Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 14:24   #1
sicily
Raczkowanie
 
Avatar sicily
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 260

Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)


Dziewczyny,

od kilku tygodni uwielbiam tajskie curry z kurczakiem. Na mleku kokosowym i zielonej paście curry

No i zakochałam się w tych smakach! Szukam nowych przepisów, nowych produktów, opinii, sklepów gdzie można kupic pasty i dodatki do tej potrawy.

Czy są tu także inne curry-maniaczki?
__________________
Kuba - wyprawy, porady, wspomnienia z podróży i wszystko co wiemy o tej wyspie. Zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157276
sicily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:17   #2
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Też lubię przyprawę curry ale nie korzystam z niej zbyt często. Mam przepis na ogórki w curry i śledzie w sosie curry i te śledziki najbardziej mi smakują w ogóle śledzie- mniam .
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:01   #3
Matala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 235
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Uwielbiam curry, niestety w domu tylko ja. Swego czasu robiłam kurczaka w curry z ryżem z warzywami.
Ale najważniejsze jest to, że curry ma podobno działanie zwalczające raka. Dokładnie nie pamiętam o co chodziło, gdzieś kiedyś czytalam coś na ten temat.
Matala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:49   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Lubie curry - kiedys jadalam wiecej, dzisiaj juz troche sie przesycilam, podobnie jak ziolami prowansalskimi.

Najlepiej pasuje faktycznie do kurczaka - ja zamiast mleka kokosowego dawalam czesto wiorki kokosowe (znacznie tansze a smakowo wychodzi podobnie), do tego rodzynki koncetrat pomidorowy itp.

Curry fajnie komponuje sie tez w zapiekance ziemniaczanej czy ogolnie ze smazonymi ziemniaczkami.

Curry uzywam do tej pory do farbowania ryzu na zolto (dodaje sie ok lyzki stolowej przyprawy do wody w ktorej gotuje sie ryz). Ryz barwi tak naprawde zawarta w mieszance kurkuma, ale nigdy jej nie kupuje osobno. Poniewaz jest lekko pikatny - zolty ryz daje tylko do potraw na ostro.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 21:19   #5
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Ja robię z curry tylko takie danie:
pojedynczą pierś marynuję przez chwilę w przyprawach, wrzucam na patelnie, podmażam, zgarniam na bok i wrzucam pokrojoną cebulę, czekam ąż się zeszkli, do tego puszka ananasów pokrojinych w kostkę wraz z sokiem i dwie duże łychy curry + przyprawy, do tego ryż też gotowany curry.

Chętnie poznam nowe przepisy
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 08:27   #6
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Też lubię kuchnię tajską i połączenie pasty curry (zwłaszcza zielonej), imbiru, trawy cytrynowej i mleczka kokosowego. Co jakiś czas pichcę taką potrawę. Raz zamiast piersi kurzej dałam pierś kaczą (akurat w sklepie taka była), mój TŻ był wniebowzięty (uwielbia kacze mięso). Robię też czasem zupkę tajską - z kurczakiem lub krewetkami - zestaw przypraw podobny, generalnie baza są zielona pasta curry, imbir i mleko kokosowe. Lubię swoje przepisy modyfikować. Do curry oprócz mięska dodaję np. bakłażany, cukinię, paprykę, czasem pędy bambusa, czy kiełki fasoli mun. Raz dałam pieczarki, grzybki mun oraz shitakee.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 12:51   #7
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Wydaje mi sie że autorce chodzi ogólnie o curry jako potrawę, a nie jako przyprawę

Curry to wszelkiego rodzaju - gulasze . Mogą być z kurczakiem , owocami morza, rybami, wołowiną czy bezmięsne.

Curry może być zrobione po tajsku, indyjsku itp.

Ja jestem zdecydowaną fanką curry. Generalnie kocham kuchnie indyjską..jest prosta i cudnie aromatyczna.

Też robię curry z pastą curry...z tym że z czerwoną nie zieloną.

Zerknij na moje przepisy na smacznym .
Póki co dużo przepisów na curry nie ma ..ale na pewno pojawi sie więcej.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 18:05   #8
sicily
Raczkowanie
 
Avatar sicily
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 260
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Moim ostatnim "currowym" odkryciem jest czerwona pasta curry. Jest pikantna i moim zdaniem o wiele bardziej aromatyczna od zielonej.

Jutro na kolację będę robić kurczaka w czerwonym curry z nerkowcami i ryżem doprawionym kurkumą, olejem sezamowym i sosem sojowym.

