Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-01-29, 12:46   #1561
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

liliana27- Tylko na tej drugiej ja¶niejszej Twojej fotce kolor wygl±da na poziom 8, a 7 siê zasugerowa³am, bo k³ad³a¶ 7bs. Je¶i zostaniesz przy 7 to ok, natomiast jak masz teraz na poziomie 8 a chcesz je och³odziæ to nie stosuj niebieskiego/ash A-mixu, tylko per³ê P-mix, bo A-mix stosuje siê do pozimów 7 i ciemniejszych, do ja¶niejszychod 8 - Per³ê...tyle, ¿e per³a to szasem fiolet???, ale w Goldwellu wygl±da na jasny niebieski.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-01-29 o 12:48
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-29, 16:03   #1562
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
liliana27- Tylko na tej drugiej ja¶niejszej Twojej fotce kolor wygl±da na poziom 8, a 7 siê zasugerowa³am, bo k³ad³a¶ 7bs. Je¶i zostaniesz przy 7 to ok, natomiast jak masz teraz na poziomie 8 a chcesz je och³odziæ to nie stosuj niebieskiego/ash A-mixu, tylko per³ê P-mix, bo A-mix stosuje siê do pozimów 7 i ciemniejszych, do ja¶niejszychod 8 - Per³ê...tyle, ¿e per³a to szasem fiolet???, ale w Goldwellu wygl±da na jasny niebieski.
wiesz zdjêcie jest robione przy oknie i mo¿e przez to ¶wiat³o wysz³o ja¶niej ni¿ w rzeczywisto¶ci -w³osy mam aktualnie zdecydowanie bardziej na poziomie 7, ale thx za uprzedzenie

p.s. a co by by³o, gdyby daæ niebieskiego mixtona na w³osy z poziomu 8? Móg³by wyj¶æ zielony/glonowaty?
__________________
"Ratuj±c jednego zwierzaka nie zmienisz ¶wiata, ale mo¿esz ca³y ¶wiat zmieniæ dla niego"
liliana27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-29, 17:31   #1563
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

liliana27-Je¶li na rude poziomu 7 ale tak± mied¼ po³o¿yæ niebieski to zneuralizuje do br±zu.
Jak na bardziej naturalny/z rudym refleksem..niestety...nie bieskie...i to baaaaaardzo! sprawdzi³am "w³asnorêcznie" Jak na z³oto po³o¿ysz niebieski to bêdzie zielony!
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-30, 11:04   #1564
czekoladka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 14
Question Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny mo¿e tu kto¶ jeszcze zagl±da!
Te¿ borykam siê z nieszczêsnymi rudo¶ciami ¿eby w koñcu uzyskaæ ³adny s³oneczny blond...
Moja historia :
Na samym pocz±tku mia³am w³osy w kolorze ciemny br±z, potem samoistnie (farbuj±c co miesi±c) przesz³am do poziomu 7, 7,73, 7.2 ju¿ z po¶wiata miedzi, ciep³ych tonów choæ nigdy nie farbowa³am na rudo!
Natchnê³o mnie co¶ na zmianê koloru i ostatnio zrobi³am k±piel rozja¶niaj±c± i ¿eby stonowaæ ciep³e tony na³o¿y³am farbe 10AV z matrixa i guzik nic mi nie stonowa³o. Na nastêpny dzieñ po³o¿y³am 7.2 z evo z domieszk± 9.7 inebri wiem , popiel i fiolet neutralizuj± ciep³e odcienie ale ciut mi ¶ciemni³o mo¿e i lepiej i zgasi³o ten nieszczêsny ra¿±cy rudy! Sama nie wiem w jaki kolor powinnam pój¶æ liczê na Wasz± pomoc WIZA¯ANKI
Jak osi±gn±æ wymarzony kolor?! Dodajê zdjêcia:
2 pierwsze jak by³o potem dekoloryzacja fotki nie mam i potem tonowanie fotki nie mam a chcia³abym osi±gn±æ:
fotki od 1 do 6 Jakimi sposobami mozna osi±gn±æ taki kolor?
Pozdrawiam Was serdecznie i czeaka na propozycjê!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg CIEMNE POCZ¡TEK.jpg (12,4 KB, 75 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2 KOLOR.jpg (22,1 KB, 58 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (17,6 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (27,8 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (48,6 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (28,0 KB, 50 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (19,2 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (35,8 KB, 74 za³adowañ)
czekoladka233 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-30, 16:53   #1565
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez czekoladka233 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny mo¿e tu kto¶ jeszcze zagl±da!
Te¿ borykam siê z nieszczêsnymi rudo¶ciami ¿eby w koñcu uzyskaæ ³adny s³oneczny blond...
Moja historia :
Na samym pocz±tku mia³am w³osy w kolorze ciemny br±z, potem samoistnie (farbuj±c co miesi±c) przesz³am do poziomu 7, 7,73, 7.2 ju¿ z po¶wiata miedzi, ciep³ych tonów choæ nigdy nie farbowa³am na rudo!
Natchnê³o mnie co¶ na zmianê koloru i ostatnio zrobi³am k±piel rozja¶niaj±c± i ¿eby stonowaæ ciep³e tony na³o¿y³am farbe 10AV z matrixa i guzik nic mi nie stonowa³o. Na nastêpny dzieñ po³o¿y³am 7.2 z evo z domieszk± 9.7 inebri wiem , popiel i fiolet neutralizuj± ciep³e odcienie ale ciut mi ¶ciemni³o mo¿e i lepiej i zgasi³o ten nieszczêsny ra¿±cy rudy! Sama nie wiem w jaki kolor powinnam pój¶æ liczê na Wasz± pomoc WIZA¯ANKI
Jak osi±gn±æ wymarzony kolor?! Dodajê zdjêcia:
2 pierwsze jak by³o potem dekoloryzacja fotki nie mam i potem tonowanie fotki nie mam a chcia³abym osi±gn±æ:
fotki od 1 do 6 Jakimi sposobami mozna osi±gn±æ taki kolor?
Pozdrawiam Was serdecznie i czeaka na propozycjê!
Bez tera¼niejszej fotki tego co masz teraz na g³owie nie pojedziemy...wiêc wrzuæ tutaj czym prêdzej. Prawdopodobnie bez dekoloru siê nie obejdzie, bo na aTwoich upragnionych fotkach jest poziom 8 i 7.
Farba farby nie rozja¶ni, wiêc siê nie dziwiê, ¿e 10 Ci nie ruszy³a (mog³a jedynie odrost naturalny z³apaæ, tzn rozja¶niæ)
A jak uzyska³a¶ to jasne pasemko
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-30, 20:51   #1566
czekoladka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To ja wiem, ¿e farba farby nie rozja¶ni! Dekoloryzacjê tzn. k±piel rozja¶niaj±ca robi³am w pi±tek 27. 01 i póki co nie zamierzam jej powtarzaæ! Wysusza w³oski!
Ja teraz jestem na poziomie 7 / 8 ale w zupe³nie innej tonacji tzn. odcienie ciep³e - mied¼ choæ nie do koñca! A farba 10AV mia³a stonowaæ mi ten ciep³y odcieñ po k±pieli rozja¶niaj±cej, gdybym po³o¿y³a ciemniejszy ¶ciemni³ by mi w³osy czego chcia³am unikn±æ. K³adziona by³a na 3% wodzie mia³a tylko st³umiæ niechciane odcienie. Co siê nie uda³o! Kombinowa³am z naturami mixami i nic co nie mogê go zgubiæ to nie mogê! A pasemko mam od momentu kiedy by³am tak± jasna blondynk± i sobie zostawi³am Nie wiem co pocz±æ?! Na zdjêciach obecny kolor(
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg w³os.jpg (83,9 KB, 62 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w³os2.jpg (17,5 KB, 51 za³adowañ)
czekoladka233 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-31, 14:22   #1567
Trusiakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam

