Pytania i porady fryzjerskie - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-17, 12:09   #1801
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez mamo94 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny mam problem . Ostatnio kiedy farbowa³am w³osy pomyli³y mi siê farby i zamiast 9.03 na³o¿y³am 8.3 . W³osy wysz³y ciemniejsze i kolor siê nie sp³uka³ . Czy mogê teraz na³o¿yæ 9.03 na calosc i czy nie bedzie za duzej roznicy pomiedzy odrostem a reszt± w³osów, czy muszê je wcze¶niej rozja¶niæ ? A mo¿e jest jaka¶ inna metoda ¿eby powróciæ do ja¶niejszego koloru?
Monka
Stop!!! Nie kolejnej farbie!!!
Umyj wlosy szamponem przeciwlupiezowym potrzymaj go na wlosach nawet z 10 min i pozniej polz na godzine maske do wlosow (najlepiej specjalna do wlosow blond- np. Z biovaxu dobrze rozjasnia albo john frieda blonde) dodaj do maski trochw cytryny i 2-3 lyzki duze miodu i masz efekt rozjasnienia o 1 ton spokojnie! Po co znow farba? Tym bardziej ze mialas jasniejsze wiec bardzo latwo sie zmyje tem kolor co masz "naturalnym" sposobem a nie od razu farba, za miesiac znow mozesz pofarbowac dziewiatatka.
Jeszcze druga opacja tez malo-inwazyjna jak juz bardzo chcialabys pokombinowac z farba- to zapienienie na 5-10 min z farby ale odcien wtedy z poziomu 10 albo 11 z fioletem , oczywiscie farba+oxy+szampon+odzywka

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, mam dylemat bo ogólnie te w³osy s± ³adnie zrobione, w sensie te pasemka s± tak ³adnie zrobione nie byle jak, ale po prostu efekt jest s³aby.
Ona nak³ada³a mi sam± farbê pasemkami nie na ca³o¶c, ale teraz ju¿ po 3 razach u niej mam prawie wszystkie w³osy farbowane, swoich juz mam niewiele.
Postaram siê dodac fotkê.

To jest tak, ¿e ogólnie to one maj± jaki¶ tam kolor, ale on jest taki bardzo naturalny, ¿e trudno odró¿niæ, ¿e to s± nie moje. Po prostu widaæ ten kolor, ale efekt jest mega naturalny, jak od s³oñca, co¶ w tym stylu. Ja chcia³am mieæ czekoladê od góry i tak od ucha, ¿eby powoli przechodzi³o na ja¶niejsze, takie ombre. Tego po prostu nie ma. te w³osy wygl±daj± ogólnie ³adnie, ale raz - to nie jest to co chcia³a, a dwa - nikt by w ¿yciu nie zauwa¿y³, ¿e co¶ z nimi robi³am, mo¿e dopiero pod s³oñce.

Powiem Wam, ¿e rêce mi opadaj±, bo my¶la³am, ¿e od razu bêdê mia³a ³adne w³osy, takie jak chcia³am, a mam tutaj ca³y czas jakie¶ pó³ ¶rodki,a przecie¿ co chwila farbowaæ siê nie bêdê, planujê znowu co¶ robiæ dopiero za miesi±c.

Jutro postaram siê zrobiæ fotki w ró¿nym ¶wietle jak to wygl±da.
Dodaj dodaj ta fotke, a moze ona za slaba wode daje i dlatego taka mala roznica??

Edytowane przez foxy313
Czas edycji: 2015-05-17 o 12:06
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 12:58   #1802
mamo94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

foxy313 dziêkujê , bêdê próbowaæ jak radzisz bo szczerze powiedziawszy nie chcia³abym znowu kombinowac z chemia
mamo94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 14:40   #1803
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

a nie ma problemu, ja sama wiem ze szampon przeciwlupiezowy niezle zmywa kolorek (ja to sama odkrylam przez przypadek, bo skonczyl mi sie zwykly szampon, umylam przeciwlupiezowym, bo tylko ten mialam pod reka i patrze, a tu kolor mi sie zmyl! ale fajnie wyszlo, bo czasem pod ciemniejszymi blondami wlasnie kryja sie te ladniejsze jasniejsze) , tak samo jak szmapony do blondu i maski i cytryna i miod, to wszystko rozjasnia i wyplukuje farbe, wczoraj sama sobie zafundowalam s³awne ostatnimi czasy zapienienie, poniewaz kolor mialam nijaki (zolto bialy), a chcialam lekko jeszcze pojasnic odrost, bo tydzien temu bylam na pasemkach i tak beznadziejnie fryzjerka mi zrobila ze nadal mam bardzo widoczny odrost! masakra, az mam ochote tam wrocic i nich nakrzyczec.. zapienienie wyszlo spoko. ale jesli dopiero co farbowalas wlosy to lepiej uzyj szampon i godzina z maska z cytryna i miodem (tylko nie sztucznym, bo sztuczny miod to syrop glukozowy tylko, nie ma zadnych wlasciwosci oprocz kalorii!) pozdrawiamm

