Propozycja - wątek kulinarny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-15, 08:30   #1
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806

Propozycja - wątek kulinarny


Dziewczyny, ponieważ czasami przygotowanie zdrowych, dietetycznych posiłków stanowi pewną trudność chciałabym stworzyć osobny wątek, w którym zamieszczane będą przepisy na zdrowe i niskokaloryczne dania.

W celu ułatwienia podaję schemat zdrowego dietetycznego posiłku

Białko+zdrowe tłuszcze+warzywa - to jest podstawa
a w zależności od pory dnia i wybranej diety dodajemy węglowodany i owoce.

W posiłkach, które zawierają dużą ilość węglowodanów tj. wszystkie, gdzie są inne źródła węglowodanów niż warzywa i owoce powinny zawierać mało tłuszczu tj. do 15 g w porcji.

Taki wątek bardzo ułatwi i uatrakcyjni nasze diety.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:27   #2
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Ja nie będę oryginalna, bo jestem kobietą pracującą i oszczędność czasu to dla mnie priotytet . Jednak właśnie dzięki temu udało mi się niechcący stworzyć kilka nowych sałatek, które pakuję w pudełko i pożeram w pracy
śniadanie - jajecznica z dwóch jaj, 2 pomidory
sałatka - 100 g sera feta light, 100 g białego chudego twarogu, 100 g. wędliny 100 g gotowanej i pokrojonej w kostkę piersi z kurczaka, pomidory, ogórki, papryka różnokolorowa oliwa, pieprz, sól - i mam 4 posiłki do pracy
obiad - grillowany kurczak, kalafior garść orzechów/schab pieczony, sałata z odrobiną oliwy/makrela wędzona, ogórki/panga gotowana (pycha zrobiłam pierwszy raz przez lenistwo, bo tak najszybciej i , sałatka z pomidorów, ogórków i papryki z odrobiną oliwy

kolacja i zarazem posiłek potreningowy - 100 g białego sera
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:45   #3
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Świetna propozycja, czekam z niecierpliwością na "szybkie" przepisy kulinarne. Bo niestety 3/4 czasu spędzam poza domem i nie jest to proste aby coś sensownego zjeść.

Dziewczyny, podajcie przepisy z tym olejem lnianym?, szukałam przez wyszukiwarkę, ale żadnym konkretów niet.
Do czego i w jaki sposób go używacie w posiłakach.
Pozdrawiam
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:57   #4
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ponieważ czasami przygotowanie zdrowych, dietetycznych posiłków stanowi pewną trudność chciałabym stworzyć osobny wątek, w którym zamieszczane będą przepisy na zdrowe i niskokaloryczne dania.

W celu ułatwienia podaję schemat zdrowego dietetycznego posiłku

Białko+zdrowe tłuszcze+warzywa - to jest podstawa
a w zależności od pory dnia i wybranej diety dodajemy węglowodany i owoce.

W posiłkach, które zawierają dużą ilość węglowodanów tj. wszystkie, gdzie są inne źródła węglowodanów niż warzywa i owoce powinny zawierać mało tłuszczu tj. do 15 g w porcji.

Taki wątek bardzo ułatwi i uatrakcyjni nasze diety.

a to baaardzo dobry pomysł
czekam zatem na popisy i przepisy
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 13:12   #5
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Ja ostatnio odkryłam nowy produkt, który z radością dodaję do twarogu - prażony len.

W smaku jest lepszy od siemienia lnianego - a zarazem dostarcza sporo błonnika. BTW: Nie wiem jak jego wartość przelicza się na olej lniany?

Moja kolejna propozycja to soczewica zielona (oczywiście) . Polecam ją zawsze i wszędzie - uzależniona jestem
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

A poza tym lubie robić bób - łatwo, szybko i wygodnie.
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 13:14   #6
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podajcie przepisy z tym olejem lnianym?, szukałam przez wyszukiwarkę, ale żadnym konkretów niet.
Do czego i w jaki sposób go używacie w posiłakach.
Pozdrawiam
Robie sobie z nim pyszny serek ( do smarowania chleba- nie pszennego oczywiscie ), ale rowniez do zjedzenia z samymi warzywami) :
chudy twarog rozbijam widelcem, dodaje troche jogurtu nat. oraz olej lniany, do tego ziola (ostatnio fit up)