Wiem, ¿e na moje pytanie znalaz³abym odpowied¼ na forum ale ¶wiadomo¶æ przejrzenia kilkuset stron dot. popielatego blondu zniechêca
Farbowa³am od zawsze w³osy na ciemna czekoladê ale chcia³abym powróciæ do swojego koloru, czyli ciemnego popielatego blondu. Robi³am dekoloryzacjê ok 4 miesiêcy temu u fryzjera, miesi±c pó¼niej by³y farbowane, jednak- jak wiadomo po dekolorze- nie wysz³o tak jak chcia³am, od tamtego czasu w³osy nie by³y farbowane.
Co zrobiæ (najlepiej krok po kroku ) ¿eby kolor choæ trochê by³ zbli¿ony do mojego naturalnego i przede wszystkim pozbyæ siê okropnego kasztanowo-rudego na rzecz ch³odnego. Cudów nie oczekujê, ale 3-kolorowe w³osy doprowadzaj± mnie do sza³u.
W³osy s± dosyæ d³ugie, do pasa, w ca³kiem niez³ym stanie.
Pierwsze 4 zdjêcia- mój obecny kolor,
5 zdj- 3 kolory , widaæ te¿ dobrze mój naturalny.
6 i 7- to co¶ co chcê uzyskaæ.
Bêdê wdziêczna za ka¿d± pomoc.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (52,7 KB, 48 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (65,7 KB, 36 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (42,6 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (67,0 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (31,8 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (33,7 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (19,4 KB, 46 za³adowañ)
Trusiakowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 18:19   #1568
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez czekoladka233 Poka¿ wiadomo¶æ
To ja wiem, ¿e farba farby nie rozja¶ni! Dekoloryzacjê tzn. k±piel rozja¶niaj±ca robi³am w pi±tek 27. 01 i póki co nie zamierzam jej powtarzaæ! Wysusza w³oski!
Ja teraz jestem na poziomie 7 / 8 ale w zupe³nie innej tonacji tzn. odcienie ciep³e - mied¼ choæ nie do koñca! A farba 10AV mia³a stonowaæ mi ten ciep³y odcieñ po k±pieli rozja¶niaj±cej, gdybym po³o¿y³a ciemniejszy ¶ciemni³ by mi w³osy czego chcia³am unikn±æ. K³adziona by³a na 3% wodzie mia³a tylko st³umiæ niechciane odcienie. Co siê nie uda³o! Kombinowa³am z naturami mixami i nic co nie mogê go zgubiæ to nie mogê! A pasemko mam od momentu kiedy by³am tak± jasna blondynk± i sobie zostawi³am Nie wiem co pocz±æ?! Na zdjêciach obecny kolor(
Jak tylko k±piel rozja¶niaj±c± robi³a¶ to wydaje mi siê, ¿e jeszcze za ma³o Ci "rozja¶ni³o" tzn, s± za ciemne i za rude, ¿eby wyszed³ poziom 7 i 8 bo one teraz wygl±daj± na 7 i jak potraktujesz je 7 z niebieskim to siê przyciemni± a nie o to chodzi, A z tym Twoim 10AV to poziomy 8 i wy¿ej maj± bardziej per³owy ni¿ niebieski i dlatego Ci pewnie nie ruszy³o.
Wydaje mi siê, ¿e lepiej by Ci pomóg³ Neutralights blue ash Z Goldwella, ale nie jestem fryzjerk±, wiêc gdybaæ mogê i dekoloryzacja pewnie by tu siê przyda³a.
Mogê Ci za to poleciæ bloga blondbunny, wygooglaj sobie, blond to jej ¦wiat....p.s. Te Twoje fotki marzeñ maj± niektóre pozom 8, niektóre 7 -naturalne, a niektóre be¿owy i z³oty refleks ....napisz bo bb.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-31, 19:33   #1569
czekoladka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Po k±pieli du¿o ja¶niejsze mi wysz³y by³am kurczako -pomarañczowa! Ale wola³am je przyciemniæ po tej k±pieli ni¿ ³aziæ z czym¶ takim na g³owie!
Dlatego znów wróci³am do punktu wyj¶cia i nie zamierzam poddawaæ siê kolejnej dekoloryzacji! :/// Rzygam tym rudzielcem! Kompletnie mi nie pasuje i szie nie czujê! Dziêki za rady napisze do bb
czekoladka233 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-31, 21:12   #1570
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 462
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Powiem Wam, ¿e kolor w³osów na zdjêciu w sztucznym ¶wietle 2 tyg po farbowaniu mnie trochê zaskoczy³
Wstawiam, i chyba wklejê ca³y 'zbiór' z tego farbowania do w±tku ze zdjêciami farbowanych w³osów, mo¿e komu¶ siê przyda :P
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 100dn.jpg (22,8 KB, 95 za³adowañ)
Elph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-01, 08:54   #1571
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Trusiakowa Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Wiem, ¿e na moje pytanie znalaz³abym odpowied¼ na forum ale ¶wiadomo¶æ przejrzenia kilkuset stron dot. popielatego blondu zniechêca
Farbowa³am od zawsze w³osy na ciemna czekoladê ale chcia³abym powróciæ do swojego koloru, czyli ciemnego popielatego blondu. Robi³am dekoloryzacjê ok 4 miesiêcy temu u fryzjera, miesi±c pó¼niej by³y farbowane, jednak- jak wiadomo po dekolorze- nie wysz³o tak jak chcia³am, od tamtego czasu w³osy nie by³y farbowane.
Co zrobiæ (najlepiej krok po kroku ) ¿eby kolor choæ trochê by³ zbli¿ony do mojego naturalnego i przede wszystkim pozbyæ siê okropnego kasztanowo-rudego na rzecz ch³odnego. Cudów nie oczekujê, ale 3-kolorowe w³osy doprowadzaj± mnie do sza³u.
W³osy s± dosyæ d³ugie, do pasa, w ca³kiem niez³ym stanie.
Pierwsze 4 zdjêcia- mój obecny kolor,
5 zdj- 3 kolory , widaæ te¿ dobrze mój naturalny.
6 i 7- to co¶ co chcê uzyskaæ.
Bêdê wdziêczna za ka¿d± pomoc.
Wydaje mi siê, ¿e jeszcze masz za ciemne w³oski(na d³ugo¶ci mo¿e jest poziom 7 ale koñcówki s± b. ciemne, na jakim poziomie?), ¿eby po zafarbowaniu wyszed³ poziom miêdzy 6 a 7, bo takie masz naturalne. Na d³ugo¶ci s± rude, a na koñcówkach jakie??? bordowe? Nie da siê jeszcze raz zdekoloryzowaæ? Tobie i....

