Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 21:16   #901
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jest jakiś dobry wyznacznik rozróżnienia ciemnej zimy i czystej zimy?
Teoretycznie wydawało mi się, że jestem ciemną zimą . Mam ciemną karnację, zielone oczy, chłodną kolorostyką - na poczatku pasowało, ale potem pomyślałam, że może mam problem z interpretacją tych kolorów:
- wydaje mi się, że przytłumione kolory oprócz ciemnozielonego mi nie pasują, pasują mi bardziej kolory z palety intensywnej zimy (ew. intensywnej wiosny?);
Najbardziej dał mi do myślenia, że te dwa kolory wydają się być korzystne:
seledynowy (taki żywy jasno zielony) i niebieski taki . Czy ten niebieski to taki bardziej niebieski ciemnej zimy czy intensywnej?
- w szminkach ciemno - śliwkowych wyglądam gotycko-mrocznie, w kolorach "nude" smiesznie, groteskowo;
- wydaje mi się, że dobrze wyglądam w szminkach intensywnej zimy :/ np. Girl About Town, inne dobre: Perpetual Flame i Hot tahiti MAC [podaje linki do jakiś swatchy które wydaja mi sie dobre), plumful całkiem dobrze
Jednakże w czym problem?
Patrząc na siebie i swoje foty nie widzę dużego poziomu kontrastu;
Wydaje mi się, że źle wyglądam w czystej bieli, jakoś chorowicie..
W makijażu już nawet koleżanka mi przyznała, że tylko popielaty mi pasuje, fiolet jest za ciemny i w sumie każdy inny też

Dodam, że tak sobie mi pasuje szminka MAC Brick-O-la z brązowymi tonami, polecana dla jesieni.. wyglądam trochę na postarzoną

Jeśli komuś się coś nasuwa to będę wdzięczna, ale rozumiem, że po opisie ciężko coś sstwierdzić, więc nie oczekuje oczywiścei gotowej, złotej odpowiedzi
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 22:47   #902
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jest jakiś dobry wyznacznik rozróżnienia ciemnej zimy i czystej zimy?
Teoretycznie wydawało mi się, że jestem ciemną zimą . Mam ciemną karnację, zielone oczy, chłodną kolorostyką - na poczatku pasowało, ale potem pomyślałam, że może mam problem z interpretacją tych kolorów:
- wydaje mi się, że przytłumione kolory oprócz ciemnozielonego mi nie pasują, pasują mi bardziej kolory z palety intensywnej zimy (ew. intensywnej wiosny?);
Najbardziej dał mi do myślenia, że te dwa kolory wydają się być korzystne:
seledynowy (taki żywy jasno zielony) i niebieski taki . Czy ten niebieski to taki bardziej niebieski ciemnej zimy czy intensywnej?
- w szminkach ciemno - śliwkowych wyglądam gotycko-mrocznie, w kolorach "nude" smiesznie, groteskowo;
- wydaje mi się, że dobrze wyglądam w szminkach intensywnej zimy :/ np. Girl About Town, inne dobre: Perpetual Flame i Hot tahiti MAC [podaje linki do jakiś swatchy które wydaja mi sie dobre), plumful całkiem dobrze
Jednakże w czym problem?
Patrząc na siebie i swoje foty nie widzę dużego poziomu kontrastu;
Wydaje mi się, że źle wyglądam w czystej bieli, jakoś chorowicie..
W makijażu już nawet koleżanka mi przyznała, że tylko popielaty mi pasuje, fiolet jest za ciemny i w sumie każdy inny też

Dodam, że tak sobie mi pasuje szminka MAC Brick-O-la z brązowymi tonami, polecana dla jesieni.. wyglądam trochę na postarzoną

Jeśli komuś się coś nasuwa to będę wdzięczna, ale rozumiem, że po opisie ciężko coś sstwierdzić, więc nie oczekuje oczywiścei gotowej, złotej odpowiedzi
Akurat po makijażu łatwiej rozpoznać - ciemna zima będzie wyglądała naturalniej w ciemnych szminkach - bordo, śliwka i ciemnym makijażu oczu, intensywna naturalniej w żywszych kolorach - fuksja, karmin.

Zimy mają zakres kontrastu od średniego do wysokiego. Jeśli masz średni poziom kontrastów, to nie będzie się rzucał w oczy, chyba że staniesz obok osoby o niskim kontraście.

Co do bieli, jeszcze się upewnij, jakie dokładnie odcienie. Bywa, że przymierzamy kolor innego podtypu, ale też są indywidualne kwestie, np. biel jest owszem dobra ale nie ma takiego efektu wow jak przy czerni albo jakimś jaskrawym kolorze. Ale też warto sprawdzić, czy nie jesteś jednak intensywną wiosną np. W tym wypadku wyraźnie kremowe, ale nadal czyste "biele" będą zdecydowanie lepsze.

Popielaty na cienie do powiek, tak? Akurat intensywne zimy rzadko znoszą taką ilość ciemnego makijażu wokół oka jak chłodne czy ciemne. Spróbuj zamiast tego cieni jasnych lub średnich, o intensywnych kolorach, oczywiście jeśli ci zależy na widocznym efekcie. Dla naturalnego efektu szarości, chłodne brązy i kolory pomiędzy nimi tzw. taupe wystarczą. Z jasnych często jasnoróżowy, jasny fiolet często wypadają bardzo naturalnie i wtapiają się w twarz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 23:50   #903
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, jakie kolory pomadek polecasz dla ciemnych jesieni bo jestem na kupnie, ale już oczopląsu dostaję. Szukam czegoś na codzień.

czy taki odcień (na jakieś "grubsze" okazje) trochę odciśnięty żeby był bledszy i bardziej naturalny też będzie mi pasował?
http://cosmetic.pl/pro/elementy/maki...ll/deborah.jpg
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 00:08   #904
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Akurat po makijażu łatwiej rozpoznać - ciemna zima będzie wyglądała naturalniej w ciemnych szminkach - bordo, śliwka i ciemnym makijażu oczu, intensywna naturalniej w żywszych kolorach - fuksja, karmin.

