Kosmetyki naturalne - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-02, 22:16   #901
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hey – a może Ty się minęłaś z powołaniem, skoro nie jesteś chemikiem

Podkład detox bourjois jest beznadziejny. Miałam kilka próbek – warzy się, tworzy maskę, ale wcale nie kryje. Nawet naturalne składniki nie pomogą, skoro jest do niczego. Nie polecam.

Sekretny Wachlarz ALS to amonium lauryl sulfate. Taki niby zamiennik do SLS, ale wg mnie tak samo szkodliwy (mówiąc w skrócie). Czytałam opracowanie na ten temat, z którego wynikało, że tak jest.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak uczylam sie z internetu, zaczynalam od artykulów Dr Różańskiego, który jasno i bez ogródek nazywa kosmetyki i substancje po imieniu. Myślę, że warto poszperać w wyszukiwarce. Na początek polecam wpisać w google: "Różański toksyczne sklady kosmetyków". Potem już dochodzilam do wielu informacji po nitce do klębka, takze anglojęzycznych i weryfikowalam je z innymi jak i z rzeczywistością, która okazala się być bardzo smutna.
U mnie było bardzo podobnie, też na początku natknęłam się na Rozanskiego. To było jak otwarcie puszki Pandory, im dalej w las, tym więcej składników trzeba było eliminować. A na początku myślałam, że to tylko parabeny są szkodliwe
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-02 o 22:17
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 23:39   #902
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Hey – a może Ty się minęłaś z powołaniem, skoro nie jesteś chemikiem

Podkład detox bourjois jest beznadziejny. Miałam kilka próbek – warzy się, tworzy maskę, ale wcale nie kryje. Nawet naturalne składniki nie pomogą, skoro jest do niczego. Nie polecam.

Sekretny Wachlarz ALS to amonium lauryl sulfate. Taki niby zamiennik do SLS, ale wg mnie tak samo szkodliwy (mówiąc w skrócie). Czytałam opracowanie na ten temat, z którego wynikało, że tak jest.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------



U mnie było bardzo podobnie, też na początku natknęłam się na Rozanskiego. To było jak otwarcie puszki Pandory, im dalej w las, tym więcej składników trzeba było eliminować. A na początku myślałam, że to tylko parabeny są szkodliwe

Identycznie jak u mnie. Wiem, że teorie Różańskiego nie do każdego przemawiają, wielu uważa go za naukowca uwazajacego wszystko za szkodliwe. Jednak nie moge mu zarzucić niekompetencji i klamstwa. Dzieki niemu zdalam sobie sprawę, z tego czym tak naprawdę jest przemysl kosmetyczny i że nie rzadzi się on dobrem konsumentów, a tylko nastawieniem na zyski. Poza tym wiele jego teorii pokrywa się z innymi publikacjami, takze z zagranicy. Jest to czlowiek od lat zajmujacy się analizowaniem nowości rynkowych oraz reakcjami chemicznymi zachodzącymi między skladnikami kosmetycznymi oraz ze skórą czlowieka, wyrobil już sobie pozycję, żyje z bycia autorytetem, a nie klapania jęzorem za pieniadze.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-02 o 23:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 07:31   #903
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam pytanie dziewczyny. W tym roku otworzyli u mnie dwa the body shop. Czy jest coś, co u nich warto kupować? Widziałam już u Sicilii odżywkę bananową. Nawet wczoraj ją widziałam. Bardzo ładnie pachnie. Ale może coś jeszcze jest warte uwagi?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 07:52   #904
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-03 o 07:53
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 08:47   #905
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
wypróbuj może wersję bezzapachową. Moje oczy sa bardzo wrażliwe, po wszystkich specyfikach pieką i sa zaczerwienione. A po zastosowaniu tego olejku tusz spływa idealnie a oczy są w jak najlepszym porządku
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:10   #906
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1 To ten podkład. Ja jako odżywkę bez spłukiwania stosuję żółtą odżywkę isany, ma bardzo prosty skład i nie obciąża włosów.
O, super! Ja z Isany stosuję już odżywkę fioletową ze spłukiwaniem i po części do mycia włosów razem z szamponem po aplikacji olejów i sprawdza się super, więc dam szansę również tej żółtej
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:58   #907
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