Wszystkim polecam bloga blond bunny.
Elph- no fajnie zimno wygl±daj± w sztucznym....ale pewnie na s³oneczku.....rudo

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:39
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 16:22   #1572
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 462
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

Elph- no fajnie zimno wygl±daj± w sztucznym....ale pewnie na s³oneczku.....rudo
No niestety, chocia¿ dzi¶ zauwa¿y³am te¿ takie jakby kasztanowe refleksy.
W sumie nie mam nic do takiego koloru ale najbardziej podobaj± mi siê ch³odne!
Elph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-04, 13:47   #1573
LoveMy_Town
Przyczajenie
 
Avatar LoveMy_Town
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ dziewczyny
Muszê zacz±æ od tego, ¿e jest to mój pierwszy post na wiza¿u ale od dosyæ dawna posiadam to konto. Piszê go, poniewa¿ obawiam siê ¿e sama sobie z tym nie poradzê. Jak siê domy¶lacie równie¿ znalaz³am siê tu poniewa¿ szukam mega ch³odnego odcienia br±zu, neutralnego, popielatego. Czyta³am niektóre posty tutaj i w cz. I ale jestem totalnie lewa je¿eli chodzi i te ca³e tony, mixtony i utleniacze. ;P Zawsze u¿ywa³am gotowych drogeryjnych farb wiêc pierwszy raz chcia³abym co¶ zadzia³aæ je¿eli chodzi o mieszanie, mo¿e to da mi choæ troche po¿±dany efekt. Do rzeczy:

Zdjêcie 1 i 2 przedstawia moje refleksy w ¶wietle sztucznym a 3 w ¶wietle dziennym. Zamierzam zakupiæ na allegro farbê PROSALON firmy chantal, wiem ¿e kto¶ jej tutaj ju¿ u¿ywa³.
Je¿eli dobrze zrozumia³am to wiem ¿e od tego jakie masz refleksy zale¿y jakiego u¿yæ mixtonu, wg mnie odblaski na moim br±zie to g³ównie z³oto/rudy ale najgorsze jest to ¿e czasem w sztucznym ¶wietle wpadaj± nawet w zieleñ Czy to oznacza ¿e powinnam u¿yæ niebieskiego (1/1) mixtonu?

