Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 14:15   #451
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Moi znajomi wogóle nie przyjmują tej terminologi do wiadomości. Jak mówię, że mnie kosmetyk zapchał, to patrzą na mnie jak na wariatkę i mówią "po prostu ci pryszcz wyskoczył" ;-)

Ja tam nie wiem jak to jest naprawdę. Może to od kosmetyków, a może taka już moja uroda.


Właśnie zauważyłam że mam w lodówce prawie pełne opakowanie żelu hialuronowego z terminem ważności do października. Kurcze! To nie pierwszy raz kiedy nie wyrabiam się z terminem ważności. Jak tak dalej pójdzie, to cenowo produkty z BU wcale nie będą atrakcyjne.
Kiedy kupiłaś żel?

A co do rozumienia przez innych naszego słownictwa związanego z kosmetykami i zdrowiem skóry, to mnie większość zanjomych też nie rozumie
A już termin "zapchać" to całkiem abstrakcja
Także ja pozostanę przy uzewnętrznianiu się na temat cery tutaj
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:21   #452
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Ja może tu swoją wypowiedzią zasieję wątpliwość wśród nowych fanek BU, ale tych kosmetyków używam od 1,5 roku, z przerwami i szczerze mówiąc nie wyglądam lepiej niż 3 lata temu. Może włosy mam ładniejsze, co jest zasługą olejowania. Czy tylko ja mam takie wywrotowe nastawienie, czy może jest ktoś z podobnymi odczuciami?
Zgadzam się z Tobą i jednocześnie się nie zgadzam Używam BU regularnie od 3 lat ? Może nawet dłużej. Moja skóra nie jest już przesuszona jak kiedyś - teraz jest normalna w kierunku mieszanej. Dzięki olejom do mycia twarzy nie czuję już okropnego ściągnięcia ani wysuszenia skóry po myciu. Moje brązowe pieprzyki spowodowane opalaniem w dzieciństwie są jaśniejsze niż były 3 lata temu. Nie widzę za to poprawy jeśli chodzi o skłonność do pękających naczynek, policzki jak były różowe tak są i zdaję sobie sprawę z tego, że tylko laser może w tym wypadku pomóc.
Rodzina się śmieje jak przychodzą paczki z BU mówiąc ''cery przez to ładniejszej i tak nie masz'' - im się wydaje, że używając takich kosmetyków sprawię, że moja cera będzie jednolitego koloru i bez niespodzianek - cudów nie ma, pewnych skłonności według mnie żadne kosmetyki nie zmienią. Traktuję głównie BU jako inwestycję w przyszłość - mam nadzieję, że zmarszczki będą pojawiać się wolniej, a skóra będzie jędrniejsza dzięki tym wszystkim serum, które stosuję naprawdę regularnie. Mam 26 lat i ani jednej mimicznej zmarszczki na twarzy - czy byłoby gorzej gdybym nie używała BU? Może. Czy byłoby gorzej gdybym się opalała ? Na pewno
Poza tym uwielbiam aspekt psychologiczny takich kosmetyków - przychodzą do domu, kręcimy je sobie - odczuwamy radość i ekscytację. Następnie nakładamy je regularnie i czujemy się po prostu lepiej, ponieważ wierzymy w to, że robimy coś dobrego dla siebie - a skoro my jesteśmy zadowolone to i nasza skóra powinna to odczuć
O 16:00 nakładam na twarz krem anty-oksydacyjny i od razu daję Wam znać.
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:40   #453
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez JoanHalloway Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą i jednocześnie się nie zgadzam Używam BU regularnie od 3 lat ? Może nawet dłużej. Moja skóra nie jest już przesuszona jak kiedyś - teraz jest normalna w kierunku mieszanej. Dzięki olejom do mycia twarzy nie czuję już okropnego ściągnięcia ani wysuszenia skóry po myciu. Moje brązowe pieprzyki spowodowane opalaniem w dzieciństwie są jaśniejsze niż były 3 lata temu. Nie widzę za to poprawy jeśli chodzi o skłonność do pękających naczynek, policzki jak były różowe tak są i zdaję sobie sprawę z tego, że tylko laser może w tym wypadku pomóc.
Rodzina się śmieje jak przychodzą paczki z BU mówiąc ''cery przez to ładniejszej i tak nie masz'' - im się wydaje, że używając takich kosmetyków sprawię, że moja cera będzie jednolitego koloru i bez niespodzianek - cudów nie ma, pewnych skłonności według mnie żadne kosmetyki nie zmienią. Traktuję głównie BU jako inwestycję w przyszłość - mam nadzieję, że zmarszczki będą pojawiać się wolniej, a skóra będzie jędrniejsza dzięki tym wszystkim serum, które stosuję naprawdę regularnie. Mam 26 lat i ani jednej mimicznej zmarszczki na twarzy - czy byłoby gorzej gdybym nie używała BU? Może. Czy byłoby gorzej gdybym się opalała ? Na pewno
Poza tym uwielbiam aspekt psychologiczny takich kosmetyków - przychodzą do domu, kręcimy je sobie - odczuwamy radość i ekscytację. Następnie nakładamy je regularnie i czujemy się po prostu lepiej, ponieważ wierzymy w to, że robimy coś dobrego dla siebie - a skoro my jesteśmy zadowolone to i nasza skóra powinna to odczuć
O 16:00 nakładam na twarz krem anty-oksydacyjny i od razu daję Wam znać.
Loouisse a moze to jest tak,ze moze nie mialas cery w zlym stanie dlatego nie widzisz roznicy przed i po zastosowaniu kosmetykow z BU?

