Wckici - Wc kici czy któraś testowała? Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-15, 18:00   #1
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275

Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety


Witam... co sądzicie o takiej alternatywie dla kota ?
Ja właśnie znalazłam na allegro takie nakładki na wc CitiKitty i zastanawiam się czy to działa i jakie macie z tym doświadczenia.
Ta osoba ma bloga i szczegółowo opisuje krok po kroku jak to zrobić, ale tak naprawdę nie wiem czy to się opłaca.
Proszę o jakąś pomoc w tym zakresie jeśli sami próbowaliście.
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:17   #2
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
Witam... co sądzicie o takiej alternatywie dla kota ?
Ja właśnie znalazłam na allegro takie nakładki na wc CitiKitty i zastanawiam się czy to działa i jakie macie z tym doświadczenia.
Ta osoba ma bloga i szczegółowo opisuje krok po kroku jak to zrobić, ale tak naprawdę nie wiem czy to się opłaca.
Proszę o jakąś pomoc w tym zakresie jeśli sami próbowaliście.

Pewnie sie opłaca, chociazby z tego wzgledu ze wtedy juz zwirka kupować nie trzeba i te kuweta nigdzie stać nie musi
Mam kota, widzialam filmiki na YT ale nie probowalam kota tego uczyć.
Mozesz podac linka do tego bloga ?
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:38   #3
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Ja już odpowiedziałam w kocim wątku:
Cytat:
Z innego forum kojarzę dziewczyny, które miały te nakładki i ich koty sikają do kibelka bezproblemowo a one są zachwycone, bo nie wydają na żwirek.

Osobiście, mimo tego, że lubię oszczędzać na kotach, nigdy nie odebrałabym moim kotom przyjemności pogrzebania w żwirku w kuwetce .

Myśląc też przyszłościowo - kotu na starość może być ciężko wskoczyć na kibelek.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:55   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

mój kot czasem chodzi do łazienki wtedy, kiedy i ja ==" widać nie tylko kichanie jest zaraźliwe- więc jakby też korzystał z kibelka, to kto by komu musiał najpierw ustąpić miejsca? ;P
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 08:07   #5
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

ten blog to http://citi-kitty.blogspot.com/

Zastanawiam sie, bo jestem strasznym leniem a moj kot strasznym czysciochem i zeby zalatwial sie w kuwecie to musi miec super czysto, a zwirek zmieniam czasem nawet 2 razy w tygodniu, co jest troche meczace i kosztowne. Mój kot np. nie załatwi się w zwykłym betonitowym żwirku. Wybredna bestia...
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:55   #6
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

jest jeden problem, jak nauczysz potem starszego kota sikać do kuwety? kot senior raczej nie będzie Ci brykał na wcecik, to jest dobra alternatywa dla młodych kotów, koty chore i koty seniory nie mają możliwości za bardzo tak ciągle brykać co więcej łapki już nie są takie stabilne i kot może się zrazić wpadając do kibla. A potem płacz i problem bo kot sika na podłogę a do żwirku już nie ma jak bo nie umie bo człowiek nauczył go sikać do kibelka. No chyba, że kot nie dożyje starości i nie będzie miał takich problemów. Każde nowe urozmaicenie ma swoje minusy, należy o tym pamiętać i myśleć przyszłościowo. No chyba, że na starość przy kibelku zamontujemy kotu schodki i jakieś stopnie stabilne na łapki - wtedy nie ma już problemu.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:22   #7
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

kupilam ten zestaw na allegro, citikitty sie nazywa i super sprawa, kot juz prawie zalatwia sie do wc
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 11:42   #8
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

ja jakoś nie wyobrażam sobie korzystać z tego samego wc co kot, jakie kolwiek zwierze...
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 22:45   #9
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
ja jakoś nie wyobrażam sobie korzystać z tego samego wc co kot, jakie kolwiek zwierze...
ja też nie mimo, że śpię z kotem, jakoś wspólnej toalety bym nie zniosła...
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:46   #10
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Czego to ludzie nie wymyślą dla swojej wygody
A może by tak pomyśleć o kocie?
O tym, że może wpaść do sedesu i zrobić sobie krzywdę.
O tym, że kot czyszczą łapki będzie zlizywał wszelkie drobnoustroje bytujące w toalecie, oraz bardzo agresywną chemię, którą czyścimy WC.