Uzywam go do prawie kazdej surowki (nawet do kapusty kiszonej).
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 13:35   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Olej lniany można dodać do wszystkiego na zimno, tak jak oliwę z oliwek (chociaż ma bardziej specyficzny smak).
Takietam, nie jestem na 100% pewna, ale wydaje mi się, że prażenie (jak każda obróbka termiczna) trochę odbiera wartości zdrowym tłuszczom z lnu...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 13:42   #8
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Dzięki Mskladaczek. Natknęłam się też na coś takiego jak pasta dr Budwig- na bazie oleju lnianego i chudego twarogu. Czy ktoś to stosuje, nie chodzi mi o dietę dr Budwig, ale jedynie o tę pozycję. Według opisu taką pastę zajada się 3x dziennie (zmiksowaną dokładnie), czy ktoś to stosuje.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 14:02   #9
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Dorinka twaróg z olejem lniamy jest bardzo dobrym produktem, ja jem ale mieszam sama, nawet nie wiem gdzie można kupić produkt, o którym piszesz.
Ale składniki są oki.
Z drugiej strony radzę nie nadużywac oleju lnianego, powinno sie urozmaicać dietę.

Takietam też lubię prażone siemie lniane- ma świetny smak, oczywiście w trakcie prazenia traci trochę wartości odżywczych, ale nadal jest świetnym uzupełnieniem diety.
Generalnie siemię lniane nie lubi wysokich temperatur.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 14:37   #10
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Dzięki dziewczyny, wreszcie coś wiem.
Pingwin ta pasta o której pisałam to składnik diety tejże dr Budwig- oparta na oleju lnianym, który jest tam podstawowym tłuszczem.

Pastę wykonuje się samodzielnie- poprzez zmieszanie chudego twarogu (12,5 dkg), 3-6 łyżek oleju lnianego, jogurt naturalny-wszystko miksować na pastę ok.8 minut.
Pastę można urozmaicać poprzez dodawanie różnych składników- pietruszka, czosnek, paparyka, sól, pieprz- ale przed samym zjedzeniem.

Ja tej diety nie stosuje, tylko natknęłam się na ten przepis, bo szukałam info o oleju lnianym. Wydaje mi się, że werja uproszczona o której pisałyście też jest O.K. A to miksowanie to chyba można darować

A oczywiście nie mam zamiaru tego oleju nadużywać, po prostu wprowadzam go do diety i lubię wiedzieć więcej niż mniej.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 15:03   #11
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, wreszcie coś wiem.
Pingwin ta pasta o której pisałam to składnik diety tejże dr Budwig- oparta na oleju lnianym, który jest tam podstawowym tłuszczem.

Pastę wykonuje się samodzielnie- poprzez zmieszanie chudego twarogu (12,5 dkg), 3-6 łyżek oleju lnianego, jogurt naturalny-wszystko miksować na pastę ok.8 minut.
Pastę można urozmaicać poprzez dodawanie różnych składników- pietruszka, czosnek, paparyka, sól, pieprz- ale przed samym zjedzeniem.

Ja tej diety nie stosuje, tylko natknęłam się na ten przepis, bo szukałam info o oleju lnianym. Wydaje mi się, że werja uproszczona o której pisałyście też jest O.K. A to miksowanie to chyba można darować

A oczywiście nie mam zamiaru tego oleju nadużywać, po prostu wprowadzam go do diety i lubię wiedzieć więcej niż mniej.
Dietę znam
Przepis na pastę brzmi apetycznie, a 3 łyżki to dobra ilość - myślałam, ze jest tam więcej, bo ona nie dopuszcza innych tłuszczów.
Ja też robię taką paste i nie wiedziałm, że to pasta Pani Doktor
a jak mi się nie chce myć miksera to ugniatam widelcem.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 15:37   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez Takietam Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odkryłam nowy produkt, który z radością dodaję do twarogu - prażony len.

W smaku jest lepszy od siemienia lnianego - a zarazem dostarcza sporo błonnika. BTW: Nie wiem jak jego wartość przelicza się na olej lniany?

