Spalone cebulki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 00:51   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Spalone cebulki?


Trzy miesiące temu koleżanka robiła mi pasemka, okazało się, że położyła mi rozjaśniacz z 12% wodą i włosy się odrobinę za bardzo rozjaśniły (mimo, że trzymała rozjaśniacz dosyć krótko). Oprócz tego jakieś dwa tygodnie po rozjaśnieniu zaczęły wypadać...

Wypadło mi ich chyba z 1/3. Dzisiaj minął prawie kwartał a włosów dalej mało i wciąż widzę na głowie miejsca bez włosów, łyse placki dosłownie. Są już odrosty a krótkich, odrastających włosów brak. Zaczynam się zastanawiać czy mogła popalić mi cebulki? A jeżeli tak to czy włosy już nigdy nie odrosną?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:13   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Spalone cebulki?

Brawa dla koleżanki- rozjaśniacz na palącej 12 i z tego co czytam od samej skóry głowy... Co do cebulek- ich spalić Ci nie mogła, ponieważ znajdują się one pod skórą. Ale włosy mogła spalić i naruszyć ich strukturę- stąd wypadanie. Zacznij brać tabletki na porost włosów ze skrzypem, pij pokrzywę lub drożdże, wcieraj coś w skórę głowy- coś nawilżającego z aloesem albo wcierki Jantar. Może pomoże.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:27   #3
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Spalone cebulki?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Brawa dla koleżanki- rozjaśniacz na palącej 12 i z tego co czytam od samej skóry głowy... Co do cebulek- ich spalić Ci nie mogła, ponieważ znajdują się one pod skórą.

Niestety nie masz racji, mogło dojść do uszkodzenia cebulek środkiem chemicznym - jest to właśnie niemal spalenie, zwał jak zwał, efekt jest jednoznaczny - cebulka nie "funkcjonuje". Środek chemiczny w takim wypadku dosłownie wżera się w skórę, powodując nawet poparzenia, zaś skóra głowy jest cieńka i delikatna i uszkodzić ją jest naprawdę bardzo łatwo W takim przypadku utrata włosów w danym miejscu jest trwała i nic nie da się zrobić.
Niepokojące jest to, że jak napisano widać już odrosty a łyse miejsca jak były tak są, to mogło by świadczyć właśnie o trwałym uszkodzeniu cebulek. Mogło dojśc także do uszkodzenia samego mieszka, co będzie skutkować brakiem doprowadzania substancji odżywczych do cebulki. Tylko specjalista może stwierdzić jak dalece są posunięte uszkodzenia w Twoim przypadku. Póki co pomyśl nad dobrym suplementem diety i dobrą wcierką.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 19:38   #4
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Spalone cebulki?

Skoro uszkodzenia są nieodwracalne to po co suplementy i wcierki? Jest jednak szansa, że pojawi się nowa cebulka?

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:40
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:33   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Spalone cebulki?

Nie, chodzi o to, że nie wiesz jak wielkie są zniszczenia i jakiej części dotyczą. Jeśli sama cebulka jest zniszczona to już nic nie pomoże, ale tego nie wiesz.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 23:07   #6
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Spalone cebulki?

Dzwoniłam do tej koleżanki i stwierdziła, że nie mogła mi popalić cebulek bo nakładała rozjaśniacz na folię (pasemka). I w związku z tym mogła nałożyć proszek tylko do wysokości folii.

Jeżeli faktycznie jak twierdzi nie było takiej możliwości to skąd u mnie te łyse placki... Czy ta folia nie ma żadnego znaczenia i mogła je jednak popalić. Mariti wiesz ? Albo ktokolwiek...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:40   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Spalone cebulki?

Zakładam, że koleżanka jest fryzjerką?
Jeśli nie to istnieje jak największe prawdopodobieństwo że mieszanka jednak dostała się na skórę, a o to, wierz mi, przy nakładaniu na folię jest bardzo łatwo, nawet przy jakimś doświadczeniu. To, że łysienie jest spowodowane zastosowaną mieszkanką z 12 % utleniaczem ( sic!) jest niemal pewne. Chyba , że ostanio przeszłaś na rygorystyczną dietę , ciężko chorujesz , masz ogromne stresy
W takim wypadku musisz poszukać innej przyczyny wypadania włosów np łysienie androgenowe, łysienie plackowate. Są to jednak schorzenia poważne, ich występowanie może stwierdzić specjalista, a wydaje się, że sama wiążesz stan swoich włosów z zabiegiem jaki wykonała koleżanka
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe

Edytowane przez Mariti
Czas edycji: 2013-08-23 o 12:42
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 13:44   #8
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Spalone cebulki?

Jest fryzjerką ale taką, która nie praktykuje w salonie. Wykonuje usługi w domu, oczywiście bez działalności. Nie wiem jak się sprawdza u innych, mnie robiła pasemka po raz pierwszy (i ostatni). Ona twierdzi, że nakładając przy skórze powstały by plamy i byłby to widoczny efekt. Więc już nie wiem jak jest naprawdę.