Warto wziąć również pod uwagę, że kot raczej nie nauczy się spuszczania wody, więc jego "urobek" będzie pływał w sedesie dopóki my go nie uprzątniemy, a to nie jest ani estetyczne, ani aromatycznie atrakcyjne, szczególnie, jeżeli zaraz po kocie, toaletę odwiedzi nasz gość Poza tym w takiej sytuacji deska sedesowa musi być ciągle podniesiona, a jest to okropne.

Poza zaoszczędzonymi na żwirku pieniędzmi nie widzę plusów. A przecież biorąc kota chyba każda powinien zdawać sobie sprawę z koniecznych wydatków.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2013-01-31 o 13:48
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:43   #11
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 56
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

ja próbowałam wyszkolić mojego kotka, ale nie kupowałam tego zestawu tylko używałam normalnej plastikowej miski i kartonu w którym stopniowo wycinałam dziurę, wszystko trwało parę miesięcy, kot świetnie sobie radził do momentu usunięcia miski, wtedy trzeba go było pilnować bo zaczął się załatwiać do zlewu lub wanny, męczyłam się z nim jeszcze z miesiąc poczym zrezygnowałam bo postępów i tak nie było, więc nie każdy kot się do tego nadaje. A co do kosztów żwirku to mój kumpel nauczył swojego kota załatwiać się do pustej kuwetki. Jak kto lubi, ja wole żwirek silikonowy którego nie trzeba często zmieniać i nic nie śmierdzi
armana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 19:46   #12
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Cytat:
Napisane przez armana Pokaż wiadomość
A co do kosztów żwirku to mój kumpel nauczył swojego kota załatwiać się do pustej kuwetki.
O FUJ O.O to dopiero obrzydliwe - i kot maczał sobie siuśkach łapki a potem hyc na kanapę?
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:06   #13
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 56
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
O FUJ O.O to dopiero obrzydliwe - i kot maczał sobie siuśkach łapki a potem hyc na kanapę?
nie wiem jak to do końca było, mówił, że odrazu sprzątali,chociaż wątpie żeby cały czas ktoś biegał za kotem, ja tam wole żwirek

zresztą np mój się strasznie brzydzi takich rzeczy i nigdy by łapki do swoich siuśków nie włożył, podejrzewam, że inne też

Edytowane przez armana
Czas edycji: 2013-02-02 o 01:00 Powód: musiałam dopisać
armana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 10:10   #14
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

Dla mnie w ogóle to fatalny pomysł - takie robienie z kota człowieka na siłę.
Poza tym jak to tak... chcę iść do WC a tam kot siedzi na muszli paląc papierosa a następnie wychyla nos zza gazety i każe mi się odmiauczeć... To nie na moje nerwy

Cytat:
Napisane przez armana Pokaż wiadomość
nie wiem jak to do końca było, mówił, że odrazu sprzątali,chociaż wątpie żeby cały czas ktoś biegał za kotem, ja tam wole żwirek

zresztą np mój się strasznie brzydzi takich rzeczy i nigdy by łapki do swoich siuśków nie włożył, podejrzewam, że inne też
Nie włożyłby celowo, ale próbując zakopać coś w kuwecie bez piasku mógłby sobie łapę umoczyć. Poza tym siedząc w takiej kuwecie też mógłby obsikać sobie łapę.
Moja znajoma opowiadała mi o osobie, która ma kilka kotów i te załatwiają się do miedniczek i pustych kuwetek, bo nie ma pieniędzy na żwirek. Miło, że ratowała koty, ale mimo dojrzałego wieku wykazała się brakiem wyobraźni co do ich utrzymania... :/

Edytowane przez raunen
Czas edycji: 2013-02-07 o 10:15
raunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 21:27   #15
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Nauka kota korzystania z ludzkiej toalety

citikitty sie nie sprawdzilo, bo nakladki sa strasznie miekkie i po prostu kot stajac tam -wpadal w nie. Kupilam za to taki nowy zestaw Water Cat i musze powiedziec ze jest swietny, a moj kot juz zalatwia sie do czwartej nakladki, a za tydzien ja zdejme i bedzie sie zalatwial do kibelka super rzecz...
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 18:17   #16
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Dziewczyny, dziś kupiłam zestaw treningowy dla kota WCkici. Przed moim kotkiem długa nauka - mam nadzieje, że zakończy się sukcesem.

