Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-10, 08:52   #1
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377

Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?


Moje Drogie co sadzicie o skladzie Bio-oil i jego bezpiecznym uzywaniu w ciazy? Producent zapewnia ze w zaden sposob nie zagraza zdrowiu malenstwa. Przekopalam kilkanascie stron www i nigdzie nie znalazlam konkretnych informacji odnosnie negatywnych wplywow. Jednak caly czas zastanawiaja mnie wit. A i olejek rozmarynowy zawarte w skladzie? Wszedzie trabi sie o zagrozeniach wynikajacych z uzywania kosmetkow z ich udzialem. A bio-oil je zawiera... Jednak jest zalecany dla kobiet w ciazy... Przyznam ze uzywam go od 16 tygodnia regularnie, 2 razy dziennie. Chce wierzyc ze producent umieszczajac informacje odnosnie jego bezpieczenstwa zrobil to rzetelnie i jest to faktycznir sprawdzane przez jednostki zewnetrzne. Co sadzicie na ten temat? Uzywacie tego olejku z czystym sumieniem? Jestem z tych raczej dmuchajacych na zimne i nie daje mi to do konca spokoju. Czekam na Wasze opinie
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 09:38   #2
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Cytat:
Napisane przez itka85 Pokaż wiadomość
Moje Drogie co sadzicie o skladzie Bio-oil i jego bezpiecznym uzywaniu w ciazy? Producent zapewnia ze w zaden sposob nie zagraza zdrowiu malenstwa. Przekopalam kilkanascie stron www i nigdzie nie znalazlam konkretnych informacji odnosnie negatywnych wplywow. Jednak caly czas zastanawiaja mnie wit. A i olejek rozmarynowy zawarte w skladzie? Wszedzie trabi sie o zagrozeniach wynikajacych z uzywania kosmetkow z ich udzialem. A bio-oil je zawiera... Jednak jest zalecany dla kobiet w ciazy... Przyznam ze uzywam go od 16 tygodnia regularnie, 2 razy dziennie. Chce wierzyc ze producent umieszczajac informacje odnosnie jego bezpieczenstwa zrobil to rzetelnie i jest to faktycznir sprawdzane przez jednostki zewnetrzne. Co sadzicie na ten temat? Uzywacie tego olejku z czystym sumieniem? Jestem z tych raczej dmuchajacych na zimne i nie daje mi to do konca spokoju. Czekam na Wasze opinie
nie kupiłabym w życiu tego olejku ze względu na skład, już lepiej kupić sam czysty zimnotłoczony olejek ze słodkich migdałów, albo oliwkę babydream z rossmana, składy naturalne i cenowo lepiej się opłaca.
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 09:52   #3
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Jesli chodzi o babydream to u mnie spowodowal straszne przesuszenie skory. Czegos takiego nie mialam nigdy wczesniej. Skora byla doslownie pokryta bialymi luskami. Kupilam olejek i balsam zachecona dobrymi opiniami, jednak u mnie sie kompletnie nie sprawdzil. Po bio-oil musze przyznac, skora jest bardzo delikatna i nawilzona. Rozstepow puki co brak.
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 20:03   #4
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Cytat:
Napisane przez itka85 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o babydream to u mnie spowodowal straszne przesuszenie skory. Czegos takiego nie mialam nigdy wczesniej. Skora byla doslownie pokryta bialymi luskami. Kupilam olejek i balsam zachecona dobrymi opiniami, jednak u mnie sie kompletnie nie sprawdzil. Po bio-oil musze przyznac, skora jest bardzo delikatna i nawilzona. Rozstepow puki co brak.
ważne aby nakładać oliwkę na wilgotną skórę, inaczej właśnie wysusza. Mi oliwka z babydream nawilża skórę i sie wchłania. Bio oil ci tylko natłuści skórę, bo na pierwszym miejscu ma parafinę w składzie, a reszta składników zostanie na zewnątrz.
Też jestem w ciąży i trzymam się zasady, że jak mam wątpliwości co do jakiegoś konkretnego kosmetyku to go nie stosuję
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 01:30   #5
KlauDDynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ok.krakowa
Wiadomości: 69
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Bio-oil robi furorę tylko ze względu dobrej reklamy.
Wysoka cena jest chyba tylko dlatego, że wydali tyle na marketing.

