Logopedia czy pedagogika? Co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-29, 18:22   #1
201705230934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5

Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?


Cześć
Właśnie skończyłam naukę w liceum, przede mną jeszcze matury. Wiąże się to oczywiście z ważną dla mnie decyzją wyboru kierunku studiów, dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą, ponieważ nie wiem na jakie studia się zdecydować. Waham się pomiędzy logopedią a pedagogiką.
Macie może jakieś doświadczenia związane z którymś z tych kierunków? A może słyszeliście opinie na ich temat? Co polecacie? Na absolwentów którego z tych kierunków jest większe zapotrzebowanie?
PS. Wiem, że zarobki są dość marne, ale to nie jest dla mnie priorytetem.
Liczę na Waszą pomoc

Edytowane przez 201705230934
Czas edycji: 2017-04-29 o 18:38
201705230934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 15:05   #2
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Jak dla mnie ani ten ani ten. Oba nie maja za wielkiej przyszłości jeżeli chodzi o znalezienie pracy w przyszłości, z dwojga złego jednak wybrałabym logopedie. Zobacz ile osób teraz idzie na pedagogikę tylko dlatego że łatwy kierunek, a popatrz realnie ile jest miejsc pracy dla osób z takim wykształceniem. Ludzie wybierają nie patrząc realnie na rynek pracy, żeby tylko mieć wykształcenie wyższe a później narzekają że pracują na kasie. Za to wystarczy spojrzeć ile osób po politechnice znajduje prace, bez porównania.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 21:12   #3
201705230934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Dziękuję z Twoją opinię
Zdaję sobie sprawę z tego, że znalezienie pracy po tych studiach nie będzie łatwe , ale czuje, że jeśli by mi się udało, to właśnie tam mogłabym się spełniać i taka praca byłaby dla mnie satysfakcjonująca.
Nie chcę iść na te studia tylko dlatego, że są łatwe (absolutnie się na to w ten sposób nie nastawiam), po prostu czuję, że ciężko byłoby mi zajmować się w życiu, czymś, co by mnie nie interesowało, nie chciałabym chodzić do pracy "bo muszę". Chciałabym móc pomagać ludziom, być dla nich, a nie dla pieniędzy, czy wysokiej posady.
I rzeczywiście jakoś trochę bardziej przekonuje mnie jednak logopedia, bo ona się też poniekąd wiąże z biologią (a to dla mnie do tej pory nie było większym problemem, więc czemu by tego nie wykorzystać?) i oczywiście z bezpośrednią możliwością pomocy nie tylko dzieciom
A na politechnikę na pewno się nie nadaję, od przedmiotów ścisłych (oprócz biologii) wolę trzymać się z daleka
A może znasz jakiś ciekawy kierunek godny polecenia?
201705230934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 05:53   #4
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Wyboru musisz dokonać sama i często jest to bardzo ciężki wybór. Jeśli będziesz uparta w dążeniu do celu to na pewno jakąś pracę znajdziesz. Moje koleżanki po pedagogice pracują. Dzieci tak na prawdę będzie coraz więcej... a gdzieś muszą się uczyć.
W dzisiejszych czasach, gdzie już każdy ma jakieś wykształcenie łatwo odróżnić tych co studiowali bo się do tego nadają i tacy co studiowali bo była presja otoczenia..
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 15:41   #5
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ani ten ani ten. Oba nie maja za wielkiej przyszłości jeżeli chodzi o znalezienie pracy w przyszłości, z dwojga złego jednak wybrałabym logopedie. Zobacz ile osób teraz idzie na pedagogikę tylko dlatego że łatwy kierunek, a popatrz realnie ile jest miejsc pracy dla osób z takim wykształceniem. Ludzie wybierają nie patrząc realnie na rynek pracy, żeby tylko mieć wykształcenie wyższe a później narzekają że pracują na kasie. Za to wystarczy spojrzeć ile osób po politechnice znajduje prace, bez porównania.
Skąd pomysł, że te kierunki nie mają przyszłości?

W zeszłym roku skończyłam logopedię i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy, choć mieszkam w mieście gdzie jest przesyt logopedów. W zasadzie wszyscy moi znajomi, którzy chcieli to pracują w zawodzie. Jeśli chodzi o pedagogikę to tu również pracy jest sporo - najwięcej w żłobkach i placówkach specjalnych (jest duża rotacja osób), trochę mniej w przedszkolach. Oczywiście jeśli chodzi o placówki państwowe to jest dość słabo, ale znalezienie pracy nie jest niemożliwe.

Hmmm.... zarobki to na początku faktycznie nie jest różowo, ale już logopeda z 10 letnim stażem jeśli ma ambicje to spokojnie zarobi kilka tysięcy. Z pedagogiką jest chyba trochę słabiej, choć pedagodzy specjalni (głównie takich znam) zarabiają do 4 tys.