Ale jestem też pewna, że to zabieg był powodem wyłysienia w tych miejscach. Może z czasem odrosną...? Już kupiłam krzem i pokrzywę a od dzisiaj stosuję również wcierkę na całą noc.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:59   #9
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Spalone cebulki?

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Niestety nie masz racji, mogło dojść do uszkodzenia cebulek środkiem chemicznym - jest to właśnie niemal spalenie, zwał jak zwał, efekt jest jednoznaczny - cebulka nie "funkcjonuje".
Wiesz, nie myślałam, że ktoś zrobił to aż tak nieprofesjonalnie, że doszło to aż po skórę.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:12   #10
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Spalone cebulki?

SceneQueen tu chodzi właściwie o mini oparzenie chemiczne a nie o "wnikanie pod skórę" Polecam chociażby ten artykuł http://portal.abczdrowie.pl/oparzenia-chemiczne# niemniej nie odnosi się on stricte do farby, jakkolwiek działanie silnego utleniacza można wpisać w wątek
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:54   #11
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Spalone cebulki?

nie znam sie na tym ale wydaje mi sie, ze nawet spalona cebulka z czasem odrosnie przeciez jak sie np depiluje wlosy to wyrywasz z cebulka a one potem odrastaja

ale dziwne,ze jeszcze nie zaczely...no bardzo niepokojace po prostu;/

maiia-mam andzieje,ze wcierka ktorej uzywasz jest bez alkoholu?bo powinnas teraz unikac ewentualnych podraznien
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 23:26   #12
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Spalone cebulki?

Tak, wiem! Mam bez alkoholu właśnie, specjalnie sprawdzałam składy! Myślimy podobnie i ja też pomyślałam, że cebulka przecież nawet wyrwana odrasta
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 12:52   #13
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Spalone cebulki?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Tak, wiem! Mam bez alkoholu właśnie, specjalnie sprawdzałam składy! Myślimy podobnie i ja też pomyślałam, że cebulka przecież nawet wyrwana odrasta
napisz koniecznie jak zaczna odrastac.

A u dermatologa jakiegos bylas z tym?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 14:01   #14
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Spalone cebulki?

Nocna Nimfo, a masz może jakieś sprawdzone wcierki na porost nowych włosów? Szukam dla mamy myślałam o Jantarze.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 14:56   #15
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Spalone cebulki?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Nocna Nimfo, a masz może jakieś sprawdzone wcierki na porost nowych włosów? Szukam dla mamy myślałam o Jantarze.
wiesz przygode w wcierkami zaczelam jakis miesiac czy dwa temu i na razie mam za soba kozieradke a tydzien temu kupilam jantara
ale o jantarze nei jestem jeszcze w stanie wiele powiedziec i nie wiem czy bede w stanie cos powiedziec bo po kozieradce mam tone baby hair i chyba wiecej juz nie wyrosnie bo gdzie co ciekawe dostrzeglam je dopiero niedawno w lazience-sterczy to to5cm w gore glowy ale jakos wczesniej mi umknelo z tym,ze ja po chyba 2 czy 3 tyg wcierania kozieradki robilam sobie przerwe bo wysusza troche skore glowy.

Jantar nie wyszusz ai ladnie pachnie a ,ze ma w skladzie wyciagi z izol to wierze,ze cos robi ale pewnie jak zawsze to wkestia indywiduana ale drogi nei jest warto sprobowac
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:43   #16
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Spalone cebulki?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Tak, wiem! Mam bez alkoholu właśnie, specjalnie sprawdzałam składy! Myślimy podobnie i ja też pomyślałam, że cebulka przecież nawet wyrwana odrasta

Cebulka owszem, jeśli mieszek nie jest uszkodzony, przy uszkodzonym mieszku nic nie odrasta- co powyżej wyłuszczyłam
W każdym razie życzę powodzenia i nowych włosków
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 21:42   #17
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Spalone cebulki?

Właśnie Mamie dzisiaj doradziłam Jantar i jestem ciekawa czy się fajnie spisze
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:40   #18
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Spalone cebulki?

Ręce mi opadają jak widzę, że ten watek jeszcze wisi
Cebulek nie można spalić, są w skórze, skóra tez musiałaby być poparzona conajmniej w stopniu takim, że byłyby bąble. Same cebulki można spalić tylko laserem (depilacja laserowa). A co do przenikania do skóry - farby, utleniacze nie mają substancji które mogłyby zahamować wzrost włosa inaczej nigdy nie były dopuszczone do użytku! Wkońcu one są przebadane pod kątem kładzenia na włosy i skórę.
Jedyne co może być to np. reakcja alergiczna albo infekcja np jakimś grzybkiem, lub coś zupełnie nie związanego .

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-09-03 o 11:42
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.