Jeśli nie masz awersji do naturalnych zapachów olejów to zimnotłoczone oleje: z pestek brzoskwiń, morel, może być oliwa z oliwek, oliwa z pestek winogron, no wybór jest wielki. Z tym, że część zimnotłoczonych olejów jest droga

Ja w ciąży używałam:
*oleju migdałowego Erboristica Natura Gold (INCI: olej migdałowy, zapach, wit E)
*RESCUE OIL (INCI: olejek z pestek z brzoskwiń, emolient - Isopropyl Mirystate, olej migdałowy, olejek z wiesiołka, witamina E, dwa barwniki)
*JUST4MUMS (INCI: olejek z pestek winogron,olej kokosowy, emolient - Isopropyl Mirystate, olej arganowy, olej z dzikiej róży, wit.A, zapach, ekstrakt z kiełków pszenicy)
*parę razy też oliwkę HiPP (INCI: olej słonecznikowy, migdałowy, wit E i zapach)
nie pojawił się ani jeden rozstęp. Jednak Hipp na tle tych olejków jest moim zdaniem najsłabszy bo nie nawilża wystarczająco.
Rescu oil na Allegro kosztuje grosze w porównaniu do Bio. Ja ten i just4mums kupowałam za 1 funt, obydwa mają dobre składy.
Owszem na pewno są rafinowane bo za tą cenę to nie ma się co spodziewać innego (czyli tracą większość witamin i składników odżywczych w procesie obróbki termicznej) ale skład na pewno lepszy od przereklamowanego Bio-Oil, w którym nie wiem po kiego jest parafina. Tworzy film na skórze i składniki nie są w stanie przeniknąć tak jak powinny, wysoko jest też witamina A bo już w pierwszej linijce, a na nią trzeba uważać w ciąży.
__________________
"Władza jaką mają nad nami ukochane osoby, jest zawsze większa od tej jaką mamy sami nad sobą." La Rochefoucauld

28.05.2005 - początek czegoś pięknego
01.07.2012 - "czy zostaniesz moją żonką?"
07.09.2012 - dwie krechy
08.12.2012 - ślub

03.05.2013, g.12:35
Moja Kukułka

<3<3<3<3<3<3<3

Edytowane przez KlauDDynka
Czas edycji: 2014-04-11 o 01:45
KlauDDynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 09:48   #6
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Odpowiedz sobie na pytanie czy smarowanie się 2 razy dziennie czymś co zawiera substancję pochodną z ropy naftowej może być najlepszym co dasz dziecku i sobie? Parafina jest tania więc jakie uzasadnienie dla ceny Bio-oil? Myślisz że smarowały się tym jakieś kobiety przed wprowadzeniem na rynek, ktoś robił jakieś badania nt?
Potwierdzam skuteczność naturalnych olejków, u mnie w obu ciążach smarowałam się na mokrą skórę i lałam do wanny niebieski olejek Babydream i nie mam ani jednego rozstępu. A w młodości miałam na nogach parę czyli szanse duże były.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:08   #7
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Ehhh no to powiem szczerze ze namieszalyscie mi w glowie... Teraz to juz naprawde nie wiem czy go uzywac. Moze zrobie jeszcze jedno podejscie do babydream-ze wzgledu na jego naturalny sklad. Obawiam sie tylko czy nie jest on juz za slaby na ten etap ciazy tj. 22 tydzien.
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 11:36   #8
covderka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 75
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

uzywalam olejek bio oil od drugiego trymestru 5 lat temu w poprzedniej ciazy( kupiony w Anglii) i nie mialam zadnego rozstepu, z corka nic sie nie stalo. teraz jestem w kolejnej ciazy poki co uzywam palmersa, ale jak sie skonczy, to tez kupie bio oil. u mnie sie sprawdzil.
covderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 12:11   #9
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Covderka wreszcie jakiś konkretny przykład osoby, która używała w ciąży bio-oil i dziecko urodziło się zdrowe Wiele osób wypowiada się za ewentualnym negatywnym skutkiem na dziecko. Jednak tak naprawdę nigdzie nie znalazłam opinii osoby, która używała bio, jej dziecko urodziło się np. z jakąś wadą i podejrzewa, że to właśnie przez ten olejek. Może któraś z Was zna takie przypadki???

Wg mnie jeśli producent zapewnia, iż jego produkt można bezpiecznie stosować w ciąży musi liczyć się z ewentualnymi milionowymi odszkodowaniami, które musiałby wypłacić osobom poszkodowanym (gdyby ktoś zakwestionował to bezpieczeństwo i uznał, że dziecko urodziło się chore właśnie przez stosowanie kosmetyku z takim a nie innym składem). Chyba ktoś kontroluje producentów i weryfikuje czy faktycznie jest tak jak piszą na opakowaniu? Szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki dla dzieci i kobiet w ciąży. Chociaż w dzisiejszym świecie różnie bywa...

Edytowane przez itka85
Czas edycji: 2014-04-11 o 12:12
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 12:28   #10
covderka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 75
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Cytat:
Napisane przez itka85 Pokaż wiadomość
Covderka wreszcie jakiś konkretny przykład osoby, która używała w ciąży bio-oil i dziecko urodziło się zdrowe Wiele osób wypowiada się za ewentualnym negatywnym skutkiem na dziecko. Jednak tak naprawdę nigdzie nie znalazłam opinii osoby, która używała bio, jej dziecko urodziło się np. z jakąś wadą i podejrzewa, że to właśnie przez ten olejek. Może któraś z Was zna takie przypadki???

