Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-08, 21:18   #1
carumus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2

Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka?


Witam. Mam 18 lat. Z pryszczami czy trądzikami mam do czynienia już niecałe 4 lata. Nie miałem aż ich dużo tylko lekkie widoczne ślady na policzku co mnie cały czas irytowało. Od młodego chciałem mieć gładką cerę jak dupa u niemowlaka ale niestety mogłem o tym zapomnieć Chciałbym zapytać Was czy mam pryszcze czy trądzik bo nikt z rodziny nie może powiedzieć ani znajomi U dermatologa byłem też 4 lata temu i nie pamiętam co ona mówiła a teraz wiele się zmieniło na mojej twarzy. Mało co ich wyciskam ale zdarza się że stoję przed lustrem i wyciskam. :/ Jeszcze chciałbym spytać jakie żele lub mydła albo jakieś maści polecacie na twarz tak żeby ją dobrze wyczyścić? Niestety cały czas zapominam o częstym myciu twarzy. Co wieczorem myję i to wszystko.. Nie zwracać uwagi na czerwone policzki bo byłem świeżo po goleniu się Na nosie mam śladowe ilości czarnych kropek tzw. trądzik. Macie jakieś rady żeby go całkowicie zlikwidować? Mnie to strasznie przeszkadza bo cały nos zasyfiony. Kupiłem jakąś maść na wągry ale mało co pomaga i niestety co 3 dni czyszczę nos więc i tak szybko wraca...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131208_214200.jpg (98,1 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131208_214232.jpg (93,5 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131208_214219.jpg (100,4 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20131208_214222.jpg (95,2 KB, 52 załadowań)
carumus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 21:39   #2
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka?

ziomeczku tez jestem facetem, trądziku nie mam czasem jakas krostka wyskoczy ale to normalne - nie myj często twarz i nie myśl tyle o tym.. zresztą patrzeć na Twoje zdjecia to nakręcasz sobie pierdoły.. jaki trądzik!? masz zdrową skórę, mimo swojego wieku to i tak epicko jest dobrze bo jak byłem w Twoim wieku(nie tak dawno) to 90% chłopaków u mnie w klasie chodzili z prawdziwymi formami trądziku.. jeżeli myślisz że uda Ci się utrzymywać cały czas 100% gładkiej skóry to jestes w błędzie. jest to nie możliwe- fizjologia człowieka.

Facet musi o siebie dbać, dlatego polecam Ci to co ja używam. Płatkiem kosmetycznym przecierasz twarz bioderma sensibio H2O , gdy twarz wyschnie to nakładasz physiogel cleasner, kolistymi ruchali myjesz twarz i przykładasz ręcznik papierowy by zebrać resztki. są to kosmetyki bez zapachowe, nie zapychające, nie uczulające.

Bądź facet nie pipka pamietaj
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 07:11   #3
carumus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka?

Oj.. Tylko na zdjeciach widac ze prawie nie widac ale w realu juz sa widoczne, pozniej zrobie zdjecia w swietle codziennym to juz lepiej bedzie widac. Co do tych platkow i biosogel czy cos takiego gdzie mozna kupic? W moim miescie nie ma galerii handlowych ale na szczescie jest rossman. Czy w aptece mozna dostac i jaki koszt?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
carumus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:59   #4
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka?

Witaj, powiem szczerze, że twoja skóra jest w stanie ogólnym dobrym i wiem co mówię bo jestem kosmetyczką i widziałam już wiele twarzy z problemami. Ale rozumiem co czujesz bo dla każdego jego problem jest największy. Zaskórniki (potocznie nazywane wągrami) które masz na twarzy świadczą, że jest to trądzik, który w tym wieku jest całkiem normalny z powodu burzy hormonalnej, którą cały czas przechodzisz. Gdy pojawia się coś ropnego to oznacza, że albo wdał się stan zapalny najczęściej przez skubanie, zbyt częste dotykanie lub wyciskanie twarzy lub może być oznaką złego odżywiania , które nasila trądzik. Mycie twarzy jest niezbędne każdego wieczora, nie trzeba robić tego częściej, no chyba, że się mocno ubrudziłeś lub spociłeś Preparat, który polecił przedmówca jest dobry(nie pamiętam ile kosztuje, ale nie jest najtańszy), ale jeżeli wolisz wydać mniej to polecam ZiajaMed (to Med jest ważne i bo to inna seria niż te w np. Rossmanie) żel do mycia twarzy do skóry trądzikowej dostępny tylko w aptece i kosztuje ok 20zł. Myje się nim twarz jak mydłem i spłukuje dokładnie wodą- nigdy nie baw się zmywaniem wacikami lub chusteczkami bo woda do spłukania jest konieczna!!! Następnie tonik np. ZiajaMed do skóry trądzikowej na wacik i przetrzeć całą twarz i na koniec krem koniecznie nawilżający i teraz niekoniecznie Ziaja. Może być np. Iwostin, Avene, wszystko w aptece ok. 50, 60 zł (niestety) Unikaj słodyczy, zwłaszcza czekolady, kakao, chipsów, potraw smażonych i ostrych. Oczywiście bez przesady czasem możemy zjeść wszystko tylko z umiarem I na koniec polecam wizytę u kosmetyczki, która oczyści twarz i wytłumaczy dokładnie co i jak Powodzenia
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:59   #5
Wealthy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 35
Dot.: Zwykłe pryszcze czy trądzik u chłopaka?

Masz praktycznie idealna cere ile dziewczyn o takiej może tylko pomarzyć nie przejmuj się a samo minie a zreszta nie masz sie czym przejmować
Wealthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.