Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 08:03   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków


Dziewczyny, moje włosy są tragiczne (zniszczone, rozdwajające sie, puszące, falowane, suche, bardzo bardzo cienkie). Teraz je podciełam i musze prostować. Postanowiłam uzywać kosmetyków profesjonalnych. Potrzebuję regeneracji i czegoś co zmniejszy puszenie sie wlosów. Przymnierzam sie do kupna kilku kosmetyków - prosze o poradę czy wybrałam dobrze, co zmodyfikowac:
- do regeneracji cos a Alfaparfu - chyba maska z kariteksem semi di lino, maseczka krystaliczna rowniez semi di lino
- do prostowania (zalezy mi bardziej na ochronie przed temperaturą niż nabłyszczeniu) - albo Alfaparf Nutri Seduction Divine Cream albo oil sheen RB..ewentulanie cos z loreala..sama nie wiem
- do nablyszczania - serum krystaliczne RB
- szampon - cos z matrixa (moze do włosów farbowanych)
- odżywka - matrix - seria sleek look - wygładzający
- dodatkowo jedwab biosilk farouk
- moze cos na same koncówi??? np. matrix sleek look sealing serum

Ewentualnie jeszcze myslalam o rigenolu albo WAX. Juz sama nie wiem, co wybrac jak uzywać, ale musze cos zrobic z tymi włosami. Proszę bardzo o radę co robić.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 08:20   #2
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moje włosy są tragiczne (zniszczone, rozdwajające sie, puszące, falowane, suche, bardzo bardzo cienkie). Teraz je podciełam i musze prostować. Postanowiłam uzywać kosmetyków profesjonalnych. Potrzebuję regeneracji i czegoś co zmniejszy puszenie sie wlosów. Przymnierzam sie do kupna kilku kosmetyków - prosze o poradę czy wybrałam dobrze, co zmodyfikowac:
- do regeneracji cos a Alfaparfu - chyba maska z kariteksem semi di lino, maseczka krystaliczna rowniez semi di lino
to są chyba te same maski - z serii semi di lino z kartikeksem jest jedna maseczka, zobacz na stronie : http://amstar.bazarek.pl/kat.php/kid,3853/ap,3837/. Ja tu zamawiałam, jest dużo taniej niż na allegro, a przesyłka naprawdę przyszła błyskawicznie.
Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
- do prostowania (zalezy mi bardziej na ochronie przed temperaturą niż nabłyszczeniu) - albo Alfaparf Nutri Seduction Divine Cream albo oil sheen RB..ewentulanie cos z loreala..sama nie wiem
były juz opinie dotyczące olejka RB, który zawiera alkohol, nabłyszcza i raczej nie chroni przed ciepłem prostownicy
Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
- do nablyszczania - serum krystaliczne RB
- moze cos na same koncówi??? np. matrix sleek look sealing serum
serum jest właśnie na koncówki, więc chyba nie ma sensu kupowac 2 różnych preparatów w jednym celu? Spróbuj tego RB, sporo osób go chwalilo, polecam tez KWC, sama też szukałam tam pomocy w kwestii wyboru serum.
Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
- szampon - cos z matrixa (moze do włosów farbowanych)
- odżywka - matrix - seria sleek look - wygładzający
Z szamponów polecałabym absoluta z profesjonalnego L'Oreala. L'oreal jest o klasę wyżej niż matrix, a różnicy w cenach nie ma zbyt dużej. Tego szamponu można stosować na zmianę z innym, bo przy codziennym stosowaniu może zbyt obciążać włosy. Co do odzywki - jest ok, sama ją używam. Nawilża, wygładza, nabłyszcza. Może trochę obciąża, więc trzeba uważać na ilość, jaką nakładasz na włosy.
Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
- dodatkowo jedwab biosilk farouk
Jeśli kosmetyki mają służyć ochronie przy prostowaniu to zamiast zwykłego jedwabiu polecałabym Ci jedwab CHI< który jest specjalnie przeznaczony do pravcy z prostownicą. Zyskał on u wizażanek dużo lepsze opinie niz zwykły jedwab.
Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Ewentualnie jeszcze myslalam o rigenolu albo WAX. Juz sama nie wiem, co wybrac jak uzywać, ale musze cos zrobic z tymi włosami. Proszę bardzo o radę co robić.
WAX też jest ok, przyspiesza porost włosów. Stosowałam go jakiś rok temu, miałam włosy rozjaśniane i katowane codziennie prostownicą. I muszę przyznać, że naprawdę były fajne efekty. Włoski były miękkie i nie puszyły się.

Podobne problemy jak Twój roztrząsamy w wątku Walka o piękne i zdrowe włosy:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123209.
polecam!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 11:43   #3
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

[quote=anciaahk;2687886]to są chyba te same maski - z serii semi di lino z kartikeksem jest jedna maseczka

Chodziło mi o te: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7340 oraz http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13223 - chciałam je stosowac na zmiane.

Kompletnie juz nie wiem czego uzyc do prostowania włosów - skoro olejek RB ma złe opinie a o divine Alfaparf doczytałam sie ze jeszcze bardziej skreca włosy to juz nie mam pomysłow - moze mleczko loreala?

Szampon juz wybralam - albo intense albo absolute loreal, co do odzywki sie waham. Dalej mam mętlik w glowie
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:04   #4
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

Skoro twoje włosy są zniszczone polecam Ci Waxa'a i jedwab, to bardzo dobre produkty. Poza tym na twoim miejscu nie używałabym prostownicy, jeżeli masz problemy z włosami to czy nie lepiej dać im "odetchnąć"? Prostownica może tylko pogorszyć ich stan.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:58   #5
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

Hmm prostownica....wiesz co, fryzjer tak mnie obciął cieniujac włosy, ze bez prostowania miałabym na głowie cos jak hełm spod którego wychodzą poflowane straki. Tak więc przynajmniej lekko musze te włosy wyprostować... i dlatego szukam czegos bardzo dobrego chroniacego włosy przed temperaturą... i dalej jestem w lesie
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 14:25   #6
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

Polecam Ci do prostowania mleczko Hot Liss L'Oreala (różowe) - jest niedrogie i dobrze działa.
Co do alfaparfu - faktycznie nie doczytałam, że chcesz maskę i odżywkę. Ale czy jest sens brać z 1 serii jedno i drugie? Wystarczy chyba ta odzywka sleek.looka, ewentualnie coś z serii bonacure schwarzkopf.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:07   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Pomóżcie w prawidłowym doborze kosmetyków

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
t

Z szamponów polecałabym absoluta z profesjonalnego L'Oreala. L'oreal jest o klasę wyżej niż matrix, a różnicy w cenach nie ma zbyt dużej. Tego szamponu można stosować na zmianę z innym, bo przy codziennym stosowaniu może zbyt obciążać włosy. Co do odzywki - jest ok, sama ją używam. Nawilża, wygładza, nabłyszcza. Może trochę obciąża, więc trzeba uważać na ilość, jaką nakładasz na włosy.


http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123209.
polecam!
To zalezy jak dla kogo. Porównanie szamponu Loreal Absolut Repair ( z którego byłam zadowolona) z nowym Matrix Biolage do osłabionych wypadło u mnie zdecydowanie na korzyść Matrixa. Maska absolut vs Color Smart do zniszczonych także( a różnica w cenie jednak jest Przy okazji muszę poprawić recenzje w KWC.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.