Jasny podkład - zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-11, 16:54   #241
Madlenka_17
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka_17
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Brzeziny
Wiadomości: 46
GG do Madlenka_17
Dot.: bardzo blada cera:(

ja na solarium juz na pewno nie pojde niedosc ze moja skora sie niszczy, to na dodatek opalam sie na rozowo jak to blondynki ehhh nie wiem sama co robic
__________________
Tracąc kogoś bliskiego ,zdajesz sobie sprawę ,jak wiele dla Ciebie znaczy
Kocham Cię słoneczko...
chcę być częścią Twojego życia, tak jak
kiedyś...
Madlenka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-11, 19:51   #242
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: bardzo blada cera:(

ja tez jestem blada i szczerze mowiac nie przeszkadza mi to, wrecz przeciwnie .Hm, pewnie was to nie pocieszy no ale krolewna Snieezka tez miala porcelanowa cere;D
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-12, 14:12   #243
klarcia
Raczkowanie
 
Avatar klarcia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 199
Dot.: bardzo blada cera:(

Cytat:
Napisane przez monika_wiss
Hm, pewnie was to nie pocieszy no ale krolewna Snieezka tez miala porcelanowa cere;D
fajne...
__________________
klarcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 09:12   #244
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Smile Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Mój pierwszy podkład, który mam jeszcze - Miss Sporty (10zł). No i dziewczyny mówią mi, że nie widac żadnej różnicy na mojej twarzy..tak jakbym w ogóle nie miała podkładu..widzą tylko tusz ( to i tak dobrze, bo jestem początkująca :P ) Mam bardzo jasną cerę z widocznymi cieniami pod oczami...Nie wiem jaki podkład powinnam sobie kupic..z jakimi właściwościami..matujący, kryjący czy co ? Nie odsyłajcie mnie na KWC bo nie wiem czego szukac ! Pomóżcie
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 09:40   #245
nadja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 157
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Ważne jest jaki masz typ cery. Czy się przetłuszcza, świeci, czy jest sucha, bądź normalna ? Na tej podstawie wybierasz podkład. Jeszcze musisz uwzględnić czy masz coś do ukrycia( trądzik, przebarwienia, naczynka)? A może chcesz tylko ujednolicić kolor cery? Dopiero po podaniu tych wszystkich możesz szukać podkładu o odpowiednich właściwościach i konsytencji.
nadja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 10:29   #246
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Moja kochana cera się przetłuszcza i również się świeci. Myślę, że mam mieszaną cerę...Chcę ujednolicic kolor cery.. I co dalej ?
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 11:28   #247
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

na poczatek proponuje odlozy troche kasy i zainwestowac w lepszy podklad!! fajne i jasne sa podlady z oriflame i rimmela ale one zaczynaja sie od 20 zl
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-24, 11:35   #248
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Mam do dyspozycji 30 zł. Słyszałam coś o Lirene, że ma fajne podkłady...i kropka..mam szukac matujacego ?
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 11:38   #249
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Ja też często mam problem z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu do swojej b. bladej karnacji. Mogę polecic podkład Colourstay Revlonu, kolor Ivory, który niestety nie zawsze jest dostępny w drogeriach. Kolor ten idealnie mi pasuje, jest chłodny i b. jasny. Podkład b. dobrze matuje i kryje i trzyma się cały dzień. Tylko cena jest dośc wysoka-jakieś 74 zł.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 13:34   #250
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Cytat:
Napisane przez annemon
Ja też często mam problem z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu do swojej b. bladej karnacji. Mogę polecic podkład Colourstay Revlonu, kolor Ivory, który niestety nie zawsze jest dostępny w drogeriach. Kolor ten idealnie mi pasuje, jest chłodny i b. jasny. Podkład b. dobrze matuje i kryje i trzyma się cały dzień. Tylko cena jest dośc wysoka-jakieś 74 zł.
Tez polecam Revlona . Ja mam trupio- blada karnacje, z sincami pod oczami i ten podkladzik + korektor pod oczy to dla mnie revelacyjny zestaw. Na allegro mozna kupic prawie o polowe taniej niz w drogerii
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-24, 19:03   #251
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Problem z dobraniem podkładu dla (bardzo) jasnej skóry !

Cytat:
Napisane przez aniad61
Mój pierwszy podkład, który mam jeszcze - Miss Sporty (10zł). No i dziewczyny mówią mi, że nie widac żadnej różnicy na mojej twarzy..tak jakbym w ogóle nie miała podkładu..widzą tylko tusz ( to i tak dobrze, bo jestem początkująca :P ) Mam bardzo jasną cerę z widocznymi cieniami pod oczami...Nie wiem jaki podkład powinnam sobie kupic..z jakimi właściwościami..matujący, kryjący czy co ? Nie odsyłajcie mnie na KWC bo nie wiem czego szukac ! Pomóżcie
Skoro Twoja cera przetłuszcza się i świeci wygląda na tłustą. Czy masz może szybko wysuszające się partie cery np. na policzkach?
Czy Twoja skóra wpada w odcień beżowy czy różowawy? Jak duże masz zmiany trądzikowe - cera wymaga silnego krycia, czy wystarczy małe/średnie?
Czy stosujesz obecnie jakieś leczenie farmakologiczne na poprawę stanu cery?
Czy gustujesz w lekkich podkładach, czy potrafisz za lepsze krycie wybaczyć pewną ciężkość kosmetyku?
Jak widać powyżej wybranie podkładu to niełatwa sprawa, ale da się zrobić