Spodoba³y mi siê te popielate odcienie z ich palety (6/1 i 7/1). Czy po u¿yciu którego¶ z tych odcieni da mi to taki czysty popiel i zniweluje ciep³e odcienie które mam teraz na g³owie? A mo¿e wymieszaæ czysty br±z np. 4/0 z niebieskim 1/1? Albo farbe 7/1 z mixtonem 0/11, czy wg tak mo¿na?

Naprawde nie znam siê na tym, to s± tylko moje wymys³y po przeczytaniu postów na tym forum (choæ oczywi¶cie nie przejrza³am dok³adnie cz. I i II bo jest to niemo¿liwe ;P) dlatego wybaczcie je¿eli napisa³am co¶ niedorzecznego

I jeszcze jedno pytanie, do tych farb podobno nie ma utleniaczy, trzeba kupiæ sobie je samemu, ilu % w moim przypadku najlepiej kupiæ, gdzie siê je w ogóle kupuje i w jakich proporcjach je mieszaæ? W tym temacie jestem na prawde totalnie lewa

A dodatkowo, czy tak± zmieszan± farbe mo¿na u¿yæ na dwa razy, mo¿e ona po otwarciu staæ powiedzmy ok. 2 miesi±ce? Przepraszam ¿e tyle mam pytañ i tak siê rozpisa³am ale widzê ¿e znacie siê na tym i mam nadzieje, ¿e kto¶ mi pomo¿e.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3404.jpg (58,8 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3408.jpg (37,5 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3415.jpg (35,8 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg chantal03.jpg (24,4 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg chantal01.jpg (38,0 KB, 20 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg BB705C01-3B7C-4E40-BD2B-0EA93A232B2F.jpg (47,9 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg fryzka19.jpg (39,4 KB, 42 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg megan-fox.jpg (26,3 KB, 38 za³adowañ)

Edytowane przez LoveMy_Town
Czas edycji: 2012-02-04 o 13:49
LoveMy_Town jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-04, 18:51   #1574
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LoveMy_Town Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny
Muszê zacz±æ od tego, ¿e jest to mój pierwszy post na wiza¿u ale od dosyæ dawna posiadam to konto. Piszê go, poniewa¿ obawiam siê ¿e sama sobie z tym nie poradzê. Jak siê domy¶lacie równie¿ znalaz³am siê tu poniewa¿ szukam mega ch³odnego odcienia br±zu, neutralnego, popielatego. Czyta³am niektóre posty tutaj i w cz. I ale jestem totalnie lewa je¿eli chodzi i te ca³e tony, mixtony i utleniacze. ;P Zawsze u¿ywa³am gotowych drogeryjnych farb wiêc pierwszy raz chcia³abym co¶ zadzia³aæ je¿eli chodzi o mieszanie, mo¿e to da mi choæ troche po¿±dany efekt. Do rzeczy:

Zdjêcie 1 i 2 przedstawia moje refleksy w ¶wietle sztucznym a 3 w ¶wietle dziennym. Zamierzam zakupiæ na allegro farbê PROSALON firmy chantal, wiem ¿e kto¶ jej tutaj ju¿ u¿ywa³.
Je¿eli dobrze zrozumia³am to wiem ¿e od tego jakie masz refleksy zale¿y jakiego u¿yæ mixtonu, wg mnie odblaski na moim br±zie to g³ównie z³oto/rudy ale najgorsze jest to ¿e czasem w sztucznym ¶wietle wpadaj± nawet w zieleñ Czy to oznacza ¿e powinnam u¿yæ niebieskiego (1/1) mixtonu?

Spodoba³y mi siê te popielate odcienie z ich palety (6/1 i 7/1). Czy po u¿yciu którego¶ z tych odcieni da mi to taki czysty popiel i zniweluje ciep³e odcienie które mam teraz na g³owie? A mo¿e wymieszaæ czysty br±z np. 4/0 z niebieskim 1/1? Albo farbe 7/1 z mixtonem 0/11, czy wg tak mo¿na?

Naprawde nie znam siê na tym, to s± tylko moje wymys³y po przeczytaniu postów na tym forum (choæ oczywi¶cie nie przejrza³am dok³adnie cz. I i II bo jest to niemo¿liwe ;P) dlatego wybaczcie je¿eli napisa³am co¶ niedorzecznego

I jeszcze jedno pytanie, do tych farb podobno nie ma utleniaczy, trzeba kupiæ sobie je samemu, ilu % w moim przypadku najlepiej kupiæ, gdzie siê je w ogóle kupuje i w jakich proporcjach je mieszaæ? W tym temacie jestem na prawde totalnie lewa

