Przycięty paluszek, a paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-01, 12:54   #1
kopnijto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Question

Przycięty paluszek, a paznokcie


Drogie wizażanki! Mam malutki problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Szukałam tematu o podobnym wątku, jednak nic nie znalazłam (więc proszę nie krzyczeć). Pomyślałam, że podforum o paznokciach troszeczkę mi pomoże Mianowicie w noc sylwestrową przycięłam sobie paluszek. Pod paznokciem zrobiło mi się coś brązowego sama nie wiem czy nazbierała się tam krew, czy jest to zwykły siniak. Wiem jedno - boli Owe COŚ pokazałam wujkowi i troszkę mnie nastraszył. Jakiś czas temu zrobiło mu się coś podobnego. Powiedział mi (uwaga, uwaga), że odpadł mu cały paznokieć. Czy może być to prawdą? I zrobić by do tego nie doszło? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
kopnijto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 12:59   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

To brązowe coś to krwiaczek.
Na udzie gdy sie uderzysz masz siniaczki a pod paznokciem krwiaczki

Nie wygląda to zbyt ładnie ale pod ciemnymi lakierami powinno zniknąć bo niestety samo nie wyparuje i musisz poczekac az zrosnie z pazurem.

Natomiast odpadanie paznokcia...nie sadzę
Gdybys lapke zmiazdzyła ( w drzwiach np ) to rzeczywiscie paznokiec moglby zejsc ale przy takim uderzeniu....wujka ponioslo w noc sylwestrową
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:06   #3
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
wujka ponioslo w noc sylwestrową
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:09   #4
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Jeżeli wujek to widział i nie żartował co do jego stanu to nie masz za fajnie. ja teraz własnie mam taki paznokiec. przytrzasnęłam go sobie, był cały fioletowo-niebiesko-brązowy a teraz mi schodzi. nowy paznokieć rośnie sobie a ten zniszczony powoli się skraca. teraz cały czas mam ten paznokieć zaklejopny ponieważ większa jego część nie trzyma się już i jakbym go zachaczyła to mógłby się oderwać. dlaczego? pod paznokcien zrobił się duży krwiak, następnie ta krew zamieniła się pod paznokciem w stróp. a ponieważ stróp po pewntm czasie odpada i ten chce to zrobić. a jak odpadnie to paznokieć nie będzie miał się czego trzymać (teraz trzyma się własnie strópka) jeśli pod paznokciem masz duży krwiak to sytuacja u Ciebie będzie podobna do mojej i wówczas nic nie możesz na to poradzić. paznokieć po prostu musi się odnowić.jeśli tej krwi jest niewiele to może nie będzie tak żle. ale uważaj żeby tego paznokcie nie podrażniać bo to może pogorszyś sprawę.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:41   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

oooj dubel
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:43   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

yyyhh enigma nie zazdroszczę

Tyle,że w Twoim przypadku, tak jak pisałam mamy do czynienia z porządnym przytrzasnieciem - i w takich sytuacjach 'zejscia' niestety zdarzają się często...

Ale latwo jest nabawic sie 'zwyklego' krwiaczka na skutek byle silniejszego uderzenia.

Więc kopnij to powinna być optymistką

Choooć jesli uderzenie nastapilo niedawno, rozmiarow ostatecznych siniaczka jeszcze nie znamy,...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:45   #7
kopnijto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

No mój krwiaczek jes mały, więc nadzieja mnie nie opuszcza dziękuję za Wasze szybkie odpowiedzi jesteście kochane
kopnijto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 13:58   #8
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Pocieszę cię - kilka razy miałam właśnie takie krwiaczki pod paznokciem (sierota ze mnie....albo drzwiami, albo szafką, albo łóżkiem podczas podnoszenia i naprawiania nogi) i jak na razie paznokieć mi nie schodził, a krwiak znikał dosyc szybko
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 14:20   #9
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

paulakrk - niestety ja to mam takie kulawe szczęśćie. masakra z paznokciem. i rzeczywiście pod ciemnym lakierem nie widać. kopnijto na razie lepiej nie maluj pazurka, bo musisz widzieć co się z nim dzieje. i na razie bądz dobrej myśli. jeśli krwiaczek jest mały to powinien się wchłonąć. bo przy słabszym udeżeniu ciężko narobić sobie poważnych szkód. U mnie sytuacja była inna - podejżewano nawet że złamałam kość palca tym przytrzaśnięciem. także głowa do góry, będzie dobrze. niedługo przestanie boleć i nie będziesz tego nawet zauważać (tego Ci szczerze życzę)
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 15:00   #10
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

tez mam takie coś... na dużym palcu u nogi, nawet nie wiem kiedy mi się to zrobiło, ale mam to już od sierpnia, powoli maleje wraz ze wzrostem paznokcia, więc nie bój się, będzie OK
__________________
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:05   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Jeżeli jest to krwiak, to jak pisze Paula, to nie ma wiekszego problemu. Krwiak chcaraktryzuje sie min tym, ze krew nie wydoształa sie nad skórę tylko pekło naczynko krwionośne pod skóra i to tam "rozlała sie" krew. Poza wyglądem nie jest to groźne i o ile z biegiem czasu bedzie znikał nie ma powodów do paniki. Będzie git! Tylko przez jakiś czas, będziesz miec plamke, a ból szybko minie Jezeli jednak krwiak będzie rósł, zmieniał kolor, albo paznokiec zacznie sie oodzielać od skóry- lepiej iśc do lekarza.

Enigma miała pecha do czegoś innego - w jej przypadku krew dostała sie pod paznokcieć- tzn nie miała krwiaka, a ranke pod paznokciem i to wcale nie jest fajne Krew wyciekła, mógł stworzyc sie stóp, do krwi mogły podostwać sie rózne świnśtwa, a paznokciec w takich wypadkach zazwyczaj schodzi.
Często trzeba iśc w takim wypadku do lekarza.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 18:49   #12
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Też miałam taką sytuację kiedy byłam nastolatką mama przytrzasnęla mi palce drzwiami na szczęście żaden mi nie zszedł, ale na jednym paznokciu zostały ms spore nierówności coś w stylu góry i doliny. Już byłam zdecydowana na utwardzenie pazurków akrylem ( od fajnych dziewczyn dowiedziałam się że można) ale wyczytałam, że na takim paznokciu nie będzie się trzymał i narazie się wstrzymałam
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 18:57   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
wyczytałam, że na takim paznokciu nie będzie się trzymał i narazie się wstrzymałam
To, nie tak, ze nie bedzie sie trzymał. jest po prostu prawdopodobnieństwo, ze bedzie sie poczatkowo trzymał gorzej, co nie znaczy, że wcale.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:29   #14
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

To, nie tak, ze nie bedzie sie trzymał. jest po prostu prawdopodobnieństwo, ze bedzie sie poczatkowo trzymał gorzej, co nie znaczy, że wcale. [/quote]

dlaczeo początkowo czy to znaczy, że w miarę uzupełniania będzie lepiej ?
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:23   #15
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Przycięty paluszek, a paznokcie

acchhh mam problem bo miałam krwiaKA ale wczoraj go wydłubałam go [po jakis 2 miesiacach jak mi sie zrobił] i obcięłam, żeby mi nie odpadł.... kwestia tego, że już nie pierwszy razz mam taka sytuację, nie iwem czy nie za krótko obciąłam. bo w środkowej czzęści do połowy, na zewnątrz zostawiłam dłuższe, żeby mi się nie wrastało....
jakieś maści? coś brać? czy tylko czekać...
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.