aaaaaaaaaaaaaa i czy ktos moze mi poradzic ktora farba sprawi ze odrost bedzie bardziej brazowy a nie rudy?
alfaparf 11.11 czy 11.20 ? a moze 11.21
czy opalenizujacy kolor da rudosc czyli bardziej cieply odcien, czy moze wlasnie zimny odcien?
wczoraj zrobilam sobie probke na odroscie, i spoko, trzymalam moze 10 min i mam bardzo fajny jasnobrazowy odrost, ale reszta blondu podczas mycia zlapala na szaro w tym miejscu! mysle czy lepszy efekt uzyskam moze 11.21 albo mieszajac 2 farby 11.11 i 11.20 co w sumie i tak mi chyba da 11.21?????? czy mozecie mi poradzic cos w tej sprawie? plissssssssssssssssssssss

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

i jeszzcze jedno pytanie mam Bradzo Wa¿ne, wiem ze niby sie nie powinno mieszac farb roznych firm, ale jesli zmieszam goldwell 11N i alfaparf 11.11 to coz sie moze wydarzyc? czy sklad farb moze miec tak bardzo znaczacy wplyw na koloryzcje? czy chodzi tylko o pigmenty?
bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz

Edytowane przez foxy313
Czas edycji: 2015-05-17 o 14:05
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 16:21   #1804
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 078
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, mam dylemat bo ogólnie te w³osy s± ³adnie zrobione, w sensie te pasemka s± tak ³adnie zrobione nie byle jak, ale po prostu efekt jest s³aby.
Ona nak³ada³a mi sam± farbê pasemkami nie na ca³o¶c, ale teraz ju¿ po 3 razach u niej mam prawie wszystkie w³osy farbowane, swoich juz mam niewiele.
Postaram siê dodac fotkê.

To jest tak, ¿e ogólnie to one maj± jaki¶ tam kolor, ale on jest taki bardzo naturalny, ¿e trudno odró¿niæ, ¿e to s± nie moje. Po prostu widaæ ten kolor, ale efekt jest mega naturalny, jak od s³oñca, co¶ w tym stylu. Ja chcia³am mieæ czekoladê od góry i tak od ucha, ¿eby powoli przechodzi³o na ja¶niejsze, takie ombre. Tego po prostu nie ma. te w³osy wygl±daj± ogólnie ³adnie, ale raz - to nie jest to co chcia³a, a dwa - nikt by w ¿yciu nie zauwa¿y³, ¿e co¶ z nimi robi³am, mo¿e dopiero pod s³oñce.

Powiem Wam, ¿e rêce mi opadaj±, bo my¶la³am, ¿e od razu bêdê mia³a ³adne w³osy, takie jak chcia³am, a mam tutaj ca³y czas jakie¶ pó³ ¶rodki,a przecie¿ co chwila farbowaæ siê nie bêdê, planujê znowu co¶ robiæ dopiero za miesi±c.

Jutro postaram siê zrobiæ fotki w ró¿nym ¶wietle jak to wygl±da.
Moim zdaniem fryzjerka ¼le siê za to zabra³a ale na tych zdjêciach, które wklei³a¶ nie widzê te¿ tego ombre tylko w³a¶nie same refleksy . Je¶li jej je pokaza³a¶ to mog³a Ciê ¼le zrozumieæ. Najlepiej ¿eby na samym pocz±tku po³o¿y³a Ci na ca³± górê czekoladê, a stopniowo w dó³ inn± ja¶niejsz± farbê/farby. Tylko, ¿e teraz ju¿ masz niestety wiêkszo¶æ w³osów pofarbowanych wiêc tylko rozja¶niacz raczej by wchodzi³ w grê na koñcówki, a potem ewentualnie na to farba/toner. Tylko te¿ w³osy sobie niestety poniszczysz. ;/