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-25, 14:26   #252
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Będę bardzo wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Mam suchą, bardzo jasną i dośc wrażliwą skórę -----> odpadają wszystkie jasne-zołtawe kolory, moze być jasny -rózowawy, ale tak naprawdę to jasny-biały byłby idealny. Z rekonesansu wynika,że dosć dobry były Revlon Colorstay Natural----> problem w tym,z szukam go połtora tygodnia i jak dotąd znalazłam tylko na allegro (a tam dośc trudno sugerowac się zdjęciem), no i może jeszcze Max Factor Lasting Performance 100-----> ale to jest do tłustej, a sucha rządzi sie innymi prawami. Kobiety pomóżcie, bo do Sylwka niedaleko!!!
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-25, 16:59   #253
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Ale Colorstaya absolutnie nie polecam Ci do skóry suchej. Za to z czystym sercem Subli'mine Givenchy. Odcień 02 jest dokładnie tym czego szukasz

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-25, 17:11   #254
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Myślę,że byłby dobry podkład nawilżający Hydralight Isadory (cena-ok. 52 zł). Miałam 2 opakowania tego podkładu, gdy moja skóra miała skłonności do przesuszania się. Miałam najjaśniejszy odcień Beige Blond 60 i w ogóle był niewidoczny na skórze, a mam b. bladą karnację. Byłam b. zadowolona z tego podkładu.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-25, 19:27   #255
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

hmm...przyznam lubie isadorę, ale trochę przeraza mnie to beige w nazwie, bo moja skóra to naprawdę nie jest typowy polski kolor jasnej, bezowej skóry, to jest typ biały- skandynawski I stąt tez biorą sie problemy, bo te jasne odcienie sa dla mnie za ...ciemne
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-25, 21:12   #256
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Hela_Bertz
hmm...przyznam lubie isadorę, ale trochę przeraza mnie to beige w nazwie, bo moja skóra to naprawdę nie jest typowy polski kolor jasnej, bezowej skóry, to jest typ biały- skandynawski I stąt tez biorą sie problemy, bo te jasne odcienie sa dla mnie za ...ciemne
Ten odcień nie jest żółty ani beżowy, jest b. jasny i chłodny, różowawy. Ja też jestem skandynawskim białym typem. Następne w kolejności kolory tego podkładu też byłyby dla mnie za ciemne, ale Blond Beige jest w sam raz. Ja zanim kupiłam ten podkład, wzięłam sobie jego próbkę. Aha, pamiętam, że firma Lumene ma podkład Hydra Drops przeznaczony do skóry suchej i normalnej. Miałam nr 012 Spring Mist i był b. jasny. Sama zgłosiłam podkład do KWC, jest kilka opinii na jego temat.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 13:43   #257
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Może true match l'oreala odcien C1?? Jest jasniutki, lekko rozowy i nadaje sie do cery suchej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 18:14   #258
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Ja tez bym na twoim miejscu przejrzala kolory Givenchy Subli'mine, maja jasne kolory w kilku odcieniach. Byc moze w Lumene cos sie znajdzie, skoro to firma skandynawska, powinna miec odpowiednie odcienie dla 'jasnoskorych'
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 20:05   #259
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Rena
Może true match l'oreala odcien C1?? Jest jasniutki, lekko rozowy i nadaje sie do cery suchej.
True Match jest wg producenta przeznaczony do cer normalnych i mieszanych.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-26, 21:17   #260
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Dzięki za podpowiedzi, ale to Givenchy to trochę za drogie jak dla mnie Ideał byłby do 50-60zł.
Tu tak mniej wicej widac , o jaki kolor mi chodzi - ten najjasniejszy dermacol 211 , to mniej więcej taki kolor
http://esentia.pl/servlet/SNFProduct...f6897ab8e4a9e5
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 21:32   #261
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Mary Kay Maximum Coverage http://www.marykay.com/color/foundat...n/default.aspx
Mam Ivory 100 (jest neutralny, nie jest rozowawy ale tez nie jest zoltawy, przynajmniej na mnie tej zoltosci nie widac, mimo ze jestem cieplym typem urody, pasuja mi lepiej rozowawe wlasnie podklady, a nie zoltawe), swietny do cery suchej, wydajny. Nie wiem czy wybor kolorow w Polsce jest tez taki duzy jak na stronce amerykanskiej podano, no i trzeba sie postarac o kontakt z konsultantka, ale moim zdaniem warto.
Gwoli informacji - tez mam biala skore, suchawa, w kazdym razie podklady do cery normalnej sa dla mnie za ubogie.