o to zle mam nadzieje ze mi olejek nie zaszkodzi
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 10:03   #908
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy wszystkie glinki działaja oczyszczająco? Muszę w końcu pozbyc się wągrów.. nienawidze ich! A mój nos i broda są nimi zasypane.
Co myślicie o peelingu enzymatycznym z bromelainą z BU?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:10   #909
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-03 o 10:12
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:14   #910
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Korah ma ten peeling i chwali go sobie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:24   #911
EyeCatch
Raczkowanie
 
Avatar EyeCatch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 293
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hej dziewczyny.
Możecie mi powiedzieć gdzie (oprócz internetu) można kupić produkty Eco Cosmetics?
EyeCatch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 11:28   #912
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Czy wszystkie glinki działaja oczyszczająco? Muszę w końcu pozbyc się wągrów.. nienawidze ich! A mój nos i broda są nimi zasypane.
Co myślicie o peelingu enzymatycznym z bromelainą z BU?
na mnie glinka biała nie podziałała w ten sposób; miałam tą http://www.greenplanet.pl/product_in...products_id/98, była fajna - firmy Argital (solum fullonum)

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny. W tym roku otworzyli u mnie dwa the body shop. Czy jest coś, co u nich warto kupować? Widziałam już u Sicilii odżywkę bananową. Nawet wczoraj ją widziałam. Bardzo ładnie pachnie. Ale może coś jeszcze jest warte uwagi?
BS ma serię z eco certem, Nutriganics. Popatrzyłam sobie po składach, a w zmywaczu jest: propanediol. A to nic innego jak: " Propylene glycol prepared by hydrolysis of propylene oxide and widely used as an ingredient of antifreeze and humectant in cosmetics is 1,2-propanediol indicating the two hydroxyl group position at 1,2, while trimethylene glycol is 1,3-propanediol with two hydroxyl group on the primary carbon atoms."

Poza tym BS należy do l'oreala, który testował...

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-04-03 o 10:54
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:42   #913
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
ALS to amonium lauryl sulfate. Taki niby zamiennik do SLS, ale wg mnie tak samo szkodliwy (mówiąc w skrócie). Czytałam opracowanie na ten temat, z którego wynikało, że tak jest.
Aaa, to moze dlatgeo moj szampon Faith in Nature byl skrytykowany, ma ALS. A taka bylam z niego zadowolona!

Mam tez pytanie - czy taki naturalny szampon nie myje za delikatnie i moze czasem trzeba umyc wlosy czyms mocniejszym? Jakos nie moge przekonac sie o calkowitej szkodliwosci silikonow na wlosy i lubie sobie czasem cos z ich zawartoscia uzyc. Mam wlosy bardzo suche z natury i cokolwiek bym nie robila, a bardzo o nie dbam, po myciu zwykle sa napuszone i brzydko reaguja na pogode, jak nie ma silikonow. Odstawilam je na pare miesiecy i z ulga wrocilam.
Czy to wyglada w ten sposob, ze jak naturalny szampon to tylko naturalne odzywki i produkty do stylizacji?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny. W tym roku otworzyli u mnie dwa the body shop. Czy jest coś, co u nich warto kupować? Widziałam już u Sicilii odżywkę bananową. Nawet wczoraj ją widziałam. Bardzo ładnie pachnie. Ale może coś jeszcze jest warte uwagi?
Moja ostatnia stycznosc z TBS byla, jak chcialam sobie kupic tonik. Kosztowal ok £10, skladowo koszmar. Pobieznie przejrzalam pare innych produktow i to samo. Zreszta jestem zniechecona to tej firmy, jak dowiedzialam sie, ze wykupil ja Loreal.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 12:16   #914
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Aaa, to moze dlatgeo moj szampon Faith in Nature byl skrytykowany, ma ALS. A taka bylam z niego zadowolona!

