DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-31, 11:08   #31
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez izabelix Pokaż wiadomość
hello niki))
a pytałaś Patryka czy coś się nie wydarzyło w przedszkolu? mój raz zastrajkował jak sobie wymyślił że jak jest bal to on nie idzie do przedszkola dopiero po balu pójdzie, pogadałam z wychowawczynią i wtedy zrobiła jakąś pogadankę o balu i mojemu dziecku zmieniło się nastawienie potem wymyślał że nie chce iść bo się chyba z jakąś dziewczynką pokłócił... spróbuj wysondować w czym jest problem...
ślicznego masz synka , dopiero teraz zobaczyłam, wcześniej mi się nie pojawiła miniaturka do zdjęcia

Z tym przedszkolem to było tak, że nie podobało mu się spanie tam po obiadku, żeby go nie zrazić, zabieraliśmy go po obiedzie do domu, potem sobie umyślił, ze on chce być w grupie u babci (moja mama jest przedszkolanką i drzwi obok miała swoją grupę 3-4 latków), mówiliśmy mu, ze nie może być razem z babcią, że on ma swoją grupie i to mu się nie podobało , potem chyba jedna z pań zaczęła mu się nie podobać, bo akurat jak ona przychodziła, to miał łzy w oczach i chciał do domku

także nie wiem, czy to przez wychowawczynię, czy przez to że on chce być z babcią
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 15:33   #32
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

izabelix ale fajnego masz synka , nie wiem czy to kwestia zdjęcia, ale wyszedł bardzo poważnie , wygląda na tym zdjęciu na starszego

Nikuś Twój Patryś jest słodziutki, bardzo do Ciebie podobny, cała Mama

Na razie moja Julcia jedyną dziewczynką na wątku, może wybierać i przebierać w chłopakach
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:34   #33
olivcia&macius
Przyczajenie
 
Avatar olivcia&macius
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 23
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

witam dziewczyny. ja rowniez jestem mama 4-latka, choc wlasciwie to juz niedlugo 5-latka, bo Maciuś urodzil sie 7 lutego 2003. w chwili narodzin wazyl calkiem przecietnie, bo 3500g, ale za to teraz wazy ok.23 kg i mierzy 118 cm, wiec wyglada bardziej na 6-latka. musze zaznaczyc, ze za jedzeniem specjalnie nie przepada- je tylko kiedy musi.Maciek siedzi ze mna w domu, a to glownie za sprawa mlodszej o 2 lata siostry, Olivii. coraz czesciej jednak mysle o oddaniu go do przedszkola, bo ma za duzo niespozytkowanej energii, a co za tym idzie, ja przestaję panowac nad ta dwojka..

pozdrawiam wszystkie mamy dzieciaczkow z 2003. swietny pomysl z zalozeniem tego watku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mo.jpg (87,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mo1.jpg (65,1 KB, 16 załadowań)
olivcia&macius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:43   #34
izabelix
Raczkowanie
 
Avatar izabelix
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: cracovie
Wiadomości: 30
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

a on taki śliczny i uroczy jak kwiatuszek myślę że poważnie wygląda przez te okularki, chociaż czasami sama odnoszę wrażenie że wygląda dużo poważniej zresztą gadkę też ma zupełnie nieprzystającą do czterolatka poniżej dla porównania zdjęcie bez okularków i z uśmiechem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kogutek.gif (51,2 KB, 13 załadowań)
izabelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 20:00   #35
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość

Nikuś Twój Patryś jest słodziutki, bardzo do Ciebie podobny, cała Mama
a wiesz... wszyscy mówią że cały tata, a Nikolka mama , jak zobaczysz mojego męża to zmienisz zdanie

Cytat:
Napisane przez olivcia&macius Pokaż wiadomość
witam dziewczyny. ja rowniez jestem mama 4-latka, choc wlasciwie to juz niedlugo 5-latka, bo Maciuś urodzil sie 7 lutego 2003. w chwili narodzin wazyl calkiem przecietnie, bo 3500g, ale za to teraz wazy ok.23 kg i mierzy 118 cm, wiec wyglada bardziej na 6-latka. musze zaznaczyc, ze za jedzeniem specjalnie nie przepada- je tylko kiedy musi.Maciek siedzi ze mna w domu, a to glownie za sprawa mlodszej o 2 lata siostry, Olivii. coraz czesciej jednak mysle o oddaniu go do przedszkola, bo ma za duzo niespozytkowanej energii, a co za tym idzie, ja przestaję panowac nad ta dwojka..