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ

aaaaaaaaaaaaaa i czy ktos moze mi poradzic ktora farba sprawi ze odrost bedzie bardziej brazowy a nie rudy?
alfaparf 11.11 czy 11.20 ? a moze 11.21
czy opalenizujacy kolor da rudosc czyli bardziej cieply odcien, czy moze wlasnie zimny odcien?
wczoraj zrobilam sobie probke na odroscie, i spoko, trzymalam moze 10 min i mam bardzo fajny jasnobrazowy odrost, ale reszta blondu podczas mycia zlapala na szaro w tym miejscu! mysle czy lepszy efekt uzyskam moze 11.21 albo mieszajac 2 farby 11.11 i 11.20 co w sumie i tak mi chyba da 11.21?????? czy mozecie mi poradzic cos w tej sprawie? plissssssssssssssssssssss

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

i jeszzcze jedno pytanie mam Bradzo Wa¿ne, wiem ze niby sie nie powinno mieszac farb roznych firm, ale jesli zmieszam goldwell 11N i alfaparf 11.11 to coz sie moze wydarzyc? czy sklad farb moze miec tak bardzo znaczacy wplyw na koloryzcje? czy chodzi tylko o pigmenty?
bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz
foxy nie bardzo rozumiem chcesz u¿ywaæ poziomu 11 do super blondów ¿eby uzyskaæ jasny br±z?

Farb ró¿nych marek siê nie miesza i kropka. Mo¿na ewentualnie dodawaæ mixtony z innej firmy.
__________________

calliope86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 17:52   #1805
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

nie nie nie, chodzi mi odrost mój- bo bardzo ciemny jest, nie chce rozja¶niacza u¿ywaæ, bo w³osny totalnie s± do bani po rozja¶niaczu, po farbie mialam super, ale zawsze wychodzi zó³to-rudo-z³oto, szukam farby "idealnej", wiem ¿e mój ciemny odrost nigdy nie bêdzie super jasny dziêki farbie (i dobrze, bo ca³a taka jasna ¼le sie czuje), ale chociaz ¿eby to by³ nie rudy poziom 8 albo 9. jak uzywalam farby 11N goldwella to wyszlo tak rudo troche, wczoraj sprobowalam 11.11 alfaparf - polozylam doslowanie na 10 min i zaraz fotke wstawie jak wyszlo, najgorsze ze przy myciu farba zalapie reszte wlosow i jestem szaro siwa i to daje kontrast duzy z tym odrostem który w³anie wychodzi tak jasno br±zowo, czyli ciemny blond nawet..
nie wiem co jak zrobic ten odrost ¿eby by³o nie rudo.
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 17:59   #1806
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A welli kolestonu palety 12 próbowa³a¶? Mi ona z odrostem radzi³a sobie najlepiej .
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 18:00   #1807
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Odrost w dwoch odcieniach - moj i po 10 minutach z alfaparf
Mysle czy moze 11.11 pomieszac z 11.0 albo 11.21 albo 11.20??

I swiatlo dzienne

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
A welli kolestonu palety 12 próbowa³a¶? Mi ona z odrostem radzi³a sobie najlepiej .
Mam 2 farbki 12/61 i 12/89 ale Andyfromhell powiedzial
Ze to za zimne kolory i troche sie boje i to zalapie na reszcie blondu, bo malaks na koniec chcial czy nie chcial trzeba zrobic, inaczej bedzie nie rowno, a i odrostu samego bez dotkniecia reszty wlosow sie nie da zrobic! I pasemkami chyba nie da rady poleciec po caloscie tymi farbami - prawda?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (110,0 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (146,9 KB, 29 za³adowañ)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2015-05-18 o 19:29 Powód: post pod postem
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 18:06   #1808
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

¬le nie jest. Ja bym spróbowa³a .11 z .2.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 2 farbki 12/61 i 12/89 ale Andyfromhell powiedzial
Ze to za zimne kolory i troche sie boje i to zalapie na reszcie blondu, bo malaks na koniec chcial czy nie chcial trzeba zrobic, inaczej bedzie nie rowno, a i odrostu samego bez dotkniecia reszty wlosow sie nie da zrobic! I pasemkami chyba nie da rady poleciec po caloscie tymi farbami - prawda?
S± ch³odne, ale Ty przecie¿ ca³e w³oski masz ch³odne, z tego co widzê, wiêc to chyba dobrze jakby odrost te¿ tak wyszed³? Mog³aby¶ daæ odrost na pe³en czas, a malaks tylko minimalny, 5 minut na pewno Ci tragedii na g³owie nie zdzia³a . Zreszt± skoro je masz, ja bym dawno zrobi³a test na pasemku (i potem porz±dnie zakrêci³a tubkê).
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 18:12   #1809
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: pielegnacja wlosow