Zimy mają zakres kontrastu od średniego do wysokiego. Jeśli masz średni poziom kontrastów, to nie będzie się rzucał w oczy, chyba że staniesz obok osoby o niskim kontraście.

Co do bieli, jeszcze się upewnij, jakie dokładnie odcienie. Bywa, że przymierzamy kolor innego podtypu, ale też są indywidualne kwestie, np. biel jest owszem dobra ale nie ma takiego efektu wow jak przy czerni albo jakimś jaskrawym kolorze. Ale też warto sprawdzić, czy nie jesteś jednak intensywną wiosną np. W tym wypadku wyraźnie kremowe, ale nadal czyste "biele" będą zdecydowanie lepsze.

Popielaty na cienie do powiek, tak? Akurat intensywne zimy rzadko znoszą taką ilość ciemnego makijażu wokół oka jak chłodne czy ciemne. Spróbuj zamiast tego cieni jasnych lub średnich, o intensywnych kolorach, oczywiście jeśli ci zależy na widocznym efekcie. Dla naturalnego efektu szarości, chłodne brązy i kolory pomiędzy nimi tzw. taupe wystarczą. Z jasnych często jasnoróżowy, jasny fiolet często wypadają bardzo naturalnie i wtapiają się w twarz.
Dzięki za tak wyczerpujacą odpowiedź.
Nie jestem w 100% przekonana, ale wydaje mi się, że kremowa biel, złamana biel, ecru dużo bardziej niż czysta biel.
Brzoskwiniowy i pastele - fatalnie. Pomarańczowy - dramat (dlatego ta czysta wiosna mi nie do końca pasuje), chyba najgorszy kolor.
Miałam parę koralowych szminek i gryzły się z moim odcieniem skóry :niewiem: a to one sa chyba wskazane wiosnom. Dlatego właśnie zawsze sądziłam, że intensywniejsze, "neonowe" szminki mi nie pasują. A tu okazało się, że Girl about town całkiem fajnie.
Ponadto popatrzyłam własnie (idac za wskazowkami z bloga T-I-B) na MAC bombshell i to jest bardzo nienaturalny odcień różu dla mnie.Natomiast insanely it i speak lauder już nie wiem, musiałabym przetestowac (ale speak lauder jest też w bright winter, więc to nie pomoże )
Teraz czekam na MAC crosswires i zobaczę jak w niej acz widze, że jest przypisana do true spring.

I teraz zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz jaką doczytałam na TIB
"Burt's Bees Raisin (can be bright though)" na liście dla deep winter.
Kupiłam sobie niedawno tę pomadkę, trochę w ciemno i okazało się, że ten odcień jest wyjątkowo dobry dla mnie (szukam szminki w tym kolorze).

No w każdym razie dalej nie mam jasności, ale muszę przyznać, że to bardzo ciekawa sprawa ta analiza kolorów. Bardzo lubię analitykę dlatego tak natrętnie drążę ten temat. Twój blog już przeczytałam ze dwa razy a teraz zgłębiam blog T i B rewelacja!

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Wampierz, jakie kolory pomadek polecasz dla ciemnych jesieni bo jestem na kupnie, ale już oczopląsu dostaję. Szukam czegoś na codzień.

czy taki odcień (na jakieś "grubsze" okazje) trochę odciśnięty żeby był bledszy i bardziej naturalny też będzie mi pasował?
http://cosmetic.pl/pro/elementy/maki...ll/deborah.jpg
Agnies, podsuwam Ci listę, bo akurat to czytam
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...n-lippies.html

Cover Girl Toasted Almond long-lasting
Clinique Bronze Star
Lancôme Color Fever Gloss in Hotspell
Lancôme LaLaque in TechnoBrick
MAC Shag
MAC Brickola
MAC Coconutty
MAC Honey Flower
MAC Pro Longwear Extended Play
MAC Strength (but may be better for TA?)
MAC Touch
Revlon ColorBurst Lipstick Plum
Clinique Merlot
Clinique Quickliner in Honeystick
Dior Brun Tumulte
Estee Lauder Autumn
Estee Lauder Double Wear Stay Mocha
Estee Lauder Stay Ruby
Laura Mercier Bronzed Berry lip plumper
MAC Fresh Moroccan
MAC Taupe
YSL Rouge Pur in Ultra Flame
Revlon Ripe Raisin
Revlon Spicy Cinnamon
YSL #131 Opium Red
YSL Rouge Pur FARD À LÈVRES
Wet n Wild Penny 225B
MAC Viva Glam I
MAC Dubonnet?
MAC Dare You?
MAC Del Rio?
Covergirl Bistro Burgundy 430
Revlon Rum Raisin
Clinique Go Fig
Clinique Rum Kiss
Clinique Surprise
Clinique Sassy Spice
Clinique Rosette
Maybelline Hooked on Pink
Loreal Everlasting Plum
Clinique Cider Berry
Revlon Peony lip gloss
Loreal Naturally Nude
Maybelline Tinted Taupe
Dior Addict Rouge Podium
NARS Gipsy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 01:05   #905
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Wampierz, jakie kolory pomadek polecasz dla ciemnych jesieni bo jestem na kupnie, ale już oczopląsu dostaję. Szukam czegoś na codzień.

czy taki odcień (na jakieś "grubsze" okazje) trochę odciśnięty żeby był bledszy i bardziej naturalny też będzie mi pasował?
http://cosmetic.pl/pro/elementy/maki...ll/deborah.jpg
Dla mnie to wygląda raczej na zgaszone lato. Dobrą listę podała Earthpace - ja też korzystam z cudzych list, bo sama to mogę powiedzieć co mniej więcej pasuje intensywnej zimie.

Ogólnie kolory przełamane brązem, od różowobeżowego do burgunda, ale to mają być odcienie raczej cieplejsze, nie takie "winne" jaku zim. Może być przełamana brązem czerwień, albo ciepłe, zgaszone pomarańcze. Cieplejsza śliwka.