pozdrawiam wszystkie mamy dzieciaczkow z 2003. swietny pomysl z zalozeniem tego watku

Witamy kolejną mamusię i dzieciaczki

rzeczywiście Maciuś bardzo poważnie wygląda na 6-7 latek
23 kg to duży chłopczyk, mój kurczak waży tylko 15

vircia czekamy na obiecane fotki córeczki- jak narazie jedynej panienki na wątku
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:17   #36
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez olivcia&macius Pokaż wiadomość
witam dziewczyny. ja rowniez jestem mama 4-latka, choc wlasciwie to juz niedlugo 5-latka, bo Maciuś urodzil sie 7 lutego 2003.
pozdrawiam wszystkie mamy dzieciaczkow z 2003. swietny pomysl z zalozeniem tego watku
Witam serdecznie kolejną Mamusię i jej dużego faceta
Naprawdę bardzo poważnie wygląda Twój synek

Cytat:
Napisane przez izabelix Pokaż wiadomość
a on taki śliczny i uroczy jak kwiatuszek myślę że poważnie wygląda przez te okularki, chociaż czasami sama odnoszę wrażenie że wygląda dużo poważniej zresztą gadkę też ma zupełnie nieprzystającą do czterolatka poniżej dla porównania zdjęcie bez okularków i z uśmiechem
Na tym zdjęciu też wygląda ładnie i poważniej niż na 4 lata
Ale nowy kolego Go przebił

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
a wiesz... wszyscy mówią że cały tata, a Nikolka mama , jak zobaczysz mojego męża to zmienisz zdanie

vircia czekamy na obiecane fotki córeczki- jak narazie jedynej panienki na wątku
Może zmienię, jak poznam Na razie cała Mama
A zdjęcia, jak już Ci pisałam na gg, będą w przyszłym tygodniu

Tak jak ja.
Do poniedziałku Was opuszczam, niestety.
Miłego długiego weekendu
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 15:06   #37
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Co Mamusie tak ucichły, żadna się nie udziela.
Pochwalcie się, co już potrafią Wasze kochane czterolatki

izabelix
jak po urodzinach?
Ja robię córci za dwa tygodnie i jestem na etapie wymyślania jadłospisu
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 11:04   #38
izabelix
Raczkowanie
 
Avatar izabelix
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: cracovie
Wiadomości: 30
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

czesc Virka no czekamy z zapartym tchem na zdjecia Twojej latorosli no i tak jakos zastyglysmy))
urodziny super!! spokojnie moglo sie jeszcze zmiescic ze 20 osob)) jadla i napitkow wystarczylo dla wszystkich synus w miare grzeczny chociaz momentami dyktatorskie zapedy braly gore dostal wymarzona wyrzutnie sieci spidermana i piaskoline wiec jest caly szczesliwy)
u nas menu bylo proste: kanapeczki z roznymi pastami: jajeczna, serowo - rybkowa, z salami i korniszonem (wszystko na bagetce), do tego koreczki wbite w melona owinietego folia aluminiowa))) sprawdzily sie plastikowe kubki i sztucce:P zero mycia:P
dzieciaki mialy paluszki, owoce, chrupki i soczki w kartonikach (nauczona zeszlorocznym doswiadczeniem ze 15 sztuk w kupie nigdy nie ma czasu jesc); byly dwa torciki: dla dzieci owocowy z galaretka, dla doroslych czekoladowo orzechowy made by mother in law
po gosciach zostalo mi 5 centymetrow plastikowego gruzu w pokoju Jedrka>>
dolaczam zdjecie kanapeczek) to tak ku inspiracji

co do umiejetnosci.... sama nie wiem; Jedrek robi chyba wszystko znaczy sie odpowiednio do swojego wieku)) jakichs specjalnych umiejetnosci oczekujesz?? jesli tak to np z upodobaniem niszczy wszystkie zabawki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kanapki.gif (87,6 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez izabelix
Czas edycji: 2007-11-08 o 11:12 Powód: zeby nie tworzyc zbednych postow:)
izabelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:26   #39
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