Acha, tu masz polskie kolory tego podkladu:
http://www.marykay.com.pl/gamaodcieni.htm

Hydra Drops Lumene probowalam i byl fajny, acz nie wiem jak wygladaja jasniejsze odcienie, mialam probke 014 Dewy Morning i byl zdecydowanie za ciemny, ale dobrze sie wtopil w skore.

z drozszych polecam Hydra-Liquid Shiseido, acz dla mnie odpowiedni jest tylko kolor I00, niedostepny w wiekszosc krajow europejskich :-(.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 14:09   #262
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

W Polsce ten podkład MK, Full Coverage Foundation, występuje w bardzo jasnym odcieniu różowym, nr 204. Kosztuje 61 zł.
Według katalogu dostępne odcienie to: 200, 204, 300, 302, 304, 400, 404, 500.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 14:35   #263
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

może Revlon "liftingujący" Age Defying odcień 01- moim zdaniem nawilża i jest bardzo jasny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 15:13   #264
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

A może dewy smooth firmy CLINIQUE. Ja mam kolorek 03 neutral light - baardzo jasny, bo mam bardzo jasną karnację. Jest nawilżajacy, przy tym ładnie kryje a i dla wrażliwców powinien być dobry. Wejdz na stronę http://www.clinique.ca/templates/pro...UCT_ID=PROD764. Tam widzę, że jest jeszcze jaśniejszy kolorek Cream.
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 16:42   #265
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Do suchej jasnej skóry polecam Loreal Translucide nr 15 ( własnie , bez akcentów żółci Ci różu, ale bieli) kosztuje ok 50 zł
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 17:36   #266
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Anahstasia
True Match jest wg producenta przeznaczony do cer normalnych i mieszanych.

Pozdrawiam!
Przepraszam w takim razie. Pani w sephorze mowila, ze nadaje sie do suchej. Zreszta ja mialam az 2 probki i stosowalam dluzej niz tydzien (a mam wlasnie sucha cere) i true match bardzo mi pasowal. Na opakowaniu nie znalazlam zadnej informacji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 17:48   #267
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Bardzo przypadł mi do gustu ten Clinique, ale inny niż podany- Repairwear , w takiej buteleczce - najjasniejszy jest rzeczywiście b. jasny, no ale cena...130...odpada na skutek poświątecznego btrakumonet jakichkolwiek...

A o Mary Kay to w ogóle nie słyszałam , muszę przyznać...

Dlaczego to tak jest, żejakjakaś firma robi podkłady, to tych najjasniejszych nie ma na polskim rynku? Przecież to jakieś bez sensu- gdzie to w takim razie jedzie? Na południe?
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 18:53   #268
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Hela_Bertz
Dlaczego to tak jest, żejakjakaś firma robi podkłady, to tych najjasniejszych nie ma na polskim rynku? Przecież to jakieś bez sensu- gdzie to w takim razie jedzie? Na południe?
nie sadze
nie wiem czy Cie to pocieszy bo watpliwa to pociecha, ale najjasniejsze odcienie podkladow - podobnie zreszta jak i najciemniejsze - nie sa dostepne tez w wielu krajach Europy, na przyklad w Niemczech wielu odcieni znanych ze stron internetowych producentow po prostu nie uswiadczysz. A przeciez w dobie globalizacji w kazdym kraju sa osoby jasno- i ciemnoskore!!!!
Przyznaje ze czuje sie naprawde dyskryminowana , chodzenie do drogerii po podklad w moim przypadku zupelnie nie ma sensu, bo te najjasniejsze sa o dwa tony (przynajmniej) za ciemne.
Na znak protestu przestalam uzywac podkladow w ogole, ale gdy dostane regularna prace to pewnie mi sie ta hossa skonczy .
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 20:34   #269
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

Witajcie bladolice!

Niedawno kupiłam sobie True Match L'Oreala kolor C1 rose ivory. Jest za jasny i wyglądam niezdrowo - nie mam pretensji, po prostu nie dobrałam koloru, pewnie chwyciłam najjasniejszy kolor...

Za to bardzo byłam zadowolona z Unifiance LRP optycznie wygładzającego w kremie kolor 21. Podkreśliłam "krem", bo jest jeszcze we fluidzie, a krem jest przeznaczony dla suchej cery. Początkowo wydawał mi się zbyt ciemny, ale naprawdę pieknie zlewa się ze skórą. I nie wiem, co mnie podkusiło, że nie kupiłam go ponownie...

A jeszcze wcześniej używałam Yves Rocher Couleurs Nature no-transfer make-up - jaśniutki różowy kolor.
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 21:11   #270
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Bardzo jasny podkład do suchej skóry. Jaki?

a tak, LRP w kremie jest swietny, ale na zime jednak za ciemny ;-). Ale moze dla zalozycielki watku bedzie ok. Wtapia sie dobrze i wogole jak dla mnie podobny jest pod wzgledem pielegnacji i konsystencji do podkladu MK (Mary Kay) tylko ze MK ma wiecej odcieni. LRP lepiej wygladza buzie.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.