Alcantara - farba czy warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-15, 20:10   #31
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

DZiękuję za podpowiedź
Zastanawiam się tylko czy jak już rozjaśnię włosy - pewnie do żółtego blondu - co mam nałożyć na tak rozjaśnione włoski -chciałabym mieć średni popielaty blond, ale wiem że rozjaśnione włosy mozniej przyjmują kolor- czy myślisz, że jasny popielaty blond byłby ok? a jeśli tak to z jakim utleniaczem żeby nie spalić włosów?
Jeszcze nie wystawiłam oceny allegrowiczowi...nie chcę wystawiać neutralnej- bo naprawdę korespondował ze mną w sprawie moich włosów... może po prostu wyślę mu zdjęcia tego, co mam na głowei i poproszę o kolejne konsultacje
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:15   #32
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Możesz mu wysłać. Jesli kupujesz u alc-sala, to on doradza często, chyba jest fryzjerem, bo ja też się z nim konslutowałam przed zakupem. Ale myślę, że jasny popielaty blond będzie za jasny. Nie pokryje żółtego koloru raczej. Lepiej wziąć średni lub ciemny popielaty blond, bo te farby na początku wychodzą ciemniejsze, a potem się wymywają. Utleniacz bym dała 6%, na rozjaśniane włosy 9 % czy 12% może być za mocne (wiem z doświadczenia). Zresztą, po rozjaśnieniu włosów możesz jeszcze kilka razy je wypłukać wodą z płukaną niebieską Celii, która zdejmuje żółty odcień albo kupić neutralizator koloru (jest też w tych farbach alcantary), zapytaj allegrowicza, bo tego nie stosowałam, więc nie wiem jak działa
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:31   #33
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Lovisa dziękuję
Napiszę jeszcze dziś do niego - opiszę sytuację i mam nadzieję, że za kilka dni będę mieć na głowie to, do czego nie mogę dojść od wielu miesięcy
Pozdrawiam serdecznie!
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:33   #34
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Nie ma za co Mam nadzieję, że kolor dobrze Ci wyjdzie
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:43   #35
aggg1
Raczkowanie
 
Avatar aggg1
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 52
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

jestem ciemną szatynką i bezskutecznie szukam farb o popielatym i dość długotrwałym kolorze. Teraz każda sklepowa farba szybko ''rudzieje'' na moich włosach. Myślicie że zajdę tu ciemny i bardzo chłodny brąz który nie wypłucze się tak szybko?
__________________
Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

Jonathan Carroll
aggg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:48   #36
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Zobacz na allegro, tam jest podana lista kolorów Nie pamiętam teraz, czy są popielate brązy, blondy na pewno. A jeszcze widzialam, tez na allegro, wśród farb Ce-Ce duży wybór brązów, nie wiem czy był chłodny, ale warto sprawdzić.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:24   #37
sztywnusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 89
Question Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Witam. Mam pytanko czy ktoś moze stosował tą farbę na rozjaśniane włosy. Nie wychodzą jakieś dziwne historie na głowie?? Zastanawiam sie nad odcieniem carmel nr 8/27 stosował ktoś?? Pozdrawiam
sztywnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 11:56   #38
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Ja stosowałam. A jaki chcesz uzyskać kolor? Bo ja zawsze mieszałam 8/27 z ciemnym miedzianym w celu uzyskania koloru złotego rudego. Tez miałam rozjaśnione włosy i w sumie odradzałabym Ci używanie tego odcienia samego w sobie, bez mieszania z innymi. Ja dodawałam go w proporcji 1/4 do 3/4 ciemnej miedzi, a i tak po kilku myciach miałam kolor już taki żółtawy. Ten odcień sam w sobie jest dosyć żółty, więc na rozjaśnonych włosach efekt może być jeszcze bardziej intensywny. Może zamiast tego użyj jasnego złoto-kasztanowego brązu? (nie pamiętam jaki to numer, ale jest na liście kolorów). Odcień ten jest jasny, ale nie ma tego żółtego pigmentu, czasem też go mieszałam z miedzą i uzyskiwalam ten sam efekt (złoty rudy), tyle, że po kilku myciach nie miałam żółtych włosów
Edit: również kolor cynamon jest podobny kolorystycznie, ale nie żółty, ten też mógłby być dobry (też go używalam i nie narzekam)
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 15:32   #39
sztywnusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 89
Question Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Ja był chciała właśnie uzyskać taki typowy karmel . Ciezko to nazwać ale tu na forum jest cały wątek o tym kolorze. Szkoda że u tego allegrowicza u którego znalazłam tą farbe nie ma zdjęć koloru, wtedy może bym sie zdecydowała, a tak w ciemno kupywać. Musze sie zastanowić bo mam dość niespodzianek na głowie .
sztywnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 16:52   #40
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