Mam tez pytanie - czy taki naturalny szampon nie myje za delikatnie i moze czasem trzeba umyc wlosy czyms mocniejszym? Jakos nie moge przekonac sie o calkowitej szkodliwosci silikonow na wlosy i lubie sobie czasem cos z ich zawartoscia uzyc. Mam wlosy bardzo suche z natury i cokolwiek bym nie robila, a bardzo o nie dbam, po myciu zwykle sa napuszone i brzydko reaguja na pogode, jak nie ma silikonow. Odstawilam je na pare miesiecy i z ulga wrocilam.
Czy to wyglada w ten sposob, ze jak naturalny szampon to tylko naturalne odzywki i produkty do stylizacji?



Moja ostatnia stycznosc z TBS byla, jak chcialam sobie kupic tonik. Kosztowal ok £10, skladowo koszmar. Pobieznie przejrzalam pare innych produktow i to samo. Zreszta jestem zniechecona to tej firmy, jak dowiedzialam sie, ze wykupil ja Loreal.
Jeśli chodzi o produkty do włosów, to jednak nie będę tak konserwatywna w doborze kosmetyków. Moje włosy również są suche, puszą się i źle reagują na zmianę pogody.
Tzn. oczywiście, zrezygnowałam z produktów Pantene, Elseve itp. W moim przypadku jednak całkowite odstawienie SLS czy silikonów pogarsza tylko stan moich włosów. Co prawda mogę co jakis czas umyć je szamponem bez SLS (np Alterra), ale nie jest to dobre na dłuższa metę, gdyz włosy staja się bardziej suche i obciazone. Dlatego nie mogę się rozstać z Sodium laureth sulfate ( Sodium Lauryl Sulfate unikam) na zawsze, bo bez niego mój skalp nie będzie wystarczająco oczyszczony a włosy umyte z róznych substancji.
Jesli chodzi o silikony, to wybieram odżywki i maski, które ich nie zawierają, a także produkty z lekkimi silikonami. Na końcówki muszę je nakładać, gdyż moje włosy od zawsze sa kruche i trzeba je zabezpieczać.

Chociaz czytając forum włosowe widzę , ze wiele dziewczyn całkowicie odstawiło SLS i silikony a stan włosów im sie poprawił. jak widac jest to sprawa indywidualna

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2011-04-03 o 12:17
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 12:36   #915
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez EyeCatch Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Możecie mi powiedzieć gdzie (oprócz internetu) można kupić produkty Eco Cosmetics?
Poszukaj w sklepach ze zdrową żywnością. Chyba w jakimś takim widziałam.

Co do TBS, to zaoftopowałam na ten temat tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=110

henieczka myślę, że to dogłebne oczyszczanie skalpu to nasze przyzwyczajenie. Kiedyś nie wyobrażałam sobie jak można myć twarz czymś niepieniącym i olejkiem. Byłam zdania, że piana, wysuszanie skóry to dobre oczyszczanie. A tak nie jest. Wszystko jest w głowie.... SLS i silikony też
Oczywiście raz na jakiś czas możesz zaaplikować silikony, bo efekt natychmiastowy jest niezły, ale chodzi o stosowanie na dłuższą metę - wtedy kolejne wartwy silikonu oblepiają włos jak cement i nic przez tę warstwę się nie przeciśnie, wtedy włos się wysusza, rozdwaja i nadaje tylko do ścięcia. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, to farbuje je normalnie (nie znalazłam zadowalającej alternatywy ekologicznej) od czasu do czasu u fryzjera, który na bank ładuje szampon z SLS i silikony w odżywce. Nie morduje go za to i basta. Wyczytałam, że w Paryżu powstał pierwszy we Francji salon z ekologicznymi farbami do włosów i całą pielęgnacją i stylizacją. Niestety aktualnie mi tam nie po drodze
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 12:41   #916
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Aaa, to moze dlatgeo moj szampon Faith in Nature byl skrytykowany, ma ALS. A taka bylam z niego zadowolona!