no właśnie viruś czekamy cały czas na foteczki i czekamy czekamy

izabelix cieszę się, że przyjęcie się udało i wszyscy jesteście zadowoleni, a foteczka jaka smakowita mniam mniam

co do umiejętności, to Patryk też potrafi wszystko - odpowiednio do wieku, bardzo lubi majsterkować z tatą, czy dziadkiem, jest bardzo pracowity (oczywiście tylko do męskich zajęć, bo jak mu kazę posprzątać to w życiu ), mógłby całe dnie spędzać z tatą na budowie, przybijać gwoździe, itp

A czy któraś z Was (oprócz virki- bo to juz wiem) ma więcej dzieci oprócz naszych 4 latków? Jezeli tak to napiszcie cos więcej o nich

Ja mam jeszcze Nikolkę, 30 stycznia skończy 2 latka
łobuzuje razem z bratem, wszystko od niego "małpuje"
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:32   #40
izabelix
Raczkowanie
 
Avatar izabelix
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: cracovie
Wiadomości: 30
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

jak na razie u nas tylko 1 sztuka i chwilowo nie zapowiada sie na wiecej....
a co do sprzatania to moje kocie owszem sprzata w swoim pokoju wyglada to tak ze wyszystkie manele "z rynku" przynosi mi do naszego pokoju, rzuca na srodek dywanu i stwierdza ze on u siebie juz posprzatal;d
izabelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:39   #41
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez izabelix Pokaż wiadomość
jak na razie u nas tylko 1 sztuka i chwilowo nie zapowiada sie na wiecej....
a co do sprzatania to moje kocie owszem sprzata w swoim pokoju wyglada to tak ze wyszystkie manele "z rynku" przynosi mi do naszego pokoju, rzuca na srodek dywanu i stwierdza ze on u siebie juz posprzatal;d
tak to jest z chłopakami mój też do sprzątania jest "pierwszy"
a Nikolka młodsza od niego i potrafi zbierać zabawki jak się jej powie
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 14:26   #42
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez izabelix Pokaż wiadomość
czesc Virka no czekamy z zapartym tchem na zdjecia Twojej latorosli no i tak jakos zastyglysmy))
Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
no właśnie viruś czekamy cały czas na foteczki i czekamy czekamy
Skoro czekacie, to wklejam
Nie wklejałam, bo aktywność na wątku chwilowo ucichła i myślałam, że nie mam komu wklejać
Ale jeśli są chętne, to przedstawiam Wam moją córeczkę Juleczkę

Jeśli chodzi o kanapeczki izabelix, to wyglądają naprawdę smakowicie (proszę rozłożyć wszystkie smakołyki na zdjęciu na czynniki pierwsze )

Jeśli chodzi o umiejętności czterolatków, to piszecie, że Wasze pociechy potrafią wszystko co odpowiednie w ich wieku, czyli co?
Co powinien umieć czterolatek?

Moja córcia też jest majsterkowiczem Razem z Tatą uwielbia majsterkować (jak chłopak ), ale lalkami też się bawi (jak dziewczynka ).
Pisałyście o sprzątaniu...Generalnie sprząta, nie ma innego wyjścia Raz posprząta bez protestu, z chęcią, innym razem już bez chęci, a innym razem musi sobie poryczeć na znak protestu i buntu, ale posprzątać i tak musi Tak jest jeśli chodzi o sprzątanie zabawek po zabawie Natomiast uwielbia ze mną robić takie normalne porządki, ścieranie kurzu, odkurzanie, mycie podłogi, zawsze jest chętna do pomocy i to mnie bardzo cieszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 017 copy.jpg (54,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 059 copy.jpg (113,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 142 copy.jpg (103,8 KB, 20 załadowań)
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 15:41   #43
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

viruś no wreszcie się doczekałyśmy

śliczna ta Twoja córunia (ale już im starsza, to podobieństwo między nią a Nikolką zanika a szkoda, no chyba, że w realu inaczej )
będzie inteligentna dziewczynka z niej bo wysokie czółko ma (podobno to się sprawdza )

a odnośnie pytania co powinien umieć 4-latek, to pogadaj z moją mamą przedszkolanką, ona jest w tym obeznana a tak na poważnie, to powinien umieć rysować, malować, wyraźnie mówić, znać kolory podstawowe, liczyć do 3 czy do 5 (nie pamiętam), umieć się przedstawić, w razie gdyby się zgubił znać swoje dane i adres.... hmm i co jeszcze, sam się ubierać, jeść --- to tyle co pamiętam od mamy , a jak chcecie więcej to ją zapytam
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 16:07   #44
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
viruś no wreszcie się doczekałyśmy