Ja swoja przygode z BU zaczelam w lutym tego roku. I moja cera znacznie sie poprawila tj. jej ogolny wyglad. Natomiast w kwestii zaskornikow to tak jak w Twoim przypadku - niebardzo sie w tej kwestii zmienilo tzn. krostki jak mialam wokol brody tak sa ,ale np. nie sa juz tak czerwone jak wczesniej, sa bladsze.To tez jakis sukces.

Poza tym zauwazylam oczyszczenie porow na policzach w miejscu pod oczami i na nosie,zwezenie ich. U mnie efekty po uzywaniu tych kosmetykow sa naprawde wymierne szczegolnie wlasnie w zakresie nawilzenia i jedrnosci skory. Zmarszczki mimiczne zostaly zredukowane , nie mam kurzych lapek gdzie zauwazylam,ze wiekszosc dziewczyn w moim wieku juz je ma wokol oczu.

Przeciez nie samymi zaskornikami i zapychaczami czlowiek zyje;d Prewencja antyzmarszczkowa takze jest wskazana;d ;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:58   #454
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja już po aplikacji kremu anty-oksydacyjnego Pora na kilka spostrzeżeń:
1) Jak już pisałam krem ma charakterystyczny zapach, który czuć nieco na skórze - nie jest nieprzyjemny, jednak zastanawiam się czy po jakimś czasie nie będę miała go dość przy aplikacji kremu;
2) Krem jest wydajny - piszę to z całą odpowiedzialnością. Mój Estee Lauder DayWear Plus miałam za wydajny, tego natomiast wystarczy o wiele mniej do posmarowania całej twarzy, powinien więc starczyć na dłużej niż zazwyczaj starczają nam kremy;
3) Aplikacja jest przyjemna - chociaż krem nakłada się nieco tępo - co mnie zdziwiło, ponieważ ma konsystencję tłustawego budyniu - jednak nie jest to żadnym problemem, kilka ruchów i krem jest wsmarowany;
4) Twarz się błyszczy - to kolejne zaskoczenie, ponieważ na dłoni tego efektu nie było - odczekałam już 15 minut i błysk nadal jest obecny. Porównałabym go do błysku jaki mam przy EL Daywear Plus jednakże między nimi widzę jedną sporą różnicę: krem anty-oksydacyjny jest lepiej wchłonięty, nie siedzi tak na skórze jak EL oraz skóra w dotyku jest aksamitna, nie tłusta czy lepiąca się jak przy EL.

Póki co to tyle. Ciekawi mnie jak zachowa się na makijażu, u mnie makijaż twarzy to: baza Guerlain Meteorites, podkład Guerlain Parure Extreme na to Meteoryty a na większe wyjścia jeszcze puder wykończeniowy MAC Studio Careblend i dopiero Meteoryty. Mam nadzieję, że będzie z tym wszystkim ładnie współgrał.
Póki co muszę jednak wykończyć mój krem Estee Lauder, więc anty-oksydacyjny chowam do lodówki. Jak nadejdzie jego kolei i poużywam go co najmniej tydzień, dam Wam ponownie znać. Na razie jestem dobrej myśli

Edytowane przez JoanHalloway
Czas edycji: 2011-09-13 o 14:59
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:31   #455
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Może i nie miałam szczególnie złej cery jak zaczynałam pielęgnację z BU. Ale efekty na początku widziałam. Używałam serum z zielonej herbaty, jako jedyne mi pasowało, ale z racji małej popularności zostało wycofane i nie wróci do sprzedaży. A swoją drogą nie rozumiem, czemu nie mogą mieć mniej popularnych produktów, przecież jak klient zmówi, to wtedy mogą odmierzać składniki. Nie muszą trzymać gotowego zestawu.