BTW uwaga na pomarańczowe szminki, ostatnio szukałam z mamą (wiosną) ciepłych, czystych w okolicach pomarańczu i czerwieni i jaka niespodzianka - niektóre firmy maja głównie chłodne odcienie pomarańczu (np. Maybelline). Aż byłam zdziwiona, ale może to ta moda na neon i koral? Bo myślałam, że raczej osoby o ciepłym typie urody sięgają po pomarańczowe szminki.

---------- Dopisano o 02:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:51 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dzięki za tak wyczerpujacą odpowiedź.
Nie jestem w 100% przekonana, ale wydaje mi się, że kremowa biel, złamana biel, ecru dużo bardziej niż czysta biel.
Brzoskwiniowy i pastele - fatalnie. Pomarańczowy - dramat (dlatego ta czysta wiosna mi nie do końca pasuje), chyba najgorszy kolor.
Miałam parę koralowych szminek i gryzły się z moim odcieniem skóry :niewiem: a to one sa chyba wskazane wiosnom. Dlatego właśnie zawsze sądziłam, że intensywniejsze, "neonowe" szminki mi nie pasują. A tu okazało się, że Girl about town całkiem fajnie.
Ponadto popatrzyłam własnie (idac za wskazowkami z bloga T-I-B) na MAC bombshell i to jest bardzo nienaturalny odcień różu dla mnie.Natomiast insanely it i speak lauder już nie wiem, musiałabym przetestowac (ale speak lauder jest też w bright winter, więc to nie pomoże )
Teraz czekam na MAC crosswires i zobaczę jak w niej acz widze, że jest przypisana do true spring.

I teraz zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz jaką doczytałam na TIB
"Burt's Bees Raisin (can be bright though)" na liście dla deep winter.
Kupiłam sobie niedawno tę pomadkę, trochę w ciemno i okazało się, że ten odcień jest wyjątkowo dobry dla mnie (szukam szminki w tym kolorze).

No w każdym razie dalej nie mam jasności, ale muszę przyznać, że to bardzo ciekawa sprawa ta analiza kolorów. Bardzo lubię analitykę dlatego tak natrętnie drążę ten temat. Twój blog już przeczytałam ze dwa razy a teraz zgłębiam blog T i B rewelacja!
No więc tak - ostatnio na 12blueprints był nawet post, że w obrębie typu pewne różnice występują. Może być tak, że twoja idealna biel jest trochę bardziej przełamana niż u przeciętnej zimy, a może być tak, że przymierzasz biel, która jest z palety chłodnej zimy i dla ciebie już jest za ostra, takie kolory potrafią drastycznie podkreślać ciepłe domieszki u pozostałych zim. Teoretycznie idealną bielą intensywnej zimy jest biel minimalnie przełamana kremem, tak że nie rzuca się w oczy, ze to biel, ale porównując z śnieżną bielą jednak widać. Podobnie idealna biel ciemnej zimy jest minimalnie ecru.

Poszczególne kolory szminek różne będą idealne, bo na ma wpływ nie tylko karnacja, ale też kolor oczu, włosów, rumieńce itp. Np. moja mama jest jasną wiosną, farbuje włosy na marchewkowy kolor. Bardzo jej ten kolor pasuje (no i nic dziwnego, bo należy do palety), ale jest dość dominujący i znacznie lepiej wyglądają szminki pomarańczowe i czerwone niż różowe. A wydawałoby się że ciepły róż to taki typowy kolor dla jasnej wiosny.

Ja kiedyś myślałam, że pasują mi bardziej szminki idące w róż, fiolet, ale odkąd zapuściłam naturalny kolor włosów, widzę że czerwień jest najbardziej naturalna, a róż się jednak bardziej odcina. Być może też wpływ ma pozbycie się zaczerwienień, które kiedyś dominowały moją twarz, nadając jej różowy odcień. W rzeczywistości mam oliwkowożółtawą skórę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 12:05   #906
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz czy pomogłabyś mi z określeniem mojego typu zimy ?
Nałogowo przeglądam Twojego bloga o analizie kolorystycznej, ale wciąż mam problem ze zdefiniowaniem czy jestem chłodną czy intensywną zimą (choć przychylam się w stronę tego drugiego typu)
Mam bardzo jasną karnację, ciemnobrązowe włosy (właściwie czarne w ciepłym odcieniu) i brązowo-zielone, bądź brązowo-szare oczy (wszystko zależy od tego co mam na sobie).
Dobrze wyglądam w intensywnych kolorach : czerwień, kobalt, fuksja, butelkowa zieleń. Źle natomiast w : pomarańczowym, żółtym, brązowym (całej ciepłej palecie), pastelach.
Mogę przesłać zdjęcia na PW.
Marzy mi się zmiana koloru włosów, ale wydaje mi się że w każdym - z wyjątkiem ciemnobrązowego będę wyglądała niekorzystnie.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 12:28   #907
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o analizę mojej mamy

1. 1. Jak się opalasz
Szybko, ciepły złotawy brąz


2. Kolor oczu

Tęczówki od środka piwne, na boku zielonkawe, obwódka wokół tęczówki, nieliczne ciemne plamki. Oprawa oczu ciemno brązowa

3. Piegi nieliczne, złotawo-brązowe

4. Cera złotawy, rumieni się na czerwony

5. Naturalny kolor włosów – brąz, przebłyski raczej mysio-popielate

6. Kolor ust
chłodny intensywny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze:
Zielony (raczej nasycony, nawet do szmaragdowej zieleni), czerwony

Źle:
Czarny, czystobiały
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Nie pasują. Biel musi być złamana (najlepiej ocieplona), ciemnobrązowy ew.ciemnoszary są lepsze z naciskiem na brąz

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jaskrawe nie, średnio intensywne, lekko przytłumione

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Lekko zgaszone , ale intensywne. Bardzo łagodne odpadają. Szarawe ok- szaroróżowy, szaroniebieski, szarozielony. Khaki pasuje

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugieI ciepłe i zimne. Srebro pasuje bardziej niż złoto

