oświadczyny według faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 10:11   #1
hiphopowyduet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8

oświadczyny według faceta


siema
Jak to z Wami,facetami jest: Gdy jesteście z dziewczyną parę lat i wiecie, że to TA JEDYNA, myślicie o ślubie, dzieciach macie jakąś wymówkę typu: nie oświadczę się dopóki nie będę mieć super płatnej pracy, super samochodu, domu? Wiem, że samemu trzeba się utrzymywać i utrzymywać rodzinę ale w przypadku naszego kraju to by trwało x lat.. Naprawdę jest dla Was to tak ważne i niezbędne do tego by się oświadczyć?
hiphopowyduet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 11:57   #2
elffirka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 874
Dot.: oświadczyny według faceta

Racja racja... Dużo moich znajomych tak twierdzi... Ja czekalam 5 lat Ale warto było
elffirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:01   #3
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: oświadczyny według faceta

Jeśli szukasz męskich opinii to proponowałabym zadać pytanie gdzieś indziej niż na najbardziej babskim forum w Polsce
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:52   #4
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: oświadczyny według faceta

Moim babskim zdaniem - nie do końca. Przede wszystkim uważam, że nie ma co czekać za długo. Mój K. tak długo się zastanawiał i wahał, że w końcu oświadczyłam mu się sama... do dziś mam w sumie o to żal i pewnie nigdy mi nie przejdzie :P .

Nie jestem zwolenniczką długich zaręczyn, więc nie uważam, że zaręczyny np. na pierwszym roku studiów były dobrym pomysłem. Ale jeśli zaczęliście pierwszą pracę i jesteście w stanie coś oszczędzić (nie ma się co oszukiwać, wesela tanie nie są) i jesteście pewni - to nie ma na co czekać i się zastanawiać.
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:46   #5
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: oświadczyny według faceta

Moim zdaniem oświadczyny = planowanie ślubu = samodzielność.

Bez pracy, która pozwoli się utrzymać i zamieszkać razem tej samodzielności nie ma.

I JA nie zaręczyłabym się będąc na garnuszku rodziców.
Ale różne ludzie mają podejście, niektórzy ślub biorą, mieszkają u rodziców i nawet nie pracują i jakoś żyją

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
Moim babskim zdaniem - nie do końca. Przede wszystkim uważam, że nie ma co czekać za długo. Mój K. tak długo się zastanawiał i wahał, że w końcu oświadczyłam mu się sama... do dziś mam w sumie o to żal i pewnie nigdy mi nie przejdzie :P .
To po co się oświadczałaś? skoro wiedziałaś, że facet nie był pewny? nie bałaś się, że powie "nie"?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 13:53   #6
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: oświadczyny według faceta

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
To po co się oświadczałaś? skoro wiedziałaś, że facet nie był pewny? nie bałaś się, że powie "nie"?
To nie chodziło o to, że nie był pewny - bo pewny był, mieliśmy to już po tysiąc razy obgadane. Problem u niego był właśnie taki, jak u autora wątku - bo najpierw trzeba mieć mieszkanie, samochód itd.
Powiedzmy sobie szczerze, mieszkanie we Wrocławiu to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych - czekałabyś tak długo?
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 14:26   #7
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: oświadczyny według faceta

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
To nie chodziło o to, że nie był pewny - bo pewny był, mieliśmy to już po tysiąc razy obgadane. Problem u niego był właśnie taki, jak u autora wątku - bo najpierw trzeba mieć mieszkanie, samochód itd.
Powiedzmy sobie szczerze, mieszkanie we Wrocławiu to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych - czekałabyś tak długo?
W życiu ale grunt, że się zgodził
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 15:33   #8
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: oświadczyny według faceta

Ja tam się wcale nie dziwię.
Nie chciałabym żeby facet oświadczył mi się, gdy oboje mieszkamy na garnuszku u rodziców i studiujemy / on zarabia marne grosze / albo oboje pracujemy i zarabiamy marne grosze.

Dla mnie ślub = samodzielność, jak tu już zostało napisane.

Nie wymagam od faceta żebyśmy kupili 3 pokojowe mieszkanie za gotówkę. Chodzi po prostu o to, żebyśmy byli w stanie się sami utrzymać
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 01:42   #9
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: oświadczyny według faceta

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem oświadczyny = planowanie ślubu = samodzielność.