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma za co, Kochana, staram siê :-*. Skoro to mieszanka to my¶lê, ¿e tym bardziej nie ma siê czego baæ. Daj znaæ jak wysz³o.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Nie dam znaæ bo ju¿ postanowione, wracam do naturalków
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 19:00   #1810
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: pielegnacja wlosow

Gratulacje
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 19:52   #1811
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 078
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 2 farbki 12/61 i 12/89 ale Andyfromhell powiedzial
Ze to za zimne kolory i troche sie boje i to zalapie na reszcie blondu, bo malaks na koniec chcial czy nie chcial trzeba zrobic, inaczej bedzie nie rowno, a i odrostu samego bez dotkniecia reszty wlosow sie nie da zrobic! I pasemkami chyba nie da rady poleciec po caloscie tymi farbami - prawda?
Ja robi³am dotychczas dwie mieszanki alfy (natura z poziomu 5): 11.11 +11.20 i 12% oxy i wychodzi³o mi ch³odno i popielato-rdzawo, teraz robiê 11.10 +11.20 i jest trochê mniej ch³odno i bardziej ¿ó³to ni¿ rdzawo. Wolê tê 2 mieszankê.
Malaksu nie robiê i nie zauwa¿y³am ¿eby mi sp³ukiwana farba ch³odzi³a resztê w³osów.
Innych farb nie próbowa³am wiêc nie wiem jak wychodz±. Darowa³abym sobie na Twoim miejscu sam± naturê i raczej wybra³a co¶ z ch³odnych odcieni (mieszankê).
Resztê w³osów masz potraktowan± rozja¶niaczem?
__________________

calliope86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 22:03   #1812
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomo¶ci: 1 759
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez foxy313;51429518[COLOR=Silver
[/COLOR]Dodaj dodaj ta fotke, a moze ona za slaba wode daje i dlatego taka mala roznica??
Ona dopiero teraz za tym 3 razem doda³a mi trochê rozja¶niacza, ¿eby pasemka bardziej z³apa³o, wcze¶niej mia³am tylko zwyk³± farba robione.
Cytat:
Napisane przez calliope86 Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem fryzjerka ¼le siê za to zabra³a ale na tych zdjêciach, które wklei³a¶ nie widzê te¿ tego ombre tylko w³a¶nie same refleksy . Je¶li jej je pokaza³a¶ to mog³a Ciê ¼le zrozumieæ. Najlepiej ¿eby na samym pocz±tku po³o¿y³a Ci na ca³± górê czekoladê, a stopniowo w dó³ inn± ja¶niejsz± farbê/farby. Tylko, ¿e teraz ju¿ masz niestety wiêkszo¶æ w³osów pofarbowanych wiêc tylko rozja¶niacz raczej by wchodzi³ w grê na koñcówki, a potem ewentualnie na to farba/toner. Tylko te¿ w³osy sobie niestety poniszczysz. ;/
ja bym chcia³a teraz, ¿eby ona mi trochê przyciemni³a górê jeszcze, do³o¿y³a ciemniejszego br±zu. na dole mo¿e mi pasemkami porozja¶niaæ i dopiero na samych koñcach wiêcej ja¶niejszego.
Mo¿e te koñce siê a¿ tak nie poniszcz±? Nie chcê efektu z akims bardzo blondem, taki bardziej jasny karmelowy br±z na tych koñcach.

W zasadzie nie wiem na czym to wszystko polega. Sama farb± tego nie mo¿na zrobiæ, przynajmniej tego przyciemniania na czekoladê?
Wydawa³o mi siê, ¿e jak mi po³o¿y farbê w kolorze czekoladowego br±zu na w³osy to to z³apie, a jedynie te ja¶niejsze partie potraktuje trochê rozja¶niaczem. Sama farba nie da efektu?
Aredhel125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-17, 22:15   #1813
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez calliope86 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja robi³am dotychczas dwie mieszanki alfy (natura z poziomu 5): 11.11 +11.20 i 12% oxy i wychodzi³o mi ch³odno i popielato-rdzawo, teraz robiê 11.10 +11.20 i jest trochê mniej ch³odno i bardziej ¿ó³to ni¿ rdzawo. Wolê tê 2 mieszankê.
Malaksu nie robiê i nie zauwa¿y³am ¿eby mi sp³ukiwana farba ch³odzi³a resztê w³osów.
Innych farb nie próbowa³am wiêc nie wiem jak wychodz±. Darowa³abym sobie na Twoim miejscu sam± naturê i raczej wybra³a co¶ z ch³odnych odcieni (mieszankê).
Resztê w³osów masz potraktowan± rozja¶niaczem?
tak, juz od dawien dawna farbuje na blond, i taki kolor jak mam to s± pasemka wiecznie dokladane - oczywsicie rozjasniaczem, ale czasem i farba, wolalabym sama farba, ale chyba zawsze odrost bedzie inny niz reszta, dlatego raz na 2 miesiace ide pasmeka dokladac (teraz mi tak zrobili, ze po¿al sie Panie Bo¿e!!!) , a tak to sama probuje odrost farbowac,ale dlugie te wlosy i nie radze sobie z tylem. nie wiem co robic, bo raz przez 4 farbowania kladlam rozne farby i nigdy farba juz tego rudego odrostu nie chciala rozjasnic, dziekuje za porady i odpowiedzi!!
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 07:50   #1814
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 078
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Poka¿ wiadomo¶æ
Ona dopiero teraz za tym 3 razem doda³a mi trochê rozja¶niacza, ¿eby pasemka bardziej z³apa³o, wcze¶niej mia³am tylko zwyk³± farba robione.


