nierówna, krzywa główka dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 14:49   #1
superkasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

nierówna, krzywa główka dziecka


Witam
mam problem z główką mojego dziecka. Może ktoś z was miał taki problem? Moje dziecko ma 3 miesiące i jego główka, wydaje mi się, że wygląda coraz gorzej, jest spłaszczona z tyłu po prawej stronie. Pediatra mówiła mi że to nic takiego ale mi się to nie podoba. czy można coś z tym zrobić? Inne dzieci raczej takiej głowy nie mają, choć mojej koleżanki dziecko też ma brzydką główkę. Proszę o pomoc, co można z tym zrobić?
superkasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 15:54   #2
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

A może z tej strony gdzie jest spłaszczenie dziecko częściej trzyma na tej stronie Mój synek też ma spłaszczoną, neurolog pytał czy od początku był kładziony na brzuszek i stwierdziła, że taka jego uroda. Możesz próbować i bawić się synkiem w obroty to główka się powinna wyrównać
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 15:59   #3
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Moja Laura tez ciągle leżąc odwracała głowę w jedną stronę, co ją obróciłam na drugą to ta z powrotem. Miała widoczne spłaszczenie na tej jednej stronie tak do około roku, może nawet dłużej (po roku już przestałam zwracać uwagę bo włoski dłuższe i tak nie było widać, a pediatra też mówił, że to się wyrówna). Teraz ma 2 lata i spłaszczenie jest niemal niewyczuwalne, i co najważniejsze w ogóle nie widoczne.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 16:01   #4
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

A jeszcze chciałam napisać, że są specjalne poduszki dla noworodków, które temu problemowi zapobiegają. Tak to wygląda:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2034377428.jpg (10,4 KB, 61 załadowań)
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 16:23   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Eryk też miał spłaszczoną. Od urodzenia układał na jednej stronie. Ciągle mu to korygowałam,ale on i tak za chwilę miał na drugą stronę. Wieszałam mu zabawki z tej strony na której nie chciał leżeć,żeby zachęcić do przekręcania.
Później sam polubił spanie na brzuszku i główkę już też układał w dwie strony. Spróbuj go kłaść na brzuszku. Jeśli boisz się w nocy,żeby tak spał,to niech śpi tak w dzień,gdy na niego patrzysz. Główka w końcu się wyrówna.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:16   #6
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Był już kiedyś taki wątek. Dziewczyny pisały w nim m.in. o kaskach. Poszukaj i poczytaj
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 07:13   #7
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

u nas tez byly splaszczone glowki- ze wzgledu na asymetrie urodzeniowa (dziecko uparcie kladzie glowke tylko na jedna strone)
trzeba przekladac na druga strone i duzo brzuszkowac, glowka jest jeszcze miekka i powinna sie wyrownac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 07:22   #8
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
u nas tez byly splaszczone glowki- ze wzgledu na asymetrie urodzeniowa (dziecko uparcie kladzie glowke tylko na jedna strone)
trzeba przekladac na druga strone i duzo brzuszkowac, glowka jest jeszcze miekka i powinna sie wyrownac
Przekładanie główki na drugą strone może spowodować przejście asymetrii na drugą strone, a wtedy trudniej to wyleczyć. Najlepiej główkę dawać prosto.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 07:26   #9
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

nam rehabilitantka kazala pilnowac symetrii i faktycznie jak dziecko sie bawilo ukladac na prosto- ale jak spalo to ukladac na obie strony (dziecko i tak sie na swoja ulubiona przekrecalo zazwyczaj)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:26   #10
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Należy dziecko układać w łóżeczku raz z jednej a raz ,,do góry nogami'' z drugiej strony. Wtedy gdy lezy na boku a potem drugim się po pewnym czasie skoryguje. Po drugie trzeba obserwować czy nie ma kręczu szyi, wtedy była by potrzebna pomoc fizjoterapeuty czy masażysty... W dawnych czasach to podkładali po kg cukru przy główce. Trzeba obserwować, zmieniać pozycje i się unormuje. Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:30   #11
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Nie martw sie, moj mial z jednej strony prawie plaska
Pomoglo wlasnie wieszanie zabawek, podkladanie pieluszki z jednej strony, ciagle poprawianie.
Czasem jak dziecko ma swoja ulubiona strone spania/patrzenia to z drugiej strony nastepuje skracaja sie miesnie nastepuje taki przukurcz i to najlepiej skorygowac odpowiednimi cwiczeniami rozciagajacymi- spytaj pediatry lub specjaliste, by zrobic to prawidlowo
Poki ciemiaczko jest nie zespolone to glowka dziecka jest baaardzo plastyczna i daje sie korygowac
Ja czasem przy kapieli tez troche masowalam mu glowke-kark

