Co wolicie puder sypki czy w kamieniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-12, 09:46   #1
Arunia25
Raczkowanie
 
Avatar Arunia25
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: OLSZTYN
Wiadomości: 174

Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?


Od lat używam pudrów sypkich,ale nie jestem szczególnie zadowolona z rezultatów,mam ochote zakupić puder w kamieniu,ale jakiś z wyższej półki,ewentualnie średniej.Co polecacie?
Arunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 11:34   #2
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Ja takze juz dlugo uzywam pudrowsypkich. Przede wszystkim chyba lapeij nadaja sie do wykonczenia makijazu, poza tym dobrze matuja (a nei wiem czemu mam wrazneinie ze w kamieniu mniej). Poza tym pudry w kamieniu kojarza mi sie ze starszymi kobietami

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 11:39   #3
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Ja uzywam Guerlaina z serii Les Meteorites, kolor rose comete, skora nabiera zdrowego wygladu, puder jest jasnorozowy, nadaje cerze delikatny odcien. Sa tez inne kolory - fiolet, zloty, zielony. Nie jest moze najtrwalszy na swiecie, ja mam skore mieszana i w ciagu dnia stosuje bibulki wchlaniajace sebum, cobym sie nie swiecila

svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 11:49   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Osobiście uważam pudry za smutną konieczność, ale nie przepadam za nimi, jestem bardzo wymagająca i mało który mi pasuje. Używam i sypkich i sprasowanych. Sypkie - rano w domu, do wykończenia makijażu - zawsze pasowały mi sypkie pudry Chanel, bardzo dobry sypki puder Guerlain Les Voilettes, dla osób które lubią świetliste a nie matowe wykończenie - Gentle Light Powder Clinique.

Sprasowanych pudrów uzywam raczej do poprawek po południu. Nie przepadam za nimi, wydaje mi się ze większość jest widoczna na twarzy. Preferuję rozświetlające pudry - pryzmy Givenchy, Shiseido Luminizng Powder oraz puder meteorytowy o którym wspomniała Svenja (mam ten sam bladoróżowy kolor ).

Najbardziej z kategorii pudrów odpowiadają mi chyba lekkie pudrowe kompakty, które można nakładać na gołą twarz - Shiseido Pureness, Clinique Clarifying oraz ulubiony Double Perfection Chanel.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 16:16   #5
Arunia25
Raczkowanie
 
Avatar Arunia25
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: OLSZTYN
Wiadomości: 174
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Do Smoczycy!
Czy możesz powiedzieć mi coś więcej na temat pudru Shiseido,ma bardzo dobre opinie na wizażu i byłabym zainteresowana jego kupnem.Przede wszystkim to ile kosztuje,czy jego cena nie powala na kolana
Arunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 16:38   #6
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Aruniu, pozwolę sie wtrącić, bo jestem fanką wszystkiego co japońskie(prawie;-) i tegoż pudru.
U mnie w Lublinie kosztuje koło 160 zł. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, nie jak "stara pudernica" to polecam Ci go naprawde szczerze.
Ponoc są do kupienia wkłady wymienne, ale nie wiem czy w Polsce są do dostania. Może któras z PAń wypowie się na ten temat. Były do kupienia w sklepie internetowym strawberry.
To wiem na pewno.
Mam pytanie do innnych użytkowniczek tego pudru:
czy odcień L3 jest bardzo ciemny?
Teraz mam L1, transparentny, ale chcę przetestowac coś innego.
Używam samoopalacza, więc mam "zdrowy" odcień cery. Ale jest to bardzo delikatny efekt.
Boje sie , że L2 będzie za pomarańczowy, a L3 za ciemny(choc wiem, że on doskonale stapia się ).Wolę jednak wybrac ten najlepszy - stad moja dociekliwość
Nie chce cery dodatkowo przyciemniać pudrami, bo wygląda to nienaturalnie.
Jeszcze jedno- czy tylko L1 ma właściwości transparentnego pudru? Co jest napisane na Waszych L2 i L3?
Proszę Was o opinie.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 16:01   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Co wolicie puder sypki czy w kamieniu?

Gosia ma rację - puder kosztuje chyba ze 160 zł - chyba że znów zdrożał... Sama nie wiem jak to jest z tymi wkładami. też mnei to dręczyło, więc zapytałam sie w perfumerii i powiedziano mi że owszem, są. Ale nie wiem czy się nie pomylili, wiem że wkłady są do tego nowego pudru w pędzlu (chyba 250 zł za maleńką ilość, to już nie dla mnie!). Ja używałam zawsze odcienia L1, tego prawie białego, uważam że puder jest cudny i delikatny, na twarzy niezauważalny, a pięknie wysubtelnia rysy. Wygodny i poręczny, można nosić do pracy, ślicznie pachnie, piękna puderniczka i pędzelek do nakładania jest naprawdę sensowny. Ja miałam jeszcze kolor L4 Golden Bronze, taki brązujący L2 i 3 nie znam niestety...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.