roczna kuracja antybiotykiem i skuteczność anty po odstawieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-30, 21:20   #1
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488

roczna kuracja antybiotykiem i skuteczność anty po odstawieniu


Tym razem nie doradzam a pytam

Przez rok czasu stosowałam doodbytniczo maść z antybiotykiem, który był jednym z tych osłabiających działanie. Endokrynolog powiedział mi, że mimo pozornego stosowania zewnętrznego antybiotyk dostaje się do krwioobiegu i rzeczywiście wpływa na skuteczność. Niestety nie pamiętam jaki to środek - maść była robiona w aptece. Przez rok stosowałam dodatkowe zabezpieczenie (tabletki i tak biorę ze względów zdrowotnych) ale w tym miesiącu w nowym cyklu i wraz z nowym opakowaniem - maści nie używałam.
Jak sądzicie, czy mogę już współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:04   #2
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: roczna kuracja antybiotykiem i skuteczność anty po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez ghdds Pokaż wiadomość
Tym razem nie doradzam a pytam

Przez rok czasu stosowałam doodbytniczo maść z antybiotykiem, który był jednym z tych osłabiających działanie. Endokrynolog powiedział mi, że mimo pozornego stosowania zewnętrznego antybiotyk dostaje się do krwioobiegu i rzeczywiście wpływa na skuteczność. Niestety nie pamiętam jaki to środek - maść była robiona w aptece. Przez rok stosowałam dodatkowe zabezpieczenie (tabletki i tak biorę ze względów zdrowotnych) ale w tym miesiącu w nowym cyklu i wraz z nowym opakowaniem - maści nie używałam.
Jak sądzicie, czy mogę już współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?
Według ulotki obowiązuje jeszcze 7 dni dodatkowego zabezpieczenia po kuracji antybiotykowej, ale sądzę, że po tak długiej kuracji może byc to nieco dłuższy okres.. przynajmniej 14 dni lub całe opakowanie. Może warto zapytac w aptece lub lekarza jak jest z antykoncepcją po długotrwałym leczeniu antybiotykiem
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:22   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: roczna kuracja antybiotykiem i skuteczność anty po odstawieniu

Najlepiej będzie jak zapytasz się w tej aptece w której robili lek.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:39   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: roczna kuracja antybiotykiem i skuteczność anty po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
ale sądzę, że po tak długiej kuracji może byc to nieco dłuższy okres.. przynajmniej 14 dni lub całe opakowanie.
otóż to

wiem, że nie w każdej ulotce jest o tym mowa, dlatego wklejam cytat z ulotki od yasmin :

Cytat:
Kobiety leczone, przez krótki czas (do 1 tygodnia), lekami z którejkolwiek z wymienionych powyżej grup leków, powinny w okresie leczenia i przez 7 dni po zakończeniu leczenia, stosować dodatkowe metody antykoncepcji.
jest zaznaczone, że tydzień dodatkowego zabezpieczenia obowiązuje nas przy kuracji trwającej do tygodnia (w innych ulotkach nie ma nadmienionego okresu trwania kuracji)

myślę, że w Twoim przypadku najlepiej będzie porozmawiać z ginekologiem albo farmaceutą - póki co bym nie ryzykowała bo w sumie ciężko określić jak to z tą maścią jest i jak długo mogą utrzymywać się w organizmie jej substancje (biorąc pod uwagę to, że dosyć długo ją stosowałaś..)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.