Bez pracy, która pozwoli się utrzymać i zamieszkać razem tej samodzielności nie ma.

I JA nie zaręczyłabym się będąc na garnuszku rodziców.
Ale różne ludzie mają podejście, niektórzy ślub biorą, mieszkają u rodziców i nawet nie pracują i jakoś żyją

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------


To po co się oświadczałaś? skoro wiedziałaś, że facet nie był pewny? nie bałaś się, że powie "nie"?
Zgadam się.


Ale nigdy nie można być pewnym swojej pracy, może się zdarzyć najgorsza z opcji czyli utrata posady i no cóż.. niektórzy mogą wrócić na garnuszek rodziców.
Czy wtedy takie osoby są nieporadne i nie mają prawa do szczęścia?

Hit: znajomy czeka 13 lat by się oświadczyć, bo obydwoje mieszkają na wynajętym. Uważają że "by założyć rodzinę to trzeba mieć swoje mieszkanie". Wg mnie to głupota, bo tak sobie mogą mieszkać i 20 lat jako para, mieć po 40 lat i być bez dzieci
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 06:21   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: oświadczyny według faceta

Czym innym jest oświadczanie się, gdy jest się na garnuszku rodziców, a czym innym jest, gdy sytuacja życiowa zmusza młodych do powrotu do rodziców.

Jakby tak myśleć, że: praca nie jest pewna, można kiedyś wrócić do rodziców, to człowiek nigdy by związku małżeńskiego nie zawarł, bo: co będzie jak stracimy pracę, co będzie jak się rozchorujesz itd.
Już nie przesadzajmy z tym wybieganiem w przyszłość, raczej chodzi o TU i TERAZ.

Studenci bez pracy, na garnuszku jednych i drugich rodziców, to IMO nie jest dobry materiał na małżeństwo zawarte w niedługim czasie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 15:13   #11
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: oświadczyny według faceta

Nie przesadzajmy z tym X lat do samodzielnosci w Polsce. Da sie przeciez utrzymac nie majac niewiadomo jakich kokosow. Nie rzeba od razu kupowac mieszkania i zyc na wysokim poziomie, ale moim zdaniem lepiej wyglada gdy facet oswiadcza sie dopiero, gdy jest sie w stanie utrzymac bez comiesiecznej pomocy rodzicow
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 19:48   #12
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: oświadczyny według faceta

A ja np. nie uważam, że ZARĘCZENIE SIĘ = PLANOWANIE ŚLUBU.

Można powiedzieć, że zakończyłam I etap studiów. Z moim TŻ jesteśmy od 5 lat, studiujemy, mieszkamy na stancji. Jesteśmy póki co całkowicie zależni od rodziców, bo przy trybie naszych studiów ciężko znaleźć pracę. I mimo wszystko, mój TŻ zdecydował się mi oświadczyć. Nie dlatego, że mamy już zaraz lecieć do księdza, zamawiać salę i wydawać mnóstwo pieniędzy na wystawne wesele, ale dlatego, że przyszedł TEN czas, kiedy zdecydował się przejść na kolejny etap naszego związku.
Wcześniej rozmawialiśmy o tym, on miał obawy przed zaręczynami, bo właśnie bał się takiego standardowego myślenia, że jak zaręczyny to trzeba zaraz się żenić. On nie wyobraża sobie zawarcia małżeństwa w momencie, kiedy ON nie ma pracy, nie może utrzymywać choć częściowo swojej przyszłej rodziny. I dlatego oświadczył mi się, tak po prostu, z wyznaniem miłości i deklaracją, że w przyszłości chce założyć ze mną rodzinę. I nikt nie naciska ani jego ani mnie aby brać ślub, bo tak "nie wypada" być narzeczeństwem tak długo. Weźmiemy ślub kiedy będziemy na to gotowi nie tylko psychicznie, ale i finansowo, bo pieniądze może i nie dają szczęścia, ale na pewno znacznie ułatwiają do niego dostęp.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 20:11   #13
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: oświadczyny według faceta

