Wydzielina z piersi - zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-30, 14:02   #31
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

Ciumek, idz z tym po prostu do innego lekarza!!!Przeciez to na pewno nie ma tak byc!! A jest to na pewno powod do niepokoju. Co najmniej malego.
A co do odpowiedzi pana doktora,to ja jej za bardzo nawet nie zrozumialam. No i chyba tak nie wypada... i niemilo... i w ogole...
Pozdrawiam!!
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 17:52   #32
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

...jestem zdrowa
nie wykryto zadnych komorek nowotworowych
mam ta wydzieline z piersi jeszcze obserwowac (jest to przedluzona laktacja) i jak nie minie to mi lekarka przepisze hormony na zachamowanie jej


zycze wszystkim duzo zdrowka
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 20:46   #33
moslamawe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

super paola ciesze sie ze jesteś zdrowa pozdrawiam
moslamawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 17:14   #34
m-magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 23
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

kochane zapraszam na www.flavour.ownlog.com
chce zebrac wszystkie dziewczyny w jednym miejscu aby pomóc tym co juz przeszły to i te kótre sie boja bo czeka ich np peracja
ja mam w piersi zmany mnogie włókaniaki wyrastaja mi od nowa miałam juz usuniete 3.
moze któras z was ma podobny przypadek chce uzyskać na temat ten duzo informacji zapraszam.
__________________
cieszmy się pieknymi chwilami
m-magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 17:43   #35
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

Im mniej danych, tym bardziej jesteśmy zmuszeni zdać się na rachunek prawdopodobieństwa, który jest o tyle przydatny, że pozwala skupić się na
najbardziej prawdopodobnych przyczynach dolegliwości i o tyle szkodliwy, że przeszkadza niekiedy wykryć przypadki rzadsze.
Niemniej jednak, im mniej danych, tym bardziej zdać się musimy na
prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś schorzenia.
A na dokładną diagnozę można liczyć, jak już napisano, w gabinacie lub nawet oddziale szpitalnym.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:19   #36
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Do p.Doktora - bóle w jednej z piersi...

hm ja dzis wrocilam z poradni chorob sutka
ginekolog mi wyczula guzke ponoc
a to tylko tyle ze mam nierowne piersi i jedan jest duzo wieksza wiec ma wsyztskow ieksze
eh bedzie dobrze
skontaktuj sie z dobrym lekarzem
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:24   #37
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Wydzielina z piersi - zbiorczy

Od pewnego czasu (od ok 2 mcy)z lewej piersi przy ucisku brodawki pojawia się mała ilość wydzieliny-1-2 kropelki o lekko mleczno-żółtawym zabarwieniu,bez zapachu.Od jakiegoś czasu odczuwałam też bóle w lewej piersi.Dodam ze w mojej rodzinie nikt nie chorował na raka piersi a także że miesiąc temu zaniepokojona pojawianiem się wydzieliny i bólami udałam się na usg piersi.Wynik badania:"Piersi o budowie mieszanej bez zmian ogniskowych oraz wyraźnych cech mastopatii.Węzły w dołach pachowych niepowiększone."Lekarz wykonujący badanie powiedział ,że nie ma powodów do niepokoju,jednak wolałabym usłyszeć coś więcej na ten temat i poznać możliwe przyczyny.
Dodam jeszcze,że od 7 lat biorę cilest,mam 27 lat, nie choruję i nie przyjmuję stale innych leków.Proszę o poradę.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 04:37   #38
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Wydzielina z piersi.

Dziwne, kżada niepokojąca zmiana, a tym bardziej wydzielina z piersi, to powód do niepokoju, ale dobrze, że zrobiłaś USG. Byłaś z tymi wynikami u lekarza? Sa w porządku, miałam bardzo podobny wynik, ale skonsultuj się lepiej prędko z lekarzem.Pozdrawiam
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 09:40   #39
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Nie rozumiem dlaczego fakt, iż ktoś niepokoi się o swoje zdrowie uważasz za dziwny???? Chyba wyciek wydzieliny z jednej piersi poza okresem karmienia dzieci nie jest zjawiskiem normalnym?Więc moje obawy chyba są uzasadnione i nie widzę w tym moim niepokoju nic dziwnego.Pozdrawiam
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 11:51   #40
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wydzielina z piersi.

chyba źle zrozumiałąś słowa Sovilo
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 13:37   #41
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wydzielina z piersi.