To możesz kupić ciemny miedziany i karmel i zmieszać, wtedy będziesz miała również karmel, tylko nie taki żółty, jak sam kolor 8/27. Ja zawsze po kilku myciach miałam własnie taki kolor, tylko przeszkadzalo mi, że jest (jak dla mnie) zbyt karmelowy. Kolorów nie ma, to fakt, ale ten allegrowicz jest fryzjerem, mozesz go zapytać, mnie zawsze doradzał. Poza tym te farby nie są zbyt trwałe, także kolor zawsze się troche wymywa, ja robiłam już rozne mieszanki i niespodzianek nie było nigdy. Także możesz poeksperymentowac
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 21:42   #41
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez agu.s Pokaż wiadomość
Ja zakupilam tytoniowy braz ale niestety dopiero czekam na przesylke i mam cicha nadzeje, ze nie bedzie rudego polysku. Niestety na zdjeciach probek jakie dostalam od sprzedawcy niewiele bylo widac, ale co tam ryzyk fizyk
agu.s widzę że pisałaś tego posta dość dawno,ale może tu zaglądniesz. Jak wyszedł Ci ten kolorek? mam na niego ochote Tez szukam farby bez rudości. Jakie mialas wlosy przed farbowaniem? ja mam dość ciemne, sredni/ciemny brąz i nie wiem czy mi ta farbka chwyci. Jaki utleniacz użyłas? proszę, zaglądnij tu
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 21:46   #42
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

A może ktoś jeszcze farbował włoski brązami? i może polecic którys ładny kolor bez rudości. Czy chcąc uzyskać jaśniejszy brąz niz mam teraz trzeba użyć mocniejszego utleniacza?
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 21:51   #43
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Moim zdaniem utleniacz 9% będzie dobry, bo z 6% może faktycznie jaśniejszy brąz może nie złapać.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:26   #44
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez magiolka Pokaż wiadomość
agu.s widzę że pisałaś tego posta dość dawno,ale może tu zaglądniesz. Jak wyszedł Ci ten kolorek? mam na niego ochote Tez szukam farby bez rudości. Jakie mialas wlosy przed farbowaniem? ja mam dość ciemne, sredni/ciemny brąz i nie wiem czy mi ta farbka chwyci. Jaki utleniacz użyłas? proszę, zaglądnij tu
Mi niestety ta farbka nie posluzyla, tzn wyszedl rodu braz ale za to nie czarny(to chyba plus) wlosy wczesniej mialam farbowane tez brazami ale teraz nie pamietam czy u fryzjera czy juz sama farbowalam a roznica taka, ze od fryzjera nie wychodze rudawa Ponadto moje wlosy nie polubily sie z tą farbą, byly szrostkie i matowe. Jesli chodzi o utleniacz, to dostalam go razem z farba od sprzedawcy na allegro i nie pamietam co to bylo.
Ogolnie pomimo tylu pochwal od innych wizazanek, to jednak farba nie na moje wlosy. A jesli chodzi o kolorki, to dostalam skan od sprzedawcy z probkami, ale niewiele bylo na nich widac i kupilam w ciemno, bo zalezalo mi by nie wyszedl bardzo ciemny braz.
Pozdrawiam serdecznie
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 19:04   #45
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez agu.s Pokaż wiadomość
Mi niestety ta farbka nie posluzyla, tzn wyszedl rodu braz ale za to nie czarny(to chyba plus) wlosy wczesniej mialam farbowane tez brazami ale teraz nie pamietam czy u fryzjera czy juz sama farbowalam a roznica taka, ze od fryzjera nie wychodze rudawa
A to mnie zaskoczyłaś, nie spodziewałam sie w tym kolorze rudości. Dzieki za odpowiedź, nie bede go zamawiać w takim razie. Wybiorę chyba popielaty jasny brąz, mam nadzieje ze to bedzie chlodny kolorek bez rudości. Ale takie kupowanie farby w ciemno to niezłe ryzyko
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:14   #46
anastazja
Raczkowanie
 