śliczna ta Twoja córunia (ale już im starsza, to podobieństwo między nią a Nikolką zanika a szkoda, no chyba, że w realu inaczej )
będzie inteligentna dziewczynka z niej bo wysokie czółko ma (podobno to się sprawdza )
Ja mam wysokie czółko, ale z tą moją mądrością... Mam nadzieję, że u Julki się bardziej sprawdzi
Jeśli chodzi o podobieństwo, to przecież nie wiesz jak Twoja Nikolka będzie wyglądała za dwa latka Może nadal będzie podobna Tamte zdjęcia, na których widać to podobieństwo, było jak Julcia miała około dwa lata, więc była w wieku aktualnym Nikolki Zobaczymy za dwa lata. Porównamy wtedy zdjęcia 4 letniej Nikolki z obecną 4 letnią Julką i wtedy można oceniać A Julcia mając wtedy 6 latek też znowu może wyglądać inaczej

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
a odnośnie pytania co powinien umieć 4-latek, to pogadaj z moją mamą przedszkolanką, ona jest w tym obeznana a tak na poważnie, to powinien umieć rysować, malować, wyraźnie mówić, znać kolory podstawowe, liczyć do 3 czy do 5 (nie pamiętam), umieć się przedstawić, w razie gdyby się zgubił znać swoje dane i adres.... hmm i co jeszcze, sam się ubierać, jeść --- to tyle co pamiętam od mamy , a jak chcecie więcej to ją zapytam
A jeśli chodzi o te umiejętności, to kiedyś znałam je bardzo dokładnie, zdawałam na studiach egzamin z psychologii rozwojowej dziecka i tam wszystko było Wstyd się przyznać, ale dokładnie już nie pamiętam

Tak na serio, pytanie moje wynikało stąd, że kiedyś był wątek na wizażu odnośnie tego co potrafi 4-latek i jak czytałam co dzieci potrafią to aż nie do wiary...Można było pomyśleć, że moje dziecko jest w stosunku do nich mocno z tyłu...

Z tego co piszesz, to u mojej Julki jest tak, że z rysowaniem i malowaniem jest kiepsko... Sama mówi, że "ja nie umiem rysować, umiem tylko bazgrać" Jak się postara, to nawet namaluje nasze portrety Jak znajdę zdjęcie to wkleję
Mówi bardzo wyraźnie, bez żadnych seplenień i niewymawiań literek itp. Mówi jak dorosły, bez problemów
Kolory zna wszystkie (pomijając odróżnianie ecru od beżu itp )
Umie się przedstawić, zna adres zamieszkania.
Ubierać się i jeść potrafi, tylko nie zawsze się jej chce
Liczenie to do 13 sama, od 13 do 20 z pomocą, zna też sporo liter, jeszcze nie cały alfabet, ale połowę na pewno. Pisać ostatnio ją uczyłam literki T, A, O, C, wychodzą koślawo, ale są
I po Tatusiu informatyku, nieźle radzi sobie na komputerze
Aha i jeszcze uwielbia poznawać nowe słowa po angielsku, co chwile pyta "jak się to mówi po angielsku" I sporo ich już pamięta