pewnie wiele z Was mnie skarci za moja wypowiedź ale ja uważam , że zaręczyny to właśnie oznacza ślub w bliskiej przyszłości. Bo chlopak oświadczając sie , pyta : czy wyjdziesz za mnie?/czy zostaniesz moja żona?chyba nie bez powodu To , że chce być ze swoim chłopakiem a on ze mną na zawsze , wiedziałam już dużo wczesniiej (jesteśmy ze sobą 7,5 roku).Ale mój TŻ oświadczył sie po to żeby sie pobrać i zamieszkac razem i założyć rodzinę a nie tylko po to żeby mi zrobić przyjemność i dać błyskotke na palec.A jeśli chodzi o wyznanie miłości - to robi to bardzo często i szczerze i to mi wystarcza. A jeśli młodych nie stac na wesele to wystarczy wziąc ślub. Przecież to on jest najważniejszy .Sama chciałam zrezygnowac z przyjęcia weselnego bo nie chciałam obarczać rodziców kosztami (ja nie pracuje , tylko mój tż) , jednak oni się uparli , że mi je urzadzą. A co gdyby żadne z nas nie pracowało ? hmm... nie wiem tak szczerze pewnie po zaręczynach wyjechalibyśmy za granice
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 07:54   #14
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: oświadczyny według faceta

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
pewnie wiele z Was mnie skarci za moja wypowiedź ale ja uważam , że zaręczyny to właśnie oznacza ślub w bliskiej przyszłości. Bo chlopak oświadczając sie , pyta : czy wyjdziesz za mnie?/czy zostaniesz moja żona?chyba nie bez powodu To , że chce być ze swoim chłopakiem a on ze mną na zawsze , wiedziałam już dużo wczesniiej (jesteśmy ze sobą 7,5 roku).Ale mój TŻ oświadczył sie po to żeby sie pobrać i zamieszkac razem i założyć rodzinę a nie tylko po to żeby mi zrobić przyjemność i dać błyskotke na palec.A jeśli chodzi o wyznanie miłości - to robi to bardzo często i szczerze i to mi wystarcza. A jeśli młodych nie stac na wesele to wystarczy wziąc ślub. Przecież to on jest najważniejszy .Sama chciałam zrezygnowac z przyjęcia weselnego bo nie chciałam obarczać rodziców kosztami (ja nie pracuje , tylko mój tż) , jednak oni się uparli , że mi je urzadzą. A co gdyby żadne z nas nie pracowało ? hmm... nie wiem tak szczerze pewnie po zaręczynach wyjechalibyśmy za granice
Ja Cię nie skarcę, wręcz przyznam rację
Też nie rozumiem, po co pytać 'czy zostaniesz moją żoną?' skoro tak na prawdę wcale się żony nie chce i ślubu nie zamierza w najbliższej przyszłości planować.

A co do głównego pytania, to jak dla mnie to wszystko są męskie wymówki. Wiadomo - dobrze być samodzielnym, trzeba mieć pracę i móc się utrzymać. Ale posiadanie własnościowego mieszkania, samochodu i kilkudziesięciu tysiecy oszczędności jest tylko i wyłącznie wymogiem wymyslonym po to, żeby ślub odwlec
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 10:10   #15
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: oświadczyny według faceta

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
pewnie wiele z Was mnie skarci za moja wypowiedź ale ja uważam , że zaręczyny to właśnie oznacza ślub w bliskiej przyszłości. Bo chlopak oświadczając sie , pyta : czy wyjdziesz za mnie?/czy zostaniesz moja żona?chyba nie bez powodu To , że chce być ze swoim chłopakiem a on ze mną na zawsze , wiedziałam już dużo wczesniiej (jesteśmy ze sobą 7,5 roku).Ale mój TŻ oświadczył sie po to żeby sie pobrać i zamieszkac razem i założyć rodzinę a nie tylko po to żeby mi zrobić przyjemność i dać błyskotke na palec.A jeśli chodzi o wyznanie miłości - to robi to bardzo często i szczerze i to mi wystarcza. A jeśli młodych nie stac na wesele to wystarczy wziąc ślub. Przecież to on jest najważniejszy .Sama chciałam zrezygnowac z przyjęcia weselnego bo nie chciałam obarczać rodziców kosztami (ja nie pracuje , tylko mój tż) , jednak oni się uparli , że mi je urzadzą. A co gdyby żadne z nas nie pracowało ? hmm... nie wiem tak szczerze pewnie po zaręczynach wyjechalibyśmy za granice
Dlaczego skarcic? Piszesz bardzo rozsadnie
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.