przytłacza mnie to wszystko.... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-27, 08:24   #61
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ok dziękuję za gotowość, od tego czasu przeczytałam już sporo więcej okazało się, że w wielu sprawach się myliłam.
A teraz moje wątpliwości.
Chciałabym uporządkować wszystko co mam w głowie.
Must have w pielęgnacji twarzy, poprawcie mnie jeśli się mylę.
Rano:
Tonizowanie: (jeśli używamy czegoś z witaminą C rankiem, to lepiej zrezygnować z hydrolatów)
Nawilżanie: i to może być właśnie kremik z wit. C lub coś bardziej nawilżającego np. olejek choć może się okazać za tłusty, więc tu nie wiem, co by fajnie nawilżało przy wieczornym stosowaniu kwasu.
Filtry i finito.
Wieczór:
Oczyszczanie dobrym żelem.
Demakijaż
Tonizowanie
Kwasy
I to koniec.
Ta lista to moje domysły, bo w kategorii biochemii jestem kiepska, drażni mnie ten fakt i chciałabym sobie to jakoś uporządkować.
Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

Dobrze jest
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 19:28   #62
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Podłączę się do tego wątku, bo też szczerze mówiąc, całkiem się pogubiłam.
Mam cerę wrażliwą, mocno naczynkową, raczej suchą. Skóra na nosie lubi się czasem przetłuścić i pojawiają się zaskórniki, delikatna 'kaszka' na czole.
Chcę zbudować nowy program pielęgnacyjny 'od podstaw'. Zależy mi najbardziej na ukojeniu naczynek i oczyszczeniu cery na nosie i czole.
Długo stosowałam zestaw: rano- filtr koloryzujący Anthelios 50+ (a na to podkład City Matt), wieczorem Diroseal naprzemiennie z jakimś łagodnym nawilżaczem LRP i byłam zadowolona z efektów. Potem podkusiła mnie wit. C, kupiłam Active C i bardzo szybko dorobiłam się podrażnionej skóry, pękło kilka naczynek. Odstawiłam więc i Diroseal i Active C, filtr zmieniłam na Solecrin 40, na noc humektan i vitella ictamo, ale nie jestem zadowolona z tego, jak teraz wygląda moja cera.
Czy możecie polecić mi jakiś filtr, krem na naczynka i może coś z kwasami? Anthelios denerwował mnie swoją 'ciężkością', Solecrin z kolei nie odżywiał mi skóry jak Anthelios. W dodatku w grę nie wchodzą filtry z alkoholem, bo unikam go jak ognia.
Do kremów naczynkowych jestem już trochę zniechęcona, ale wiem, że bez nich byłoby jeszcze gorzej. Kwasów wciąż się boję i podchodzę do tego tematu jak pies do jeża
Przeglądam biochemię, KWC, przypominam sobie moje doświadczenia z kosmetykami i im bardziej o tym myślę, tym mniej wiem
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 19:43   #63
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

dlczego używając rano wit C należy zrezygnować z hydrolatów??

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:32
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 20:21   #64
vanilienne
Raczkowanie
 
Avatar vanilienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

ja też zagubiona raz mniej, raz bardziej, w pewnym momencie wszystko się rozjaśnia, a za chwilę konstrukcja mojego rozumowania pada.
cera: mieszana, bardziej wrażliwa niż nie, z małą skłonnością do naczynek - ale jednak.
przeczytałam już trochę i ułożyłam taki 'plan':
1szy dzień:
rano - delikatny żel oczyszczający (effaclar hlc albo calma hlc zaji), płyn micelarny biodermy, woda termalna avene i filtr spf 60 la roche posay anthelios dermo-pediatrics
po powrocie do domu - woda termalna/płyn micelarny i juvit c z wit. e + a (ile ich się dawkuje na jedną butelkę juvitu?), zmywam i nakładam koncentrat farmony na naczynka/inny krem na naczynka
wieczorem - effalcar h/calma hlc/avene cleanance żel, woda termalna i effaclar k
2gi dzień:
rano - j.w.
po powrocie do domu - j.w.
wieczorem - effalcar h/calma hlc/avene cleanance żel, woda termalna, nawilżenie (nanobase, xerial 5, humektan - któryś z tych albo zamiennie)
3ci dzień:
rano - j.w.
po powrocie do domu: j.w.
wieczorem: j.w.
4ty dzień:
rano - j.w.
po powrocie do domu: j.w
wieczorem: effalcar h/calma hlc/avene cleanance żel, woda termalna, avene cleanance k
5ty dzień:
tak jak 2gi
6ty dzień:
tak jak 3ci
7my dzień:
rano - j.w.
po powrocie do domu: j.w.
wieczorem: effalcar h/calma hlc/avene cleanance żel, woda termalna i acne-derm

jeśli czegoś za dużo, coś dodać - proszę, powiedzcie myślałam jeszcze o lysanelu active svr, ale nie znalazłam nic na temat tego, jak wpływa na naczynka. mam też problem z żelem, który wybrać - czy to bez znaczenia?

