cera mojego brata - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-10, 17:44   #1
violina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 15

cera mojego brata


Drogie wizażanki i pani Beatko, piszę w imieniu mojego brata . Proszę Was o rade w takiej sprawie: brat (lat 27) od dawna dzielnie walczy z trądzikiem. Stosował juz rózne specyfiki farmaceutyczne i "szpitalne" złuszczanie (dawno temu). Wprawdzie pozbył sie stanów ropnych, ale pozostało duzo głebokich zaskórników i wrazliwa cera, skłonna do zaczerwienień. Poleciłam mu wiec na noc preparat z kwasem Clear Pore Treatment, a na dzień krem Iwostinu z filtrami. Po ok. tygodniu stosowania cera się pogorszyła i zaczęły pojawiac sie wypryski a naskórek nieco sie łuszczy. Przypuszczam,że jest to efekt odblokowania ujsc gruczołów łojowych. Jesli tak ,to chyba nie powinien przerywac kuracji? I teraz właściwe pytania: czy dodatkowo na noc ( na preparat z kwasem) może stosowac krem Dermedic Acne Expert C ? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5791
Czy miejscowo, na syfki mozna zastosowac krem Acne-Derm? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5965
Przypuszczam jednak, że acne-Derm i Cler Pore wykluczaja sie wzajemnie.... Słowem jak ma dbac o cerę w takiej sytuacji? Licze na Wasze sugestie. Bardzo bym chciała pomóc braciszkowi... Szczególnie, że do dermatologa nie da sie już zaciagnac wołami. Chodził już do wielu i stosował chyba wszystkie możliwe kuracje antybiotykami, mazidłami, laserami itp. wiec nie dziwię się, że ma dosyć. No może da się namówić na wizytę u kosmetyczki
violina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 20:44   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: cera mojego brata

Czy ten preparat Clear Pore Treatment to Neutrogena? Jeśli tak, to wydaje mi się, że może być zbyt drażniący dla wrażliwej skóry. Są łagodniejsze kremy z kwasami, np. Effaclar K, który wg moich osobistych doświadczeń praktycznie w ogóle nie podrażnia - i nie ma mowy o złuszczaniu skóry.
Ostatnio przeszłam na coś z większym stężeniem kwasów: Lysanel Active, i z działań niepożądanych tylko lekko szczypie w trakcie aplikacji, a skórę mam nadal OK nawilżoną (a z natury ma skłonność do odwodnienia).
Nie wiem, czy to akurat może pasować Twojemu bratu, ale mam nadzieję że wkrótce jego cera się poprawi. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 23:59   #3
violina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 15
Re: cera mojego brata

Dziekuję za odpowiedź. Może faktycznie ten preparat Neutrogeny jest dla niego za mocny...A może za często go stosował. Chociaz ja też mam dosć wrazliwą cerę, stosowałam ten żel i nie miałam podrażnień. No ale przyznaję, że nakładałam jeszcze krem nawijżający. Tylko jak tu nakłonić faceta do aplikacji kilku kremow... Beatko, może jeszcze Ty mi doradzisz? Czy na ten preparat (Cler Pore Neutrogeny) można nakładać jeszcze krem Dermedic Acne Expert C, czy może jednak lepiej zrezygnować z kwasów na rzecz tego kremu? Albo stosować na zmianę? Przepraszam, że tak marudzę, ale nie chciałabym zaszkodzic bratu swoimi radami...
violina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.