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo

Duże kontrasty odpadają, wzory wszelkiej maści raczej odpadają

Mojej mamie pasują brązowe pomadki
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2013-12-29 o 16:21
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 13:02   #908
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wampierz czy pomogłabyś mi z określeniem mojego typu zimy ?
Nałogowo przeglądam Twojego bloga o analizie kolorystycznej, ale wciąż mam problem ze zdefiniowaniem czy jestem chłodną czy intensywną zimą (choć przychylam się w stronę tego drugiego typu)
Mam bardzo jasną karnację, ciemnobrązowe włosy (właściwie czarne w ciepłym odcieniu) i brązowo-zielone, bądź brązowo-szare oczy (wszystko zależy od tego co mam na sobie).
Dobrze wyglądam w intensywnych kolorach : czerwień, kobalt, fuksja, butelkowa zieleń. Źle natomiast w : pomarańczowym, żółtym, brązowym (całej ciepłej palecie), pastelach.
Mogę przesłać zdjęcia na PW.
Marzy mi się zmiana koloru włosów, ale wydaje mi się że w każdym - z wyjątkiem ciemnobrązowego będę wyglądała niekorzystnie.
A jakie szminki Ci pasują? Włosy w ciepłym odcieniu mogłyby też sugerować, że warto rozważyć typ wiosenny (bright spring)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 13:18   #909
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A jakie szminki Ci pasują? Włosy w ciepłym odcieniu mogłyby też sugerować, że warto rozważyć typ wiosenny (bright spring)
krwista czerwień (która praktycznie 'robi' cały makijaż), fuksja, sporadycznie używam róży, ale zdecydowanie lepiej wyglądam z mocno podkreślonymi ustami.
W załączniku przykładowe szminki, których używam. Nr 1 i 2 zbierają najwięcej pochwał od znajomych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC091644.jpg (222,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg essence+stay+mat+lip+cream+smooth+berry.jpg (468,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (72,7 KB, 11 załadowań)
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 13:23   #910
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wrzucam Ci listę szminek z truth is beauty:

BRIGHT SPRING: http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...g-lippies.html

BRIGHT WINTER: http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html

A dlaczego bierzesz pod uwagę true winter?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 14:00   #911
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Przede wszystkim ze względu na paletę kolorów, większość odcieni różowego, fioletowego, czerwonego i niebieskiego współgra z moim typem urody.
Czerń - wyglądam i czuję się w niej bardzo dobrze, a mocno podkreślone oczy najczęściej eyelinerem nie wyglądają 'dramatycznie'.
Dobrze wyglądam z podkreślonymi jednocześnie zarówno oczami jak i ustami,
Moja twarz ma raczej chłodny odcień, używam podkładu MEOW Siemese 0 (załącznik).


Mogę przesłać Ci zdjęcia na PW
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6455.jpg (46,9 KB, 8 załadowań)
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 14:53   #912
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chętnie bym Ci pomogła, ale za malutka w te klocki jestem Myślę, że najlepiej poprosić Wampierz, ona ma super wiedzę i celne oko ja nawet nie umiem określić który odcień koloru do jakiego typu (w sumie nie ma się czym chwalić)

Jeśli chodzi o bright winter - true winter, to jest całkiem fajny wpis: http://12blueprints.com/true-and-bri...er-landscapes/
Z tego co rozumiem, true winter to stricte chłodny typ bez domieszek innych sezonów, taki, który dobrze wygląda w matach, zimnych odcieniach itd. Urode bright winter wydobywa "glow" look.
Ciekawy wpis tutaj znalazłam http://www.studio-alexandra.com/2013.../#.UsA2AfTuI8c
Jak zatem czujesz się w kolorze limonkowym?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Swoja drogą, Wampierz, może znasz kogoś od analizy kolorystycznej we Wrocławiu? Kogoś godnego polecenia. Moja koleżanka ostatnio poszła na AK, obrzuciły ją chustami i dopasowały do niej dziwny typ kolorystyczny
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 15:25   #913
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chętnie bym Ci pomogła, ale za malutka w te klocki jestem Myślę, że najlepiej poprosić Wampierz, ona ma super wiedzę i celne oko ja nawet nie umiem określić który odcień koloru do jakiego typu (w sumie nie ma się czym chwalić)

Jeśli chodzi o bright winter - true winter, to jest całkiem fajny wpis: http://12blueprints.com/true-and-bri...er-landscapes/
Z tego co rozumiem, true winter to stricte chłodny typ bez domieszek innych sezonów, taki, który dobrze wygląda w matach, zimnych odcieniach itd. Urode bright winter wydobywa "glow" look.
Ciekawy wpis tutaj znalazłam http://www.studio-alexandra.com/2013.../#.UsA2AfTuI8c
Jak zatem czujesz się w kolorze limonkowym?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Swoja drogą, Wampierz, może znasz kogoś od analizy kolorystycznej we Wrocławiu? Kogoś godnego polecenia. Moja koleżanka ostatnio poszła na AK, obrzuciły ją chustami i dopasowały do niej dziwny typ kolorystyczny
Wiesz co ? Wcale nie czuję limonkowego Nigdy nie kupiłam nic w tym kolorze, ani nie mierzyłam. Jednym zielonym, który lubię i pojawia się w mojej szafie to butelkowa zieleń
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 15:53   #914
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wiesz co ? Wcale nie czuję limonkowego Nigdy nie kupiłam nic w tym kolorze, ani nie mierzyłam. Jednym zielonym, który lubię i pojawia się w mojej szafie to butelkowa zieleń
To może jednak true winter?

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Znalazłam coś ciekawego
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...-breakers.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 16:42   #915
eager9
Raczkowanie
 
Avatar eager9
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 34
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny mogę prosić o pomoc?

1. Jak się opalasz - szybko, na czerwono. Potem skóra szybko schodzi i właściwie z opalenizny nie zostaje nic.

2. Kolor oczu - przy źrenicach złotawe, dalej brudny niebieski, i obwódki ciemniejsze dalej niebieskie. Oprawa oczu ciemna, ciemne brwi i rzęsy.