Filet z kurczaka + cebula + świeze chilli + czerwona pasta curry + plus łyżka curry w proszku + puszka mleka kokosowego + zielona fasolka szparagowa + zielona papryka. i "x factor" czyli prażone orzechy nerkowca do posypania na talerzu. PYYYYCHAAAAAAAAAA...
__________________
Kuba - wyprawy, porady, wspomnienia z podróży i wszystko co wiemy o tej wyspie. Zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157276
sicily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:32   #9
Pati1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 256
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Podam przepis rodzinny na curry. Zawsze wychodzi i jest pyszne

składniki: porcja dla 4 osób
3 średnie cebule
1-2 ząbki czosnku
4 piersi z kurczaka
2 duże jogurty naturalne - ja używam bakoma reszta jest za rzadka
puszeczka koncentratu pomidorowego
troszke soli do smaku
2 łyżeczki słodkiej papryki
4 łyżeczki przyprawy curry- używam tylko kamis
10 dag masła i troszke oleju

Pokrojoną cebulę i czosnek wyciśnięty przez praskę dusze na oleju i maśle. Jak zmięknie odstawiam do ostygnięcia. Do zimnej cebuli dodaje koncentrat pomidorowy, przyprawy i jogurty. Mieszam. Dodaje mięso pokrojone w kostke i mieszam wszystko razem. Stawiam na piec i gotuję na małym ogniu ok 15-20 minut. Trzeba dosyć często mieszać, żeby nie przywarło do garnka. Tak po 15 min zazwyczaj jest gotowe, zależy na jaki palnik stawiam. Kurczak gotowany zbyt długo twardnieje.

Można jeść z ryżem lub zwykłą bułką.
__________________
good girl gone bad
Pati1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:46   #10
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Jest jeszcze koreańska wersja curry - bez mleczka kokosowego, tylko z wodą i warzywami, plus oczywiście mięso. Z tym że nie stosuje się tam pasty, tylko po prostu curry w proszku rozmieszane z wodą - w ten sposób powstaje coś w rodzaju pasty.
Tu jest przepis ze zdjęciami:
http://aeriskitchen.com/2008/09/korean-curry-rice/

W ogóle odkryłam tą stronę niedawno i jest boska - i do tego są filmiki na których wszystko jest dokładnie pokazane, co ułatwia sprawę
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:44   #11
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Uwielbiam kurczaka curry z mandarynkami Danie wychodzi bardzo dekoracyjnie, bo pomarańczowo - żółto - brązowe

- piersi z kurczaka,
- mandarynki z puszki,
- jogurt naturalny dosłownie łyżeczka!,
- sól, pieprz
- curry w proszku,
- oliwa z oliwek
- woda mineralna

Piersi z kurczaka, umyć, osuszyć, pokroić w kostkę, przyprawić solą, pieprzem i curry. Usmażyć na oliwie na złocisto, brązowy kolor.

Z zalewy z mandarynek robimy sos: syrop jest bardzo słodki, więc jak rozcieńczam go lekko z wodą. Dodaję jogurt naturalny, tylko łyżeczkę, aby lekko zagęścić, dodaje jeszcze curry i wlewamy do mięsa. Mieszamy wszystko, aby trochę zgęstniało i pokryło mięsko.

Na koniec dodać odsączone mandarynki z puszki i BARDZO delikatnie mieszać aby się nie rozpadły. Część zawsze się rozpada, ale mi bardziej smakuje, jak jednak zostają jakieś kawałki

Jeśli ktoś lubi kurczaka na słodko powinno mu smakować Ja jem z normalnym białym ryżem.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 11:22   #12
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Brzmi nieźle, a może spróbuj dodać skrobi (ewentualnie mąki) kukurydzianej zamiast jogurtu? W kuchni azjatyckiej to właśnie ją dodaje się do sosów i panierek w celu zagęszczenia, oni raczej nabiału nie stosują, nawet naleśniki robią bez mleka Chociaż na pewno i z jogurtem jest dobre. Można jeszcze dodać odrobinkę kurkumy dla nadania intensywnego żółtego koloru.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:45   #13
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

ulubiona zapiekanką mojego Narzeczonego:

-ugotowane penne (al dente oczywiście i w proporcji na dwie osoby)
-dwie piersi z kurczaka
-cebula (najlepiej czerwona)
-kilka dużych pieczarek
-sól
-pieprz
-curry
-oliwa
-beszamel
-ser po posypania

