Gule na linii żuchwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-09, 17:10   #1
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Cool

Gule na linii żuchwy


Witam wszystkie Wizażanki
Moją zmorą są gule na prawej linii żuchwy, na które nie działają żadne specyfiki antytrądzikowe. Pojawiło się to u mnie ok. rok temu, wcześniej nie miałam takich problemów. Są to takie 'zgrubienia' podskórne, z których po wyciśnięciu wychodzi białe paskudztwo, po czym goi się, ale niestety zostają nieestetyczne blizny. Dodam jeszcze, że bez wyciskania nie mogę się tego pozbyć (wszelkie maści ściągające typu Acnefan wysuszają i pojawia się jeszcze więcej takich gulek). Jedynym jak dotąd w miarę skutecznym dla mnie środkiem jest krem bambino, dzięki któremu ilość pryszczy nieco się zmniejszyła, a rany po nich szybciej się goją (przy wyciskaniu skóra wręcz pęka).
Staram się nie używać żadnych silnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Twarz myję żelem La Roche Posay, Seba Medem, na noc nakładam krem bambino na dzień krem nawilżający AA dla skóry wrażliwej (wcześniej używałam kremu La Roche Posay Effaclar Duo, Sebo Specific Yves Rochera, ale za bardzo mnie wysuszały). Nie noszę mocnego makijażu (podkład Healthy mix i puder Feather finish w kamieniu, ale gdyby coś z nimi było nie tak to miałabym wysyp na całej twarzy).
+Od jakiegoś miesiąca nakładam na twarz mleko i myję ją platkami owsianymi
Czy któraś z Was spotkała się kiedys z czymś takim i wie jak sobie z tym poradzić? (antybiotyki niestety odpadają) Czego to może być wynikiem?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:08   #2
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139
Dot.: Gule na linii żuchwy

a nie odstawiłaś przypadkiem tabletek hormonalnych? jeśli tak to masz gotową odp. na pytanie skąd to się wzięło. leczenie - czym sie strułes tym się lecz. pozdro!
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:21   #3
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Gule na linii żuchwy

Tabletek hormonalnych nie brałam. Jedynie proszki na alergię (Flonidan)
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 18:43   #4
Imaginelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Gule na linii żuchwy

Witaj Maibu,

Też mam podobne gule na żuchwie. Ja choruje na PCOS tzn mój organizm wytwarza za dużo hormonów męskich.
Z tego co się orientowałam takie wypryski na lini żuchwy i policzkach wskazują na zaburzenia hormonalne właśnie. Nawet jeśli nie przyjmowałaś tabletek anty Twoje hormony mogły się z jakiś dziwnych względów rozregulować ( wyjazd, zmiana miejsca zamieszkania, stres).
Radzę zgłośić się do ginekologa lub endokrynologa raczej niż dermatologa.
Powodzenia
Imaginelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:32   #5
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Gule na linii żuchwy

Ja mam to samo, a raczej miałam (odpukać!). Okropne, wiecznie tworzące się na nowo czerwone gule na brodzie (w okolicach nosa i na czole były to po prostu wypryski, które po kilku dniach dawały się "wycisnąć" i znikały bez śladu, ale te na brodzie właśnie goiły się bardzo, bardzo długo - nieraz 2 miesiące i po każdej z nich została blizna Od ponad miesiąca biorę Tetralysal i już nic nowego na brodzie mi się na szczęście nie robi (chociaż jeszcze 2 tyg temu tak kolorowo nie było i już miałam nawet ochotę odstawić, ale wytrzymałam i teraz już jest wszystko ok i i buzia się leczy). Także, bardzo często bez antybiotyku nie da się obejść, niestety Radzę Ci iść w związku z tym jak najszybciej do dermatologa, bo im dłużej będziesz zwlekać tym będzie coraz gorzej, a blizny jakie zostają po trądziku naprawdę ciężko potem usunąć. Powodzenia!
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:14   #6
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Gule na linii żuchwy

Nie mam już tego paskudztwa od jakiegoś miesiąca. Smaruję buzię na noc grubą warstwą kremu bambino, myję buzię delikatnym żelem i jest ok. A jak mi się cera poprawiła Do Dziewczyn: też się zastanawiałam czy przyczyna nie leży w hormonach, ale na policzkach nigdy nic mi nie wyskakiwało. Dużym błędem było wysuszanie tych gulek. Odkąd zaczęłam intensywnie nawilżać skórę, zniknęły

Edytowane przez maibu
Czas edycji: 2011-11-04 o 10:18
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:19   #7
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Gule na linii żuchwy

słyszałam, ze jeśli gule wychodzą tylko na lini żuchwy to powodem jest stres
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.