3. Piegi - brak

4. Cera - baaaardzo jasna. Większość drogeryjnych podkładów jest dla mnie za ciemna. Najjaśniejsze odcienie dalej mocno się odznaczają. Rumieńców nie mam w ogóle. Jak wystąpię w towarzystwie bez różu/bronzera wszyscy pytają czy nie jest mi słabo. Generalnie biały to za mało powiedziane. Rumienić się nie rumienie, jednak często czerwieni mi się cała twarz. Do tego mam skłonności do wyprysków i mocno rozszerzone pory.


5. Naturalny kolor włosów - Książkowy mysi. Teraz chodzę w jasnym blondzie.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) myślę, że można to podciągnąć pod brzoskwinię. bardzo jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
przyznam, że nigdy nie patrzyłam na kolory pod względem typu urody. Jednak lepiej się czuję w ciemnych, bo mam wrażenie, że przy jasnych ciuchach i jasnej karnacji strasznie się "zlewam".

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czystej bieli nie lubię. Mam wrażenie, że za bardzo podkreśla wszystko co złe u mnie. Czerwona twarz, jasna skóra. Czystą czerń lubię, często chodzę.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Na pewno każdy odcień niebieskiego. Nie ważne czy stonowany czy jaskrawy. Co do reszty nie potrafię określić.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Tak samo jak w punkcie 9. Niebieski tak. Reszta - ciężko mi powiedzieć.


Jak już pisałam, ciężko mi określić jakie kolory do mnie pasują, bo bardziej patrzę pod kontem w czym ja się lepiej czuję, chociaż łapię się na tym, że nie zawsze mi to pasuje. Ubrania wolę gładkie, bez wzorów, ewentualnie jakieś nadruki. Rzadko chodzę w paskach, kropkach, kwiatach itp.

Pozdrawiam
eager9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 18:26   #916
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Od długiego czasu też mam problem w analizie i na razie wykluczyłam tylko zimę. Naaturalnie jestem blondynką, ale faktczynie dobrze czuję się jedynie po farbowaniu na kolor jasnej marchewki lub gdy osiągne dokładnie taki odcień, jak powinna wyjśc Loreal Prodigy 834. Czy jeżeli czuje się dobrze w tak ciepłych odcieniach to czy spokojnie mogę z analizy wyrzucic lato?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 19:52   #917
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wampierz czy pomogłabyś mi z określeniem mojego typu zimy ?
Nałogowo przeglądam Twojego bloga o analizie kolorystycznej, ale wciąż mam problem ze zdefiniowaniem czy jestem chłodną czy intensywną zimą (choć przychylam się w stronę tego drugiego typu)
Mam bardzo jasną karnację, ciemnobrązowe włosy (właściwie czarne w ciepłym odcieniu) i brązowo-zielone, bądź brązowo-szare oczy (wszystko zależy od tego co mam na sobie).
Dobrze wyglądam w intensywnych kolorach : czerwień, kobalt, fuksja, butelkowa zieleń. Źle natomiast w : pomarańczowym, żółtym, brązowym (całej ciepłej palecie), pastelach.
Mogę przesłać zdjęcia na PW.
Marzy mi się zmiana koloru włosów, ale wydaje mi się że w każdym - z wyjątkiem ciemnobrązowego będę wyglądała niekorzystnie.
Wysyłaj zdjęcia, zobaczymy.

No i pomoże jeśli przeanalizujesz jakie dokładnie kolory są gorsze, jakie lepsze - skrajnie chłodne czy bliższe neutralności, jaki makijaż.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Agnes93, przydałaby się porządna przymiarka bez makijażu i zasłoniętymi włosami, jeśli są farbowane. W dobrym świetle (nie żarówki) - dzienne lub świetlówka o neutralnej lub chłodnawej barwie światła.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chętnie bym Ci pomogła, ale za malutka w te klocki jestem Myślę, że najlepiej poprosić Wampierz, ona ma super wiedzę i celne oko ja nawet nie umiem określić który odcień koloru do jakiego typu (w sumie nie ma się czym chwalić)

Jeśli chodzi o bright winter - true winter, to jest całkiem fajny wpis: http://12blueprints.com/true-and-bri...er-landscapes/
Z tego co rozumiem, true winter to stricte chłodny typ bez domieszek innych sezonów, taki, który dobrze wygląda w matach, zimnych odcieniach itd. Urode bright winter wydobywa "glow" look.
Ciekawy wpis tutaj znalazłam http://www.studio-alexandra.com/2013.../#.UsA2AfTuI8c
Jak zatem czujesz się w kolorze limonkowym?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Swoja drogą, Wampierz, może znasz kogoś od analizy kolorystycznej we Wrocławiu? Kogoś godnego polecenia. Moja koleżanka ostatnio poszła na AK, obrzuciły ją chustami i dopasowały do niej dziwny typ kolorystyczny
Truth is beauty podaje też fajną listę kolorów "jeśli jest ci świetnie w ... to prawdopodobnie jesteś ... ", faktycznie limonkowy jest dość charakterystyczny. Jedyny problem, to że czasem komuś może byćcudownie w limonce albo lila-różu, ale taki kolor uważa za odrażający i trudno jej docenić efekt.

Akurat nie powiedziałabym, że chłodne zimy są szczególnie matowe - pewnie bardziej niż intensywne, ale ogólnie zimy nie są typem "pudrowym". Co do wymieszania sezonów to są dwa podejścia, albo "true" czyli bez domieszek, albo że "cool" czyli z domieszką lata. Ja bym się przychylała do teorii, że z wpływem lata. Chłodne zimy wyglądają zaskakująco dobrze w lekko przytłumionych kolorach, pod warunkiem, że są chłodne. Te same kolory już u intensywnej wyglądałyby na spłowiałe.