ja bym chcia³a teraz, ¿eby ona mi trochê przyciemni³a górê jeszcze, do³o¿y³a ciemniejszego br±zu. na dole mo¿e mi pasemkami porozja¶niaæ i dopiero na samych koñcach wiêcej ja¶niejszego.
Mo¿e te koñce siê a¿ tak nie poniszcz±? Nie chcê efektu z akims bardzo blondem, taki bardziej jasny karmelowy br±z na tych koñcach.

W zasadzie nie wiem na czym to wszystko polega. Sama farb± tego nie mo¿na zrobiæ, przynajmniej tego przyciemniania na czekoladê?
Wydawa³o mi siê, ¿e jak mi po³o¿y farbê w kolorze czekoladowego br±zu na w³osy to to z³apie, a jedynie te ja¶niejsze partie potraktuje trochê rozja¶niaczem. Sama farba nie da efektu?
Górê da siê oczywi¶cie przyciemniæ farb± bez problemu, a dó³ równie¿ potraktowaæ rozja¶niaczem tylko moim zdaniem mo¿na to by³o zrobiæ inaczej, samymi farbami bez rozja¶niacza ale teraz to ju¿ po zawodach. Najlepiej znajd¼ dobre zdjêcie z efektem jaki oczekujesz i poka¿ je fryzjerce. Powodzenia!

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
tak, juz od dawien dawna farbuje na blond, i taki kolor jak mam to s± pasemka wiecznie dokladane - oczywsicie rozjasniaczem, ale czasem i farba, wolalabym sama farba, ale chyba zawsze odrost bedzie inny niz reszta, dlatego raz na 2 miesiace ide pasmeka dokladac (teraz mi tak zrobili, ze po¿al sie Panie Bo¿e!!!) , a tak to sama probuje odrost farbowac,ale dlugie te wlosy i nie radze sobie z tylem. nie wiem co robic, bo raz przez 4 farbowania kladlam rozne farby i nigdy farba juz tego rudego odrostu nie chciala rozjasnic, dziekuje za porady i odpowiedzi!!
Chyba prawie ka¿dy to przechodzi³ jak schodzi³ z rozja¶niacza, ¿e odrost siê odznacza³, ja te¿ . Trzeba to przeczekaæ i tyle. Przy farbie u mnie te¿ widaæ, ¿e odrost jest lekko ciemniejszy ale po nastêpnym farbowaniu gdzie przeci±gam pêdzlem jeszcze raz po nim to siê wyrównuje.
Nie napisa³a¶ jakiego oksydantu u¿ywasz ale chyba 12%? Jak sobie nie radzisz z malowaniem ty³u to mo¿e jak±¶ kole¿ankê popro¶ do pomocy .
__________________

calliope86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 10:05   #1815
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Sprobuje teraz tej mieszanki, tylko z ciemnego blondu pasemek musze dodac i tak uzywam wody 12% bo na 9% to pamarancze mam , problem jeszcze taki ze sie pomylilam i kupilam farbke na pasemka z poziomu 9 ALE do siwych wlosow! Moge uzyc ja na blond ??? Chyba powinno nawet lepiej zlapac skoro jest na siwe wlosy? Co myslicie??

Edytowane przez foxy313
Czas edycji: 2015-05-18 o 11:17
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 16:04   #1816
JustAFlake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 8
Jasny blond a lato - rozja¶ni siê? Przyciemniaæ w³osy?