Moja kolejna propozycja to soczewica zielona (oczywiście) . Polecam ją zawsze i wszędzie - uzależniona jestem
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

A poza tym lubie robić bób - łatwo, szybko i wygodnie.
skąd ja wiedziałam, że umieścisz tu ten przepis...
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 15:53   #13
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

salatka z kurczaka
piers ugotowana rozrywamy na kawaleczki, zalewamy jogurtem naturalnym, wkrajamy ogorek, wyciskamy duzo czosnku, posypujemy koperkiem.
takiej salatki nie zabieramy do pracy, raczymy sie nia w samotnosci.
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 15:57   #14
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez Miel Pokaż wiadomość
salatka z kurczaka
piers ugotowana rozrywamy na kawaleczki, zalewamy jogurtem naturalnym, wkrajamy ogorek, wyciskamy duzo czosnku, posypujemy koperkiem.
takiej salatki nie zabieramy do pracy, raczymy sie nia w samotnosci.
ciekawy przepis, szybki i prosty

ten ogórek ma być świeży czy kiszony?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 16:57   #15
Takietam
Zadomowienie
 
Avatar Takietam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brolly Works
Wiadomości: 1 084
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
skąd ja wiedziałam, że umieścisz tu ten przepis...
musiałam...

A z tym lnem w moim przypadku to i tak jest postęp, bo jeszcze jakiś czas temu nienawidziłam siemienia lnianego pod każdą postacią.
Kojarzyło mi się z paskudnym wywarem, który pewna starsza pani kazała mi pić na ból gardła (fuuuj, takie gluty ).

Ostatnio rano dodałam do serka wiejskiego.... siemię lniane w czystej postaci. Sama się sobie zdziwiłam, ale nawet weszło
Takietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:49   #16
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Co do mnie i moich posiłków to będę wtórować Pingwinowi:
różnego rodzaju omlety
placuszki twarogowe/owsiane/ z dodatkiem mąki razowej
kluski gotowane wysokobiałkowe
wszelkie kombinacje tuńczyka (z cieciorką, z soczewicą też )

a danie za które ostatnio zostałam zaproszenie na tartę od siostry, bo tak smakowało, to tuńczyk z brązowym ryżem z kukurydzą, surówką i uwaga uwaga - albo ziarnami słonecznika albo hardcore z posypką żółtego sera.

Ogólnie to lubię i szukam dań, które spełniają moje "wymagania" co do zawartości i są w miarę szybkie proste i tanie do zrobienia.


Kończę, bo zaślinię monitor
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:57   #17
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Dziewczyny, jak orzechy włoskie to pakowane w opakowania czy takie normalne, do samodzielnego rozłupywania? Różni się to czymś?
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 04:15   #18
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez Takietam Pokaż wiadomość
musiałam...

A z tym lnem w moim przypadku to i tak jest postęp, bo jeszcze jakiś czas temu nienawidziłam siemienia lnianego pod każdą postacią.
Kojarzyło mi się z paskudnym wywarem, który pewna starsza pani kazała mi pić na ból gardła (fuuuj, takie gluty ).

Ostatnio rano dodałam do serka wiejskiego.... siemię lniane w czystej postaci. Sama się sobie zdziwiłam, ale nawet weszło
Niezmielone siemię lniane jest dla naszego organizmu przyswajalne w bardzo małym stopniu, działa raczej jak "miotełka".
Siemię należy albo zmielić ( przechowujemu je wtedy w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce i nie dłużej niż tydzień, bo szybko jełczeje) albo namoczyć a następnie rozgnieść.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 06:24   #19
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Świetny pomysł na wątek! Gratuluje Pingwinku!
Mój przepis na poskromienie apetytu na słodkie
ubijam dwa lub trzy białka jajek z symboliczną ilością cukru, następnie dodaję płatki owsiane błyskawiczne - na oko żeby było dość gęsto. Z tego robię placuszki i smaże na liźniętej tłuszczem patelni (chyba że ktoś ma dobry teflon to sobie poradzi bez tłuszczu) Polewam miodem i posypuję delikatnie cynamonem
A czy na wątku możemy też poruszać tematy różnych fitowych nowinek kulinarnych np żeby nasz kochany Pingwin ekspert je ocenił?
Bo ja mam pytanie dotyczące przypraw fit up Kamisa - ogólnie wiadomo że te wszystkie mieszanki gotowe są niedobre bo zawierają jakieś świństwa. Czy ta mieszanka jest naprawdę taka dobra? I nie chodzi mi o smak
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-16, 06:43   #20
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Świetny pomysł na wątek! Gratuluje Pingwinku!
Mój przepis na poskromienie apetytu na słodkie
ubijam dwa lub trzy białka jajek z symboliczną ilością cukru, następnie dodaję płatki owsiane błyskawiczne - na oko żeby było dość gęsto. Z tego robię placuszki i smaże na liźniętej tłuszczem patelni (chyba że ktoś ma dobry teflon to sobie poradzi bez tłuszczu) Polewam miodem i posypuję delikatnie cynamonem
A czy na wątku możemy też poruszać tematy różnych fitowych nowinek kulinarnych np żeby nasz kochany Pingwin ekspert je ocenił?
Bo ja mam pytanie dotyczące przypraw fit up Kamisa - ogólnie wiadomo że te wszystkie mieszanki gotowe są niedobre bo zawierają jakieś świństwa. Czy ta mieszanka jest naprawdę taka dobra? I nie chodzi mi o smak
UWIELBIAM ten placek dodaje do niego serek ziarnisty na górę.
Wielkie dzięki, mam nadzieję, że wątek będzie się rozwijał.
Jeślim chodzi o fit up: kupiłam i przetestowałam wszystkie
Jeśli chodzi o smak to mnie nie powalił , ale to kwestia indywidualna.
Jeśli chodzi o skład: to mają najlepszy skład ze wszystkich gotowych przypraw, bo nie posiadają dodatków soli i inncy świństw, ale ilość błonnika czy wiesiołka ( nagietka, pokrzywy) jest tak minimalna, że moim zdaniem nic szczególnego nie wnosi do diety. Ale warto spróbować, bo napewno nie zaszkodzą , a gotowe mieszanki bardzo ułatwiają i usprawniają gotowanie.