Wg mnie jeśli producent zapewnia, iż jego produkt można bezpiecznie stosować w ciąży musi liczyć się z ewentualnymi milionowymi odszkodowaniami, które musiałby wypłacić osobom poszkodowanym (gdyby ktoś zakwestionował to bezpieczeństwo i uznał, że dziecko urodziło się chore właśnie przez stosowanie kosmetyku z takim a nie innym składem). Chyba ktoś kontroluje producentów i weryfikuje czy faktycznie jest tak jak piszą na opakowaniu? Szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki dla dzieci i kobiet w ciąży. Chociaż w dzisiejszym świecie różnie bywa...
Różnie bywa, ale nie dajmy się zwariować
covderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 03:31   #11
KlauDDynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ok.krakowa
Wiadomości: 69
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Nie dajmy się zwariować, nie ma tam nic aż tak szkodliwego żeby miało wpływ na dziecko.

Tylko zdaj sobie pytanie czy warto wydawać tyle kasy na taką małą buteleczkę, która na pierwszym miejscu ma parafinę i reszta olejów po prostu nie wchłania się tak jak powinna. Czy lepiej po prostu kupić coś tańszego i lepszego albo w podobnej cenie ale z większą gramaturą itp.?
Właśnie ta parafina tworzy złudne wrażenie super nawilżonej skóry tworząc film.

Myślę, że być może skóra Twoja reaguje tak na olej słonecznikowy, który jest w BabyDream.
Moja reagowała tak samo na oliwkę Hipp która tak samo ma ten olej, nie byłam z niej zadowolona i szukałam dalej. U córki widzę, że też skóra po jakimś czasie od wysmarowania Hippem nie wygląda odpowiednio, widać miejscami, że jest sucha itp. i przerzuciłam się na JUST4MUMS, smaruję ją po kąpieli i widzę dużą poprawę.

Spróbuj tego oleju migdałowego Erbrostica, zdecydowanie dobrze nawilża z tym, że nie wchłania się tak szybko ale coś za coś
__________________
"Władza jaką mają nad nami ukochane osoby, jest zawsze większa od tej jaką mamy sami nad sobą." La Rochefoucauld

28.05.2005 - początek czegoś pięknego
01.07.2012 - "czy zostaniesz moją żonką?"
07.09.2012 - dwie krechy
08.12.2012 - ślub

03.05.2013, g.12:35
Moja Kukułka

<3<3<3<3<3<3<3
KlauDDynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 08:07   #12
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Zaciekawil mnie ten olejek migdalowy Erboristica Natura Gold. Naprawde tak dobrze nawilza? Na opakowaniu jest napisane ze nadaje sie rowniez na sucha skore. Stosuje bio 2 x dziennie i zastanawiam sie czy jak nie zaczne uzywac ol.migdalowego rano czyli wlasnie na skore sucha czy nie spowoduje przesuszenia? Moze ktoras z Was tez go uzywala i moze sie wypowiedziec na temat jego skutecznosci w ciazy?

Edytowane przez itka85
Czas edycji: 2014-04-13 o 08:09
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 08:39   #13
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

olejek ze słodkich migdałów jest przeznaczony właśnie przede wszystkim do walki z rozstępami. Klauddynka ma racje, lepiej próbować oliwek w ciąży które odżywią naszą skórę w ciąży a nie będą działać pozornie. już chyba lepiej jakby się człowiek wymsarował oliwą z oliwek:P
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 00:12   #14
KlauDDynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ok.krakowa
Wiadomości: 69
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

itka
napisałam Ci używałam go w ciąży i nie mam ani jednego rozstępu. Zużyłam całe opakowanie zazwyczaj smarowałam się dwa razy dziennie, po kąpieli zawsze jeszcze na wilgotną skórę, wymiennie stosowałam też podane wcześniej dwa olejki bo nie chciałam żeby skóra przyzwyczaiła się do jednego.Skóry na pewno nie przesuszy bo olej migdałowy polecany jest nawet dla maluszków. Nie wiem czy to zasługa genów, czy olejków czy diety. Mam dużo rozstępów po okresie dojrzewania (pośladki, troszkę rozchodzi się na uda i piersi) więc byłam wręcz pewna, że na brzuchu coś strzeli ale obyło się bez tego.

