanowić się czy jesteś w stanie mieć podzielną uwagę, poradzić sobie i co najważniejsze być opanowana. Nerwy działają na niekorzyść.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:04   #23
samotna13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 87
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Ja mam prawko też od niedawna, i bardziej się stresowałam przed tym jak miałam jeździć niż teraz...
to, że jest stare to trudno jak dla mnie ważne, żeby jezdziło
Jesli chodzi o gaz.. musisz wrzucić trochę na luz, ja mając auto na benzynę na "rezerwie" jeżdżę 3 dni
Jak to mówi mój ojcec jak nauczysz się jeździć najgorszym heblem to dasz rade z każdym samochodem. Mój też jest stary i czasem coś buczy huczy i w ogóle dziwne rzeczy ale mówię co tam i jade dalej, jak stanie na środku drogi? trudno. Stało się, życie. Przynajmniej jesteś bogatsza o nowe doświadczenia.
Jeśli chodzi o parkingi... ja tez sie boje, bo mam klaustrofobie parkingowa jak ja to mówie ale zawsze staram się parkować najdalej jak mogę, z dala od samochodów jak mam taką możliwość a jak nie to wdech i wciskam sie między jeden a drugi i jakoś to idzie.
Jeśli sie boisz poproć kogoś znajomego, czy mamę nawet niech poćwiczy z Tobą parkowanie
Ja może mam lajtowe podejście, ale wierz mi też się stresowałam
człowiek uczy się na błędach
samotna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:04   #24
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
JAK się boicie jeździć to po co wam to prawko?
właśnie dzisiaj miałam taką sytuację. Jechała przede mną dziewuszka, 30 km na godzinę, gdzie można było jechać 70. Trochę tamowała ruch, bo nie dało się wyprzedzić, ale ok.
Gdy wjechałam za nią na drogę trzypasmową, chciałam ją wyminąć i zmienić pas. Ja zjechałam i w tym momencie ona wjechałaby we mnie, bo nawet nie spojrzała w lusterko.
Oczywiście zatrąbiłam, ona wystraszona, kurczowo trzymała kierownicę.
Ja naprawdę nie rozumiem skąd ten przymus robienia prawka, a potem są takie sytuacje.
Ojej jaka ty jesteś super fajna że od razu był z ciebie taki za☠☠☠isty kierowca. Nie od razu kraków zbudowali, trzeba sie oswoić z tym że nie ma juz obok instruktora który zahamuje w razie czego. Od momentu odebrania prawka juz tylko kierowca jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników drogi. Wg mnie to normalne że na samym początku razniej jechać z kimś kto podpowie jeśli zajdzie taka potrzeba. A co do tej prędkości ja w trasie nie jadę więcej niż 80, jak komuś przeszkadzam to niech wyprzedzi, jadę tak żebym czuła że mam panowanie nad autem. Cały kurs jezdzalam w mieście 40 na h wiec na pewno nie będę od razu jezdzala setka poza miastem, ale tobie zostaje tylko pogratulować talentu.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:37   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi, że jak zaczynałam (!) i jeździłam z instruktorem, to miałam takie uczucie bezpieczeństwa i od początku świetnie mi szło, nigdy nie stworzyłam zagrożenia na drodze.
Po prostu teraz jak jeżdżę sama to mam jakieś zaczątki paniki... Ale widzę, że sporo młodych kierowców obawia się jazdy, więc trochę mi ulżyło (:
Z instruktorem to i małpa pojedzie- bez urazy, oczywiście. Teraz odpowiedzialność jest na twoich osobistych barkach stąd być może strach.