Mój dzisiejszy obiad- trochę kontrowersyjne, ale naprawdę dobre ( nawet teściowa chwali)
Pierś nadziewana wędzonym łososiem w sosoie szczypiorkowy:
pierś z kury: robimy w niej kieszeń i do środka wkładamy kawałek wędzonego łososia, smażymy-dusimy na mieszaninie masła i oliwy
Sos: poddusić szalotkę, dodać wino białe ( proporcja wina do jogurtu 1:5 - ale to wino nie jest konieczne), sól, pieprz oraz jogurt do gotowania dannone ( albo smietanę, ja unikam tłuszczy nasyconych więc robię na jogurcie), zredukować. Do tego wsypać bardzo drobno pokrojony szczypiorek.
Pierś polać sosem - zjeść


Jestem ciekawa czy ktoś się odważy
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:16   #21
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Pingwinie, Twój przepis z kurczakiem i łososiem jest dla mnie niestety zbyt skomplikowany. Może zrobię dziś wspomniane wyżej placuszki



Mój dziadek miele len w młynku, do słoika.. a później robi z tego coś do picia i pije codziennie Nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale nie wygląda ten płyn najlepiej. Można coś innego zrobić z takim zmielonym lnem?
Bo mówicie, że trzeba go zmielić a później skonsumować
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:26   #22
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
a danie za które ostatnio zostałam zaproszenie na tartę od siostry, bo tak smakowało, to tuńczyk z brązowym ryżem z kukurydzą, surówką i uwaga uwaga - albo ziarnami słonecznika albo hardcore z posypką żółtego sera.
Ja do tego dodaję jeszcze ananasa Z tym że wyłączam ser żółty
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 10:09   #23
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka Pokaż wiadomość
Pingwinie, Twój przepis z kurczakiem i łososiem jest dla mnie niestety zbyt skomplikowany. Może zrobię dziś wspomniane wyżej placuszki



Mój dziadek miele len w młynku, do słoika.. a później robi z tego coś do picia i pije codziennie Nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale nie wygląda ten płyn najlepiej. Można coś innego zrobić z takim zmielonym lnem?
Bo mówicie, że trzeba go zmielić a później skonsumować

Przepis jest prosty i szybki jakieś 10 minut
Ja mielone siemię dosypuje do sałatek, twarogu, jogurtu,generalnie wszedzie gdzie się da.
Siemię zalane wodą tworzy taką galaretkę - coś takiego ciaprowatego w kazdym razie -taki napój działa osłonowo na żołądek, chore gardło, ma dużo błonnika.
Można też tej zawiesiny uzywać w celach kosmetycznych - świetnie nawilża.
A ja właśnie piekę torty: czekoladowy, szwardzwaldzki i roladę mando, ale przepisów nie zamieszczę, bo to nie jest zdrowe ( niektórzy twierdzą że smaczne, ja osobiście nie lubię)
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 11:03   #24
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Piłam to we wczesnym dzieciństwie z siostrą na wyścigi, bo było okropne, takie glutowate.. ale mama kazała bo zdrowe