Czy któraś z Was uczy lub nauczyła kotka korzystania z toalety ?
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 21:26   #17
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Ja nie. I jestem przeciwniczką. Kot ma naturalny odruch grzebania w piasku (tutaj będzie grzebał w wodzie - wiele ludzi narzeka, że potem ślapta wodą z kibla po łóżku), dodatkowo kot wiecznie młody nie będzie, młody i zdrowy. Koty stare praktycznie nie skaczą, zrobisz mu wtedy schodki do kibelka czy wyrzucisz go na ulicę jak zacznie Ci sikać do łóżka. Moim zdaniem to lenistwo opiekuna albo chęć zaoszczędzenia na żwirku nakręca ten biznes.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 21:55   #18
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Licz sie z tym ze jak bedziesz sie spieszyc do pracy to toaleta bedzie okupowana jak długo... Tego nie wiesz.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 22:16   #19
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

ah jeszcze mi się przypomniała śmieszna historia (zresztą wszystkie komentarze można poczytać na FB chociaż z tego co zauważyłam negatywne są sukcesywnie kasowane). Kot jednej dziewczyny podpatrzył jak się spuszcza wodę :P i potrafił tak spuszczać godzinami, nie chcecie wiedzieć jaki dostała rachunek za wodę powiedziała, że nigdy więcej - woli żwirek
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 22:33   #20
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Ja nie. I jestem przeciwniczką. Kot ma naturalny odruch grzebania w piasku (tutaj będzie grzebał w wodzie - wiele ludzi narzeka, że potem ślapta wodą z kibla po łóżku), dodatkowo kot wiecznie młody nie będzie, młody i zdrowy. Koty stare praktycznie nie skaczą, zrobisz mu wtedy schodki do kibelka czy wyrzucisz go na ulicę jak zacznie Ci sikać do łóżka. Moim zdaniem to lenistwo opiekuna albo chęć zaoszczędzenia na żwirku nakręca ten biznes.
Popieram, aczkolwiek nie uważam, że ludźmi powoduje skąpstwo i lenistwo, raczej dają się nabrać na chwytliwą reklamę (w googlu wyświetla mi się codziennie od roku).

Zagrzebywanie odchodów leży w kociej naturze. Często się zdarza, że wc-koty leją na inne podłoża, żeby spełnić instynktowne potrzeby. Kwestia wieku i chorób też jest bardzo ważna. Przyuczanie do korzystania z toalety niesie spore ryzyko załatwiania się w innych miejscach.

Moje koty piją chętnie wodę z wszelkich miejsc, które nie są dedykowaną miseczką. Nie chciałabym, aby piły wodę z kibla albo wpadały do muszli w trakcie gonitw.

Koty moich znajomych korzystają z kuwety, ale spuszczały wodę co chwilę. Trzeba było dorobić oddzielny zawór, który jest włączany w obecności człowieka. Ale to się może zdarzyć każdemu futrzakowi.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2013-11-04 o 22:36
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 04:52   #21
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ah jeszcze mi się przypomniała śmieszna historia (zresztą wszystkie komentarze można poczytać na FB chociaż z tego co zauważyłam negatywne są sukcesywnie kasowane). Kot jednej dziewczyny podpatrzył jak się spuszcza wodę :P i potrafił tak spuszczać godzinami, nie chcecie wiedzieć jaki dostała rachunek za wodę powiedziała, że nigdy więcej - woli żwirek
Mam podobnie...
Hmm... Gdyby mój kot chociaż coś tam zrobił do WC, to jeszcze bym przeżyła, ale on nic nie robi, a też spuszcza Ostatnio mama mówiła, że 5 razy pod rząd

A żwirek i tak muszę kupić...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 09:19   #22
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Nie pytałam o opinię co sądzicie o wckici, i jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to chore, czy robi się to z lenistwa - a o to czy któraś z Was testowała i jakie ma po tym wrażenia.


girlonthebridge kot nie grzebie w wodze, po to są nakładki z otworami. Nie pisz (uprzejmie) proszę, że wyrzuce mojego kota na ulicę, jak zacznie mi lać w pościel. Jak możesz coś takiego pisać nie znając mnie. Może Ty postąpiłabyś w taki właśnie sposób, że wyrzuciłabyś kota na ulicę, ale to nie znaczy, że każdy ma takie podejście. I nie jest to lenistwem z mojej strony. Mój kot od zawsze wykazuje zainteresowanie łazienką, zdarzyło mu się zrobić kupkę na zamkniętą deskę od klopa, poza małym wybrykiem załtwia się w kuwecie.
Jeżeli system się nie sprawdzi lub sprawdzi a za kilka lat moja kotka się postarzeje wrócę do kuwety to chyba proste.