A potem ja zacznie podnosic glowke i siebie to zapomni o wszystkich swoich nawykach hihi
Im wiecej glowka w gore, tym lepiej

Prosze, nie daj sie namowic na kask, raz, ze to naprawde duze naciaganie i granie na uczuciach troskliwych rodzicow, dwa, ze kaski do dzis nie zostaly w pelni zbadane, trzy, glowki dzieci naprawde moga sie zmienic, sama w to nie wierzylam, moj wg mnie mial duza wade, ale zaufalan neonatologom i nie zaluje!
Oni mi opowiadali, ze w swoim fachu tylko raz doslownie zasugerowali dziecku kask, ale ponoc dziecko mialo duza deformacje
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 23:00   #12
broda1725
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Żadne naciąganie z kaskiem, mieliśmy taki problem z córką i kask pomógł.
Nam tez wmawiano, że jak dziecko zacznie siadać to główka się wyrówna i wcale się nie wyrównała, spłaszczenie nawet się pogłębiało. Przez niewiedzę lekarzy zaczęliśmy terapię kaskową tak późno, dopiero gdy córka skończyła 9 miesięcy, a im wcześniej (gdy dziecko ma 5-6 miesięcy) tym daje ona lepsze rezultaty.
Nasza historia opisana jest na blogu, zapraszam do poczytania:

http://terapiakaskowazuzi.blogspot.com/
broda1725 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 07:41   #13
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Prosze, nie daj sie namowic na kask, raz, ze to naprawde duze naciaganie i granie na uczuciach troskliwych rodzicow, dwa, ze kaski do dzis nie zostaly w pelni zbadane, trzy, glowki dzieci naprawde moga sie zmienic, sama w to nie wierzylam, moj wg mnie mial duza wade, ale zaufalan neonatologom i nie zaluje!
Oni mi opowiadali, ze w swoim fachu tylko raz doslownie zasugerowali dziecku kask, ale ponoc dziecko mialo duza deformacje
a nie pomyslalas ze Polscy lekarze sie nie doksztalcaja i nie lubia nowinek dlaczego odradzasz metode, o ktorej malo wiesz

a do autorki wyszukiwarka na wizażu super działa proszę bardzo
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29670321
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 08:12   #14
karla23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

Zgadza się nikt tu nikogo nie naciąga...
Krzywa, płaska głowa z tego co widzę na ulicy nie zawsze się prostuje i wraca do "normalnych" kształtów... Jeżeli ktoś nie chce ryzykować to zakłada kask... Na dodatek są dzieci które preferuje spanie w niektórych pozycjach np dziecko lubi spać na plecach i spłaszcza mu się z tyłu główka... i żadne przekładanie nic nie daje ponieważ dziecko i tak się układa w swojej ulubionej pozycji... a głowa się spłaszcza.... są też dzieci z dysplazją bioderek (tak jak moja córka) które nie mogą spać na boczku.... więc jak takie dziecko ma sobie "wykulać" ładny kształt głowy jak leży ciągle tylko w jednej pozycji....
Moja córka obecnie ma założony kask... w wieku 8 miesięcy (a miało się wyrównać zdaniem lekarzy...). Mała od 4 miesiąca spała na brzuszku, NON STOP była noszona.... i jakoś się nie wyrównało... Poza tym z tego co mi wiadomo to główkę można "uformować" poprzez układanie do 4 miesiąca... potem już tylko rośnie, a kształt pozostaje...

Całą historię opisuje na swoim blogu :
http://o-kaskowana-lenka.blogspot.com/
karla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 06:53   #15
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: nierówna, krzywa główka dziecka

u nas na krzywą główkę z tylu i nieco z boku doskonale sprawdziła się specjalna poduszka. Mały miał po urodzeniu napięcie i asymetrie wiec spal ciągle w tej samej pozycji stad główka się spłaszczyła.
Teraz nie widać spłaszczenia polecam
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-25 07:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.