A dodatkowo, czy tak± zmieszan± farbe mo¿na u¿yæ na dwa razy, mo¿e ona po otwarciu staæ powiedzmy ok. 2 miesi±ce? Przepraszam ¿e tyle mam pytañ i tak siê rozpisa³am ale widzê ¿e znacie siê na tym i mam nadzieje, ¿e kto¶ mi pomo¿e.
Po pierwsze gratulujê samozaparcia i wyci±gniêcia w³a¶ciwych wniosków A chzntal sobie daruj...Caate ni± robi³a i...rudzielce wysz³y, ¿e hooooo!hoooo! Ja u¿uwa³am i by³am zadowolona z Allwaves jest dosyæ tania i wydajna 100ml i rozrabia siê 1:1,5, dziewczyny z Goldwela te¿ s± zadowolone, ale jest dro¿sza. Tak do ka¿dej profejonalnej farby musisz dokupiæ sobie oxydant, utleniacz. Ak ptzuciemniasz to 3%, lub 6% i mieszaæ go z wod± destylowan± na 4% lub 3%, po paru farbowaniach powinien siê kolor utrwaliæ je¶li nie by³y utleniane, rozja¶niane, bo z pustego w³osa sp³ukuje siê szybko. 6% spisa³± by siê do tonowania, czyli na tym samyn poziomie, ale w³osy juz farbowane, bo naturalne i odrost rozja¶ni o 1 poziom, wiêc bêd± rude.
Dobór koloru neutralizuj±cego zale¿y od obecnego refleksu, wiêc musisz prawid³owo oceniæ jaki jest Twój rzeczywisty refleks, zapytaj znajomych na dworze, w s³oñcu...to bêdzie najbardziej wiarygodne, bo sztuczne ¶wiat³o przek³amuje.
Nie mogê oceniæ jaki masz obecny poziom w³osów? 7, czy 8?
Jak masz rude, potrzebny niebieski/popiel, Ash lub po przecinku .1 lub .11, tylko uwaga, bo czasem .11 to zieleñ
Jak masz z³ote, to potrzebny fiolet/opal/pe³a, po przecinku .2 lub P lub V
Jak masz zielone, potrzebujesz czerwieni, w zale¿no¶ci od firmy .5 .6 R
Oczywi¶cie jak masz z³oto/zielone to zneutralizujesz to fioletowo/czerwonym.
Neutralizuje siê do neutralnego br±zu, czasem jak poziom ciemny to nawet do czarnego...

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:40
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-04, 19:26   #1575
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zrobilam wczoraj londa 6.1+0.88 mix w proporcji 30ml farby+13,5cm mixu. wyszlo ciemno, ale mega mega chlodno! w sloncu jest zloto, ale kurcze podoba mi sie, jest tak naturalnie, ze hoho. jutro postaram sie zrobic zdjecia to sie przekonacie

blad zrobilam tylko taki, ze to 30ml farby to dla mnie za malo i juz wiem skad przeblyski z ost.fabrowania. teraz tez beda, ta farbe po prostu trzeba hojnie nakladac.

juz mysle, zeby za miesiac kupic poziom 7 i pomieszac z 6, bo cos mi sie zdaje, ze ta londe polubie na dobre
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 00:06   #1576
LoveMy_Town
Przyczajenie
 
Avatar LoveMy_Town
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Po pierwsze gratulujê samozaparcia i wyci±gniêcia w³a¶ciwych wniosków A chzntal sobie daruj...Caate ni± robi³a i...rudzielce wysz³y, ¿e hooooo!hoooo! Ja u¿uwa³am i by³am zadowolona z Allwaves jest dosyæ tania i wydajna 100ml i rozrabia siê 1:1,5, dziewczyny z Goldwela te¿ s± zadowolone, ale jest dro¿sza.
Dziêkuje, mi³o mi
A wiêc je¿eli odradzasz mi chantal to skuszê siê chyba jednak na Allwaves ze wzglêdu na cene oraz opinie, ju¿ kiedy¶ te¿ o niej s³ysza³am dobre rzeczy, problem w tym, ¿e maj± oni jak dla mnie jakie¶ popl±tane te numeracje, nie rozumiem ich do koñca, widze tony naturalne ale gdzie w ich palecie jakie¶ mixtony? Je¿eli dobrze zrozumia³am to mixtonem jest ka¿da farba z zerem przed kropk± np. 0.3 albo 0.4, a w ich palecie widzê tylko dwie takie farby: 0.1 , 0.6 chyba, ¿e mixtonami s± u nich te 3 cyfrowe numeracje np. 333, 666 ?


Cytat:
Tak do ka¿dej profejonalnej farby musisz dokupiæ sobie oxydant, utleniacz. Ak ptzuciemniasz to 3%, lub 6% i mieszaæ go z wod± destylowan± na 4% lub 3%, po paru farbowaniach powinien siê kolor utrwaliæ je¶li nie by³y utleniane, rozja¶niane, bo z pustego w³osa sp³ukuje siê szybko. 6% spisa³± by siê do tonowania, czyli na tym samyn poziomie, ale w³osy juz farbowane, bo naturalne i odrost rozja¶ni o 1 poziom, wiêc bêd± rude.
To mo¿e u¿y³abym utleniacz 3% na odrosty a 6% na d³ugo¶æ? I trzymaæ odrost np. 25 min. a d³ugo¶æ tylko 5 min.? Oj sama ju¿ nie wiem Zawsze tak robi³am z drogeryjnymi ¿eby odrost nie by³ du¿o ja¶niejszy.

Miesza siê w proporcjach 1:1,5 gdzie 1,5 to utleniacz pó³ na pó³ z wod± destylowan±? W aptece dostane ten utleniacz i t± wodê?

Cytat:
Dobór koloru neutralizuj±cego zale¿y od obecnego refleksu, wiêc musisz prawid³owo oceniæ jaki jest Twój rzeczywisty refleks, zapytaj znajomych na dworze, w s³oñcu...to bêdzie najbardziej wiarygodne, bo sztuczne ¶wiat³o przek³amuje.
Co do tych refleksów to siê dowiem :P ale powiedzmy ¿e oka¿e siê, ¿e mam z³oty refleks, to co wtedy? mam zmieszaæ farbê np. 4.0 z 7.76?

