Pytanie o kolory... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-26, 13:15   #1
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864

Pytanie o kolory...


Witam serdecznie
1.10 wprowadzam się z mężem i synkiem do wynajmowanego mieszkania.
Do tej pory mieszkaliśmy z dziadkiem męża, ale wiadomo, że lepiej na własnym garnuszku.
Mieszkanie, w którym zamieszkamy jest raczej w kiepskim stanie i nie obejdzie się bez odświeżenia.
W grudniu na pewno będziemy odnawiać mały i duży pokój (gładź, malowanie i panele).
Nie chcemy wkładać w remont dużo pieniędzy, bo to nie nasze mieszkanie ale coś zrobić trzeba. Oczywiście kwestia finansowa jest ustalona z właścicielami.
Do remontu sporo czasu i pewnie wtedy popytam o więcej rzeczy, a i może się pochwalę rezultatem, ale póki co mam luźne pytanie na temat kolorów.
Otóż do tej pory chciałam aby pokój synka był w kolorze zielonym (wiosenna łąka ze śnieżki, taki kolor obecnie mamy w naszym wspólnym pokoju). Ale coś ostatnio po głowie chodzi mi jakiś beżyk, kawa z mlekiem nawet nie umiem sprecyzować i ozdobny pasek z Kubusiem Puchatkiem (zdjęcie 1 i 2).
Natomiast duży pokój mógłby być też w beżach, kolorze wanilii a jedna ściana ciemno brązowa (zdjęcie nr 3 przedstawia przykładowy brąz)
Chciałam poznać Wasze opinie na temat mojej zupełnie niedopracowanej "wizji" i jakieś propozycje, co jest ciekawym rozwiązaniem a co nie. Wolałabym oba pomieszczenia jednak w delikatnych stonowanych kolorach.
Pytanie jest zupełnie luźne.
Pozdrawiam
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 17:32   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pytanie o kolory...

http://www.frywolna.pl/index.php?opt...ecko&Itemid=35 Poczytaj sobie o tym.

Moim zdaniem kolor, ktory dodałas w załaczniku, jest za ciemny, zbyt przytłaczający. Dodam kilka zdjec, ktore znalazłam w necie.Co myślisz o pokoju z załacznika nr 1? Osobiscie bardzo mi sie podoba.
Załacznik nr 2- tutaj fajny wyjsciem jest zielony pasek przy suficie, rozświetla troszke i ożywia pomieszczenie. Podobnie jak na zalaczniku nr 3. Bardzo fajne połączenie kolorów jest też na załaczniku nr 4.
Załacznik nr 5-tutaj masz pokoik utrzymany w jasnobeżowej tonacji ożywiony zielenią. Ciekawe rozwiazanie na zalaczniku nr 6 i 7. Zalacznik nr 8 ... wzor misia na scianie,ktory mozesz namalowac sama,a daje calkiem fajny efekt.Osobiscie stawiam na 1,6 i 7.
Mam nadzieje, że cos ci sie spodoba. Pozdr.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-09-26 o 18:01
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 18:31   #3
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pytanie o kolory...

dziękuję za szybki odzew
bardzo ciekawe propozycje
ale skoro już rozmyślam o kolorach to napiszę coś więcej
tak więc:
Pokój synka
w tym pokoju będzie jego łóżeczko, szafa i komoda (zdjęcie 1,2,3) oraz sofa/amerykanka której nie możemy wyrzucić, więc kupię jakąś ładną narzutę, poduszki i będzie spoko
kolor właśnie myślałam jaśniutką kawę z mlekiem, beż itp. i ten pasek ozdobny co pokazałam.
Nasz pokój
Myślałam o ścianach waniliowych, jedna ściana na której będzie stała sofa chciałam aby była brązowa jak na zdjęciu nr 3 w moim pierwszym poście. To tak orientacyjnie te kolory.
Meble mamy BRW system Tip Top w kolorze klon nida, dwie komody, szafa, szafka i stolik pod TV, stolik okolicznościowy.
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.