Tutaj w wątku pojawiały się wypowiedzi forumowiczek zadowolonych z analizy u wizażystki, warto by sprawdzić. Bo ja nie mam pojęcia, kto się dobrze zna, a kto nie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wiesz co ? Wcale nie czuję limonkowego Nigdy nie kupiłam nic w tym kolorze, ani nie mierzyłam. Jednym zielonym, który lubię i pojawia się w mojej szafie to butelkowa zieleń
No właśnie - bo to jest nietypowy kolor. Wiele osób nawet nigdy nie mierzyło kilku odcieni limonkowego, żółtego, część kobiet unika każdego różu, kolorów jaskrawych albo odwrotnie - szarości czy beży. Ze względu na skojarzenia - "babcine, kiczowate, smutne, głupie". Albo dlatego, że kiedyś przymierzyły jakiś żółty czy jasnozielony i był okropny.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To może jednak true winter?

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Znalazłam coś ciekawego
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...-breakers.html
O, o tym poście pisałam.

Tylko się upewnijcie, że dobrze rozumiecie kolory, bo ich reprezentacja na monitorze może się różnić.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Od długiego czasu też mam problem w analizie i na razie wykluczyłam tylko zimę. Naaturalnie jestem blondynką, ale faktczynie dobrze czuję się jedynie po farbowaniu na kolor jasnej marchewki lub gdy osiągne dokładnie taki odcień, jak powinna wyjśc Loreal Prodigy 834. Czy jeżeli czuje się dobrze w tak ciepłych odcieniach to czy spokojnie mogę z analizy wyrzucic lato?
"Czuję" a "wyglądam" mogą się różnić. Zrób autonalizę (przymiarkę), farbowane włosy zasłoń i zobacz jakie kolory ci wtedy pasują. Często wizja samej siebie i faktyczny typ kolorystyczne się rozmijają - ale nie zawsze.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

eager9:
Zrób przymiarkę, zasłoń farbowane włosy i postaraj się obiektywnie ocenić wpływ kolorów na wygląd twarzy.

Póki co to tak: duża skłonność do niebieskiego jest częsta u lat, ew. zim. Jeśli głęboka czerń faktycznie jest bardzo twarzowa, to mogłaby być zima, a słaby efekt bieli wynikałby ze zbyt małego kontrastu do bardzo jasnej karnacji. Mogłaby też być to intensywna wiosna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 20:54   #918
Alexaandraa
Przyczajenie
 
Avatar Alexaandraa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Dość szybko. Najpierw na czerwono. Po kilku dniach skóra ma ładny, brązowy odcień.

2. Kolor oczu - Bardzo ciemnie. Praktycznie czarne bez domieszek innych kolorów.

3. Piegi - Brak

4. Cera - Chłodny wpadający lekko w róż.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny brąz bez żadnych przebłysków.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemno różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej czuje się w czerni, granacie, intensywnej morskiej zieleni i intensywnej czerwieni. Mam wrażenie że źle wyglądam w kolorze żółtym i pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - O wiele lepiej wyglądam w czystej bieli i czerni.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - Tak, pasują. Nawet te bardzo jaskrawe.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - średnio. Jasnoróżowy nawet mi pasuje, reszta nie za bardzo.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
- Bardziej pasują mi kolory zimne. Lubie nosić i złote i srebrne rzeczy. W tych i ty czuje się dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - Wydaje mi się że lepiej wyglądam w strojach monochromatycznych.

Dziękuję wam kobietki z góry za pomoc i bardzo proszę o radę
Alexaandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 22:49   #919
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Alexaandraa:

Najlepiej zrób sobie przymiarkę. A póki co, z twoich odpowiedzi wychodziłaby intensywna zima. Dla pewności jednak zrób tę przymiarkę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 08:29   #920
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Tylko się upewnijcie, że dobrze rozumiecie kolory, bo ich reprezentacja na monitorze może się różnić.

-
Ja niestety mam z tym duży problem.
Mam pytanie - czy kolor chabrowy powinien dobrze pasować do bright winter? On wg mnie jakoś - chyba jeden z nielicznych niebieskich - nie pasuje mi. Chyba. Dorzucam focie o jaki kolor mi chodzi.
Ciągle nie umiem się dopasować do żadnego typu, bo nie umiem określić jakie odcienie kolorów mi pasują. Wiem, że ciemna zieleń tak, zbieram komplementy: http://4.bp.blogspot.com/-RWdaN9V5Di...0/dsc_0047.jpg. Szmaragdowa zieleń - już mniej (taka https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...Mxn_GA9KsZG2tS). Nie wiem w sumie czy to szmaragdowa zielen chyba nie
Chabrowy ze zdjęcia - niezbyt. Ale niebieski w stylu royal blue, owszem http://www.bridesmaidlook.co.uk/uplo...d-rosettes.jpg .

Wydaje mi się, że może jednak bardziej przytłumione kolory mi pasują, nie intensywne? Co by wskazywało na deep winter, ale z kolei szminki i makijaż dla tego typu są dla mnie zdecydowanie za mocne i za ciężkie. To może jednak nie zima a bright spring lub true summer..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0087.jpg (15,5 KB, 10 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-12-30 o 08:38
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 09:28   #921
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz
Zrobiłam test z pierwszej strony odnośnie kolorów :

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze w : kruczej czerni, śnieżnej bieli, turkusie, marynarskim niebieskim, kobaltowym,chabrowym, błękicie paryskim, fuksji, zieleni butelkowej, czerwieni wina, krwistej czerwieni, amarantowym i biskupiej czerwieni

źle wyglądam w : zgaszonych, pudrowych kolorach, khaki, pomarańczowym, ciepłych brązach, morelowym i łososiowym


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
zdecydowanie czysta biel i czerń


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
najlepiej wyglądam w czystych intensywnych lodowatych kolorach, jaskrawych również.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
raczej nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

zimne, lepiej mi w srebnym, a złoto wygląda na mnie tandetnie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Dobrze wyglądam w kontrastowych zestawieniach, wzory blisko twarzy ją ożywiają

