nanie, opiekunka do dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 22:49   #1
monia@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4

nanie, opiekunka do dziecka


chciałabym poruszyć temat opiekunki do dziecka tzw. niana, czy uważacie że jest zapotrzebowanie na naszym rynku na ten zawód, czy my mamy chcemy i szukamy opiekunek do naszych pociech? za wszystkie wiadomości wielkie dzieki!
monia@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:12   #2
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez monia@ Pokaż wiadomość
chciałabym poruszyć temat opiekunki do dziecka tzw. niana, czy uważacie że jest zapotrzebowanie na naszym rynku na ten zawód, czy my mamy chcemy i szukamy opiekunek do naszych pociech? za wszystkie wiadomości wielkie dzieki!
Uważam, że zapotrzebowanie jest wielkie (przynajniej w moim otoczeniu), ale niestety znaleźć dobrą opiekunkę jest trudno. Chyba jednak większość mam nie preferuje żłobka i do pewnego wieku wolą zostawiać dziecko z nianią.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:31   #3
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Uważam, że zapotrzebowanie jest wielkie (przynajniej w moim otoczeniu), ale niestety znaleźć dobrą opiekunkę jest trudno. Chyba jednak większość mam nie preferuje żłobka i do pewnego wieku wolą zostawiać dziecko z nianią.
Czytałam kilka dni temu pewien artykuł na temat nianiek i jestem w szoku jak one traktują dzieci. W domach były montowane ukryte kamery które rejestrowały co dzieje sie w tych 4 scianach pod nieobecnosc rodzicow. . Nigdy bym nie zostawila dziecka sam na sam z obca osoba
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:40   #4
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Czytałam kilka dni temu pewien artykuł na temat nianiek i jestem w szoku jak one traktują dzieci. W domach były montowane ukryte kamery które rejestrowały co dzieje sie w tych 4 scianach pod nieobecnosc rodzicow. . Nigdy bym nie zostawila dziecka sam na sam z obca osoba
Też czytałam ten artykuł. Faktycznie można w ten sposób się zrazić do funkcji typu opiekunka, ale to wcale nie znaczy że każda niania tak traktuje dziecko. Dlatego pisałam, że trudno jest znaleźć dobrą nianię. Zresztą podobną opinię można mieć na temat żłobka czy przedszkola - to w sytuacji gdy w mediach powiedzą o pojednczym przypadku np. uderzenia dziecka przez opiekunkę nie trzeba od razu myśleć, że tak dzieje się we wszystkich przedszkolach i trzymać dziecko w domu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 19:15   #5
monia@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

A co myślicie o firmach, które znajdują nam opiekunki są one przyjmowanie po rozmowie z psychologiem i posiadają odpowiednie kwalifikacje. Czy może lepiej szukać na własną ręke?
monia@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 21:12   #6
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

krypto reklama? Po kilku postach powoli okaże się, że masz przypadkiem namiar na taką agencję?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 09:53   #7
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
krypto reklama? Po kilku postach powoli okaże się, że masz przypadkiem namiar na taką agencję?
Właśnie tak samo sobie pomyślałam
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 16:36   #8
monia@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

to nie jest żadna reklama, ani nic podobnego. Poprostu ciekawi mnie czy warto założyć taką firme zajmującą się znajdywaniem perfekcyjnych opiekunek do dzieci i czy były by chętne na to osoby. Co wy o tym myślicie i co według was taka niania powinna sobą reprezentować?
monia@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 22:00   #9
Czila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

A wiecie może ile niania teraz kosztuje? I tak naprawdę co niania powinna robić tylko opieka nad dzieckiem czy w gre wchodzi też jakies sprzatanie czy gotowanie>

Ciekawe czy w Polsce mozna już wynaleść jakąś Au-per czyli mlada dziewczyne ktora przyjezdza na pewien okres czasu, mieszka z nami i zajmuje sie dzieckiem. Pewnie do Polski zjezdzaja dziewczyny ze wschodu?