Uff, spisałam się, ale chyba mam córcię dobrze rozwiniętą, tak w normie czterolatka?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:22   #45
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Hej dziewczyny!
No wkoncu ktos zalozyl watek do ktorego moge wpiac mojego superowego synka!!!Bartoszek mu na imie,swieczki dmuchal 8 wrzesniato najwiekszy rozbójnik na ziemii-uwierzcie mi,wiem co mowie!!Jak sie urodzil(3 tyg przed terminem,mial byc dopiero 28)to wazyl 3500g i mial 57cm!Duzy po mamie i tacie,ja mam 176wzrostu a tata 188cm,dzis ma okolo 120cm i wazy 18kg!!!Maly z niego tluscioszek!!!!Ale to juz nie po mamie ani tacie raczej sam po sobie
Ciesze sie ze moge popisac z innymi mamami,juz to robie na jednym watku,teraz drugi!Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 041.jpg (64,9 KB, 14 załadowań)
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:53   #46
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
No wkoncu ktos zalozyl watek do ktorego moge wpiac mojego superowego synka!!!Bartoszek mu na imie,swieczki dmuchal 8 wrzesniato najwiekszy rozbójnik na ziemii-uwierzcie mi,wiem co mowie!!Jak sie urodzil(3 tyg przed terminem,mial byc dopiero 28)to wazyl 3500g i mial 57cm!Duzy po mamie i tacie,ja mam 176wzrostu a tata 188cm,dzis ma okolo 120cm i wazy 18kg!!!Maly z niego tluscioszek!!!!Ale to juz nie po mamie ani tacie raczej sam po sobie
Ciesze sie ze moge popisac z innymi mamami,juz to robie na jednym watku,teraz drugi!Pozdrawiam!
Witamy serdecznie Mamę i Bartoszka
Faktycznie duży chłopak
Na razie moja Julcia nadal "rodzynek" wśród chłopaków
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 04:54   #47
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Witam dziewczyny. Dlugo mnie tu nie bylo, ale jakosc nie mialam weny do pisania.
Moj Kuba jest bardzo inteligentny, wszystko (prawie) wie, wszystko slyszy i dosyc czesto powtarza co nie trzeba. Gadke ma taka ze mozna z nim porozmawiam prawie jak z doroslym. Mowi ladnie, jedynie niektore litery mu nie wychodza jak trzeba np. sz (mowi s), cz (c). Kolory zna wszystkie juz od dosc dawna. Liczyc umie do 5, bo dalej mu sie myli, za to zna wszystkie litery. Probowal czytac ale ma jeszcze problem ze skladaniem liter. Umie napisac i przeczytac wyrazy: KUBA, MAMA, TATA. Rysowac i malowac bardzo lubil ale ostatno nie ma ochoty bo teraz uklada puzzle (54 lub 96 czesci). Umie sam jesc i ubierac sie, chociaz w przedszkolu mu sie nie chce ubierac. Swoich zabawek nie lubi sprzatac, czesto o to jest wojna. Ale mi pomaga: lubi odkurzac, myc podloge, wycierac kurze, scielic lozko, a takze czasem nosi zakupy. Jak gotuje to obiera cebule lub podaje ziemniaki do obierania. Lubi sie kąpać ale nie lubi myc głowy. Moja mama tez jest przedszkolanka i mowi ze jest dobrze rozwiniety na swoj wiek.
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 08:33   #48
izabelix
Raczkowanie
 
Avatar izabelix
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: cracovie
Wiadomości: 30
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

hej hej
bede chyba pisac w punktach bo sporo dzis tego bedzie
po pierwsze witam nowa mamusie i nowego kolege
po drugie Julka jest superasna!! (jakas wojna czy co bedzie same chlopaki wszedzie))
po trzecie dla Virki i wszystkich zainteresowanych przepis na kanapki te ktore widac i ktorych nie widac:P
1. bagietka + pasta jajeczne + pomidor
2. bagietka + salami + korniszon
3. bagietka + ser bieluch + pesto z bazylii + pomidor
4. bagietka + ser plesniowy + śliwka w occie (orzech włoski, oliwka, grzbek marynowany, ogórek świeży)
5. krakers lajkonik + pasta z sera pleśniowego (ser pleśniowy + śmietana tak żeby zrobic gładką masę) + połowka orzecha włoskiego
6. krakers + pasta pleśniowa + kiwi
7. krakers + łosoś wędzony + ogórek świeży
8. krakers + łosoś + ser pleśniowy

koreczki: wariacje z żółtym serem śliwką w occie połówką orzecha włoskiego, plus grzybek marynowany z kabanosem)
__________________
co masz zrobić dziś - zrób jutro, będziesz mieć dwa dni wolnego

4.03.2013 - 70,5


70 - 69 - 68 - 67 -66 -65 -64 -63
izabelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 11:03   #49
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

MariZ fajnie, że się pojawiłaś, zaglądaj częściej. Jak Kuba tak śmiga z puzlami to super, bo moja Julka nie ma do nich zamiłowania (chyba po Mamusi )

izabelix dzięki za komplement dla Juleczki i za przepisy na kanapki, na pewno coś wykorzystam
Masz jakieś zdjęcia małego solenizanta z imprezy ?