Cytat:
Nie mogê oceniæ jaki masz obecny poziom w³osów? 7, czy 8?
7 czy 8? nigdy nie uwa¿a³am siebie za blondynki Szczerze mówi±c nie mam pojêcia z fryzjerskiego punku widzenia, ja bym oceni³a swój kolor na jasny albo ¶redni br±z, ostatnia farba jak± farbowa³am to by³a 4 która siê ju¿ sp³uka³a wiêc mo¿e mam 5? Jak siê to ocenia bo przecie¿ na ka¿dej palecie te odcienie siê ró¿ni±.

Cytat:
Jak masz rude, potrzebny niebieski/popiel, Ash lub po przecinku .1 lub .11, tylko uwaga, bo czasem .11 to zieleñ
Jak masz z³ote, to potrzebny fiolet/opal/pe³a, po przecinku .2 lub P lub V
Jak masz zielone, potrzebujesz czerwieni, w zale¿no¶ci od firmy .5 .6 R
Oczywi¶cie jak masz z³oto/zielone to zneutralizujesz to fioletowo/czerwonym.
Neutralizuje siê do neutralnego br±zu, czasem jak poziom ciemny to nawet do czarnego...

Prze¶lij mi swojego maila na priv to Ci co¶ wy¶lê na temat kolorystyki
I od deski do deski przegl±dnij bloga blondbunny, linkni¿ej, bo tam to jest super wszystko wyt³umaczone
Wiadomo¶æ wys³ana a bloga czytam, czytam intensywnie ale niestety dalej mam wiele niejasno¶ci i pytañ jak widzisz taki ze mnie tuman


oj, czujê ¿e nie bêdzie to taêkie proste jak siê wydaje, na ch³opski rozum to ja bym tylko wziê³a farb br±zow± z szar± zmiesza³a i ju¿ mamy popiel

I dziêkuje bardzo za odpowied¼ i zainteresowanie moj± nie ³atw± spraw± pod wzglêdem mojego rozeznania w tym temacie
LoveMy_Town jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 12:50   #1577
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
zrobilam wczoraj londa 6.1+0.88 mix w proporcji 30ml farby+13,5cm mixu. wyszlo ciemno, ale mega mega chlodno! w sloncu jest zloto, ale kurcze podoba mi sie, jest tak naturalnie, ze hoho. jutro postaram sie zrobic zdjecia to sie przekonacie

blad zrobilam tylko taki, ze to 30ml farby to dla mnie za malo i juz wiem skad przeblyski z ost.fabrowania. teraz tez beda, ta farbe po prostu trzeba hojnie nakladac.

juz mysle, zeby za miesiac kupic poziom 7 i pomieszac z 6, bo cos mi sie zdaje, ze ta londe polubie na dobre
Ale siê cieszê, ¿e ch³ód zawita³ na Twoje w³oski ...i tylko z³oto w s³oñcu i naturalnie ... jupiii

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

LoveMy_Town- Widzisz Caate jest zadowolona z londy profesjonalne, ona te¿ nie jest droga, a efekt jak Caate napisa³a bardzo, bardzo
W aptece takiego utleniacza nie dostaniesz, ale najlepiej kup sobie litrowy razem jak farby bêdziesz zamawiaæ przez internet, no chyba, ¿e masz w mie¶cie sklep fryzjerski (ja mam, ale przez neta taniej nawet z przesy³k±). Utleniacze w litrowych butlach ok 13/15 z³ kosztuj±, w sumie od firmy zale¿y bo i po 45z³ znajdziesz. Utleniacz/oxy nie musi byæ z tej samej firmy co farba (fryzjerka nam nawet o tym pisa³a). Ja jaki¶ mam za 12 z³.
Z tym k³adzeniem na odrost 3% i 6% na d³ugo¶æ wypróbuj na pasemku, ale wydaje mi siê, ¿e mo¿naby tak zrobiæ.
Informacje o poziomach i numerkach prze¶lê Ci na maila to Ci siê rozja¶ni. Jak poczytasz i dowiesz siê na jakim poziomie i jaki refleks maj± obecnie Twoje w³osy to pomy¶limy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-02-05 o 12:52
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 14:49   #1578
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale siê cieszê, ¿e ch³ód zawita³ na Twoje w³oski ...i tylko z³oto w s³oñcu i naturalnie ... jupiii

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

LoveMy_Town- Widzisz Caate jest zadowolona z londy profesjonalne, ona te¿ nie jest droga, a efekt jak Caate napisa³a bardzo, bardzo
W aptece takiego utleniacza nie dostaniesz, ale najlepiej kup sobie litrowy razem jak farby bêdziesz zamawiaæ przez internet, no chyba, ¿e masz w mie¶cie sklep fryzjerski (ja mam, ale przez neta taniej nawet z przesy³k±). Utleniacze w litrowych butlach ok 13/15 z³ kosztuj±, w sumie od firmy zale¿y bo i po 45z³ znajdziesz. Utleniacz/oxy nie musi byæ z tej samej firmy co farba (fryzjerka nam nawet o tym pisa³a). Ja jaki¶ mam za 12 z³.
Z tym k³adzeniem na odrost 3% i 6% na d³ugo¶æ wypróbuj na pasemku, ale wydaje mi siê, ¿e mo¿naby tak zrobiæ.
Informacje o poziomach i numerkach prze¶lê Ci na maila to Ci siê rozja¶ni. Jak poczytasz i dowiesz siê na jakim poziomie i jaki refleks maj± obecnie Twoje w³osy to pomy¶limy
nooo i teraz widze, co zle zrobilam, za malo farby nalozylam
sa ewidetne przeswity poprzedniego koloru, a pomyslec jak pieknie by pokrylo, gdyby uzyla calej tubki