Ma ktoś jakieś info w tym temacie?


www.MaleSzczescie.pl
Czila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 07:04   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez Czila Pokaż wiadomość
A wiecie może ile niania teraz kosztuje? I tak naprawdę co niania powinna robić tylko opieka nad dzieckiem czy w gre wchodzi też jakies sprzatanie czy gotowanie>

Ciekawe czy w Polsce mozna już wynaleść jakąś Au-per czyli mlada dziewczyne ktora przyjezdza na pewien okres czasu, mieszka z nami i zajmuje sie dzieckiem. Pewnie do Polski zjezdzaja dziewczyny ze wschodu?

Ma ktoś jakieś info w tym temacie?


www.MaleSzczescie.pl
niania to niania a pomoc domowa to druga sprawa.poszukaj w archiwum

mam wrazenie ze nabijasz sobie posty aby wypromowac swoja stronke.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 08:02   #11
wirga2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Ja osobiście byłam nianią i bardzo sobie chwalono moja pracę.Choć szczerze mówiąc ja wogóle nie uważałam to za pracę tylko przyjemne spędzenia czasu z dzieckiem.Co do artykułu o którym wspomniałyście to nie czytałam ale oglądałam taki reportaż o nianiach i ukrytych kamerach. Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem bo rodzic ma pewność co się dzieje z ich dzieckiem. Jedno mogę wam powiedziec jeśli macie możliwość nie idzcie do pracy w pierwszym roku życia waszej pociechy.Ja pilnowałam od 5 do 17.30 dziecka które miało tylko 5 miesięcy i po pewnym czasie ono zaczęło mówic do mnie mama i traktować jak mamę. Jej mama odbierała ja ode mnie z domku i raz było tak,że mała nie chciała z nią iść..Wiecie jak sie czułam..koszmar..ale to tylko dlatego,że te dziecko było ze mną ponad 12 godz a z mamą tylko 2-3 bo o 19 zawsze szła spać.Więc dziecku co nieco się pomieszało..Dłużej nie mogłam tego wytrzymac i podziękowałam za współpracę..
wirga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 20:42   #12
gudinka76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

ja szukam pracy jako opiekunka juz od 3 zł i nic- jak na razie szukam 2 tygodnie, chce sobie dorobic, ale strasznie ciezko- jestem z Głogowa, a tam chyba male zainteresowanie - wspomne ze jestem po studiach pedagoogicznych, ale jakos ciezko
gudinka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 10:36   #13
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Drogie Mamy,
Bede zmieniać prace za jakiś czas i pojawiła sie potrzeba rozejrzeć za opiekunka dla 4 letniej dziewczynki. Nie jest to moja biologiczna corka ale wychowuje ja jak swoje dziecko to corka mojego partnera.
Moj partner jest w stanie odwiezc mała do przedszkola rano ale czasami zdarza mu sie wyjazd na 2-3 dni j wtedy bedzie duzy problem. Ja bede pracować od 7 rano a przedszkole czynne jest od 7-mej. Zreszta z domu musze wyjechać odpowiednio wcześniej wiec nie dam rady wozić małej w takich sytuacjach do przedszkola
Nie mamy na miejscu żadnej rodziny ani nikogo kto mógłby nam pomoc. Rodzice partnera sa w stanie zając sie mała w razie choroby ale mieszkają od nad 120 km wiec w razie czego potrzeba czasu zeby dojechali.

Moje pytanie brzmi.
Co robic? idealnie byłoby znalezc kogoś zaufanego kto w sytuacjach nagłych mógłby zawieźć mała do przedszkola, ew zostać z nią do przyjadu dziadków. Tylko gdzie ja kogoś takiego znajdę
Zależy mi na tej pracy bardzo wiec kombinuje...
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:39   #14
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania niani. Podczas rozmowy zwykle zadaję kilka pytań "technicznych", ale tak naprawdę najbardziej interesuje mnie jak na nianię zareaguje dziecko. Jeśli jest to osoba miła, ciepła i sympatyczna, to nie musi umieć 7 języków i miliona piosenek.
Nie wymagam, żeby mi sprzątała w domu, bo nie jest od tego. Ma się opiekować dzieckiem i robić prace domowe z nim związane (gotowanie, sprzątnięcie zabawek, ewentualnie pranie jego ciuszków).