Avatar anastazja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 92
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

po przeczytaniu wszystkich postow na temat tej farby zakupilam jasny popielaty blond(mam wlosy farbowane na ciemny braz),oczekiwalam super efektow a tu klapa jestem zawiedziona,wlosy rozjasnilam,chcialam uzyskac efekt karmlelu no i niestety teraz mam rudy na glowie........
anastazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 11:31   #47
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Witajcie dziewczynki, jestem tu nowa, tzn. pisze po raz pierwszy, ale zapoznaje się z forum już od jakiegoś czasu (ogromne to forum )
Ale do rzeczy, moja sytuacja wygląda następująco: dotąd farbowałam włoski na ciemne kolorki, ale po lecie, zresztą jak corocznie, moje włoski od góry się bardzo rozjaśniły i różnica miedzy górą(jakiś średni blond – podobny do mojego naturalnego), a dołem(prawie czarne) była bardzo widoczna. Strasznie mnie to irytowało, więc udałam się do fryzjerki żeby położyć na to jakieś pasemka. Chciałam to wyrównać, poza tym od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem powrotu do mojego naturalnego koloru lub w jego okolice. Nio, ale fryzjerka odmówiła mi położenia tych pasemek, bo stwierdziła, ze to nic nie da, bo różnica w kolorach będzie nadal widoczna i kazała wypłukiwać ten ciemny kolor szamponem rumiankowym. Tak też robiłam przez jakiś czas, niestety z marnym rezultatem. Postanowiłam, więc zrobić coś na własną rękę. Zakupiłam rozjaśniacz Joanny( http://www.joanna.pl/produkty/rozjas...loryzujacy.asp ) i w połowie października wykonałam samodzielnie, robiłam to po raz pierwszy, ten zabieg. Efektem tego był, bardzo ciekawy (haha) żółto-pomarańczowy kolor i lekko sianowate włosy. Nio, ale udało mi się przynajmniej wyrównać kolor na całej długości włosa – czyli to, o co mi od początku chodziło. Na drugi dzień położyłam na to profesjonalną farbę firmy Londa w odcieniu 8/0. Farbka dość dobrze pokryła włosy, ale nadała złoty kolor z lekko miedziano-opalizującym połyskiem widocznym w słońcu. Od tego czasu zabrałam się za regenerację moich dotąd gładkich i śliskich, a teraz trochę tępych i sianowatych włosków. Nio i po tych wszystkich waxach i olejkach rycynowych włoski mi dość szybko zaczęły rosnąć, czego efektem jest już duży odrost. Teraz jak trafiłam na Wizaż i tu znalazłam bardzo dobre recenzje farby Alcantara, napisałam do obu sprzedawców tej farby na Allegro z prośbą o przesłanie wzornika interesujących mnie kolorów. Jeden mi odpisał, ze to i tak nie da pełnego obrazu, bo każdy monitor inaczej pokazuje, drugi przesłał mi to, co chciałam i z tych wybrałam trzy: 8 Jasny blond, 9/1 Bardzo jasny popielaty blond i bardzo interesujący mnie 8/6 Perłowy jasny blond. I tu następuje moje pytanie czy macie doświadczenia z tymi odcieniami i czy istnieje prawdopodobieństwo, ze po takim czasie i w sumie już po nałożeniu jednej farby po rozjaśnianiu istnieje prawdopodobieństwo, ze po nałożeniu tego perłowego wyjdzie mi jakiś zielony? Bardzo bym chciała pozbyć się tego złotego odcienia na rzecz jakiegoś popielatego, ale się strasznie obawiam tej zieleni. Proszę doradzacie mi coś