Pytanie jak w opisie. Mam jasne w³osy (rozja¶niane) do poziomu mniej wiêcej takiego https://polki.pl/we-dwoje/files/Imag...e_dwoje_28.jpg
Dok³adnie trudno mi stwierdziæ, bo w ró¿nym ¶wietle wygl±da inaczej W ka¿dym razie chodzi o to, co wakacyjne s³oñce mo¿e z nimi zrobiæ Czy mam spodziewaæ siê efektu Wied¼mina albo http://img.webme.com/pic/b/bydgoszczdlugiewlosy/pp.jpg , czy te¿ efekt bêdzie bardziej subtelny (pasemka)? Albo siê zniszcz± i zaczn± puszyæ (trochê maj± tendencje). I czy w takim razie da³oby co¶ lekkie przyciemnienie ich na lato? Jak my¶licie?
EDIT: odcieñ moich w³osów jest raczej ch³odniejszy ni¿ na zdjêciu

Edytowane przez JustAFlake
Czas edycji: 2015-05-18 o 16:05 Powód: dopisanie informacji
JustAFlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 18:34   #1817
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 275
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny, potrzebujê suchy spray teksturyzuj±cy, dostanê cokolwiek w Polsce? Czaje siê na Charles Worthington albo VO5 popularne w GB ale ju¿ dawno ich na allegro nie widzia³am
Neyve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 19:22   #1818
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Zamow z ebaya z Anglii, bez problemu wysylaja
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 19:27   #1819
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomo¶ci: 1 759
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez calliope86 Poka¿ wiadomo¶æ
Górê da siê oczywi¶cie przyciemniæ farb± bez problemu, a dó³ równie¿ potraktowaæ rozja¶niaczem tylko moim zdaniem mo¿na to by³o zrobiæ inaczej, samymi farbami bez rozja¶niacza ale teraz to ju¿ po zawodach. Najlepiej znajd¼ dobre zdjêcie z efektem jaki oczekujesz i poka¿ je fryzjerce. Powodzenia!
To jak to jest, mo¿na w³osy na koñcach poja¶nic sam± farb±, czy potrzebny jest rozja¶niacz? Ona mówi³a, ¿e jak nie ma kontrastu miêdzy moimi w³osami, a farb± to nie bêdzie tego widaæ, albo bardzo s³abo. teraz mówi³a, ¿e doda³a tylko trochê rozja¶niacza, ¿eby z³apa³o. Co to znaczy, ¿e po zawodach? Mam tylko ja¶niejsze blond drobne pasemka, nie mam nie wiem jak rozja¶nionych w³osów.
Aredhel125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 19:58   #1820
Neyve
Raczkowanie
 
Avatar Neyve
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 275
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
Zamow z ebaya z Anglii, bez problemu wysylaja
No w³a¶nie ¿adnego z nich nie ma Jest tylko Oscar Blandi ale co do niego opinie s± podzielone a jest dosyæ drogi wiêc nie chce ryzykowaæ. No i Oribe ale najpierw musia³abym nerkê sprzedaæ.
Neyve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 19:58   #1821
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Rozjasniacz to zabojstwo na wlosach! Moze byc stosowany do pojasnienia, ale on strasznie noszczy wlosy, bedziesz miala koncowki tak spuszone ze zadne olejki nie pomoga, bedziesz zla i bedziesz myslala zeby je sciac! Dlatego!! Farba! Farba rozjasniajaca! Nawet na wodzie 9% powinnac uzyskac ladne rozjasnienie, przeciez i tak nie chcesz bialych miec tych koncowek? Farby z poziomu 11 z woda 9 albo 12% moze porozmawiaj o tym z fryzjerka? Bo ja widze ze kazda fryzjerka to idzie na latwizne - rozjasniacz pachnpach i dowidzenia Pani Genia!!!! Nienawidze tego, zero pytan, tylko robi co jej sie wydaje ze dobrze a pozniej wychodze niezadowolona jak zwykle i sama w domu kombinuje
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 07:36   #1822
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 078
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Poka¿ wiadomo¶æ
To jak to jest, mo¿na w³osy na koñcach poja¶nic sam± farb±, czy potrzebny jest rozja¶niacz? Ona mówi³a, ¿e jak nie ma kontrastu miêdzy moimi w³osami, a farb± to nie bêdzie tego widaæ, albo bardzo s³abo. teraz mówi³a, ¿e doda³a tylko trochê rozja¶niacza, ¿eby z³apa³o. Co to znaczy, ¿e po zawodach? Mam tylko ja¶niejsze blond drobne pasemka, nie mam nie wiem jak rozja¶nionych w³osów.
Tyle siê napisa³am i mi ca³± odpowied¼ wciê³o.