Z agencją niań miałam do czynienia, ale powiem szczerze nie byłam zadowolona z jakości usług. Miły pan zadzwonił i umówił się na spotkanie, a potem wysłał do mnie kompletnie nieprzygotowanego małolata. Człowiek, który do nas przyszedł nie potrafił nam odpowiedzieć na żadne pytanie, był nieprofesjonalny i na dodatek nie umiał się wypowiedzieć po polsku. Zapisał sobie nasze preferencje i tyle.Od miesiąca cisza. Nawet jeśli by się teraz odezwał, to i tak nie chciałabym tracić na nich czasu. Wolę bezpośrednio szukać niani.

Cytat:
Napisane przez Mirindo Pokaż wiadomość
Drogie Mamy,
Moje pytanie brzmi.
Co robic? idealnie byłoby znalezc kogoś zaufanego kto w sytuacjach nagłych mógłby zawieźć mała do przedszkola, ew zostać z nią do przyjadu dziadków. Tylko gdzie ja kogoś takiego znajdę
Zależy mi na tej pracy bardzo wiec kombinuje...
Z tego, co się orientuję jest możliwość dogadać się z nianią na pracę dorywczą. Polecam portal niania.pl. Wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, niestety żeby odczytać wiadomości od niań trzeba już wykupić konto premium. I to też tylko na pewien okres; z tego, co pamiętam były to: 2 tygodnie, miesiąc, 3 miesiące. Można nie płacić za konto premium i czekać aż nianie same zaczną dzwonić.
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:47   #15
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Cytat:
Napisane przez Mirindo Pokaż wiadomość
Drogie Mamy,
Bede zmieniać prace za jakiś czas i pojawiła sie potrzeba rozejrzeć za opiekunka dla 4 letniej dziewczynki. Nie jest to moja biologiczna corka ale wychowuje ja jak swoje dziecko to corka mojego partnera.
Moj partner jest w stanie odwiezc mała do przedszkola rano ale czasami zdarza mu sie wyjazd na 2-3 dni j wtedy bedzie duzy problem. Ja bede pracować od 7 rano a przedszkole czynne jest od 7-mej. Zreszta z domu musze wyjechać odpowiednio wcześniej wiec nie dam rady wozić małej w takich sytuacjach do przedszkola
Nie mamy na miejscu żadnej rodziny ani nikogo kto mógłby nam pomoc. Rodzice partnera sa w stanie zając sie mała w razie choroby ale mieszkają od nad 120 km wiec w razie czego potrzeba czasu zeby dojechali.

Moje pytanie brzmi.
Co robic? idealnie byłoby znalezc kogoś zaufanego kto w sytuacjach nagłych mógłby zawieźć mała do przedszkola, ew zostać z nią do przyjadu dziadków. Tylko gdzie ja kogoś takiego znajdę
Zależy mi na tej pracy bardzo wiec kombinuje...
Daj ogłoszenie.
Z osób, które się zgłoszą wybierz dwie osoby, które będą mogły dzieko odebrać w nagłej sytuacji. Zawsze mieć lepiej kogoś drugiego na wszelki wypadek
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 18:56   #16
kasia_fashion
Przyczajenie
 
Avatar kasia_fashion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 25
Dot.: nanie, opiekunka do dziecka

Ja znalazłam super nianię na stronce citask.pl miałam mega duży problem, bo miszkamy sami z dużym mieście, do dziadków daleko, znajomi nie mieli nikogo godnego polecenia. Aż w końcu koleżanka powiedziała mi że tam znalazła. Nie było łatwo, bo najpierw same jakieś takie nawiedzone dziewczyny przychodziły, aż w końcu znalazłam ciepłą, ułożoną 40-latkę, którą uwielbiam i ja i córka. A jak nie przez internet to może ogłoszenie w gazecie albo w okolicy?

Życzę owocnych poszukiwań
__________________
------------------------------------------------------------------------
"Moda, w której nie możesz wyjść na ulicę nie jest modą" Coco Chanel
kasia_fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-10 19:56:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.