Na początku to nawet mój partner zauważał różnicę Mówił, że mam bardziej jednolitą cerę.
Ale zbiegło się to w czasie z ogólną zmianą pielęgnacji np. z używaniem filtrów więc nie wiem co jest przyczyną poprawy.

Nie twierdzę, że produkty z BU nie poprawiają cery, bo poprawiają. Jak umyję twarz olejkiem, to nawet kremu nie muszę używać. Tylko że ostatnio moje zakupy nie należą do udanych. Serum azelo, flavo i 3roses to były dla mnie niepotrzebnie wydane pieniądze. Sama nie wiem co teraz kupić. Zamówię serum rozjaśniające, zobaczę co z tego wyjdzie. Hydrolaty fajny bajer, bardzo je lubię, ale ostatnio postanowiłam pooszczędzać i przejść na minimalizm kosmetyczny, więc nie będę ich zamawiać. Pół życia obywałam się bez toników, więc widocznie nie są mi niezbędne. Chciałabym,żeby BU miało trochę większy wybór produktów.


Żel hialuronowy mam od lutego. Przelałam go dziś do takiej buteleczki z BU, i akurat wszystko się do niej zmieściło. Planuję go mieszać z olejami i kłaść na suche włosy. Myślicie że to dobry pomysł? Robił tak już ktoś?
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 18:57   #456
agnes74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja spryskuje włosy hydrolatem np. rózanym ostatnio, bo ładnie pachnie i potem wcieram w końcówki właśnie żel hialuronowy i mam takie fajne mięciutkie robię tak zwłaszcza na drugi dzień po myciu jak widzę ze końcówki mam takie jak by przesuszone, bo ja duzo lokówki używam. Słyszałam też ze można dac na wlosy jako kompres z jakims olejem np. na noc przed myciem ale ja tak nie robiłam

A czy przed tonikiem z kwasami przecieracie twarz hydrolatem czy nie :conf used:
agnes74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 20:33   #457
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja juz od ponad dwóch lat uzywam kosmetyków z BU. Do tej pory jeden niewypał - serum flavo C (straszne, niespotykane gule mi wyskoczyly na twarzy). Po za tym incydentem cera super, rozswietlona, napięta i przede wszystkim przestała byc wiecznie przesuszona - dawniej zima (kaloryfery) byla dla mojej skóry prawdziwą udręką, a rok temu ze zdziwieniem zauwazylam ze po raz pierwszy od dawna nie cierpie z powodu suchara na twarzy poza tym mam raczej bezproblemową cere, moze troche naczynka mogłyby byc mocniejsze ale daje rade. Ogolnie slysze troche komplementów na temat cery, a najsmieszniejsze jest to ze troche pale i tekst znajomej z pracy: oo nie masz cery palaczki
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 20:46   #458
emilia129
Raczkowanie
 
Avatar emilia129
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

witam, przejrzałam cały wątek i zastanawiam się nad kupnem serum azelo lub kremu azelo, które bardziej polecacie? moim celem jest wyrównanie kolorytu twarzy i walka z malymi niedoskonalosciami, stosowałabym to na noc. Pytanie do osób posiadających dane produkty: stosujecie je co noc czy naprzemiennie z czymś innym? z góry dziekuje za odpowiedz
emilia129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 21:04   #459
shamrok
Raczkowanie
 
Avatar shamrok
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Grod Kraka
Wiadomości: 97
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja BU uzywam od zeszlego roku. Przed tymi kosmetykami moja cera byla straszna, cala rodzinka kazala mi isc do lekarza , bo tak zle wygladalam. Pory jak wielkie dziury, opryszczone czolo, swiecenie sie , a pod spodem pelno zmarszczek i sciagnieta skora.

Po 6 miesiacach uzywania serum 3xrose z zelem hial. moja cera jest nawilzona, wygladzona, zmarszczki zniknely ( to byly zmarszczki powstale w wyniku odwodnienia). serum skonczylo mi sie juz miesiac temu, i cera nada jest super.
teraz uzywam LRP nutritic 2.5% na zmiane z kremem nawilzajacym z kolastny.
Nastepna dostawe kosmetykow otrzymam dopiero za miesiac, takze dla mnie te mikstury sa switne i nie tylko dzialaja podczas uzywania,ale tez dlugo po.