Zdjêcia w³osów nadal nie widzê. Tego rozja¶niacza to doda³a do br±zowej farby czy po prostu porobi³a Ci trochê blond pasemek bo ju¿ siê pogubi³am ? Chodzi³o mi o to, ¿e jesli ju¿ masz pofarbowane w³osy zw³aszcza na br±z to niczym innym jak rozja¶niaczem ich nie poja¶nisz. Farba farby nie rozja¶ni (ewentualnie czasami podobne odcienie np blondu).

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
Sprobuje teraz tej mieszanki, tylko z ciemnego blondu pasemek musze dodac i tak uzywam wody 12% bo na 9% to pamarancze mam , problem jeszcze taki ze sie pomylilam i kupilam farbke na pasemka z poziomu 9 ALE do siwych wlosow! Moge uzyc ja na blond ??? Chyba powinno nawet lepiej zlapac skoro jest na siwe wlosy? Co myslicie??
nie wiem co to za tajemnicza farbka wiêc siê nie wypowiadam
__________________

calliope86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 08:56   #1823
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Matrix dreamage so color 9M
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (45,7 KB, 7 za³adowañ)
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 09:01   #1824
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 2 078
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka¿ wiadomo¶æ
Matrix dreamage so color 9M
Nie znam tej farby niestety i nie kojarzê, ¿eby kto¶ ni± malowa³ w³osy.
__________________

calliope86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 15:41   #1825
Endzi204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej dziewczyny. Chcia³am porady bo juz w g³owie mi sie pomieszalo .... wiele lat rozjasnialam w³osy u fryzjera rozjasniaczem ale za którym¶ razem kolejna moja fryzjerka zachodzi³a w ci±¿ê ... A ja szuka³am nowej... Moja nowa fryzjerka stwierdzi³a ze mam s³abe w³osy i ona bêdzie mi robic farba i na to ilumine, wychodzi mi fajny ciep³y odcieñ ale jednak widaæ delikatny ¿ó³ty odrost, ilumina sie zmywa i wtedy juz nie tak fajnie to wyglada stwierdzi³am za którym¶ razem ze ¿ó³te odrosty to i u mnie kiedy¶ mi wysz³y jak robi³am sama i ze teraz zrobiê sama. Kupi³am w sklepie fryzjerskim farby Wella bo na takich moja ostatnia pracowa³a, KOLESTON PERFECT 12.89 i ILLUMINA COLOR 10.36 z woda 9%.PAni w sklepie powiedzia³a ze jest wszystko opisane.
I stad moje pytanie, jak zrobiê odrost z farba KOLESTON, to czy pózniej przeci±gn±æ na dalsza cze¶æ w³osów ??? Odrost mam 1-1,5 cm. I co zrobic z ilumina ??? K³a¶æ ja na w³osy zrobione farba?? Czy na drugi dzieñ??? Boje sie ze jak zrobiê farba z woda 9 i pózniej ilumine z woda 9 to mi wypadn± w³osy . Moja fryzjerka robi³a tak ze zmywala farba i wtedy mi k³ad± ilumine .
Proszê pomó¿cie mi co jak nak³adaæ , boje sie ze jak sie zeszpece to w pracy w czapkê bêdê siedzieæ i szukaæ fryzjera do poprawki
Endzi204 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 16:25   #1826
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jasny blond a lato - rozja¶ni siê? Przyciemniaæ w³osy?