edit: myślałam też o filtrze avene do cery tłustej/mieszanej clanance solaire spf 40, ale muszę wypróbowac obydwa
vanilienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 09:57   #65
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez martina1983 Pokaż wiadomość
dlczego używając rano wit C należy zrezygnować z hydrolatów??
Gryzą się
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:07   #66
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Gryzą się

Eee tam nie gryzą się, a niektóre to się nawet lubią
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:29   #67
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Eee tam nie gryzą się, a niektóre to się nawet lubią
a które się lubią?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-29, 16:35   #68
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Ja zawsze używam hydrolatów jako toniku przed serum z wit. C, jeszcze nie znalazłam toniku co by nie zawierał jakiejś roślinki w składzie.
W końcu nawet jak pisano tutaj czy na LU to chodziło o to, żeby nie łączyć roślin z witaminą C w jednej butelce, żeby tam razem siedziały przez dłuższy czas, a teraz i an LU i na Biochemiaurody piszą, że to była przesada, że nawet w jednej butelce można tylko że nie wszystko ale coś można, więc ja się tym bardziej nie boję o hydrolaty. Ja nigdy nie brałam do siebie takich ekstremalnych rad i zawsze używałam pudry na filtry, uważałam tylko, żeby filtry były dobre i żeby ich nakładać dużo i nie czuję żebym na tym źle wyszła.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 17:43   #69
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
zawsze używałam pudry na filtry, uważałam tylko, żeby filtry były dobre i żeby ich nakładać dużo i nie czuję żebym na tym źle wyszła.
Ale o co chodzi, taki OT, bo nie słyszałam o tym, że nie można stosować pudrów na filtry, a to dlaczego?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 18:40   #70
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja zawsze używam hydrolatów jako toniku przed serum z wit. C, jeszcze nie znalazłam toniku co by nie zawierał jakiejś roślinki w składzie.
W końcu nawet jak pisano tutaj czy na LU to chodziło o to, żeby nie łączyć roślin z witaminą C w jednej butelce, żeby tam razem siedziały przez dłuższy czas, a teraz i an LU i na Biochemiaurody piszą, że to była przesada, że nawet w jednej butelce można tylko że nie wszystko ale coś można, więc ja się tym bardziej nie boję o hydrolaty. Ja nigdy nie brałam do siebie takich ekstremalnych rad i zawsze używałam pudry na filtry, uważałam tylko, żeby filtry były dobre i żeby ich nakładać dużo i nie czuję żebym na tym źle wyszła.
ah, jakaz ja nieuświadomiona, w takim razie wielkie dzięki

czyli moje kochane hydrolaty zawitają do porannej pielęgnacji
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:05   #71
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ale o co chodzi, taki OT, bo nie słyszałam o tym, że nie można stosować pudrów na filtry, a to dlaczego?
To chodzi o ten watek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 20:20   #72
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Czytałam, choć nie cały, ale z tego co wiem, to kwestia tylko komfortu albo wyglądu skóry, tak? Bo działania filtru to chyba nie zmienia.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 20:30   #73
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Czytałam, choć nie cały, ale z tego co wiem, to kwestia tylko komfortu albo wyglądu skóry, tak? Bo działania filtru to chyba nie zmienia.
W tym sęk, że to nie taka prosta sprawa, dlatego najlepiej się wczytaj. Gdyby chodziło tylko o sprawę komfortu to by dzieczywny tyle na ten temat nie pisały, a tutaj już nawet robiono listę bezpiecznych pudrów do stosowania na filtry. Ale tak jak pisałam, ja się tym bardzo nie przejmuję.
Zeby lepiej zrozumiec musialabys sie dobrze wczytac w watek i inne wątki na forum.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 20:38   #74
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Czytałam, choć nie cały, ale z tego co wiem, to kwestia tylko komfortu albo wyglądu skóry, tak? Bo działania filtru to chyba nie zmienia.
Ja powiem Ci co ja wiem na ten temat
Otóż niektóre filtry są mogą być destabilizowane przez kosmetyki zawierające talk i mikę dlatego należy ich unikać.
ALe na filtry avene i klorane ( chyba jeszcze jakieś ale nie chcę wprowadzić Cię w błąd) można stosować kosmetyki z miką i talkiem bo nic ich nie destabilizuje Dlatego ja wybieram najbezpieczniejszą opcję i używam filtu avene
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.