Już tyle rzeczy muszę dodawać do twarogu, że nie wiem czy zapamiętam
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 11:15   #25
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

CIASTKA OWSIANE



Składniki:
1 szklanka płatków owsianych
1 szklanka otrąb pszennych
1 szklanka rodzynek
1 szklanka mąki
1 szklanka soku jabłkowego
1 jajko
1/4 szklanki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cynamon

Przygotowanie:
Wymieszać płatki, mąkę, otręby, rodzynki, proszek do pieczenia i cynamon.
Jajko "zmieszać" z sokiem jabłkowym i olejem. Wlać do suchych produktów i wymieszać.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, formować łyżką nieduże placuszki.
Piec w temperaturze 200 st. nie dłużej niż 10 minut.


PLACKI OWSIANE



Składniki:
1/2 szklanki płatków owsianych
1/4-1/3 szklanki otrąb pszennych
1 duże jajko
1/4 szklanki mleka 2%

Przygotowanie:
Płatki zalać wrzątkiem. Poczekać aż wchłoną wodę. Następnie wymieszać z otrębami, jajkiem i mlekiem.
Rozgrzać patelnię (jeśli mamy patelnię teflonową - nie dodajemy żadnego tłuszczu; jeśli takowej nie mamy - dodajemy odrobinę oleju bądź oliwy z olwiek). Formujemy łyżką małe placuszki [średnio 2 placki na jednej małej patelni]. Gdy się przyrumienią 'od spodu', przewracamy na drugą stronę.

Placuszki można jeść "takie jak je Bozia stworzyła" , na słodko - posmarować dżemem lub miodem, z owocami - np. utrzeć na nie jabłko, z warzywami - pokroić pomidora... Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Chrupiąca surówka

Składniki
Nieduża główka sałaty lodowej, pęczek rzodkiewek, 5-6 łodyg selera naciowego, łyżka posiekanego szczypiorku, ćwierć szklanki sosu winegret

Sposób przyrządzania
Umytą i osuszoną sałatę pokroić w szerokie paski, rzodkiewki - w plasterki, a obrane z włókien łodygi selera na centymetrowe odcinki. Warzywa wymieszać, polać sosem i posypać szczypiorkiem.


Twaróg na słodko

100g twarogu białego chudego zmieszać z łyżką lekkiego jogurtu naturalnego i dodać małą łyżeczke miodu - gotowe ;]


Surówka chrupiąca II

Składniki
Pół niedużej kapusty pekińskiej, pół strąka żółtej papryki, marchewka, pół małego selera, ogórek kwaszony, jasna część pora, jabłko, 2 łyżki jogurtu i 1 malutka łyżeczka majonezu, przyprawy

Sposób przyrządzania
Kapustę pekińską pokroić w wąskie paski, pora w półplasterki, opłukać na sicie, osączyć. Marchewkę oskrobać, seler i jabłko obrać, opłukać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Ogórek pokroić w kostkę. Wszystkie warzywa włożyć do salaterki, dodać majonez, śmietanę, odrobinkę cukru, sól, pieprz i wymieszać.


Fantazja

Składniki
Główka zielonej sałaty, 4 plastry ananasa z puszki, po jednym strąku papryki: czerwonej, zielonej i żółtej, grejpfrut, małe grono ciemnych winogron.
Sos: 1 łyżkia oliwy , po 2 łyżki soku z ananasa i cytryny, sól

Sposób przyrządzania
Ananasa pokroić na kawałki, paprykę oczyścić, pokroić w paski, winogrona przekroić na połówki. Grejpfrut obrać, podzielić na większe cząstki, zdjąć z nich błonkę, a miąższ pokroić. Sałatę umyć, porwać na kawałki, wymieszać z owocami i papryką. Sok z ananasa i cytryny wymieszać z oliwą i solą, polać surówkę. Podawać do dań z indyka ;] (ja jem też z piersią kurczaka)


Surówka wiosenna

Składniki
4 marchewki, 2 zielone ogórki, pęczek rzodkiewek, 2 cebulki dymki (bez szczypiorku), pół pęczka koperku, 2 łyżki pestek słonecznika.
Sos jogurtowy: kubek odtłuszczonego jogurtu lub kefiru, sok z cytryny, drobno zmielony biały pieprz, sól, odrobina cukru