Mam tez pytanie - czy taki naturalny szampon nie myje za delikatnie i moze czasem trzeba umyc wlosy czyms mocniejszym? Jakos nie moge przekonac sie o calkowitej szkodliwosci silikonow na wlosy i lubie sobie czasem cos z ich zawartoscia uzyc. Mam wlosy bardzo suche z natury i cokolwiek bym nie robila, a bardzo o nie dbam, po myciu zwykle sa napuszone i brzydko reaguja na pogode, jak nie ma silikonow. Odstawilam je na pare miesiecy i z ulga wrocilam.
Czy to wyglada w ten sposob, ze jak naturalny szampon to tylko naturalne odzywki i produkty do stylizacji?
Ja od ponad 2 miesięcy nie używam żadnych nienaturalnych składników na włosy i jestem pewna, że włosy nie potrzebują żadnych silikonów i SLSów, żeby wyglądać na "pozornie" zdrowe. Moje włosy były suche na pieprz i diabelnie się puszyły, już nawet jedwab do włosów nie nadawał im tej pozornej gładkości. Ale odkąd zaczęłam nakładać na nie oleje, robić maseczki oraz stosować tylko i wyłącznie organiczny szampon i odżywki bez złych substancji - ich stan o niebo się poprawił! Tylko trzeba to robić regularnie, najlepiej co drugi dzień. Jeśli zaczniecie nakładać na włosy silikony to one pozostaną na tych włosach dopóki nie zmyjecie ich szamponem, który daje sobie z nimi radę, czyli jakimś dosyć mocnym. A jeśli silikony są na włosach to żadne pozytywne substancje z kosmetyków organicznych nie mają szans, żeby do nich dotrzeć. Albo silikony i inne zapychacze, albo naturalna pielęgnacja., która jako jedyna ma szansę naprawdę poprawić stan włosa od środka, a nie tylko nadać im złudnego gładkiego wyglądu.


Co do soli Jericho do twarzy to obecnie nigdzie nie można jej dostać. Chyba napiszę maila do sprzedawców z zapytaniem kiedy będzie znowu dostępna, bo również mam problem z wągrami i żywię wielkie nadzieje, że ta sól mi pomoże.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 12:48   #917
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sicilia - ekologiczni fryzjerzy - to hasło pojawiło się w polskim necie przy promocji http://www.culumnatura-naturkosmetik...naturalny.aspx
http://biokurier.pl/component/conten...ki-culumnatura

Z kafeterii mam adresy http://www.ekofryzjer.pl/index.php/eko-fryzjer.html, http://www.guru-bio-fryzjerstwo.pl/index.html
Ciekawe co potrafią?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 13:14   #918
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dzieki, dziwczyny, za odpowiedzi Mialam kiedys okres, dosyc dlugi, ze odstawilam wszystkie silikony i wlosy wygladaly paskudnie, mimo maseczek i oleji.
Obecnie uzywam troche naturalnych produktow i troche drogeryjnych, ale o calkiem fajnym skladzie, plus oleje. Wlosy odzyly i wygladaja zdrowo. Kusi mnie, zeby znowu sprobowac, ale tyle juz kasy poszlo na te moje proby..chyba zamowie sobie lakier i serum z Aubrey Organics, jak to nie da rady pogodzie i puszeniu, bede zmuszona uzywac silikony.

A poza tym, czy benzyl salicylate to fuj substancja w kosmetyku do wlosow? Mam serum, gdzie tylko silikon, olej kokosowy i ten benzyl. Szkodzi on lub wysusza?

Wlasnie siedze z mieszanka oliwy i rycynowego, po myciu naloze naturalna odzywke i zobaczymy jaki efekt bedzie.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.






Edytowane przez henieczka
Czas edycji: 2011-04-03 o 13:15
henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 16:18   #919
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=henieczka;26129006]Mam wlosy bardzo suche z natury i cokolwiek bym nie robila, a bardzo o nie dbam, po myciu zwykle sa napuszone i brzydko reaguja na pogode, jak nie ma silikonow. Odstawilam je na pare miesiecy i z ulga wrocilam.
Czy to wyglada w ten sposob, ze jak naturalny szampon to tylko naturalne odzywki i produkty do stylizacji?