Cytat:
Napisane przez JustAFlake Poka¿ wiadomo¶æ
Pytanie jak w opisie. Mam jasne w³osy (rozja¶niane) do poziomu mniej wiêcej takiego https://polki.pl/we-dwoje/files/Imag...e_dwoje_28.jpg
Dok³adnie trudno mi stwierdziæ, bo w ró¿nym ¶wietle wygl±da inaczej W ka¿dym razie chodzi o to, co wakacyjne s³oñce mo¿e z nimi zrobiæ Czy mam spodziewaæ siê efektu Wied¼mina albo http://img.webme.com/pic/b/bydgoszczdlugiewlosy/pp.jpg , czy te¿ efekt bêdzie bardziej subtelny (pasemka)? Albo siê zniszcz± i zaczn± puszyæ (trochê maj± tendencje). I czy w takim razie da³oby co¶ lekkie przyciemnienie ich na lato? Jak my¶licie?
EDIT: odcieñ moich w³osów jest raczej ch³odniejszy ni¿ na zdjêciu
Nie spodziewaj siê praktycznie ¿adnych ró¿nic. S³oñce rozja¶nic lekko, ale farbowane w³osy na kolory ciemne i wszystkie naturalki.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Poka¿ wiadomo¶æ
To jak to jest, mo¿na w³osy na koñcach poja¶nic sam± farb±, czy potrzebny jest rozja¶niacz? Ona mówi³a, ¿e jak nie ma kontrastu miêdzy moimi w³osami, a farb± to nie bêdzie tego widaæ, albo bardzo s³abo. teraz mówi³a, ¿e doda³a tylko trochê rozja¶niacza, ¿eby z³apa³o. Co to znaczy, ¿e po zawodach? Mam tylko ja¶niejsze blond drobne pasemka, nie mam nie wiem jak rozja¶nionych w³osów.
Je¶li kolor nie jest ciemny, mo¿esz spróbowaæ farby rozja¶niajacej zamiast rozja¶niacza- ton, dwa powinno rozja¶nic.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Endzi204 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny. Chcia³am porady bo juz w g³owie mi sie pomieszalo .... wiele lat rozjasnialam w³osy u fryzjera rozjasniaczem ale za którym¶ razem kolejna moja fryzjerka zachodzi³a w ci±¿ê ... A ja szuka³am nowej... Moja nowa fryzjerka stwierdzi³a ze mam s³abe w³osy i ona bêdzie mi robic farba i na to ilumine, wychodzi mi fajny ciep³y odcieñ ale jednak widaæ delikatny ¿ó³ty odrost, ilumina sie zmywa i wtedy juz nie tak fajnie to wyglada stwierdzi³am za którym¶ razem ze ¿ó³te odrosty to i u mnie kiedy¶ mi wysz³y jak robi³am sama i ze teraz zrobiê sama. Kupi³am w sklepie fryzjerskim farby Wella bo na takich moja ostatnia pracowa³a, KOLESTON PERFECT 12.89 i ILLUMINA COLOR 10.36 z woda 9%.PAni w sklepie powiedzia³a ze jest wszystko opisane.
I stad moje pytanie, jak zrobiê odrost z farba KOLESTON, to czy pózniej przeci±gn±æ na dalsza cze¶æ w³osów ??? Odrost mam 1-1,5 cm. I co zrobic z ilumina ??? K³a¶æ ja na w³osy zrobione farba?? Czy na drugi dzieñ??? Boje sie ze jak zrobiê farba z woda 9 i pózniej ilumine z woda 9 to mi wypadn± w³osy . Moja fryzjerka robi³a tak ze zmywala farba i wtedy mi k³ad± ilumine .
Proszê pomó¿cie mi co jak nak³adaæ , boje sie ze jak sie zeszpece to w pracy w czapkê bêdê siedzieæ i szukaæ fryzjera do poprawki
A po co Ci druga farba na pierwsz±? Ja bym zrobi³a Wella odrosty na pe³en czas i przeci±gnela na resztê na ostatnich kilka minut.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 16:53   #1827
Endzi204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A jak mi wyjdzie ¿ó³ty ?? Bo w³osy mam ciemne.
Endzi204 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 17:03   #1828
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 431
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A illuminy nie robi sie na 1,5-3% wodzie?? To jak toner jest
Ogolnie ja mialam robione po rozjasniaczu kiedys illumina, ale mialam ja nakladana doslownie na 5-10 min NA MOKRE wlosy, czyli po farbowaniu i zmyciu rozjasniacza.
Jak koleston przeciagniesz na reszte wlosow na 5-10 min na koniec i bedziesz zadowolona z efektu to po 2 tyg dopiero sobie popraw illumina, ale na pewno na niskiej wodzie sie robi, bo to nie jest jak permanentna farba
A mozesz wstawic fotke koloru jaki masz teraz , bo ja chce zrobic kolestonem 12/89 odrost i tez przeciagnac na reszte..

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Endzi204 Poka¿ wiadomo¶æ
A jak mi wyjdzie ¿ó³ty ?? Bo w³osy mam ciemne.
No to naloz na mokre wlosy po farbowaniu ta illumine ale z niska woda !
foxy313 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 17:10   #1829
Endzi204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Chêtnie wystawie zdjêcie tylko muszê ogarn±æ jak to zrobic
Endzi204 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 17:18   #1830
Endzi204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Zdjêcie doda³am w zalaczniku
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (40,2 KB, 18 za³adowañ)

Edytowane przez Endzi204
Czas edycji: 2015-05-19 o 17:51
Endzi204 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.