Moze mlodsze kolezanki nie widza roznicy , bo wasze buzki sa same w sobie jeszcze mlode i doskonale. ja juz mam 30 lat i najwyzszy czas zaczac myslec o czyms na zmarszczki. Chociarz jak na razie nie mam jeszce nawet mimicznych
shamrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 00:10   #460
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:

Moze mlodsze kolezanki nie widza roznicy , bo wasze buzki sa same w sobie jeszcze mlode i doskonale.
Po przeczytaniu tego w pierwszej chwili pomyślałam, że masz co najmniej 45

Cytat:
ja juz mam 30 lat i najwyzszy czas zaczac myslec o czyms na zmarszczki
Ja zauważyłam podczas oglądania starych zdjęć, że już w podstawówce miałam zmarszczki mimiczne pod oczami I jak tu walczyć z genami? Stracona już za młodu
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 07:41   #461
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
witam, przejrzałam cały wątek i zastanawiam się nad kupnem serum azelo lub kremu azelo, które bardziej polecacie? moim celem jest wyrównanie kolorytu twarzy i walka z malymi niedoskonalosciami, stosowałabym to na noc. Pytanie do osób posiadających dane produkty: stosujecie je co noc czy naprzemiennie z czymś innym? z góry dziekuje za odpowiedz
Używam serum azelo, myślę, że ono jest mocniejsze niz krem. Używam go tylko na noc, bo ma tłustą cerę i rano pod makijaż matuję ją frakcją sojową. Serum fajnie się wchłania, ale na początku stosowania pojawiły mi się na brodzie gule, tak jak większośći chyba dziewczyn.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 09:52   #462
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Question Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Używam serum azelo, myślę, że ono jest mocniejsze niz krem. Używam go tylko na noc, bo ma tłustą cerę i rano pod makijaż matuję ją frakcją sojową. Serum fajnie się wchłania, ale na początku stosowania pojawiły mi się na brodzie gule, tak jak większośći chyba dziewczyn.

Ja stosowalam jedynie serum i fajnie sie sprawdzalo, ladnie goilo stany zapalne, uspokajalo, mniej niespodzianek sie pojawialo, skora wygladzona. Nie zauwazylam natomiast wplywu na koloryt skory i przebarwienia. Kremu sie obawiam, poniewaz zawiera zdaje sie olej z wiesiolka, ktory podejrzewam mnie zapycha

Zapomnialam dodac, ze mnie serum nie zapchalo
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:36   #463
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja stosowalam jedynie serum i fajnie sie sprawdzalo, ladnie goilo stany zapalne, uspokajalo, mniej niespodzianek sie pojawialo, skora wygladzona.
U mnie tak właśnie działa serum lemon Zaczęłam kurację przedwczoraj i pomaga mi "od ręki", tak jak za pierwszym razem, kiedy zakupiłam je w ciemno Uff... ale ulga
Serum azelo mi akurat nie podeszło, ale zapewne zależy to od rodzaju skóry, jej wrażliwości i reakcji na poszczególne składniki miksturki.
Nie pozostaje nam nic innego jak wszystko testować na sobie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:19   #464
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

zamówiłam krem azelo i naprawdę jeszcze nic z BU mnie tak nie rozczarowało..(no może poza maseczką wulkaniczną, po której wyglądałam przez godzinę jak poparzona) właściwie wszystko, czego używałam do tej pory się sprawdzało, a tu proszę:-/

zawsze miałam tendencje do zapychania porów, ale jeszcze nigdy nie były tak zatkane jak teraz. Poza tym pojawiły mi się krostki na policzkach, co nigdy się nie zdarzało, poprzednio tylko w strefie T.
Tłusty i lepki jest strasznie, dlatego przed nałożeniem spryskuję twarz hydrolatem, wtedy się wchłania lepiej i nie wałkuje.
Stwierdzam, że jednak wolę konsystencję serum, z tego kremu zrezygnuję na jakiś czas.

