czy da się wyleczyć suchą skórę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-17, 15:06   #1
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272

czy da się wyleczyć suchą skórę?


Dziewczyny, czy ktorakolwiek z Was, jesli miała suchą cerę- wyleczyła ją? Tzn, czy wasza cera jes tjuż normalna, nie łuszczy sie, nie jest szorstka?

Czy istnieją kremy i działania które spowodują że cera sucha, nie bedzie sucha?

Stosuję kremy i mleczka z ziaii hlc i są dobre dla mnie. Wiem, że trzeba nawilżać i natłuszczać, i pić dużo wody, witaminy etc, ale mam wrażenie,że to nic nie daje.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:26   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

jest wątek dotyczący problemów z suchą cerą, trudno znaleźć?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 16:04   #3
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

tak, trudno.

szukałam, ale poprzez tą wyszukiwarkę nie znalazlo mi wątku w którym znalazłabym odpowiednie informacje.

przed chiwlą przez google znalazlam zbiorczy o suchej skorze i wiekszośc mówi o całym ciele a nie konkretnie o twarzy.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 17:04   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

podłącz się do tamtego tematu i zapytaj o kosmetyki do twarzy, podejrzewam że na pewno coś znajdziesz. Poza tym warto przeszperać KWC
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 17:07   #5
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktorakolwiek z Was, jesli miała suchą cerę- wyleczyła ją? Tzn, czy wasza cera jes tjuż normalna, nie łuszczy sie, nie jest szorstka?

Czy istnieją kremy i działania które spowodują że cera sucha, nie bedzie sucha?

Stosuję kremy i mleczka z ziaii hlc i są dobre dla mnie. Wiem, że trzeba nawilżać i natłuszczać, i pić dużo wody, witaminy etc, ale mam wrażenie,że to nic nie daje.
sucha skóra, to nie choroba, żeby ją "leczyć". Tak już pracują Twoje gruczoły łojowe.Wątpię, żeby krem miał je aktywizować Jego działanie będzie doraźne.
A profil skóry często zmienia się wraz z wiekiem, choć najczęściej im jesteśmy starsze, tym skóra bardziej sucha.
Pij dużo wody. Polecam też olej z wiesiołka w kapsułkach
I polecam wyszukiwarkę.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-05-17 o 17:09
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:27   #6
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

Hej
Moja cera też kwalifikuje się do cery suchej, poza brodą (jest to obszar przetłuszczający się i zaczerwieniony od kilku lat).

Na własnym przykładzie i doświadczeniu powiem tylko, że najlepsze są zwykłe kremy nawilżające i natłuszczające ( a nie jakieś cuda wianki). Od dłuższego czasu stosuję krem kakaowy do twarzy Ziaja i od tego czasu nie mam problemu z suchością skóry, łuszczeniem się itp (aczkolwiek zawsze po umyciu konieczna jest aplikacja kremu).
Do regularnego usuwania martwych komorek naskorka stosuję naturalny peeling cukrowy z dodatkiem żelu pod prysznic Dove (bardziej wskazane jest mleczko nawilż. do demakijażu ale ja stosuję to w codziennej pielegnacji i mi pasuje jak najbardziej). Jest delikatny, nie powodouje podrażnień i wygładza skórę.
Do natłuszczania (zazwyczaj na noc) stosuję podstawowy krem bambino i wyżej wymieniony krem ponieważ wg mnie jest półtłusty. Czasami na noc całą twarz smaruję Bepanthenem, super natłuszcza, łągodzi (mnie nie zapycha).
Jest to pielęgnacja po najniższej linii oporu jak widać, ale mi taka pasuje i nie narzekam na stan cery (pod względem nawilżenia).
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 12:35   #7
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: czy da się wyleczyć suchą skórę?

Dla suchej cery polecam Fizjodem Kuracja Lipidowa Ziaja Med. Wg informacji w ulotce podnosi poziom natłuszczenia skóry przy regularnym stosowaniu. Ja stosuję go raz na parę dni, bo mam cerę mieszaną i bardzo odwodnioną i dobrze działa. W moim przypadku efekt jest dość długotrwały. Krem faktycznie natłuszcza i poprawia nawilżenie, nie ma cieżkiej konsystencji. Myślę, że żaden kosmetyk nie zmieni typu skóry, trzeba będzie konsekwentnie natłuszczać, nawilżać.
Próbowałaś suplementów- ogórecznik, kwasy omega, kwas hialuronowy? Mi pomagają.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.