P.S. Aha, mogłabym wkleić tu te wzory odcieni, które dostałam od jednego ze sprzedawców z Allegro, tylko proszę o instrukcje jak się to robi
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 11:53   #48
anastazja
Raczkowanie
 
Avatar anastazja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 92
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

green.eyed ja wlasnie mialam odcien 10.1 nakladalam go na rozjasnione wlosy-efekt ruda marchewka,mialam jeszcze 9.1 nalozylam go na jedno pasemko bo myslalam ze moze chociaz przyciemni troszke te marchewke ale wogole nic nie drgnelo,wiec po moich przezyciach odradzam te farby,ale inne dziewczyny bardzo sobie je chwala,ja moja wyrzucilam do kosza i juz nigdy jej nie kupie!
anastazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 19:11   #49
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Hmm, a to mnie zaskoczyłaś, bo dotąd spotkałam się tylko z dobrymi recenzjami farb tej firmy… a może użyłaś zbyt jasnego odcienia i Ci po prostu nie złapało, albo użyłaś za słabej wody…
A tak strasznie się napaliłam na ten perłowy jasny blond. Bo w sumie to u mnie chodzi tylko o zmianę odcienia a nie „jasności” jako takiej, więc może by chwyciło. Boję się tylko jakiś niespodzianek kolorystycznych – dość dużo się nasłuchałam o różnych „ciekawych” odcieniach na włosach, które wcześniej były rozjaśniane… Nio nic, zastanowię się jeszcze nad tym
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 19:35   #50
anastazja
Raczkowanie
 
Avatar anastazja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 92
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

uzywalam utleniacza 9% tak jak doradzil sprzedawca,tez czytalam same dobre recenzje tej farby dlatego sie na nia skusilam,moze Tobie wyjdzie dobry kolor,roznie to bywa na takich rozjasninych wlosach niestety moze zrob sobie na probe jakies pasemko i zobaczysz jak wyjdzie
anastazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 19:58   #51
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

witam ja również jestem użytkowniczką farb alcantary, z tych bardzo zadowolonych jednak
obecnie używam odcienia 9 - bardzo jasny blond i jest odcieniem idealnym, takim jakiego szukałam ale w wątku padł odcień 9/1 bardzo jasny naturalny blond, którego też używałam i nie byłam zadowolona - odrosty rozjaśnił [przy 9% wodzie]na zbyt miedziany kolor.. dodam jeszcze że farbę nakładałam na bardzo jasne miejscami włosy [rozjaśniane pasemka], i zieleni nie znalazłam pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 21:56   #52
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez anastazja Pokaż wiadomość
green.eyed ja wlasnie mialam odcien 10.1 nakladalam go na rozjasnione wlosy-efekt ruda marchewka,mialam jeszcze 9.1 nalozylam go na jedno pasemko bo myslalam ze moze chociaz przyciemni troszke te marchewke ale wogole nic nie drgnelo,wiec po moich przezyciach odradzam te farby,ale inne dziewczyny bardzo sobie je chwala,ja moja wyrzucilam do kosza i juz nigdy jej nie kupie!
Ja tez mam marchewke - u nasady wlosow mam zlotorudy blond -wszystko to po uzyciu dekoloryzatora , po ktorym nalozylam sredni popielaty blond z utleniaczem 6 %...moze troche za szybko nalozylam farbe...
mam jednak nadzieje, ze jak teraz poloze neutralizator i zdecyduje sie na ciemny blond...bede w koncu miec jakis ladny kolor

Ps, zaraz Wamw kleje zdjecia marchewki

Edit- wklejam kilka zdjęć - w zalezności od światła jestem pomarańczowa, rudo-blondyniasta albo nawet kasztanowa