A tak w ogóle, to przepraszam że spóźnione , ale chciałam złożyć bardzo szczere życzenia urodzinowe dla Jędrusia:
Niech rośnie zdrowo...
Wszystkiego co najlepsze...
Szczęścia i radości moc...
Ciepłego słoneczka co dzień...
Kolorowych snów co noc...

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 012.jpg (41,7 KB, 6 załadowań)
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 11:02   #50
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Ja tez bym wkleila zdjecia ale nie mam mozliwosci technicznych.
MONIKA1850, rzeczywiscie duzy ten twoj chlopak. Moj Kuba jest malutki: 104 cm i 15 kg. Ja mam 170 cm a maz 175.
Virka twoja córcia wyglada jak aniolek, sliczne ma wloski.
Wogole wszystkie dzieciaczki sa super. Gratuluje mamom
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 15:37   #51
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MariZ Pokaż wiadomość
Ja tez bym wkleila zdjecia ale nie mam mozliwosci technicznych.
Czemu?

Cytat:
Napisane przez MariZ Pokaż wiadomość
Virka twoja córcia wyglada jak aniolek, sliczne ma wloski.
Wogole wszystkie dzieciaczki sa super. Gratuluje mamom
Dziękuję pięknie
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:48   #52
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MariZ Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Dlugo mnie tu nie bylo, ale jakosc nie mialam weny do pisania.
Moj Kuba jest bardzo inteligentny, wszystko (prawie) wie, wszystko slyszy i dosyc czesto powtarza co nie trzeba. Gadke ma taka ze mozna z nim porozmawiam prawie jak z doroslym. Mowi ladnie, jedynie niektore litery mu nie wychodza jak trzeba np. sz (mowi s), cz (c). Kolory zna wszystkie juz od dosc dawna. Liczyc umie do 5, bo dalej mu sie myli, za to zna wszystkie litery. Probowal czytac ale ma jeszcze problem ze skladaniem liter. Umie napisac i przeczytac wyrazy: KUBA, MAMA, TATA. Rysowac i malowac bardzo lubil ale ostatno nie ma ochoty bo teraz uklada puzzle (54 lub 96 czesci). Umie sam jesc i ubierac sie, chociaz w przedszkolu mu sie nie chce ubierac. Swoich zabawek nie lubi sprzatac, czesto o to jest wojna. Ale mi pomaga: lubi odkurzac, myc podloge, wycierac kurze, scielic lozko, a takze czasem nosi zakupy. Jak gotuje to obiera cebule lub podaje ziemniaki do obierania. Lubi sie kąpać ale nie lubi myc głowy. Moja mama tez jest przedszkolanka i mowi ze jest dobrze rozwiniety na swoj wiek.
O rany!!!!kobieto masz malego geniusza w domku!!!!!!Moj Bartosz to nie cierpi nic robic!!!!tylko by chcial bajki ogladac!!!myc sie sam chce,glowy oczywiscie nie!!!!Ale martwie sie ze nie chce malowac i jak juz mu sie zachce to wcale mu nie wychodzi...ale chyba sie wkoncu nauczy...co do mowy to gada troszke niewyraznie,np.zamiast "w" mowi "ł" no i "r"tez nie potrafi wymowic,mam z tym maly klopot,ale mysle ze sie wszystkiego nauczy bo jego starsza siostra ma w szkole same 6-tki,a ja i maz tez sie dobrze uczylismy.
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 15:58   #53
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Co tam dziewczyny, czemu się nie odzywacie? Zajęte swoimi pociechami ?
Mam pytanie
Jak wiadomo na rynku czasopism jest cała masa różnego rodzaju kolekcji i wydawnictw dla dzieci, czy kolekcjonujecie jakieś?
Bo my to całkiem sporo tego kupujemy
* ABC Uczę się (litery)
* Sezamkowy zakątek czasopismo
* Sezakowy zakątek bajka
* Kubuś Puchatek w zależności od dodatku
* Angielski jest super (kupiłam ze względu na grę z Elmo, i okazało się, że jeśli chodzi o naukę angielskiego, również jest rewelacyjne , polecam)
Więcej nie pamiętam Jak sobie przypomnę to dopiszę.
To są kolekcje dotyczące tylko wydawnictw "kioskowych", bo książek też kupujemy mnóstwo. Niezłą bibliotekę mogłybyśmy otworzyć
Wasze pociechy też tak uwielbiają jak się im czyta?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:02   #54
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