Natomiast peeling enzymatyczny rewelacja, skóra po użyciu była tak gładka, że zastanawiałam się czy aby na pewno dobrze zmyłam wszystko z twarzy
Serum flavo też super, może na drobne naczynka nie podziałało, ale ładnie rozjaśniło i wygładziło cerę.

jestem też w trakcie testowania kremu antyoksydacyjnego - zamówiłam, bo nie znoszę aptecznych filtrów więc liczyłam na miłą odmianę. Co czas przyniesie to zobaczymy, ale pierwsze wrażenie bez rewelacji, czuję się tak samo 'niekomfortowo' jak po nałożeniu filtrów. Chyba po prostu muszę się do tego uczucia przyzwyczaić
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:38   #465
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
jestem też w trakcie testowania kremu antyoksydacyjnego - zamówiłam, bo nie znoszę aptecznych filtrów więc liczyłam na miłą odmianę. Co czas przyniesie to zobaczymy, ale pierwsze wrażenie bez rewelacji, czuję się tak samo 'niekomfortowo' jak po nałożeniu filtrów. Chyba po prostu muszę się do tego uczucia przyzwyczaić
Chyba zacznę podzielać Twoją opinię. Miałam zużyć do końca Estee Lauder i dopiero zacząć używać kremu antyoksydacyjnego, ale stwierdziłam, że EL zużyję na szyję, więc dziś rano znów nałożyłam krem anty. Skóra świeci się niemiłosiernie i zauważyłam, że jak przejadę po niej palcem krem delikatnie się łuszczy ? Nie mocno, ale jednak jakieś łuszczenie występuje. Nie wiem jeszcze jak krem będzie współgrał z makijażem, ale mam mieszane uczucia.. Mam dość kremów po których wyglądam nieestetycznie. Wieczorem by mi to nie przeszkadzało, ale rano wolałabym by moja buzia była względnie matowa a nie błyszcząca się jak latarnia. Nie mam skóry tłustej i nie wyobrażam sobie jaki efekt dałby ten krem na takowej cerze..
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:09   #466
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dokładnie tak jak napisałaś: "łuszczy się". Niestety. Dziś nałożyłam cieniutką warstwę rozcieńczając dodatkowo hydrolatem i się wchłonął w całości, ale jakoś tak nie mogę się do niego przekonać. Cerę mam mieszaną, w związku z tym policzki są suche, więc po kremie wyglądają jako tako, ale reszta twarzy bez pudru ani rusz... Zużyję pewnie, bo szkoda wydanych pieniędzy, ale na pewno nie zamówię ponownie.

Próbowałyście może serum z granatu? Bo zastanawiam się czy zamówić jak już skończę flavo, tak dla odmiany, tylko nie wiem czy warto.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:40   #467
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nie wytrzymałam i wykonałam makijaż - nie jest dobrze
Cera po kremie jest tłusta, zaaplikowałam jak zawsze bazę Guerlain Meteorites Perles - która rozświetla skórę, jednak w tym wypadku żadnego rozświetlenia nie widać, tłustość kremu anty-oksydacyjnego chyba to uniemożliwia. Następnie odczekałam 15 minut i nałożyłam pędzel MAC 187 cienką warstwę Guerlain Parure Extreme i przypudrowałam wszystko Meteorytami. Takie połączenie sprawdzało się u mnie przy makijażu dziennym, jednak przy kremie anty-oksydacyjnym Meteoryty w kulkach nie dają sobie rady. Cera się świeci, podkład wygląda nieestetycznie - mam na twarzy maskę, która wygląda jak ciasto - a wśród znajomych słynę z tego, że mam zawsze nieskazitelną cerę i nigdy mi nie widać podkładu.. Nie wyobrażam sobie co by było gdybym chciała użyć na większe wyjście korektora i pudru przed Meteorytami - maska podwójna. Co dziwne, krem na dzień Estee Lauder tłuścił na podobnym poziomie, ale w połączeniu z makijażem nie robił takiej maski.
Jestem zawiedziona tym kremem, sama nie wiem komu bym mogła go polecić. Dziewczynom z suchą cerą ? Teoretycznie, ale ten krem się do końca nie wchłania, więc też będzie je tłuścił. Może komuś kto używa tylko pudru albo podkładu mineralnego, przy normalnym makijażu ten krem się nie sprawdza. Jestem załamana, jeśli któraś z Was zna dobry krem, który nie tłuści dla cery normalnej na dzień niech mi da znać proszę na priv - nie mam dużych wymagań, chcę po prostu wyglądać w dzień jak człowiek.

To chyba pierwszy produkt z BU, który mi tak nie pasuje. Od jutra zaczynam stosować serum azelo-oliwkowe, oby ono okazało się lepsze.