Sposób przyrządzania
Warzywa umyć, osączyć. Ogórki pokroić w słupki, rzodkiewki w krążki. Marchew oskrobać, opłukać, zetrzeć na tarce jarzynowej lub pokroić w drobne słupki. Obraną cebulę posiekać. Jogurt wymieszać z sokiem wyciśniętym z cytryny, dodać do smaku sól, pieprz i cukier. Na dużym talerzu ułożyć warzywa, polać sosem jogurtowym, udekorować gałązkami koperku, posypać pestkami słonecznika (można je przedtem uprażyć na patelni i ostudzić, będą wtedy chrupiące).

1 porcja zawiera: 3,8 g białka, 2,2 g tłuszczu, 1 mg cholesterolu, 2,9 g błonnika, 65 kcal.


Surówka z buraczków

Składniki
2 nieduże buraki, duża marchew, duże jabłko, cebula, sok z cytryny, 1-2 łyżki oliwy, przyprawy

Sposób przyrządzania
Umyte buraki ugotować w skórkach, wystudzić, obrać. Buraczki, obrane jabłka i oskrobaną marchew zetrzeć na tarce o dużych otworach. Cebulę drobniutko posiekać. Wszystkie warzywa wymieszać z oliwą, przyprawić do smaku sokiem z cytryny, solą i cukrem. (ja osobiscie daruje sobei ten cukier i w ogole go nie uzywam no ale z cukrem niby lepsze...)



Zielona surówka

Składniki
Kapusta pekińska, 3 łodygi selera naciowego, 3 małe ogórki małosolne lub ogórek szklarniowy, zielona papryka, por, pęczek świeżej bazylii, 3 łyżki sosu winegret z czosnkiem

Sposób przyrządzania
Wszystkie warzywa umyć. Kapustę poszatkować, łodygi selera obrać z włókien, pokroić w talarki, ogórki - wzdłuż na połówki lub ćwiartki, a następnie pokroić w plasterki. Z papryki usunąć gniazdo nasienne, pokroić ją w kwadraciki. Por pokroić w talarki. Liście bazylii posiekać. Wymieszać warzywa, polać sosem winegret.


Twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem

Składniki
100 dag chudego twarogu, pęczek młodej rzodkiewki, pęczek szczypiorku, 3-4 łyżki jogurtu nat., pieprz, sól

Sposób przyrządzania
Rzodkiewki i szczypiorek umyć i osączyć wody. Rzodkiewki pokroić lub zetrzeć na tarce o dużych oczkach, szczypiorek posiekać. Wszystkie produkty wymieszać z jogurtem, przyprawić do smaku solą i pieprzem.



omlet light by Amour

jedno żółtko, 3 białka mieszacie ze szczypiorkiem, cebulką i czym tam jeszcze chcecie- może być parówka z indyka pokrojona, albo grzyby, albo jakies warzywa..
to wszystko zmieszane wlewacie na patelnie teflonową, smazycie z dwoch stron i gotowe


3 białka
pół puszki tunczyka
łyżeczka mąki
przyprawy do smaku
troche oliwy z oliwek


Przygotowanie:

białka wymieszac z maka, nastepnie z tunczykiem. przyprawic do smaku. wylac wszystko na patelnie( smazyc na oliwie z oliwe, wystarczy ok 1 lyzeczka) i smazyc na wolnym ogniu, mozna przerzucic na druga strone choc nie koniecznie.

Wartość takiej porcji:

Białko - 24g

tluszcze - ta oliwa co wsiaknie a wiec mniej niz ok.5 g bardzo zdrowego tluszczu

weglowodany - 5 g

kalorie - 150


zrodlo - klub fit epuls
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 11:27   #26
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka Pokaż wiadomość
Mój dziadek miele len w młynku, do słoika.. a później robi z tego coś do picia i pije codziennie Nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale nie wygląda ten płyn najlepiej. Można coś innego zrobić z takim zmielonym lnem?
Bo mówicie, że trzeba go zmielić a później skonsumować
Ja kupuje juz zmielone siemie lniane (odltluszczone, mozna dostac w kazdej aptece), dodaje lyzeczke lub dwie do jogurtu naturalnego. Fajny zapychacz
Na opakowaniu jest napisane, ze nadaje sie jako 'zageszczacz' do zup i sosow, jako zdrowsza alternatywa dla maki. Probowala ktoras z Was tego patentu?