Ja po dostaniu prawka jeżdziłam wszędzie, byle okazja 100 m to ja autem.
I tez starym gratem, bez wspomagania, itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:37   #26
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ojej jaka ty jesteś super fajna że od razu był z ciebie taki za☠☠☠isty kierowca. Nie od razu kraków zbudowali, trzeba sie oswoić z tym że nie ma juz obok instruktora który zahamuje w razie czego. Od momentu odebrania prawka juz tylko kierowca jest odpowiedzialny za siebie i innych uczestników drogi. Wg mnie to normalne że na samym początku razniej jechać z kimś kto podpowie jeśli zajdzie taka potrzeba. A co do tej prędkości ja w trasie nie jadę więcej niż 80, jak komuś przeszkadzam to niech wyprzedzi, jadę tak żebym czuła że mam panowanie nad autem. Cały kurs jezdzalam w mieście 40 na h wiec na pewno nie będę od razu jezdzala setka poza miastem, ale tobie zostaje tylko pogratulować talentu.
Dziekuję za gratulacje, właściwie tak było, bo zaraz po odebraniu prawka zrobiłam 100 km i nie jechałam 80 km/h , ale jakbyś nie zauwazyła, pominełam już te zawrotną prędkość, raczej chodziło mi o stworzenie niebezpieczenstwa, gdyż ta dziewczyna wjechałaby mi w bok i uważam, że takie zestresowane i wystraszone osoby nie nadaja się do prowadzenia samochodu zwłaszcza na ruchliwych drogach!
I uważam, że ani przesadna prędkość w niedozwolonych miejscach, ani bycie zawalidrogą nie jest dobre.
I tak, masz rację, na początku dobrze jeździć z kimś, z doświadczonym kierowcą, a nie samemu wyjeżdżać na 'głęboką wodę', bo potem wychodzą takie sytuacje.

Poza tym zupełnie nie rozumiem, dlaczego akurat przyczepiłaś się do mojej wypowiedzi, podczas gdy nie tylko ja opisywałam takie zdarzenia. Po prostu zobaczyłam wątek i od razu skojarzyło mi się z dzisiejszą sytuacją i tyle.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:38   #27
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Stwarzasz zagrożenie na drodze. Często przecież trzeba szybko przemknąć tu czy tu żeby uniknąć jakiegoś choćby i małego zdarzenia - ty tego nie zrobisz bo się boisz, nie jesteś pewna siebie.
Po co jeździsz?
Ja bardzo boję się jeździć autem i nie robię nawet prawka - bo wiem, że stwarzałabym mega zagrożenie :P
A już nie mówię o wypadku gdy należy np wykonać odpowiednie ruchy itd a większość kobiet po prostu puszcza kierownicę i krzyczy bo nie wie co robić, nie potrafią zachować zimnej krwi.
Niestety :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:39   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ojej jaka ty jesteś super fajna że od razu był z ciebie taki za☠☠☠isty kierowca. Nie od razu kraków zbudowali,
Weż pod uwagę, że nie wszyscy zwyczajnie sa do tego stworzeni a wrecz nie wszyscy powinni jeżdzić autem i nie ma się co obrażać i obruszać- bo to też jest odpowiedzialność.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:43   #29
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Ale myślę, że nie będę się kłóciła i wchodziła w dyskusje, wątków o prawku jest masa, dużo osób pisze, że jeżeli ktoś się boi jeździć, nie umie, oblewa milion razy egzamin, to lepiej sobie odpuścić. Ale co ja tam mogę wiedzieć

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Weż pod uwagę, że nie wszyscy zwyczajnie sa do tego stworzeni a wrecz nie wszyscy powinni jeżdzić autem i nie ma się co obrażać i obruszać- bo to też jest odpowiedzialność.
No dokładnie. Ale GrumpyCat przyczepiła się tylko do tego, że napisałam, że dziewczyna przede mną jechała za wolno, ale nie wzięła pod uwagę, że zestresowana spowodowałaby wypadek
skoro nie od razu kraków zbudowano, to może warto najpierw jeździć z kimś, na mało uczęszczanych drogach?
ja się tak uczyłam, podczas gdy jeszcze chodziłam na kurs, na wiejskich drogach - zawracanie, cofanie, parkowanie z tatą, to naprawdę pomaga.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:50   #30
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Boję się jeździć samochodem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Weż pod uwagę, że nie wszyscy zwyczajnie sa do tego stworzeni a wrecz nie wszyscy powinni jeżdzić autem i nie ma się co obrażać i obruszać- bo to też jest odpowiedzialność.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.