KarolinaK Można w domu posiadać dwie łazienki

Malla Mój kot jest dziwny w takim razie, bo robiąc kupkę lub sikając nie zagrzebuje tego od dawna Nie wiem czym jest to spowodowane.
PS. kotki z bloga Twoje? - śliczności

Edytowane przez redroses
Czas edycji: 2013-11-05 o 09:20
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:38   #23
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Nie pytałam o opinię co sądzicie o wckici, i jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to chore, czy robi się to z lenistwa - a o to czy któraś z Was testowała i jakie ma po tym wrażenia.
Taka specyfika forum Jakbyś zapytała, czy kłopotliwa jest pielęgnacja futra persa, to byś dostała masę odpowiedzi typu "mój stryj miał persa 20 lat temu, ale to była wredna franca, kot, nie stryj, choć on trochę też".
Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
girlonthebridge kot nie grzebie w wodze, po to są nakładki z otworami.
Docelowo nie pozostają żadne nakładki. Kot może symulować zakopywanie drapiąc deskę (co nie jest pożądane) lub powietrze. Jak szukałam informacji na forach o wc kici, to behawioryści odradzali, część użytkowników była zadowolona, część ciągle miała problemy typu sikanie do wanny albo na zamkniętą deskę. Myślę, że sukces w dużej mierze zależy od upodobań kota. Zawczasu musisz pomyśleć o rozwiązaniu na czas choroby typu schodki lub drabinka albo mieć zachomikowany tradycyjny żwirek.
Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Jeżeli system się nie sprawdzi lub sprawdzi a za kilka lat moja kotka się postarzeje wrócę do kuwety to chyba proste.
Za parę lat powrót do kuwety może nie być taki prosty.
Ciekawe, co by preferował, gdybyś w jakiś czas po nauczeniu korzystania z toalety postawiła kuwetę.
Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Malla Mój kot jest dziwny w takim razie, bo robiąc kupkę lub sikając nie zagrzebuje tego od dawna Nie wiem czym jest to spowodowane.
PS. kotki z bloga Twoje? - śliczności
To faktycznie dziwne, ale takie koty się zdarzają. Może dzięki temu będzie mu łatwiej się przestawić.

Dziękuję, to moje kotki, mniejszy ma problem z higieną po kuwecie, a i do kibelka raz wpadł, gdy wysypywałam żwirek, więc nie zostawiam przy nim otwartej klapy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 16:07   #24
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Nie pytałam o opinię co sądzicie o wckici, i jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to chore, czy robi się to z lenistwa - a o to czy któraś z Was testowała i jakie ma po tym wrażenia.


girlonthebridge kot nie grzebie w wodze, po to są nakładki z otworami. Nie pisz (uprzejmie) proszę, że wyrzuce mojego kota na ulicę, jak zacznie mi lać w pościel. Jak możesz coś takiego pisać nie znając mnie. Może Ty postąpiłabyś w taki właśnie sposób, że wyrzuciłabyś kota na ulicę, ale to nie znaczy, że każdy ma takie podejście. I nie jest to lenistwem z mojej strony. Mój kot od zawsze wykazuje zainteresowanie łazienką, zdarzyło mu się zrobić kupkę na zamkniętą deskę od klopa, poza małym wybrykiem załtwia się w kuwecie.
Jeżeli system się nie sprawdzi lub sprawdzi a za kilka lat moja kotka się postarzeje wrócę do kuwety to chyba proste.