Szybki przepis na dietetycznego pstraga :
- pstraga myjemy, skrapiamy spora iloscia soku z cytryny, odrobina soli, do brzuszka wkladamy pokrojona natke pietruszki lub koperek, dobrze komponuje sie tez z czosnkiem.
Zawijamy pstraga w folie i wkladamy do piekarnika, pieczemy ok. 25 min. Pychota
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 13:41   #27
womenka02
Raczkowanie
 
Avatar womenka02
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do womenka02
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

smileofangel- super te Twoje przepisy i co najważniejsze dla mnie: łatwe w przygotowaniu

Mi ostatnio bardzo zasmakowały kawałki piersi z kurczak z warzywami:

Pierś z kurczaka pokroić w kawałki, smażyć przez chwilę na patelni teflonowej bez tłuszczu. Następnie dodać 2-3 łyzki oliwy z oliwek, jakieś przyprawy. Smażymy aż kawałki kurczak się lekko zarumienią. Dorzucamy do tego warzywa (ja dodaję "warzywa na patelnię" mrożone z Hortexu), przykrywamy pokrywą i tak dusimy przez ok5-7 minut. Gotowe

I tu pytanie: Czy taki obiad jest odpowiedni dla osoby dbającej o sylwetkę i chcącej się zdrowo odżywiać?? Mogą byc warzywa mrozone czy lepiej robić takie danie ze świeżymi warzywami?
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
PrZyTuL kAkTuSa, KoLcE tEż PotRzEbUjĄ mIłOśCi...

"Nie musisz udawać, że jesteś silny,

nie musisz mówić, że wszystko jest dobrze,
nie martw się tym, co pomyślą inni,
jeśli musisz, płacz-
to dobrze wypłakać łzy do końca
(tylko wtedy wróci uśmiech)."
Mitsuo Aida
womenka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 16:54   #28
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez womenka02 Pokaż wiadomość
smileofangel- super te Twoje przepisy i co najważniejsze dla mnie: łatwe w przygotowaniu

Mi ostatnio bardzo zasmakowały kawałki piersi z kurczak z warzywami:

Pierś z kurczaka pokroić w kawałki, smażyć przez chwilę na patelni teflonowej bez tłuszczu. Następnie dodać 2-3 łyzki oliwy z oliwek, jakieś przyprawy. Smażymy aż kawałki kurczak się lekko zarumienią. Dorzucamy do tego warzywa (ja dodaję "warzywa na patelnię" mrożone z Hortexu), przykrywamy pokrywą i tak dusimy przez ok5-7 minut. Gotowe

I tu pytanie: Czy taki obiad jest odpowiedni dla osoby dbającej o sylwetkę i chcącej się zdrowo odżywiać?? Mogą byc warzywa mrozone czy lepiej robić takie danie ze świeżymi warzywami?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Przepis super , dodaj do niego może trochę ryżu?
A jeśli chodzi o warzywa mrożone to są rózne rodzaje:
- zwykłe mrożonki bez dodatków - super wybór, szczególnie zimą,
- mrożonki na patelnię, ale bez sosu też mogą być
- unikaj natomiast takich mrożonek, gdzie jest dodany sos np. holenderski, śmietanowy, bo zawierają dużo niezdrowego nasyconego tłuszczu, cukier i mnóstwo innych dodatkow.

Ja osobiście ostatni jadam na okrągło pierś marynowaną w jogurcie i róznych przyprawach.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:08   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Cytat:
Napisane przez inch
Kończę, bo zaślinię monitor

No ja tak samo mam atak ślinotoku, jak to czytam
Inch, pewnie już gdzieś tu był przepis, ale ja wciąż nie wiem, jak robisz te swoje słynne kluski wysokobiałkowe
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 18:04   #30
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Propozycja - wątek kulinarny

Ja chyba wiem jakie to kluski, moja teściowa je robiła - są przepyszne, ale teściowa mieszka juz na drugim końcu świata a ja ciągle zapominam zapytać o ten przepis. Inch musisz koniecznie powiedzieć jak je robisz

Dziewczyny rzućcie jakimś przepisem na spagetti. Jutro robię je chłopakowi i chciałabym go zaskoczyć nowym smakiem
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.