Edytowane przez JoanHalloway
Czas edycji: 2011-09-14 o 13:43
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 16:14   #468
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

czy możecie polecić skuteczny preparat z bu który zapobiegł by ewentualnemu obwiśnięciu podbródka przy odchudzaniu? cera 35 lat ale tłusta i skłonna do trądziku.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:31   #469
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez JoanHalloway Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam i wykonałam makijaż - nie jest dobrze
A ja jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak krem anty-oksydacyjny - pozornie taki tłusty i lepiący - dobrze sprawuje się u mnie jako baza pod makijaż! Też mam cerę mieszaną, nakładam go dość grubą warstwą (bo wydaje mi się, że jednak cieniutka nie dałaby wystarczającej ochrony), odczekuję ok. 10 min. przykładam lekko chusteczkę do twarzy - po niej skóra jest już w miarę matowa, choć nadal się lepi. Następnie nakładam puder BU perłowy jaki primer, na to podkład mineralny Pixie i na koniec jeszcze puder sypki i cera jest właśnie nieskazitelna . Co więcej, trzyma się tak kilka godzin. Sama jestem zaskoczona!

Jednak przy takiej lepkości / tłustości nie wyobrażam sobie nałożenia na niego jakiegokolwiek podkładu w kremie, chyba, że przy wyjątkowo suchej cerze.

Joan Halloway, zawsze możesz zużyć ten krem jako krem na noc - zobacz w opisie. Ma Q10 i inne wartościowe składniki, a filtr oczywiście nie chemiczny, więc jedynie odżywia skórę nie obciążając jej. Ja taki miałam plan, gdyby nie sprawdził się u mnie na twarzy.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-09-14 o 19:33
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 20:11   #470
JoanHalloway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 80
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Jednak przy takiej lepkości / tłustości nie wyobrażam sobie nałożenia na niego jakiegokolwiek podkładu w kremie, chyba, że przy wyjątkowo suchej cerze.

Joan Halloway, zawsze możesz zużyć ten krem jako krem na noc - zobacz w opisie. Ma Q10 i inne wartościowe składniki, a filtr oczywiście nie chemiczny, więc jedynie odżywia skórę nie obciążając jej. Ja taki miałam plan, gdyby nie sprawdził się u mnie na twarzy.
Cieszę się, że Tobie ten krem pasuje i że o tym napisałaś. Teraz dziewczyny, które stosują - tak jak Ty - kosmetyki mineralne mogą śmiało zamówić ten produkt. On zapewne sprawdziłby się też na kimś kto stosuje sam puder, ale podkład tak jak pisałaś zupełnie się z nim gryzie.
Zużyję go oczywiście na noc - tak jak sugerujesz - na twarz oraz na szyję
JoanHalloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:25   #471
shamrok
Raczkowanie
 
Avatar shamrok
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Grod Kraka
Wiadomości: 97
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez JoanHalloway Pokaż wiadomość
Cieszę się, że Tobie ten krem pasuje i że o tym napisałaś. Teraz dziewczyny, które stosują - tak jak Ty - kosmetyki mineralne mogą śmiało zamówić ten produkt. On zapewne sprawdziłby się też na kimś kto stosuje sam puder, ale podkład tak jak pisałaś zupełnie się z nim gryzie.
Zużyję go oczywiście na noc - tak jak sugerujesz - na twarz oraz na szyję
a moze spruboj mieszac go z zelem hialuronowym przed nalozeniem na twarz, zel sprawia ze sera i olejki wchlaniaja sie do matu, wiec moze kremy tez.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
czy możecie polecić skuteczny preparat z bu który zapobiegł by ewentualnemu obwiśnięciu podbródka przy odchudzaniu? cera 35 lat ale tłusta i skłonna do trądziku.
sprawdz na stronie bu , maja pare kosmetykow napinajacych skore,
http://www.biochemiaurody.com/index.html
shamrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:31   #472
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny miałam zdać relację więc zdaję

masło ze skrzypem-bardzo przyjemne, włoski po masce z tego masła i zmyciu są nawilżone, skóra głowy ukojona, zauważyłam też lepszy skręt , czy lepiej rosną? trudno powiedzieć, bo stosuję dużo rzeczy na raz, pachnie ziołowo i trochę jakby pomidorami

stosowane na twarz nawilża, pozostawia lekki film

mleczko jedwabne z keratyną---nie do końca przypadło mi do gustu, nakładane na sucho trochę usztywnia włosy (ja mam wrażenie przesuszonych i zlepionych włosów po tym mleczku), może obciążyć, za to zyskują na objętości wizualnie i w dotyku, ale tracą na miękkości (mam cienkie dość wiotkie), używam więc mleczka wieczorem przed porannym myciem włosów, albo kiedy wiążę i nie zależy mi na ich wyglądzie
do tego zapach "rosołku" jest średnio przyjemny i na moich włosach dość długo wyczuwalny