wzystkie w sloncu, tylko przed ostatnie bez. na zywo dla mnie jest zloto, a nie rudo, jednak ciemno bardzo
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12677.jpg (75,7 KB, 54 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12691.jpg (91,2 KB, 59 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12684.jpg (98,0 KB, 52 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12690.jpg (58,1 KB, 74 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12687.jpg (111,3 KB, 65 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2012-02-05 o 14:59
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 15:49   #1579
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Caate- No to nareszcie tor my¶lenia i kierunek dobry...tylko trzeba popracowaæ nad "realizacj±"
W³a¶nie kiedy¶ dziwi³am siê, jak Tobie te 30ml wystarcza
A nie ma siê co czepiaæ, ¿e w³oski ciemne bo to 6, i jeszcze przyciemnioma 0.88 to ju¿ ca³kiem.
A z³oto to milion razy lepiej ni¿ rudy, tylko, ¿eby nastêpnymi razami jak siê bêdzie sp³ukiwaæ na zloto(choæ to w±tpliwe), to popiel nie jest wskazana, bo zieleñ murowana, ale za miesi±c zobaczymy, dziêkujemy za foto relacjê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 16:11   #1580
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Mam ma³e pytanie czy je¿eli pofarbuje baardzo z³ociste w³osy natur± lub natur± pog³êbion± (6; 6.0) to nie wyjd± mi jakie¶ cuda na g³owie?
Skyrim1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 16:36   #1581
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Caate- No to nareszcie tor my¶lenia i kierunek dobry...tylko trzeba popracowaæ nad "realizacj±"
W³a¶nie kiedy¶ dziwi³am siê, jak Tobie te 30ml wystarcza
A nie ma siê co czepiaæ, ¿e w³oski ciemne bo to 6, i jeszcze przyciemnioma 0.88 to ju¿ ca³kiem.
A z³oto to milion razy lepiej ni¿ rudy, tylko, ¿eby nastêpnymi razami jak siê bêdzie sp³ukiwaæ na zloto(choæ to w±tpliwe), to popiel nie jest wskazana, bo zieleñ murowana, ale za miesi±c zobaczymy, dziêkujemy za foto relacjê
tak, wiem sama jestem sobie winna za to nierowne pokrycie koloru. za miesiac juz tego bledu nie popelnie

sadze, ze jeszcze niebieskim raz zrobie i dopiero jak wszystkie beda jednolite, to bedzie trzeba myslec
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 20:33   #1582
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Skyrim1 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ma³e pytanie czy je¿eli pofarbuje baardzo z³ociste w³osy natur± lub natur± pog³êbion± (6; 6.0) to nie wyjd± mi jakie¶ cuda na g³owie?
Refleks zostanie nadal z³oty, taki sam jak teraz. A co masz na g³owie? sp³uka³ siê tamten poprzedni?
(Jak chcesz zneutralizowaæ z³oto to wybierz co¶ opalem, per³±, fioletem .2 P V )
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-05, 21:01   #1583
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Refleks zostanie nadal z³oty, taki sam jak teraz. A co masz na g³owie? sp³uka³ siê tamten poprzedni?
(Jak chcesz zneutralizowaæ z³oto to wybierz co¶ opalem, per³±, fioletem .2 P V )
Mam pozosta³o¶æ po majirel 7.11 teraz jest bardzo z³ocisto-be¿owy na poziomie 8. Chyba na ciemniejszych pasemkach troche zrudzia³ (taki leciusieñko ry¿y) ale nie przeszkadza mi to bo prawie nie odró¿nia siê od pozosta³ych z³ocistych.

Generalnie to bardzo chodzi mi o to ¿eby w³osy wysz³y mi z³ocisto br±zowe, taki ³agodny, naturalny br±z na poziomie 6 ale ¿eby nie mia³y rudego refleksu bo bardzo tego nie lubie, z³ocisty mi nie przeszkadza a nawet jest po¿±dany

Dlatego pytam o t± naturê, która by³a by lepsza aby uzyskaæ taki kolor i unikn±æ jakich¶ kolorystycznych problemów? zwyk³a 6 czy pog³êbiona 6.0?
Skyrim1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-06, 15:18   #1584
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Skyrim1 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pozosta³o¶æ po majirel 7.11 teraz jest bardzo z³ocisto-be¿owy na poziomie 8. Chyba na ciemniejszych pasemkach troche zrudzia³ (taki leciusieñko ry¿y) ale nie przeszkadza mi to bo prawie nie odró¿nia siê od pozosta³ych z³ocistych.

Generalnie to bardzo chodzi mi o to ¿eby w³osy wysz³y mi z³ocisto br±zowe, taki ³agodny, naturalny br±z na poziomie 6 ale ¿eby nie mia³y rudego refleksu bo bardzo tego nie lubie, z³ocisty mi nie przeszkadza a nawet jest po¿±dany