Choć tak na prawdę jeśli rozstęp będzie miał się pojawić to się pojawi i żadne cud oleje i olejki nie pomogą. Rozstęp zaczyna się już na poziomie skóry właściwej, gdzie znajdują się włókna elastynowe i kolagenowe, do pewnego momentu mogą się one rozciągać, jednak kiedy szybko się to dzieje, mogą tracić swoją elastyczność zaczynają pękać - wtedy widzimy rozstęp na skórze, często najpierw w filetowej/czerwonej/różowej postaci, wtedy jeszcze włókna do końca nie strzeliły, dopiero jest stan zapalny i z tym jeszcze często można walczyć, natomiast jeśli jest już biały to został utrwalony i jest po prostu blizną.

Aby wzmocnić włókna kolagenowe i elastynowe nie wystarczy samo działanie z zewnątrz, trzeba je "odżywić" od wewnątrz - dużo wody, dieta bogata w wit. E i wit. C, która pomaga przy budowaniu włókien kolagenowych.
__________________
"Władza jaką mają nad nami ukochane osoby, jest zawsze większa od tej jaką mamy sami nad sobą." La Rochefoucauld

28.05.2005 - początek czegoś pięknego
01.07.2012 - "czy zostaniesz moją żonką?"
07.09.2012 - dwie krechy
08.12.2012 - ślub

03.05.2013, g.12:35
Moja Kukułka

<3<3<3<3<3<3<3
KlauDDynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 05:52   #15
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Dziekuje bardzo za porady. Chyba dzis zamowie ten olejek i zaczne go stosowac. Jednak jak tak dalej pojdzie to niedlugo dostane obsesji na temat "co moze zaszkodzic dzidziusiowi" teraz jak odstawie bio oil bedzie mnie dreczyc mysl czy przez ten okres ktory go uzywalam tj. prawie 2 miesiace, nie zaszkodzilam mojemu maluszkowi....
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 01:11   #16
KlauDDynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ok.krakowa
Wiadomości: 69
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Nie masz się czym zamartwiać.

Takie substancje nie są niebezpieczne dla płodu, co innego gdyby tam była wit. A w wysokim stężeniu czy jej pochodne.

Parafina jest praktycznie w większości kosmetyków dla niemowląt (niestety!)
__________________
"Władza jaką mają nad nami ukochane osoby, jest zawsze większa od tej jaką mamy sami nad sobą." La Rochefoucauld

28.05.2005 - początek czegoś pięknego
01.07.2012 - "czy zostaniesz moją żonką?"
07.09.2012 - dwie krechy
08.12.2012 - ślub

03.05.2013, g.12:35
Moja Kukułka

<3<3<3<3<3<3<3
KlauDDynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:01   #17
itka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 377
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Dla spokoju sumienia odstawiłam bio-oil. Aczkolwiek poczytałam głębiej o różnych formach witaminy A stosowanej w kosmetykach i jeśli chodzi o bezpieczeństwo bio-oil w ciąży myślę, że nie ma powodów do obaw. Zastosowany retinyl palmitate jest najłagodniejszą stosowaną formą - która najprawdopodobniej nie przynosi żadnych (ani pozytywnych ani negatywnych skutków). Mimo to, bio-oil stoi w szafce i czeka na czas po porodzie

Zrobiłam jeszcze jedno podejście do babydream. Niestety, ponownie klapa. Niestety u mnie się nie sprawdza. Nakładałam na mokrą skórę. Po 2 tygodniach skóra zaczełą wyglądać nieciekawie. Miejscami sucha, swędząca i z czerwonymi plamkami - identycznie jak przy pierwszym podejsciu. Dlatego już teraz wiem, że to na pewno babydream podrażniał mi skórę.

Poczytałam i zdecydowałam się na balsam przeciw rozstępom Palmer's. Teraz ma nowy skład, bez parabenów i ftalanów. Opinie ma naprawdę dobre - u większości dziewczyn się sprawdził. Skóra jest po nim cudowna. Gładka i nawilżona. Jutro pędzę kupić kolejne opakowanie, bo znalazłam go w jednej z aptek za 20 zł Zobaczymy jak poradzi sobie w zapobieganiu rozstępom.
itka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:50   #18
karo_lejdisbook
Przyczajenie
 
Avatar karo_lejdisbook
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Ja używałam Bio-Oil w ciąży, a teraz używam na bliznę po cesarskim cięciu. Polecam!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-17 o 09:36 Powód: link
karo_lejdisbook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 17:54   #19
_AnuSka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Bio-oil i jegobezpieczne uzywanie w ciazy?

Hej Jestem w 16 tygodniu ciąży i do tej pory nie używałam jeszcze żadnych olejków. Brzuszek po woli zaczyna rosnąć, a skóra na nim niestety nabiera już tendencji do "rozciągania". Przeczytałam wasze porady i wypisałam sobie olejki, które polecacie tj. JUST4MUMS, Olejek migdałowy Erbrostica Natura Gold, Palmer’s. Teraz pozostaje mi decyzja, który z nich wybrać na początek. Jak uważacie?

Pozdrawiam
_AnuSka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-05 18:54:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.