Z makijażem nie eksperymentuje. Jestem minimalistką, więc najczęściej robię makijaż 'banana' w odcieniu śliwkowym, lub używam cienia kameleona, który mieni się w kolorach : zimny brąz/szafirowy, aksamitny zielony/szary/srebrny. Na co dzień używam cienia w kolorze naturalnego, jasnego beżu i robię grubą kreskę eyelinerem.
Wolę ciemne kolory makijażu od kolorowych, co nie oznacza że mi nie pasują. Ale z moimi umiejętnościami, boję się spróbować, żeby nie wyglądać jarmarcznie
Szminek w odcieniu bordo i ciemnej śliwki nigdy nie próbowałam
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 10:45   #922
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja niestety mam z tym duży problem.
Mam pytanie - czy kolor chabrowy powinien dobrze pasować do bright winter? On wg mnie jakoś - chyba jeden z nielicznych niebieskich - nie pasuje mi. Chyba. Dorzucam focie o jaki kolor mi chodzi.
Ciągle nie umiem się dopasować do żadnego typu, bo nie umiem określić jakie odcienie kolorów mi pasują. Wiem, że ciemna zieleń tak, zbieram komplementy: http://4.bp.blogspot.com/-RWdaN9V5Di...0/dsc_0047.jpg. Szmaragdowa zieleń - już mniej (taka https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...Mxn_GA9KsZG2tS). Nie wiem w sumie czy to szmaragdowa zielen chyba nie
Chabrowy ze zdjęcia - niezbyt. Ale niebieski w stylu royal blue, owszem http://www.bridesmaidlook.co.uk/uplo...d-rosettes.jpg .

Wydaje mi się, że może jednak bardziej przytłumione kolory mi pasują, nie intensywne? Co by wskazywało na deep winter, ale z kolei szminki i makijaż dla tego typu są dla mnie zdecydowanie za mocne i za ciężkie. To może jednak nie zima a bright spring lub true summer..
No właśnie to jest problem, ludzie różnie rozumieją te terminy i niektóre kolory są naprawdę podobne...
Np jeśli chodzi o intensywny niebieski, czy to nazwiemy szafirowym, kobaltem, chabrowym czy royal blue... mogą to być różne kolory. Ogólnie chodzi o intensywne, mocno nasycone błękity. Teraz tak: niektóre są cieplejsze, niektóre chłodniejsze. I tego typu kolory, nasycone, zawsze wyglądają dość jaskrawo, mimo że nie wszystkie są tak naprawdę idealnie czyste. Dlatego część tych kolorów pasuje nie tylko zimom, ale też wiosnom, latom i jesieniom. Na ogół ten problem występuje z popularnymi intensywnymi kolorami - kobaltowym, fuksją, czerwienią, fioletem. Właśnie na tym to polega, że można sobie dobrać chcący czy niechcący idealny np. odcień fuksji dla chłodnego lata albo intensywny fiolet dla jesieni i ten odcień jak najbardziej wygląda na intensywny i czysty... dopóki go nie zestawimy z jeszcze czystszym odcieniem.

Więc naprawdę idealnie byłoby, gdybyś sobie porównała różne, ale podobne odcienie.

I pamiętajcie, że właśnie dlatego do ustalania typu lepsze są duże paletki z wieloma kolorami (takie jak pokazuję u mnie na blogu) niż małe paletki po 10 kolorów albo pojedyncze kolory. W palecie najlepiej widać podobieństwa między kolorami.

Czasem też w ustaleniu typu pomaga określenie jakie kolory są w najoczywistszy sposób najgorsze.

Przyciemnione kolory najlepiej wyglądają na typach ciemnych, ale oczywiście nie jest tak, ze inne typy w nich wyglądają od razu fatalnie. Np. zieleń ciemnej zimy, czyli chłodnawa i ciemna, jest ok na pozostałych zimach, no ale na ciemnej zimie jest jednym z najbardziej twarzowych kolorów a u innych tylko ok. U intensywnej zimy lepiej się sprawdzi czystsza wersja, a u chłodnej - chłodniejsza, srebrzysta.

Ponieważ życie jest trudne, to zwykle nie mamy tak znowu wiele możliwości przymierzania wszystkich możliwych kolorów, więc często zadowalamy się takim kolorem, który jest tylko ok, a nie doskonały.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Mademoiselle_Pauline:

A może zobacz jak to jest z tolerancją ciepłych tonów. Jeśli naprawdę trudno znaleźć ci cokolwiek złotego, miedzianego itp. co by nie wyglądało potwornie, to najbardziej prawdopodobna jest chłodna zima. Pozostałe zimy tolerują małe domieszki ciepła - intensywna musi mieć tylko bardzo czyste. Np. błyszczące złoto, nie za ciepłe - czyli raczej nie w kolorze mosiądzu na ogół całkiem nieźle sprawdza się na intensywnych zimach. I w makijażu, i w biżuterii, i w ubraniu. U ciemnej lepsze jest złoto trochę bardziej jesienne. Jeśli chodzi o srebro, to u chłodnej w sumie sprawdzają się prawie wszystkie odcienie, byle nie ocieplone. U intensywnej przytłumione srebro wygląda nieszczególnie, kolory cyny, ołowiu itp. U ciemnej może być z lekka przygaszone, byle nie za mocno.