Nawet na pewno zle zrozumiała .To,że w rodzinie nie było wcześniej przypadków nowotworu to nie znaczy,że nie jesteś na niego narażona.Dwa miesiące temu może nie było to jeszcze do wykrycia,w tym czasie dużo mogło się zmienić.Świadczy o tym pojawienie wydzieliny,więc powinnaś pójść do lekarza ponownie-im wcześniej tym lepiej
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 15:19   #42
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

usg zrobiłam po ok miesiącu odczuwania bólu i od zauważenia pierwszego wycieku.Lekarz zrobił badanie bardzo starannie i powiedział że nie ma powodów do niepokojenia się -kolejne badanie usg wyznaczył na za 2 lata.Powiedział też ze samoistne wydzielanie płynu z sutka jest niepokojace ale nie takie jak ja mam po ucisku.powiedział też że najwyższy czas mieć dzieci,że organizm dopomina się o ciąże))
Zastanawiający jest fakt że wyciek pojawił się w momencie kiedy systematycznie zaczęłam używać balsamu do biustu.Ciekawe czy to może mieć jakiś zwiazek???? Jak myślicie????Chyba nie bo piersi balsamuję delikatnie nie podrażniając i omijając okolice brodawek.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 15:35   #43
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wydzielina z piersi.

Nie wydaje mi się,żeby balsam to spowodował .Może w takim razie jeśli usg nic nie wykazało zrobić by mammografię?A może to rzeczywiście nic groznego .Nie wiadomo w sumie,ale może jednak byś poszła do ginekologa,nie będziesz się niepotrzebnie martwić
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 16:05   #44
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Nikt mnie nie skieruje na mammografię jeśli :A)nie wyczuwam guzów przy samokontroli B)badanie usg nic nie wykazało C) w rodzinie nie było przypadków raka piersi D)mam mniej niż 50 lat
Niestety dowiadywałam się w mojej przychodni i tak mi pani wyliczyła
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 16:09   #45
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Aha i jeszce dodam że balsam, którego używam jest ujędrniający specjalnie do biustu.Może jego działanie polega na tym żeby zmusić komórki do produkowania jakiś płynów surowiczych żeby komórki się powiększały a piersi przez to były bardziej jędrne.No bo skądś ta jędrność się musi wziąć.Eeech sama nie wiem,może tworzę tu jakieś nowe teorie hi hi
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:00   #46
oh-bunny
Raczkowanie
 
Avatar oh-bunny
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 240
Dot.: Wydzielina z piersi.

Mam podobnie, podczas kontroli piersi zauważyłam płyn (niedużo bo pare kropel, dwie maksymalnie trzy kropelki) o mleczno żółtym kolorze, bezzapachowe. Podczas kontroli lekarskiej powiedziałam o tym mojemu lekarzowi i stwierdził, że to problemy z prolaktyną, zrobiłam badania na prolaktynę i jest ona w normie, więc lekarz stwierdził, że może to być spowodowane stresem i tym, ż epodchpodze do wszystkiego bardzo emocjonalnie. Od kiedy zmieniłam soje podejście wydzielina się zmniejszyła. Jednak lekarz powiedział, że z tą wyszieliną nie będziemy się martwić nazbyt ponieważ, na razie nie chcę mieć dzieci, a taka wdzielina na pewno ma cos wspólnego z prolaktyną.

Także radziłabym skonsultowac się z lekarzem i wybrac na badanie prolaktyny, bo z postu wywnioskowałam, że chciałabyś mieć już dzidziusia, więc nie zwlekaj z tym droga koleżanko. życzę powodzenia
oh-bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:54   #47
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Dzięki za odpowiedź.pocieszające,że nie jestem jedyną kobietą na świecie, która zaobserwowała pojawianie się wydzieliny.
Widzę że Twój lekarz także powiedział ,że to nic poważnego.Ale masz rację zapytam o badanie prolaktyny moją lekarkę.
pozdrawiam
A jak byś jeszcze mogła napisać jak wygląda to badanie tzn czy jakoś specjalnie się trzeba do niego przygotować tzn być naczczo itp
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 20:17   #48
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Wydzielina z piersi.

Fakt, że jesteś przed 50 rokiem zycia nie oznacza, że nie otrzymasz skierowania na mammografię- sama mam 22 lata i byłam A moje słowa rzeczywiście opacznie zrozumiałaś, a może to ja się niekompetentnie wyraziłam Miałam na myśli fakt, że dziwne jest to, że lekarz nie zauważył niczego niepokojącego w zmianie w Twojej piersi.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 20:26   #49
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wydzielina z piersi.

kasiu radze ci zrobic badanie hormonu prolaktyny. jest to zwykle badanie krwi . nie wazne, w ktorym dniu cyklu zrobisz to badanie. mi lekarz mowil, zebym zrobila to badanie po jakims stresujacym, ciezkim dniu. wtedy przynajmniej bedziesz wiedziec czy to wina nadmiaru prolaktyny czy nie. na razie nie martw sie. usg w porzadku, to teraz czas na prolaktyne.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 21:01   #50
złośnica 81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wydzielina z piersi.

Prolaktyna to podstawa.Idz do laboratoruim i sobie zrób-szkoda czasu na konsultację z lekarzem, bo skierowania na to badanie i tak nie dostaniesz-jest to badanie pełnopłatne.
__________________
Basia
złośnica 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:03   #51
oh-bunny
Raczkowanie
 
Avatar oh-bunny
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 240
Dot.: Wydzielina z piersi.

badanie krwi na czczo, ale mi lekarz powiedzial, ze nie jest obojetne w ktorym dniu cyklu.. miedzy 5 a 10 dniem miałam wykonac badanie..

pobieranie krwi bylo 2 razy, najpierw normalnie, potem po tabletce po uplywie bodajze godziny.
oh-bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:08   #52
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Wydzielina z piersi.