Jeśli chodzi o tę branżę to ogólnie trudniej jest ze znalezieniem etatu niż pracy (często są to umowy zlecenia w kilku placówkach).

Ważną kwestią są szkolenia - bez tego ani rusz, więc musisz być gotowa na naukę przez całe życie (kursy,szkolenia,podyplom ówki)

I jeszcze co do przyszłości: pacjentów jest coraz więcej z kilku przyczyn - 1. ratowanie skrajnych wcześniaków, 2. większa świadomość ludzi, 3. rozprzestrzeniający się autyzm, 4. wcześniejsza diagnoza, 5. (w przypadku logopedii) udary u coraz młodszych osób + lepsza opieka medyczna np. dla ludzi po wypadkach.

Edytowane przez _Pixie_
Czas edycji: 2017-05-02 o 15:45
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 20:26   #6
201705230934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Wyboru musisz dokonać sama i często jest to bardzo ciężki wybór. Jeśli będziesz uparta w dążeniu do celu to na pewno jakąś pracę znajdziesz. Moje koleżanki po pedagogice pracują. Dzieci tak na prawdę będzie coraz więcej... a gdzieś muszą się uczyć.
W dzisiejszych czasach, gdzie już każdy ma jakieś wykształcenie łatwo odróżnić tych co studiowali bo się do tego nadają i tacy co studiowali bo była presja otoczenia..
Dziękuję, trochę mnie tym podniosłaś na duchu
Chyba w końcu jednak zdecyduję się najpierw na pedagogikę, a najwyżej potem pójdę jeszcze na logopedię.
I masz rację, muszę być po prostu uparta w dążeniu do tego, co dla mnie ważne Mam ogromną nadzieję, że jakoś to wszystko się dobrze ułoży i dam radę

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość

W zeszłym roku skończyłam logopedię i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy, choć mieszkam w mieście gdzie jest przesyt logopedów. W zasadzie wszyscy moi znajomi, którzy chcieli to pracują w zawodzie. Jeśli chodzi o pedagogikę to tu również pracy jest sporo - najwięcej w żłobkach i placówkach specjalnych (jest duża rotacja osób), trochę mniej w przedszkolach. Oczywiście jeśli chodzi o placówki państwowe to jest dość słabo, ale znalezienie pracy nie jest niemożliwe.

Ważną kwestią są szkolenia - bez tego ani rusz, więc musisz być gotowa na naukę przez całe życie (kursy,szkolenia,podyplom ówki)

I jeszcze co do przyszłości: pacjentów jest coraz więcej z kilku przyczyn - 1. ratowanie skrajnych wcześniaków, 2. większa świadomość ludzi, 3. rozprzestrzeniający się autyzm, 4. wcześniejsza diagnoza, 5. (w przypadku logopedii) udary u coraz młodszych osób + lepsza opieka medyczna np. dla ludzi po wypadkach.
Dziękuję za odpowiedź
Czyli wychodzi na to, że trochę nie potrzebnie martwię się na zapas
Może okaże się, że ja też szybko znajdę pracę, więc na razie wolę się pozytywnie nastawić a w razie czego poszerzę swoje kwalifikacje o drugi kierunek.
I wiem, że szkolenia są niezbędne, ale z tym też sobie raczej poradzę A mogłabyś mi powiedzieć na czym one właściwie polegają?
201705230934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 20:49   #7
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Ze szkoleniami jest tak, że zawsze najlepiej je dostosowywać do aktualnych potrzeb w pracy, ale warto jakieś podstawowe zrobić jeszcze na studiach + wkręcić się w jakiś wolontariat. Jak to wygląda? Zapisujesz się, płacisz, siedzisz zwykle 2 dni i dostajesz papier. Jest dużo wiedzy i dużo praktyki z jakiegoś wąskiego tematu, jak poznasz "słynne nazwiska" to będziesz wiedziała do kogo warto iść na szkolenie.

A jaką pedagogikę planujesz studiować?
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-02, 22:37   #8
201705230934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Przedszkolną i wczesnoszkolną z edukacją alternatywną albo opiekuńczo-wychowawczą z terapią pedagogiczną, ale bardziej skłonna jestem do tej pierwszej.
201705230934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 05:58   #9
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

Na jakiej uczelni?
Ja w tym roku akademickim zapisałam się na resocjalizacje na UAM, nawet się dostałam.. ale nie poszłam na żadne zajęcia
Trochę żałuję... bo by już rok z głowy był ale za dużo tego wszystkiego by było może kiedyś jakaś po dyplomówka
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 13:52   #10
201705230934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Logopedia czy pedagogika? Co wybrać?

UMCS w Lublinie
A Ty co studiujesz?
201705230934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-03 14:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.