hydrolat rozmarynowy---stosuję go do reanimacji i nawilżenia loków, odświeżenia fryzury (np razem z żelem lnianym), czasem psikam twarz. Jestem z niego zadwolona, nic specjalnego nie robi, ale jest przyjemny w użyciu i ładnie pachnie

masło jojoba---dość lekkie, jednak zostawia delikatny film, działa doraźnie na suche partie twarzy, dobre do ust, skórek paznokci, też przypomina mi zapachem szklarnię z pomidorami , łagodzi podrażnienia
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2011-09-14 o 20:34
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 14:37   #473
natk_a
Raczkowanie
 
Avatar natk_a
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Właśnie przyszło do mnie pierwsze zamówienie z BU po 16 dniach więc całkiem sprawnie. Jestem naprawdę zachwycona, bardzo solidnie zapakowane, wszystko w osobnych saszetkach, popodpisywane mam pytanie odnośnie toniku z kwasem BHA 2%, zawiera kwas salicylowy więc powinien dobrze zwężać rozszerzone pory, zauważyłyście jakąś istotną różnicę stosując go? Myślę nad zamówieniem go
__________________

vivere senza rimipianti
natk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 21:31   #474
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Używam serum azelo, myślę, że ono jest mocniejsze niz krem. Używam go tylko na noc, bo ma tłustą cerę i rano pod makijaż matuję ją frakcją sojową. Serum fajnie się wchłania, ale na początku stosowania pojawiły mi się na brodzie gule, tak jak większośći chyba dziewczyn.
Frakcja sojowa matuje skórę? A nie zapycha? Mam problem z ogromnym błyszczeniem cery. Zaraz po użyciu minerałów święcę się jak latarnia. Później puder matujący, który przynosi efekt na chwilę :/
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 23:03   #475
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Używam serum azelo, myślę, że ono jest mocniejsze niz krem. Używam go tylko na noc, bo ma tłustą cerę i rano pod makijaż matuję ją frakcją sojową. Serum fajnie się wchłania, ale na początku stosowania pojawiły mi się na brodzie gule, tak jak większośći chyba dziewczyn.
ja tak, jak już raz pisałam stosuję również serum azelo w połączeniu z hydrolatem oczarowym. także jedynie na noc. po dłuższym używaniu - nadal jestem zadowolona. po aplikacji czuję śmieszne, delikatne kłucie, serum dość wolno się wchłania, przez kilka pierwszych minut skóra jest lepka. moim największym problemem są naczynka. czasem na brodzie pojawiają się jacyś nieprzyjaciele. serum absolutnie nie spowodowało u mnie wysypu. rano skóra wygląda na bardziej jednolitą, zaczerwienienia bledną. na BU zaleca się używać serum przez minimum 3 miesiące, co mam zamiar czynić
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 07:10   #476
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez natk_a Pokaż wiadomość
Właśnie przyszło do mnie pierwsze zamówienie z BU po 16 dniach więc całkiem sprawnie. Jestem naprawdę zachwycona, bardzo solidnie zapakowane, wszystko w osobnych saszetkach, popodpisywane mam pytanie odnośnie toniku z kwasem BHA 2%, zawiera kwas salicylowy więc powinien dobrze zwężać rozszerzone pory, zauważyłyście jakąś istotną różnicę stosując go? Myślę nad zamówieniem go
Miałam ten tonik, ale za bardzo się po nim łuszczyłam, zapewne przez alkohol i był taki... lepki Niekomfortowe uczucie
Nie wiem czy jeszcze kiedyś go zamówię.
O wiele bardziej odpowiada mi PHA%

A co do pudrów - bambusowy z jedwabiem jest bardzo fajny
Faktycznie, jest mniej tępy, ładnie matuje i wygładza buzię oraz wyrównuje koloryt. Podoba mi się
Za kilka dni wypowiem się też o perłowym, który czeka na swoją kolej i o którym zapomniałam, że w ogóle go mam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 07:42   #477
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Frakcja sojowa matuje skórę? A nie zapycha? Mam problem z ogromnym błyszczeniem cery. Zaraz po użyciu minerałów święcę się jak latarnia. Później puder matujący, który przynosi efekt na chwilę :/
Frakcja sojowa jest dziwnym produktem jak dla mnie. Z pozoru bardzo tłusta faktycznie wchłania się do matu, ale bardzo czuć ją na twarzy, jest ciężka i na dzień jak dla mnie absolutnie się nei nadaje.