Sprawdź też kolory skrajnie chłodne, sinawe - wyglądają świetnie na chłodnej zimie, na pozostałych już nie aż tak naturalnie. Szczególnie w makijażu to się może rzucać w oczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 11:23   #923
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Żeby się nie wpędzić w obłęd chyba polecę do T-I-B aby mnie zanalizowała Mój problem chyba najbardziej polega na tym, że sama nie do końca umiem ocenić co na mnie dobrze wygląda a co nie (w sensie odcieni) i pewnie kieruje się dużą ilością uprzedzeń (milion lat nie nosiłam niebieskiego wcale, intensywnych kolorów, bo raczej sądziłam, że przy ciemnej karnacji i zielonych oczach pasują jakieś brązy i khaki). Mam pewność tylko do 3 kolorów, bo zarówno sama dostrzegam w nich, że poprawiają mi koloryt jak i otoczenie na nie reaguje (tzn na mnie w tych kolorach) i są to: butelkowa zieleń, limonkowy/seledynowy, niebieski jak z linków jakie podawałam. Jednak to nie rozwiązuje mojego problemu wcale
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 11:46   #924
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Żeby się nie wpędzić w obłęd chyba polecę do T-I-B aby mnie zanalizowała Mój problem chyba najbardziej polega na tym, że sama nie do końca umiem ocenić co na mnie dobrze wygląda a co nie (w sensie odcieni) i pewnie kieruje się dużą ilością uprzedzeń (milion lat nie nosiłam niebieskiego wcale, intensywnych kolorów, bo raczej sądziłam, że przy ciemnej karnacji i zielonych oczach pasują jakieś brązy i khaki). Mam pewność tylko do 3 kolorów, bo zarówno sama dostrzegam w nich, że poprawiają mi koloryt jak i otoczenie na nie reaguje (tzn na mnie w tych kolorach) i są to: butelkowa zieleń, limonkowy/seledynowy, niebieski jak z linków jakie podawałam. Jednak to nie rozwiązuje mojego problemu wcale
Dlatego zawsze radzę, żeby dać sobie czas. Jak ktoś nie ma wyrobionego rozróżniania kolorów, to bardzo trudno wyłapać te subtelności tak od razu... an wszystko trzeba czasu. Dodatkowo z biegiem czasu mamy więcej okazji obejrzenia siebie w różnych kolorach, a już z wiedzą o analizie kolorystycznej jest łatwiej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 12:38   #925
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz a czy jasna wiosna musi miec jaśniutkie oczy? Podejrzewam u siebie ten typ, ale oczy mam oliwkowe z żółtą obwódką, nie są jakieś bardzo ciemnie ani bardzo jasne.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 14:27   #926
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Wampierz a czy jasna wiosna musi miec jaśniutkie oczy? Podejrzewam u siebie ten typ, ale oczy mam oliwkowe z żółtą obwódką, nie są jakieś bardzo ciemnie ani bardzo jasne.
Nie, nie musi. Mogą być ciemnozielone albo nawet brązowe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 16:45   #927
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję Wampierz , będę musiała trochę poeksperymentować z kolorami. Powiedz proszę jakie kolory włosów będą pasowały zimie ? Tylko ciemny brąz/czarny ? Marzy mi się mała zmiana, a włosów nie chcę ścinać, więc myślałam o kolorze
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 01:25   #928
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dziękuję Wampierz , będę musiała trochę poeksperymentować z kolorami. Powiedz proszę jakie kolory włosów będą pasowały zimie ? Tylko ciemny brąz/czarny ? Marzy mi się mała zmiana, a włosów nie chcę ścinać, więc myślałam o kolorze
Nie, ogólnie włosy powinny spełniać kryteria kolorystyczne typu i pasować do poziomu kontrastu. Czyli u zimy raczej czyste i raczej chłodne (w zależności od podtypu oczywiście) i raczej kontrastowe do karnacji. Ogólnie mogą być to wszystkie kolory, u ciemnych zim może być trudniej dobrać czerwień czy blond, ale też się da.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 09:26   #929
FelkaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Opalam się bardzo szybko. Skóra jest przybrudzona brązowa / oliwkowa, choć później wpada w lekki, złotawy odcień.
2. Ciemnobrązowe z ciemnoszarą obwódką. Oprawa zdecydowana, wręcz czarna.
3. Brak.
4. Cera raczej oliwkowa. Rumienię się na różowo.
5. Ciemny blond. Jeśli chodzi o przebłyski to pomieszanie z poplątaniem. W niektórych miejscach przebłyski są złotobrązowe, a dalej "mysie". Choć bardziej postawiłabym na "mysi" odcień.
6. Usta różowe, wręcz sine.
7. Doskonale czuję się się w fiolecie, intensywnie różowym np. biskupim kolorze, i głębokich odcieniach niebieskiego np. chabrowym. Również lubię czerń i szarości oraz czerwień. Natomiast nie przepadam za żółtym, zielonym i pomarańczowym (choć zależy od odcieniu).
8. Tutaj raczej dowolność.
9. Jaskrawe kolory nie są w moim guście, choć pomarańcz na opalonej skórze wygląda dość atrakcyjnie. Intensywne (głębokie) - niebieski, róż/fiolet.
10. Raczej rzadko.
11. Odcień gra dużą rolę. Wydaje mi się, że pasują jedne i drugie z wyjątkami. Dobrze wyglądam w złocie, w srebrze nieco gorzej.
12. Zazwyczaj nie zestawiam kontrastowo kolorów, ale uwielbiam zestaw czerń-biel.
FelkaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 10:00   #930
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez FelkaM Pokaż wiadomość
1. Opalam się bardzo szybko. Skóra jest przybrudzona brązowa / oliwkowa, choć później wpada w lekki, złotawy odcień.
2. Ciemnobrązowe z ciemnoszarą obwódką. Oprawa zdecydowana, wręcz czarna.
3. Brak.
4. Cera raczej oliwkowa. Rumienię się na różowo.
5. Ciemny blond. Jeśli chodzi o przebłyski to pomieszanie z poplątaniem. W niektórych miejscach przebłyski są złotobrązowe, a dalej "mysie". Choć bardziej postawiłabym na "mysi" odcień.
6. Usta różowe, wręcz sine.
7. Doskonale czuję się się w fiolecie, intensywnie różowym np. biskupim kolorze, i głębokich odcieniach niebieskiego np. chabrowym. Również lubię czerń i szarości oraz czerwień. Natomiast nie przepadam za żółtym, zielonym i pomarańczowym (choć zależy od odcieniu).
8. Tutaj raczej dowolność.
9. Jaskrawe kolory nie są w moim guście, choć pomarańcz na opalonej skórze wygląda dość atrakcyjnie. Intensywne (głębokie) - niebieski, róż/fiolet.
10. Raczej rzadko.
11. Odcień gra dużą rolę. Wydaje mi się, że pasują jedne i drugie z wyjątkami. Dobrze wyglądam w złocie, w srebrze nieco gorzej.
12. Zazwyczaj nie zestawiam kontrastowo kolorów, ale uwielbiam zestaw czerń-biel.
Bright spring ?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.