Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 13:41   #1
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Question

Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)


Witam Chciałabym zapytać wszystkich którzy są po terapii retinoidami (aknenormin, curacne, izotek itp) czy trądzik powrócił? Ile przyjęliście mg/kg ciała?
Jak wyglądała skóra po odstawieniu leku, jak szybko ustąpiły skutki uboczne?
Jakich kosmetyków używacie po skończonej kuracji?

Pozdrawiam!
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 19:01   #2
Agatha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Witam Chciałabym zapytać wszystkich którzy są po terapii retinoidami (aknenormin, curacne, izotek itp) czy trądzik powrócił? Ile przyjęliście mg/kg ciała?
Jak wyglądała skóra po odstawieniu leku, jak szybko ustąpiły skutki uboczne?
Jakich kosmetyków używacie po skończonej kuracji?

Pozdrawiam!
Cześć! Ja jestem po izoteku. Trądzik nie wrócił na szczęście, a cera wygląda coraz lepiej. Co do mg to nie pamiętam, bo skończyłam go brać pod koniec 2013 roku. Ale chyba wzięłam trochę więcej od minimalnej dawki. Na początku nie widziałam dużej poprawy kondycji skóry. Ale jest coraz lepiej i lepiej. Ale zostały mi dość duże blizny potrądzikowe, ale pani dermatolog mówi, że i tak nie spodziewała się, że tak ładnie "zejdzie". Ja jako tako skutków nie miałam - tzn. było mi słabo i bolały mnie stawy i np. budziły mnie nocne skurcze. Ustąpiło to po kilku dniach po kuracji. (Nie chcę Cię okłamywać z dokładną ilością dni, bo to było już dosyć dawno :P) Teraz używam:

- żelu do mycia twarzy iwostin purritin
- krem do twarzy- cetaphil - dermoprotektor
- podkładu to używam rimmela stay matte (aczkolwiek dużo osób zapycha, u mnie sprawuje się dobrze i kryje blizny potrądzikowe)
- pudru naturalnego do cery trądzikowej i tłustej - JADWIGA
Agatha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 13:31   #3
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Też jestem po kuracji retinoidami. Przyjęłam 170 mg/kg. Została mi jeszcze minimalna kaszka przy ustach, będą ja smarować maścią cynkową-mam nadzieje że zejdzie. Wizyte u derm mam dopiero za 1,5 tygodnia i szczerze..nie wiem czy to ma sens jechać i znowu wydać sete po 3 minutach konsultacji. Dodam że zwiększenie dawki o kolejne 1200 mg już nie wchodzi w grę, lek biore od lipca w dawce 40 mg na dobę i już serio wysiadam. Póki co kremów nie zmienie (iwostin sensitia, nivea soft, ziaja krem aloesowy), skóre bedę myć płynem micel z biedronki, po miesiącu spróbuje iwostin purritin

Taki mały EDIT
Kuracja od wczoraj została wydłużona o kolejne 1,5 miesiąca, wybiore w sumie 200 mg/kg, mam nadzieje, że to już będzie serio koniec kuracji. Derm zastanawiała się nad lekiem zewnętrznie, ale padło na akne. Myśle, że w maju przepisze mi jakąś maść na podtrzymanie kuracji, do tego czasu postaram się zdrowo odżywiać, codziennie olej lniany i w końcu zacząć się więcej ruszać Ciekawa jestem czy po prawie 2 tyg od ostatniej tabletki teraz znowu zacznie mnie bardzo wysuszać, bo u mnie usta są w końcu normalne,nakładam nadal jakiś balsam ale jest o niebo lepiej

Edytowane przez Agatha2003
Czas edycji: 2015-04-02 o 09:33
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 19:05   #4
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Hej dziewczyny, i jak tam u Was po kuracji?
Ja 30 maja skończyłam swoją, nie minął jeszcze miesiąc, a na twarzy już się coś pojawia. Nie wiem czy mam być załamana, lecieć do dermatologa czy ... no właśnie, czy też tak miałyście? Dodam, że nie są to jakieś wielkie, ropne pryszcze, ale mimo wszystko, nie podoba mi się, że tak szybko po odstawieniu już się cokolwiek pojawia (tym bardziej, że jestem w połowie cyklu, a nie tuż przed miesiączką, co mogłoby to ewentualnie usprawiedliwiać). Dajcie znać jak u Was
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 19:53   #5
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Ja skończyłam swoją kuracje w lutym. W tej chwili wszystko wróciło i jest jak przed kuracją... Dermatolog przepisał epiduo ale po nim cała czerwona jestem i opuchnieta.
Załamana jestem tyle zachodu a dalej wróciło to samo :-(
Na lipiec udało mi się zapisać do dermatologa zobaczymy co powie...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 20:11   #6
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Ja skończyłam swoją kuracje w lutym. W tej chwili wszystko wróciło i jest jak przed kuracją... Dermatolog przepisał epiduo ale po nim cała czerwona jestem i opuchnieta.
Załamana jestem tyle zachodu a dalej wróciło to samo :-(
Na lipiec udało mi się zapisać do dermatologa zobaczymy co powie...
Badalas hormony i robilas testy na alergie i nietolerancje pokarmowe?
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 20:26   #7
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Alergie mam tylko na kurz, nietolerancji nie badałam i hormonów też a jakie się bada?
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-23, 20:35   #8
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Alergie mam tylko na kurz, nietolerancji nie badałam i hormonów też a jakie się bada?
Z tego co czytalam to progesteron i testosteron a takze FSH i LH.
Tez bylam sceptyczna co do relacji nietolerancja pokarmowa/tradzik, ale ostatnio okazalo sie, ze znajoma, w wieku 20-pare lat cierpi wlasnie na nietolerancje miedzy innymi laktozy i glutenu, i to bylo powodem tradziku. Pozbyla sie problemu, ale odpowiednia dieta nie jest latwa w jej przypadku
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 08:32   #9
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Po skończonej kuracji RETINOIDAMI:)

Ciekawe czy dermatolog mi przepisze takie badania, jak nie to prywatnie ale pamiętam że kiedyś progesteron i testosteron to w którymś konkretnym dniu cyklu brałam ale to do sprawdzenia jajeczkowania może dlatego. Muszę się pobadać bo masakra
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 09:32:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.