Dlatego pytam o t± naturê, która by³a by lepsza aby uzyskaæ taki kolor i unikn±æ jakich¶ kolorystycznych problemów? zwyk³a 6 czy pog³êbiona 6.0?
Wydaje mi siê, ¿e pog³êbiona jest dla w³osów siwych ,czy utlenianych, ¿eby uzupe³niæ pusty w³os, ale normarnym pewnie nie "zaszkodzi".
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-06, 16:41   #1585
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e pog³êbiona jest dla w³osów siwych ,czy utlenianych, ¿eby uzupe³niæ pusty w³os, ale normarnym pewnie nie "zaszkodzi".
Hm to dobrze..moje w³osy s± okropnie zniszczone i by³y wrêcz puste chyba zafarbowa³am je ostatnio majirel'em i wymy³ siê ale s± o wiele ciemniejsze ni¿ by³y, farba siê ju¿ nie sp³ukuje, troche siê w³osy spigmentowa³y.
Zamówi³am majirel 6.0 teraz, zobaczymy jak bêdzie po farbowaniu, mam nadzieje ¿e nie bêdzie siê ju¿ tak tragicznie sp³ukiwa³o.
Skyrim1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-07, 19:48   #1586
paulina_siu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 1
Talking Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam! Równie¿ jak Wy marzy³am o ch³odnym odcieniu br±zu! Zrobi³am dzi¶ kolor i postanowi³am siê nim z wami podzieliæ! Mia³am naturalny br±z na poziome 4. U¿y³am Majiblond 901 + 9 % oxydant. Nak³ada³am na d³ugo¶æ omijaj±c odrost i tylko na "doln± partiê" w³osów. Nastêpnie pomiesza³am 6.1 + 7.11 w proporcjach 1:1 + 6% oxydant. Efekt jak dla mnie jest zadowalaj±cy. Mia³am od spodu jasne pasemka w z³otym kolorze z rozja¶nienia i obawia³am siê zielonego odcienia... Nic podobnego!!! Zdecyduje siê na kolor na ca³o¶ci! Mam zdjêcie po samym rozja¶nieniu 901 w ¶wietle dziennym. Jak na samo rozja¶nienie my¶lê, ¿e rewelacja! Po u¿yciu 6.1 + 7.11 w³osy siê przyciemni³y i troszkê z³otego odcienia siê przebi³o, niestety ju¿ by³o ciemno i nie mam zdjêcia koñcowego efektu, ale zamieszczê je jutro! Ogólnie bardzo polecam Majirel, w³osy s± w nienaruszonym stanie, g³adkie i l¶ni±ce! Co my¶licie o kolorze?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0777.jpg (63,4 KB, 188 za³adowañ)
paulina_siu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-08, 13:19   #1587
beautiful_day
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7
Smile Czy jest SZANSA na ch³odny odcieñ br±zu - mój przypadek

Witajcie, w pi±tek idê do fryzjera. Mam d³ugie w³osy, których naturalnym kolorem jest ¶redni/ciemny br±z o ch³odnym odcieniu. Pó³ roku temu zafarbowa³am w domu profesjonaln± farb± (kupion± w sklepie fryzjerskim) w³osy na br±z, który mia³ byæ ch³odnym odcieniem. Nie by³ ;-) Tragedii nie by³o, ale wci±¿ marzê o ch³odzie ;-)
Znudzi³am siê i idê do fryzjera, ¿eby on wyczarowa³ na mojej g³owie CH£ODNY odcieñ br±zu - idealnie, gdyby by³ identyczny lub jak najbardziej zbli¿ony do mojego naturalnego koloru (dobrze widaæ go na odrostach). Mimo 30 lat mam ju¿ trochê siwych w³osów i niestety czeka mnie sta³e farbowanie.
Pytanie brzmi: czy jest szansa, ¿e ten rdzawy (nie rudy!) odcieñ, który (patrz±c pod ¶wiat³o) mam na ca³ej g³owie - prócz odrostów - nie bêdzie przebija³? ¯e farba chwyci i rzeczywi¶cie bêdzie to CH£ODNY odcieñ br±zu? Zale¿y mi na opiniach osób, kóre mia³y do¶wiadczenie z tak± sytuacj±, bo teorie s± ró¿ne.
Z góry dziêkujê za pomoc!
beautiful_day jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-08, 14:01   #1588
malachite
Rozeznanie
 
Avatar malachite
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z laptopa xD
Wiadomo¶ci: 636
Dot.: Czy jest SZANSA na ch³odny odcieñ br±zu - mój przypadek

S±dzê, ¿e bez problemu otrzymasz ch³odny odcieñ szczególnie, ¿e nie masz na g³owie czerwieni tylko ciep³y refleks
malachite jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-08, 14:29   #1589
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Czy jest SZANSA na ch³odny odcieñ br±zu - mój przypadek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=493753
__________________
zagê¶ciæ w³osy
od 11 listopada - dro¿d¿e
od 7 listopada - skalpel
kuleczkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-08, 20:57   #1590
aga0201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chcia³abym Was,drogie wizazanki prosic o pomoc. Przepraszam z góry,ze nie przewertowalam dokladnie calego tego w±tku,ale jest dlugasny.w dodatku nie znam siê na tych eksperymentach o ktorych mowicie.w zwiazku z tym mam pytanie :

Jaka farba uzyskam ciemny braz bez rudosci i czerwieni ? obecnie mam czarne w³osy,przy odroscie ciemny braz (niestety z refleksami rudosci i juz sporo zblak³)a gdzieniegdzie pod spodem (ma³o !) swoj kolor,czyli ciemny blond.wiem,¿e to brzmi tragicznie wszystko ale wciaz nie moglam sie zdecydowac co z w³osami uczynic i to jest taki okres przej¶ciowy.na czarno farbuje od 3 lat i juz 2 razy rozjasnialam za kazym razem wracajac do czarnych.mysle jednak,ze czas postawic na cos bardziej naturalnego,bo jak wiadomo czarny w naszym polskim regionie z natury raczej na wloskach nie wystepuje.jestem gotowa potraktowac je rozjasniaczem (jak mowilam,juz to robilam i na szczescie moje wlosy nie reaguja na to az tak zle. po rozjasnieniu wlosy maja kolor kuraczaka a nawet jsniejszy ),lecz co zrobic dalej aby uzyskac ciemny braz bez rudosci i czerwieni ? Pomocy !
aga0201 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.