problem...?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 16:32   #1
monisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Arrow

problem...?!


Hmm...mam mały problem...jestem za gruba?Kiedyś się głodziłam, ale teraz już jakoś nie mogę zacząć...chciałabym trochę ok.5 kg schudnąć, ale nie wiem w jaki sposób! co mam zrobić?porszę odpiszcie mi!pozdrawiam i z góry dziękuj
monisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:50   #2
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: problem...?!

Kochana po pierwsze głodzenie nic Ci nie da radze przejrzeć watki i linkownie-
Piszesz że jestes za gruba. To Twoja subiektywna ocena ile masz wzrostu ? ile wazysz? Jakie jest Twoje BMI ? I czy dziewczyny w wieku 15 lat napewno powinny sie ODCHUDZAĆ? Zastanów sie...
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:01   #3
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: problem...?!

A moim skromnym zdaniem BMI to wyjątkowa bujda...liczyłam sobie BMI na różnych stronach i wszędzie mi wychodziło inaczej:-/.... a na jednym nawet mi wyszło, że mam niedowage?! 174 cm wzrostu i 67 kg to niedowaga?? no halo:-/

monisia15, musisz uparcie dążyc do celu i nie głodzic sie tylko postawic na jakąś fajną odpowiadającą ci dietke( polecam 1000 kcal albo SB). 5 kilo to nie tak dużo...ja w niecałe 2 tygodnie zrzuciłam już 3;-) a wcale sie nie głodze grunt to pozytywne nastawienie i bez haseł w stylu "aaa zacznę od jutra"

POWODZENIA
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:35   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: problem...?!

1000 kalorii albo South Beach dla 15-latki?
No nie radziłabym...
Odchudzać w tym wieku to się można za pomocą eliminacji z diety wszelkiej maści 'junk food'. I dużo ruchu - sport, spacery.
Napisz, jakie masz wymiary i jaki tryb życia prowadzisz, to Ci na pewno dziewczyny coś podpowiedzą
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:46   #5
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: problem...?!

Midi też byłam w szoku( dieta SB lub 1000kcal w tym wieku) to czytając i zgadzam sie z Tobą w 100% że nalezy ograniczyc słodycze fast food i wiecej sie ruszać aby w tym wieku osiagnąc dobre efekty Dietowanie w tym wieku moze przynieść organizmowi wiecej szkody niz porzytku wiem co mówie uwierzcie:/
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:59   #6
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: problem...?!

Wiesz mam tyle lat co Ty.
Tez napisałam tutaj swoj pierwszy post''chce zrzucic 5 kg''(wazylam45kg przy wzroscie 162) .
A wiec na poczatku sie glodzilam,wyprobowalam chyba wszystkie diety jakie tylko mialam w domu,ale tylko mi to szkodzilo a manowicie:bylam blada,nie mialam sily na nic i z tym skonczylam po tym jak dostałam OPR od kilku wizarzanek i mojej kochanej musi.I nie zrzucilam tych 5 kg a 3 kg i nie przez głodzace diety .Tylko zapisalam sie na plywanie,bieganie i tenis.W szkole cwicze na kazdym w-fie.Nie jem slodyczy no czsami 1 batonik w tygodniu itp,nie jestm Fast Foodow(bo nie lubie),jem chlebek razowy,duzo jogurtow,twarozki, aha miesa czerwonego i ziemniakow tez nie jem,ale to tylko dla tego,ze nie lubie.Tylko,ze to
zastapilam rybami i miskiem np.z indyka.Nawet moja rodzinka ''zainwestowala'' w jedzenie wiekszej ilosci rybek .
A wiec nie szukaj dla siebie diety tylko wez sie za sport
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:23   #7
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: problem...?!

Cytat:
Napisane przez Midi
1000 kalorii albo South Beach dla 15-latki?
No nie radziłabym...

Cytat:
Napisane przez Dolt
Midi też byłam w szoku( dieta SB lub 1000kcal w tym wieku) to czytając i zgadzam sie z Tobą w 100%
Ok. przyznam sie, że nie znam sie na tym jaka dieta pasuje do jakiego wieku i moze sie tu pomyliłam...

Jezeli tak to wytłumaczcie dlaczego pietnastolatka nie moze stosować SB? rozumiem ze sie w niej ogranicza pewne składniki i witaminy....ale z drugiej strony czytałam i słyszałam, że to jedna z najskuteczniejszych i najzdrowszych diet??

Nie kłuce sie tu z wami ale wytłumaczcie mi dlaczego to zły pomysł...bo co do 1000 kcal to sie z wami zgadzam(nie pomyslalam) ale co do SB??podajcie jakies argumenty prosze
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 10:40   #8
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: problem...?!

Ok ja sie postaram wytłumaczyć.
W Wieku rozwojowy a w takim napewno jest monisia nie można sie odchudzać żadnymi dietami ani SB ani 1000kcal ani rzadną inną. Jej zapotzrebowanie kaloryczne średnio wynosi chyba 2300 kcal jak sie nie myle wiec wystarczy zrezygnowac ze słodyczy zamienić pare produktów na zdrowsze np jasny chleb na ciemny i polubić jakiś sport a takie zmiany bedą procentowac na przyszłość. Tak wogóle to prawie przy każdej diecie powinno pisać dla ZDROWYCH i DOROSŁYCH osób i tak przeważnie pisze. Monia nie jest dorosła wiec dieta nie jest dla niej A jesli chodzi konkretnie o SB to w pierwszej fazie bardzo ogranicza sie spożycie węgli jak sie nie myle? A przeciez one są podstawowym materiałem energetycznym dla naszego organizmu i drugim zaraz po białkach Wiec uważam ze to nie jest dobry pomysł z tym odchudzaniem.

Femininity mam nadzieje że moje argumenty przemówią do Ciebie i wcale sie nie gniewam a nawet popieram rozwiewanie wątpliwości
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:15   #9
monisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Talking Dot.: problem...?!

Dziękuje bardzo za wszytskie odpowiedzi...dały mi one dużo do myślenia...pozdraiwam i jeszcze raz dziękuje
monisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:41   #10
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: problem...?!

Cytat:
Napisane przez monisia15
Dziękuje bardzo za wszytskie odpowiedzi...dały mi one dużo do myślenia...pozdraiwam i jeszcze raz dziękuje
Ależ bardzo prosze zawsze chętnie służymy radą
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 20:31   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: problem...?!

No Dolot już napisała, dlaczego nei 1000 kcal i nie SB - sa zbyt restrykcyjne dla rozwijającego się, dojrzewającego organizmu, który potrzebuje więcej kalorii (bo więcej tez spala) i więcej witamin/mikro/makroelementów/białka niż dorosły organizm. Węglowodany przez nastolatki są szybko spalane, nalezy tylko unikać różnych przetworzonych pustych kalorii z batoników i czipsów, ale warzywa i owoce, a także ryż, kasze, makarony, pieczywo (ciemne) - jak najbardziej wskazane.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 16:58   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: problem...?!

mmm ja mam 14 lat i jakos przestrzegam 1000 kcal i jakos mi sie nic nie dzieje cwicze itp... przynamniej chudne z 62 doszłam do 51
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.