KarolinaK Można w domu posiadać dwie łazienki

Malla Mój kot jest dziwny w takim razie, bo robiąc kupkę lub sikając nie zagrzebuje tego od dawna Nie wiem czym jest to spowodowane.
PS. kotki z bloga Twoje? - śliczności
napisałam tak bejbe bo przygarniam takie biedy z ulicy powyrzucane bo się znudziły albo nie spełniały wymogów właściciela (obecnie mam 3kę zabranych ze śmietnika, innym znajduje domy), sugerowałam sie zachcianką sadzania kota na kibelek. Uprzedziła mnie już koleżanka pisząc, że docelowo nic nie zostaje na wc - tylko zwykła deska więc kot gmera w wodzie. Widziałaś w ogóle jak docelowo to wygląda? Nie odpowiedziałaś mi jednak na pytanie co zrobisz z kotem jak już będzie starszy i nie będzie skakał bądź zachoruje?
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:15   #25
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

girlonthebridge - napisała, że z wiekiem wróci do kuwety.

Tutaj http://mysikuik.blogspot.com/2013/01...-sukcesem.html
widać, że kot trzyma łapki w muszli, fe.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 19:59   #26
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

nie dopatrzyłam, dziękuję
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 20:26   #27
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość

KarolinaK Można w domu posiadać dwie łazienki
:
No właśnie ja posiadam dwie i mimo ze mojego psa kocham ponad zycie to nie dostanie własnej . Jego toaleta znajduje sie w wyznaczonym miejscu w ogrodzie... I on dokładnie wie gdzie. Nawet kiedy silnie pada.

Ta nakładkę zdejmujesz przed skorzystaniem z toalety i nakładasz po własnym załatwieniu spraw i czy twój kot ma właśnie własna toaletę w twoim domu???

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-11-05 o 21:21
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 12:57   #28
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
napisałam tak bejbe bo przygarniam takie biedy z ulicy powyrzucane bo się znudziły albo nie spełniały wymogów właściciela (obecnie mam 3kę zabranych ze śmietnika, innym znajduje domy), sugerowałam sie zachcianką sadzania kota na kibelek. Uprzedziła mnie już koleżanka pisząc, że docelowo nic nie zostaje na wc - tylko zwykła deska więc kot gmera w wodzie. Widziałaś w ogóle jak docelowo to wygląda? Nie odpowiedziałaś mi jednak na pytanie co zrobisz z kotem jak już będzie starszy i nie będzie skakał bądź zachoruje?
kot nie grzebie w wodze, po to są nakładki z otworami. Nie pisz (uprzejmie) proszę, że wyrzuce mojego kota na ulicę, jak zacznie mi lać w pościel. Jak możesz coś takiego pisać nie znając mnie. Może Ty postąpiłabyś w taki właśnie sposób, że wyrzuciłabyś kota na ulicę, ale to nie znaczy, że każdy ma takie podejście. I nie jest to lenistwem z mojej strony. Mój kot od zawsze wykazuje zainteresowanie łazienką, zdarzyło mu się zrobić kupkę na zamkniętą deskę od klopa, poza małym wybrykiem załtwia się w kuwecie.
Jeżeli system się nie sprawdzi lub sprawdzi a za kilka lat moja kotka się postarzeje wrócę do kuwety to chyba proste.

"BEJBE" cóż za piękne słownictwo.
Rozumiem, że to że przygarniasz koty usprawiedliwia Cię i to, że oceniłaś mnie w sposób tak irracjonalny. Mylisz się, nic nie daje Ci prawa, żeby sugerować mi, że wyrzuce swojego kota na ulicę! Czuję sie urażona i Twojego zdani w tej kwestii poznać już nie chcę, nie chcę słuchać opinii osoby, która w taki sposób mnie ocenia
Proponuje czytac ze zrozumieniem, a nie po łebkach, byle tylko dogryźć.
Dziękuję już wszystkim hejterom za odpowiedzi, tak właśnie myślałam, że odpowiedzą osoby, które uważają, że każdy może mieć swoje zdanie ALE jednak moje i tylko moje jest właściwe, a inni są be i nie mają racji, ani prawa do własnego zdania i postępowania

Tyle ode mnie w temacie, dzięki
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 13:03   #29
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Hihi, pierwszy raz nazwał mnie ktoś hejterem, tylko trochę przykre, że zupełnie irracjonalnie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 14:06   #30
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Wckici - Wc kici czy któraś testowała?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hihi, pierwszy raz nazwał mnie ktoś hejterem, tylko trochę przykre, że zupełnie irracjonalnie.
akurat Ciebie nie miałam na myśli, Twoje opinie są rzetelne i konkretne. Powinnam była bardziej doprecyzować
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-26 15:18:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.