Do Wizażanek, które znają Alcantarę mam pytanie- myślicie, że powinnam położyć na to ciemny popielaty blond z 9%utleniaczem, czy raczej jasny brąz popielaty także z 9% utl. ? Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_6024.jpg (94,4 KB, 283 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6049.jpg (97,9 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6054.jpg (100,8 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6061.jpg (96,3 KB, 210 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6081.jpg (98,6 KB, 189 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6100.jpg (105,4 KB, 245 załadowań)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2006-11-08 o 22:28
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 18:01   #53
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

anastazja, ja po rozjaśnianiu też nakładałam farbę dość szybko (bo rozjaśnianie robiłam wieczorem, a farbę nakładałam rano następnego dnia) tylko, że to była farba Londy z wodą 9% i pokryła mi ten rudo-żółty kolor po rozjaśnianiu, więc może z farbą Alcantary też nie będzie problemu

black_sun, ten odcień 9/1 bardzo mi się podoba, ale skoro miałaś z nim takie problemy to może znaczy, ze jest słabo kryjący, a ten nr 9 ma jednak silniejszy barwnik. Tylko, że na zdjęciu, które dostałam od sprzedawcy z Allegro nr 9 wydaje się być trochę złotawy. I teraz się tak zastanawiam, co by się stało (tzn. jaki efekt kolorystyczny byłby) gdybym położyła farbę nr9 z neutralizatorem M/1 szarym – czy byłby podobny do tego 9/1, tzn. popielaty?
I mam jeszcze takie pytanie do Ciebie, skoro już używasz Alcantary od jakiegoś czasu, to czy masz jakieś problemy potem z pokryciem odrostów, tzn. czy musisz je najpierw dekoloryzować czy farba od razu zabarwia je na właściwy kolor?

Mam jeszcze pytanie do tych dziewczyn, które używały neutralizatora. Jakich efektów można się po nim spodziewać, tzn. czy może radykalnie – bardzo zauważalnie zmienić odcień włosów i faktycznie usuwa pomarańcz lub zieleń?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 19:28   #54
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Alcantara - farba czy warto?


black_sun, ten odcień 9/1 bardzo mi się podoba, ale skoro miałaś z nim takie problemy to może znaczy, ze jest słabo kryjący, a ten nr 9 ma jednak silniejszy barwnik. Tylko, że na zdjęciu, które dostałam od sprzedawcy z Allegro nr 9 wydaje się być trochę złotawy. I teraz się tak zastanawiam, co by się stało (tzn. jaki efekt kolorystyczny byłby) gdybym położyła farbę nr9 z neutralizatorem M/1 szarym – czy byłby podobny do tego 9/1, tzn. popielaty?
I mam jeszcze takie pytanie do Ciebie, skoro już używasz Alcantary od jakiegoś czasu, to czy masz jakieś problemy potem z pokryciem odrostów, tzn. czy musisz je najpierw dekoloryzować czy farba od razu zabarwia je na właściwy kolor?
witaj ja tam małą pomyłkę niestety strzeliłam, bo nie 9/1 a 9/0 używałam, który był właśnie mało kryjącym odcieniem i nie pokrył mi jaśniejszych pasm a i naturalne źle rozjaśnił.. co do numeru 9 to dopiero raz używałam ale bardzo byłam zadowolona bo odrosty ładnie złapał, żadnej dekoloryzacji. jutro będę chyba farbowała następny raz więc może wtedy będę mogła podpisać się pod zachwytami jeszcze bardziej [mam taką nadzieję..]
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:22   #55
sztywnusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 89
Talking Dot.: Alcantara - farba czy warto?