Polecam olej z jojoby (np. z BU). Moje włosy są grube i ładne, ale po umyciu puszą się i wyglądają jak siano (muszę je związać w warkocz lub koczek, żeby prezentowały się jako tako). Zaeksperymentowałam z olejkiem jojoba. Nałożyłam go po umyciu na same końcówki i nie spłukiwałam. Efekt jest niesamowity, włosy są miękkie, już się tak nie puszą, a przy tym wcale bardziej się nie przetłuszczają



Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Polecam Ci kwas migdałowy. Robiłam sobie już 4 czy 5 razy peeling (co 14 dni),a w międzyczasie tonik z tym kwasem stosuję. Skóra trochę się łuszczy, ale nie jest źle. Ale po każdym użyciu mam mniej zaskórników, buzia ma ładniejszy kolor, jest bardziej matowa, zjaśniały mi też ślady po trądziku. Jestem bardzo zadowolona!
Jedyny szkopuł, że pomimo, że nie jest fototoksyczny, to sprawia, że naskórek jest dużo cieńszy, więc konieczny jest mocny filtr.
Składniki kupujemy z koleżanką na zrobsobiekrem.pl i mieszamy same. ( A właściwie ona to robi, bo jest dużo lepiej w tej materii zorientowana).
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 17:37   #920
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Probowalas naturalnych kosmetykow zawierajacych dead sea salt,dead sea mud?Produkty te powinny pomoc-ja jestem zachwycona produktami Dead sea warehouse(mydelka i maski).Cera jest uspokojona,oczyszczona,wy pryski szybko zasychaja,polecam jak masz dostep,napewno sa tez odpowiedniki dostepne w Polsce
http://www.deadseawarehouse.com/dead-sea-soaps.html
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:25   #921
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
ALS- Ammonium Lauryl Sulfate

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------




Tak uczylam sie z internetu, zaczynalam od artykulów Dr Różańskiego, który jasno i bez ogródek nazywa kosmetyki i substancje po imieniu. Myślę, że warto poszperać w wyszukiwarce. Na początek polecam wpisać w google: "Różański toksyczne sklady kosmetyków". Potem już dochodzilam do wielu informacji po nitce do klębka, takze anglojęzycznych i weryfikowalam je z innymi jak i z rzeczywistością, która okazala się być bardzo smutna.

Jest bardzo dobra książka "E213 Tabele dodatków i składników chemicznych czyli co jesz i czym się smarujesz" Dr Bill Statham Można kupić w księgarniach, ja akurat kupiłam w Merlinie. Opisuje wiele dodatków do żywności i składników w kosmetykach. Składniki są podzielone na 3 grupy - oznaczone kolorami: czerwonym (najbardziej szkodliwe), żółtym (ujdą) i zielonym (są ok). I w tej książce właśnie Ammonium Lauryl Sufate jest oznaczony kolorem żółtym a nie tak jak SLS i SLES czerwonym, więc chyba nie można powiedzieć, że to to samo. Poza tym ALS jest dopuszczony przez ECOCERT czyli jedną z najbardziej restrykcyjnych instytucji certyfikujących, która ma surowsze wymogi niż BDIH, którego certyfikat ma Lavera. Sodium Coco Sulfate niestety w tej książce nie ma.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:35   #922
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=Karnite;26133576]
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Mam wlosy bardzo suche z natury i cokolwiek bym nie robila, a bardzo o nie dbam, po myciu zwykle sa napuszone i brzydko reaguja na pogode, jak nie ma silikonow. Odstawilam je na pare miesiecy i z ulga wrocilam.
Czy to wyglada w ten sposob, ze jak naturalny szampon to tylko naturalne odzywki i produkty do stylizacji?

Polecam olej z jojoby (np. z BU). Moje włosy są grube i ładne, ale po umyciu puszą się i wyglądają jak siano (muszę je związać w warkocz lub koczek, żeby prezentowały się jako tako). Zaeksperymentowałam z olejkiem jojoba. Nałożyłam go po umyciu na same końcówki i nie spłukiwałam. Efekt jest niesamowity, włosy są miękkie, już się tak nie puszą, a przy tym wcale bardziej się nie przetłuszczają