A co do błyszczenia - jak często myjesz twarz i czym?? Ja zauważyłam, że odkąd ograniczyłam mycie wodą do wieczora tylko (żelem Babydream), a rano i w ciągu dnia przemywam tylko płynem micelarnym, to skóra nieporównanie mniej się przetłuszcza! Im bardziej wysuszasz twarz detergentami i wodą, tym bardziej ona w obronie będzie wydzielać sebum.. Chyba, że nie to jest Twoim problemem, wtedy nie wiem, co Ci poradzić, ale na pewno nie frakcję.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 08:37   #478
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Frakcja sojowa matuje skórę? A nie zapycha? Mam problem z ogromnym błyszczeniem cery. Zaraz po użyciu minerałów święcę się jak latarnia. Później puder matujący, który przynosi efekt na chwilę :/
Miałam dokladnie taki sam problem jak Ty. Frakcja mimo, że jest tłusta po 10-15 minutach pieknie się wchłania i matuje cerę. Do tego jako primera używam Dry flo z jedwabiem, a potem minerałki. Rewelacja !!! Porzednio bez frakcji i primera po pół godzinie buzia świeciła się starsznie i co chwilę musiałam matować ją chusteczką higieniczną. Teraz już nie mam tego problemu
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:18   #479
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jestem coraz bardziej zadowolona z oleju monoi. Jest rewelacyjny do ciała i na włosy, szczególnie jako maska (do twarzy nie próbowałam, mam inne rzeczy, które mi służą, nie chcę robić bałaganu). Niestety już się kończy, więc zaraz następne zamówienie

Mam do Was pytanie odnośnie do olejów stosowanych jako maski na włosy: czy można je stosować przy każdym myciu (myje włosy co drugi dzień, więc trzy-cztery razy w tygodniu)? Przez ostatni rok używałam do każdego mycia tylko i wyłącznie odżywek profesjonalnych i chyba trochę zaszkodziłam włosom, ale wtedy nie wiedziałam, że co za dużo, to niezdrowo. Teraz zdecydowanie spuściłam z tonu, kupiłam łagodny szampon, jakąś ziołową odżywkę Joanny, ale najlepiej włosy wyglądają bez odżywki, za to po oleju. Czy z tymi olejami da się przesadzić?

Jak już jestem w temacie wlosów: czy ja dobrze patrzę, że szampon babydream nie ma SLS? Nie znam się na tym, ma dobrą formułę? (wiem, że nie temat na takie pytanie, ale może przy okazji ktoś wie)

Ostatnio wprowadziłam dwa kolejne produkty z BU do twarzy. Żel HA z alantoiną i pantenolem i olej z róży rdzawej.
Z żelu jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam tylko odżywczy, do którego też nic nie mam - jest bardzo dobry, ale ten nowy mojej trądzikowej cerze zdecydowanie lepiej służy. Mam wrażenie, że lepiej nawilża i zauważyłam dalszą poprawę jeśli chodzi o nowe niespodzianki (pojawia się mniej, szybciej znikają), ale nie wiem, czy to nie jest efekt innych kosmetyków albo sprzyjającej fazy cyklu.

Natomiast co do róży rdzawej, to pierwsze wrażenie było zaskoczeniem, bo spodziewałam się zapachu z okolic różanego, a śmierdzi to to zjełczałym olejem po smażeniu frytek. Zdecydowanie najbardziej śmierdzący produkt z BU, jaki wąchałam. A zaznaczam, że polubiłam zapach hydrolatu z kocanki i oleju tamanu! No ale ma działać, a nie pachnieć. Na temat działania po kilku użyciach wypowiadać się nie będę. Tylko jedno słowo, że początkowo myślałam, że mnie zapchał, bo się pojawiło kilku niemiłych gości na mojej twarzy, ale później było już tylko lepiej, więc może to było tylko chwilowe pogorszenie, a którym ktoś tu niedawno pisał.
Ogólnie - coraz bardziej zadowolona z BU.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:29   #480
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Jestem coraz bardziej zadowolona z oleju monoi. Jest rewelacyjny do ciała i na włosy, szczególnie jako maska (do twarzy nie próbowałam, mam inne rzeczy, które mi służą, nie chcę robić bałaganu). Niestety już się kończy, więc zaraz następne zamówienie
Ja stosuję olej monoi wyłącznie do ciała, ale mam chęć użyć go do włosów.
Nakładasz go na całe włosy, czy tylko na końcówki?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.