Cytat:
Napisane przez złośnica 81
Prolaktyna to podstawa.Idz do laboratoruim i sobie zrób-szkoda czasu na konsultację z lekarzem, bo skierowania na to badanie i tak nie dostaniesz-jest to badanie pełnopłatne.
Chodzi o to badanie na poziom prolaktyny, tak? W jakich sytuacjach jeszcze sie je przeprowadza?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:15   #53
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Skoro pełnopłatne to mniej więcej ile kosztuje?
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:22   #54
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wydzielina z piersi.

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Chodzi o to badanie na poziom prolaktyny, tak? W jakich sytuacjach jeszcze sie je przeprowadza?
tak, badanie poziomu prolaktyny.

kiedy mozna podejrzewac, ze cos jest nie tak z prolaktyna (kolejnosc przypadkowa):
  • problemy z zajsciem w ciaze,
  • wyciek z piersi,
  • skape miesiaczki lub ich brak, jak rowniez nieregularne miesiaczki,
  • oslabiony poped plciowy,
  • problemy z cera.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:23   #55
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wydzielina z piersi.

Cytat:
Napisane przez kasiasiar
Skoro pełnopłatne to mniej więcej ile kosztuje?
normalne badanie poziomu prolaktyny od 20 do 30 zl, ale nie wiem ile kosztuje to badanie, ktore powtarza sie po godzinie (po zazyciu tabletki).

ponadto polecam watek "prolaktyna.prosze pomozcie" na medycynie estetycznej:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=36550
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:13   #56
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Dziękuję za link-poczytałam i trochę mi się rozjaśniło w głowie.Ale wiecie co stresuję się coraz bardziej i w zwiazku z tym pewnie poziom prolaktyny mi rośnie jeszcze bardziej-uff błędne koło.Przeczytałam,że wysoki poziom prolaktyny może być spowodowany zbyt wczesnym rozpoczęciem zażywania tabletek antykoncepcyjnych.Ja zaczęłam w wieku 21 lat-to chyba nie jest wcześnie?Ale biorę je nieprzerwanie od 7 lat.Chyba muszę zmienić lekarza i zrobić na prawdę gruntowne badania.Bo wiecie co?Mam wrażenie że niektórzy lekarze nie lubią skierowywać na badania bo chybaboją się że potem będą mieli więcej pracy jak wyjdą złe wyniki.moja Pani doktor naciska tylko żeby robić cytologię i nic poza tym,żadnych innych badań.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:24   #57
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wydzielina z piersi.

Cytat:
Napisane przez kasiasiar
Dziękuję za link-poczytałam i trochę mi się rozjaśniło w głowie.
prosze bardzo .

Cytat:
Napisane przez kasiasiar
Chyba muszę zmienić lekarza i zrobić na prawdę gruntowne badania.Bo wiecie co?Mam wrażenie że niektórzy lekarze nie lubią skierowywać na badania bo chybaboją się że potem będą mieli więcej pracy jak wyjdą złe wyniki.moja Pani doktor naciska tylko żeby robić cytologię i nic poza tym,żadnych innych badań.
no ja bym zmienila lekarza skoro nie jestes do niego przekonana. ja to chodze prywatnie do lekarzy i wniosek jeden - robie wszystkie badania odplatnie niestety . raz cos udalo mi sie zrobic w szpitalu, ale dlatego, ze wyladowalam prywatnie u profesora tegoz szpitala i jak poszlam, zeby wykonac badania, to nikt mi nie robil laski - wszyscy widzieli od kogo mam skierowanie . w normalnej przychodni to ilez ja musialam sie nameczyc, zeby kobieta dala mi skierowanie na zwykle badanie krwi - morfologie (ile nerwow i stresu to mnie kosztowalo ).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:34   #58
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

No własnie o to mi chodzi ja od 7 lat biorę tabletki a moja Pani doktor Fakt pilnuję żebym raz w roku zrobiła cytologię ale tylko ze 3 razy dała mi skierowanie na morfologię i raz na próby wątrobowe-to chyba mało?Ani razu nie zrobiła mi badania piersi.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:37   #59
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wydzielina z piersi.

Acha znalazłam ciekawą stronę wszystko o podwyższonym poziomie prolaktyny,badaniach, przyczynach itp http://www.ginekologia.med.pl/forum/...c.php?p=174698
A lekarza zmienię.Pozbieram wszystkie swoje wyniki itp i poszukam innego lekarza raczej w przychodni państwowej
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:43   #60
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wydzielina z piersi.

mi to juz glowa puchnie o tej wiedzy na temat prolaktyny. juz znam to na pamiec i mam dosc . na razie biore sobie norprolac i zobaczymy czy to cos da. jak to nie pomoze to wtedy uderze z drugiej strony . musi byc dobrze.

kasiu badania, badania i jeszcze raz badania to podstawa.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.