do Lovisa: dzieki za radę podoba mi sie nazwa tego koloru:5/42 Jasny złoto-kasztanowy brąz. Czy farbowałaś moze tym kolorem ale samym?? Nie jest za ciemny?? Ogólnie to wybieram sie do fryzjera, bo po moich ostatnich próbach samodzielnego farbowania moich rozjaśnionych włosów otzymałam tęczę na głowie dosłownie! Jak myślisz czy ta farba wyrówna mi kolor, tzn ja mam: pod spodem jakis jasny brąz ale juz sie sprał, na wierzchu coś w stylu złotego blondu z różem( ale to szampon wiec szybko schodzi), a odrosty mam jasny szatyn.
Ryzykować czy iść do fryzjera?? Pozdrawiam

p.s. jak to czytam to sama nie wierze NIGDY WIECEJ PALETTE
sztywnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:07   #56
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Ja nadal sie zastanawiam którą farbę wybrac. Mam średni brąz, a raczej wypłowiały brąz Wymyśliłam sobie pasemka w kolorze 'ciemny popielaty blond'. Myślicie ze są szanse ze wyjdzie ladny kolor a nie pomarancz? nie chodzi mi nawet o typowy blond,bo tego sie nie spodziewam, raczej oczekiwalabym ze wyjdą pasemka jasniejsze od reszty wlosow w odcieniu coś koło jasnego brązu, karmelu itp. tylko nie pomarancz Obawiam się też ze przy glowie wyjdzie jasny ale na reszcie farbowanych juz kilka razy nic nie wyjdzie Zaryzykowałybyście??
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 12:44   #57
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
witaj jutro będę chyba farbowała następny raz więc może wtedy będę mogła podpisać się pod zachwytami jeszcze bardziej [mam taką nadzieję..]
Witaj, chętnie bym poczytała jak Ci wyszła ta ponowna koloryzacja. A tak własciwie to jaki masz naturalny kolor włosów i jak bedzo różni sie od tego odcienia nr 9 z Alcantary?

Ponawiam pytanie o neutralizator. Czy któraś z Was miała z tym doświadczenia? I jak to działa?
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 17:26   #58
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Witaj, chętnie bym poczytała jak Ci wyszła ta ponowna koloryzacja. A tak własciwie to jaki masz naturalny kolor włosów i jak bedzo różni sie od tego odcienia nr 9 z Alcantary?
no i jestem po farbowanku, które jednak dzisiaj przeprowadziłam i nadal jestem bardzo zadowolona zarówno z farby jako takiej jak i odcienia 9.
mój naturalny kolor włosów to taki średni szary blond, nie wiem co więcej mogłabym o nim powiedzieć tyle, że rozjaśnia się niestety na rudo przy zbyt słabym utleniaczu ale 9% woda daje radę z odcieniem 9.
niestety dzisiaj obejrzałam po farbowaniu końcówki które są mocno przesuszone ale chyba nie mam się co dziwić, skoro jeszcze pół roku temu były pokryte kilkunastoma wastwami ciemno brązowej farby [czytaj: czarne], a teraz po pasemkach i trzeciej warstwie alcantary to co było czarne bardzo niewiele już się różni od całości włosów blond następnym razem chyba już nie nałożę farby na całość [w celu przyciemnienia rozjasnionych pasemek], a tylko na odrosty, o ile kolor mi się nie wypłucze z tych durnych pasemek się rozpisałam pozdrawiam!
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 14:01   #59
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

A czy ktoś próbował odcienia 8.1 lub 9.1 na naturalny ciemny blond/jasny szatyn - ciemno szary (w tonie 6) z wodą 9%?
Zastanawiam się, czy nie skusić się na tą farbkę, ale jak mi znów wyjdzie żółty albo rudy to...
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:56   #60
iwonkasc
Przyczajenie
 
Avatar iwonkasc
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Witam.
Czy ma któraś z Was możliwość udostępnienia palety kolorów Alcantara? Niestety sprzedawca na Allegro nie jest w stanie mi jej przesłać a w ciemno jakoś mi się nie widzi zamawianie..

Ewentualnie jeśli któraś wie jak wychodzi 5/1 jasny popielaty brąz lub 5/42 jasny złoto-kasztanowy brąz to bardzo bym prosiła o jakieś foto chociaż zbliżone..

Będę bardzo wdzięczna

Pozdrawiam
iwonkasc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.