virka my nie kolkcjonujemy żadnych gazetek, czasem mu kupuję jakieś książeczki do nauki itp, ale żeby kolekcjonować coś i regularnie kupować to nie
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:09   #55
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

hej!!!
my tez nie kolekcjonujemy zadnych gazetek,ale moja starsza corka jest na etapie fascynacji czarodziejkami "WITCH"i ma juz czasopisma z prawie poltorej roku!!!czasem jakies podaruje bratu,ale jego to nie interesuje.Dzis rozmawialam z mezem i doszlismy do wniosku ze zapiszemy Bartka do przedszkola,moze nabierze checi do rysowania i pisania...
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:15   #56
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Dzis rozmawialam z mezem i doszlismy do wniosku ze zapiszemy Bartka do przedszkola,moze nabierze checi do rysowania i pisania...
A były już próby z pójściem do przedszkola? Czy to będzie pierwszy raz?
Moja Julcia na przykład nie przyjęła się w przedszkolu , więc nic na siłę, spróbujemy w przyszłym roku.
A pisanie i rysowanie....na wszystko przyjdzie czas, nic na siłę. Nie wiem czy siedzisz w domu czy pracujesz, bo będąc w domu też mogłabyś z Bartkiem organizować różne zabawy zachęcające do pisania i rysowania
Ale oczywiście, jeśli chcecie dać to przedszkola to nie odradzam
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:19   #57
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
hej!!!
my tez nie kolekcjonujemy zadnych gazetek,ale moja starsza corka jest na etapie fascynacji czarodziejkami "WITCH"i ma juz czasopisma z prawie poltorej roku!!!czasem jakies podaruje bratu,ale jego to nie interesuje.Dzis rozmawialam z mezem i doszlismy do wniosku ze zapiszemy Bartka do przedszkola,moze nabierze checi do rysowania i pisania...
mój Patryk też się nie przyjął , chodził ok. miesiąc był bardzo zadowolony i nagle koniec płacz, histerie itp
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:33   #58
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Witam.
Ja Kubie raczej nie kupuje gazet, bo jak mu kupilam kilka razy to zniszczyl. Ale babcie mu kupuja czasem np. Kubusia Puchatka jak jest jakis fajny prezent. Oprocz gazet to ma jeszcze sporo ksiazek od cioc i babc: O zolwiu Franklinie, Krol Lew, O slonu Trombalskim, Zakochany Kundel, Encyklopedie Zwierzat. Uwielbia jak sie mu czyta ksiazki, a jak nie ma mu kto poczytac to sam "czyta"-opowiada obrazki. Dostaje tez kolorowanki takie z naklejkami lub do czytania.
Virka, nie moge wstawic zdjec, bo wchodze na internet przez komorke.
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:41   #59
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Cytat:
Napisane przez MariZ Pokaż wiadomość
Witam.
Virka, nie moge wstawic zdjec, bo wchodze na internet przez komorke.
Oj, szkoda
Moja Julcia też lubi te bajki z naklejkami
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:47   #60
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: DZIECI 2003 - z dedykacją dla Niki :)

Tylko ze on szybko sie zniecheca jak juz po wielu namowach cos wspolnie robimy,a na sile mu kredek nie wrecze bo calkiem sie zniecheci!!!
Zauwazylam ze jak jest wsrod innych dzieci to je nasladuje,moze to przedszkole to dobry pomysl..ja i maz prowadzimy wlasna firme ale mamy czas dla dzieci,tylko Bartosz jest taki leniwy..
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.