1) Filety kroimy na cienkie paseczki lub kostkę. Oprószamy delikatnie solą, pieprzymy i obficie posypujemy curry (najlepiej wymieszać kawałki kurczaka).
2) Na odrobinie oliwy podsmażamy plastry cebuli (aż się zeszklą), a następnie wrzucamy pokrojone w plastry pieczarki.
3) Cebulę i pieczarki zdejmujemy z patelni, podsmażamy kurczaka.
4) Do naczynia przekładamy ugotowany makaron, mieszamy go z cebulą i pieczarkami oraz kurczakiem.
5) Całość zalewamy beszamelem i posypujemy startym serem.
6) 180 st. w piekarniku przez 15 minut
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:01   #14
kardamon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 227
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Cytat:
Napisane przez sicily Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

od kilku tygodni uwielbiam tajskie curry z kurczakiem. Na mleku kokosowym i zielonej paście curry

Masz może przepis? Kiedyś miałam okazję za granicą spróbować kuchni tajskiej i jak dla mnie - niebo w gębie. Jak zrobić takiego kurczaja z mleczkiem kokosowym i pastą curry?
kardamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:48   #15
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

też jestem fanką curry choć kiedyś lepiej znosiłam takie ostre rzeczy, ale warto się pomęczyć

kardamon - najprostszy sposób, to udać się do sklepu typu "Kuchnie świata" i nabyć tam zieloną lub czerwoną pastę curry w woreczku + mleczko kokosowe. podsmażasz kurczaka, zalewasz mleczkiem, następnie dajesz zawartość torebki z pastą i dusisz osobiście najlepiej lubię z zieloną fasolką szparagową (choć samą fasolkę jakoś tak średnio...) i ryżem basmati

można też zrobić samemu pastę curry, ale musisz mieć odpowiednie składniki - z tego co pamiętam autor bloga "Można gościom" kiedyś opisywał jak sam robił pastę

Edytowane przez riliana
Czas edycji: 2010-05-27 o 21:49
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 08:41   #16
maljutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Hej

Ja odkryłam curry dzieki mojemu TŻ ( Jego kurczak z curry i z ryżem to poezja) i dzięki siostrze i Jej sałatce. O dziwo ta sałatka ma trochę smak kebaba mimo że nie ma tam ani troche mięsa

Składniki:
- 1 woreczek ryżu,
- 1 por (surowy),
- 4 jajka ugotowane na twardo,
- 1 papryka,
- keczup pikantny,
- majonez,
- curry

Na dno salaterki wysypujemy połowę ugotowanego ryżu-> następnie przykrywamy go warstwą keczupu tak 3-4mm (w sumie ile kto chce)-> posypujemy drobno pokrojonym porem-> następnie curry-> kolejny etap to wysypanie drobno pokrojonych jajek-> majonez 7-8mm-> drobno pokrojona papryka (surowa)-> na koniec ryż i na sam wierzch keczup.

Sałatka jest warstwowa, więc jej nie mieszamy a jedynie wstawiamy do lodówki na schłodzenie na jakies 2-3h.

Ps. majonez można zmieszać z jogurtem naturalnym
maljutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 18:55   #17
sicily
Raczkowanie
 
Avatar sicily
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 260
Dot.: Curry - przepisy, produkty, WSZYSTKO :-)

Cytat:
Napisane przez maljutka Pokaż wiadomość
Hej

Ja odkryłam curry dzieki mojemu TŻ ( Jego kurczak z curry i z ryżem to poezja) i dzięki siostrze i Jej sałatce. O dziwo ta sałatka ma trochę smak kebaba mimo że nie ma tam ani troche mięsa

Składniki:
- 1 woreczek ryżu,
- 1 por (surowy),
- 4 jajka ugotowane na twardo,
- 1 papryka,
- keczup pikantny,
- majonez,
- curry

Na dno salaterki wysypujemy połowę ugotowanego ryżu-> następnie przykrywamy go warstwą keczupu tak 3-4mm (w sumie ile kto chce)-> posypujemy drobno pokrojonym porem-> następnie curry-> kolejny etap to wysypanie drobno pokrojonych jajek-> majonez 7-8mm-> drobno pokrojona papryka (surowa)-> na koniec ryż i na sam wierzch keczup.

Sałatka jest warstwowa, więc jej nie mieszamy a jedynie wstawiamy do lodówki na schłodzenie na jakies 2-3h.

Ps. majonez można zmieszać z jogurtem naturalnym

Fajny przepis fusion sprobuję.

Co do curry - nie przeszło mi Wręcz przeciwnie, ale z Tajlandii przeniosłam się do Indii. Kurczak vindaloo i sałatka raita - najlepsze co ugotowałam od wielu miesięcy
__________________
Kuba - wyprawy, porady, wspomnienia z podróży i wszystko co wiemy o tej wyspie. Zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157276
sicily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.