Polecam Ci kwas migdałowy. Robiłam sobie już 4 czy 5 razy peeling (co 14 dni),a w międzyczasie tonik z tym kwasem stosuję. Skóra trochę się łuszczy, ale nie jest źle. Ale po każdym użyciu mam mniej zaskórników, buzia ma ładniejszy kolor, jest bardziej matowa, zjaśniały mi też ślady po trądziku. Jestem bardzo zadowolona!
Jedyny szkopuł, że pomimo, że nie jest fototoksyczny, to sprawia, że naskórek jest dużo cieńszy, więc konieczny jest mocny filtr.
Składniki kupujemy z koleżanką na zrobsobiekrem.pl i mieszamy same. ( A właściwie ona to robi, bo jest dużo lepiej w tej materii zorientowana).
Witaj
chciałabym zapytać czy ten tonik jest trudny w wykonaniu? i czy stosuje się go codziennie? bo rozumiem, że kwas migdałowy można kupić gotowy..aha i czy poradzi on sobie też z trądzikiem, czy raczej tylko na wągry i zaskórniki?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:46   #923
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jakie naturalne szampony polecacie? Coś co mogłabym stosować do włosów suchych i przy okazji coś co dałoby rade sobie ze zmyciem oliwki z włosów.
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:54   #924
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Jakie naturalne szampony polecacie? Coś co mogłabym stosować do włosów suchych i przy okazji coś co dałoby rade sobie ze zmyciem oliwki z włosów.
Ja polecam szampony Lush (nie ma ich w Polsce, ale dziewczyny robią często zbiorowe zamówienia z Lusha). Nie wysuszają i nie plączą mi włosów, ale jednocześnie zmywają z włosów olejki (teraz używam Himalayi, która jest na bazie parafiny co prawda, ale i kokosowy, i masło shea, i rycynowy - wszystko schodziło Lush'em).
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:22   #925
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kosmetyki naturalne

A czy szampony Lush nie mają przypadkiem SLS?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:23   #926
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja od dzisiaj zaczynam nawilżać naturalnie od wewnątrz skórę. Piję aloes:
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:27   #927
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Jest bardzo dobra książka "E213 Tabele dodatków i składników chemicznych czyli co jesz i czym się smarujesz" Dr Bill Statham Można kupić w księgarniach, ja akurat kupiłam w Merlinie. Opisuje wiele dodatków do żywności i składników w kosmetykach. Składniki są podzielone na 3 grupy - oznaczone kolorami: czerwonym (najbardziej szkodliwe), żółtym (ujdą) i zielonym (są ok). I w tej książce właśnie Ammonium Lauryl Sufate jest oznaczony kolorem żółtym a nie tak jak SLS i SLES czerwonym, więc chyba nie można powiedzieć, że to to samo. Poza tym ALS jest dopuszczony przez ECOCERT czyli jedną z najbardziej restrykcyjnych instytucji certyfikujących, która ma surowsze wymogi niż BDIH, którego certyfikat ma Lavera. Sodium Coco Sulfate niestety w tej książce nie ma.
Ooo, zainteresowała mnie ta książka. Muszę ją gdzieś dorwać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:41   #928
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny. W tym roku otworzyli u mnie dwa the body shop. Czy jest coś, co u nich warto kupować? Widziałam już u Sicilii odżywkę bananową. Nawet wczoraj ją widziałam. Bardzo ładnie pachnie. Ale może coś jeszcze jest warte uwagi?

W TBS mają serie z Eco-Cert. Poza tym jest nic nie wart.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:42   #929
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26138554]A czy szampony Lush nie mają przypadkiem SLS?[/QUOTE]
maja nawet sodium lauryl sulfate- ten 'groźniejszy' sls
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 20:48   #930
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ja polecam ten peeling, ale jeśli masz naczyńka, to nie kupuj go, jest ostry. U mnie pięknie usuwa wągry i zaskórniki. A uzywalaś kiedyś szczoteczki do twarzy, np z rossmanna? Też super oczyszcza pory, ale peeling solny jest o tyle lepszy, że nie rozsiewa krostek, bo dziala antyseptycznie i gojąco w przeciwieństwie do szczoteczki. Ze szczoteczką musialabys mieć coś na styl żelu do mycia antybakteryjnego, lagodzącego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.