Zawód księgowa/księgowy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 21:10   #751
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

witam Was
mam takie pytanie. jestem na I roku międzynarodowych stosunków gospodarczych i ogólnie zastanawiam się nad przyszłością. wiem, że po tym kierunku perspektywy słabe, ale nie był to do końca przemyślany wybór. stwierdziłam, że chciałabym zostać księgową i zastanawiam się co mogłabym teraz zrobić. przerywać tych studiów nie chcę. myślę, nad robieniem drugiego kierunku finansów i rachunkowości. tylko czy można byłoby zrobić licencjat z MSG a później dopiero mgr z FiR? czy trzeba robić FiR od samego początku?
Sama nie wiem tak naprawdę jaką decyzję podjąć, dlatego też zwracam się z prośbą do Was, może wy pomożecie znaleźć mi sposób, żeby nie zaprzepaścić tego roku MSG (chociaż to tylko pół roku i mimo wszystko chciąłabym mieć chociaż licencjat z tego) a iść w stronę księgowości.

Dziękuję z góry
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:06   #752
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Tak naprawdę, księgowym można zostać nawet po biologii czy innej chemii, jeśli tylko ma się do tego smykałkę i odrobinę szczęścia na początek. Potem to idzie z górki i w między czasie można zdobywać papiery, chociaż czasami brak kierunkowych studiów może przeszkodzić w dalszej karierze, bo potrzebny jakiś papier, a tu trzeba kolejne podyplomówki robić czy zdawać jakieś egzaminy.

Uważam, że jeśli ktoś od początku chce zostać księgowym, to warto się przed podjęciem studiów poorientować w przepisach, bo szkoda sobie jedną decyzją wydłużyć proces zdobycia jakiegoś papierka (wide konieczność zrobienia podyplomówki, bo zrobiło się mgr na uczelni prywatnej..)

Jeśli chcesz ubiegać się o certyfikat Ministerstwa Finansów, to (zgodnie z obecnie panującymi przepisami) nie musisz rezygnować z licencjatu na MSG, tylko potem musisz iść na uzupełniające mgr z FIR na taką uczelnię, która może nadawać tytuł doktora (czyli praktycznie wszystkie prywatne uczelnie odpadają, bo chyba tylko 3 albo 4 mają takie uprawnienia), do tego 3 lata praktyki na pełnych księgach i wtedy papier można mieć bez egzaminu. Ale tak jest obecnie. Kto wie, co się urodzi w głowach polityków za 2-3 lata.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:11   #753
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Paola1985 Pokaż wiadomość
Ja studiuje ekonomie tylko na 3 roku pracuje w biurze jako Asystentka i tez zastanawiam sie na zrobieniem magisterki z finansow i rachunkowosci jezeli chcesz zostac ksiegowa wydaje mi sie, ze wazniejsza jest praktyka, certyfikaty, kursy, niz same studia i w tym przypadku wystarczy magisterka takie jest moje zdanie, ale moze ktos jeszcze cos napisze na ten temat?
Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Tak naprawdę, księgowym można zostać nawet po biologii czy innej chemii, jeśli tylko ma się do tego smykałkę i odrobinę szczęścia na początek. Potem to idzie z górki i w między czasie można zdobywać papiery, chociaż czasami brak kierunkowych studiów może przeszkodzić w dalszej karierze, bo potrzebny jakiś papier, a tu trzeba kolejne podyplomówki robić czy zdawać jakieś egzaminy.

Uważam, że jeśli ktoś od początku chce zostać księgowym, to warto się przed podjęciem studiów poorientować w przepisach, bo szkoda sobie jedną decyzją wydłużyć proces zdobycia jakiegoś papierka (wide konieczność zrobienia podyplomówki, bo zrobiło się mgr na uczelni prywatnej..)

Jeśli chcesz ubiegać się o certyfikat Ministerstwa Finansów, to (zgodnie z obecnie panującymi przepisami) nie musisz rezygnować z licencjatu na MSG, tylko potem musisz iść na uzupełniające mgr z FIR na taką uczelnię, która może nadawać tytuł doktora (czyli praktycznie wszystkie prywatne uczelnie odpadają, bo chyba tylko 3 albo 4 mają takie uprawnienia), do tego 3 lata praktyki na pełnych księgach i wtedy papier można mieć bez egzaminu. Ale tak jest obecnie. Kto wie, co się urodzi w głowach polityków za 2-3 lata.
dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi.
najbardziej mnie interesowało to czy po MSG można iść na uzupełniające finanse. studiuję na publicznej uczelni uniwersytecie ekonomicznym, a magistra chciałabym robić na SGH w warszawie.
jeszcze mam trochę czasu także zobaczymy co z tego wyjdzie, ale chyba zrobię tak jak mi podpowiadacie. dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi i życzę sukcesów w karierze zawodowej!
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:16   #754
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W ustawie masz zapisane to ;-)
Tu masz cytat:
Cytat:
Art. 76b. 1. Minister właściwy do spraw finansów publicznych wydaje certyfikat księgowy na wniosek osoby fizycznej, która:

1) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;


2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz za czyn określony w rozdziale 9 ustawy;

3) spełnia co najmniej jeden z następujących warunków:

a) posiada trzyletnią praktykę w księgowości oraz wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na kierunku rachunkowość lub na innym kierunku ekonomicznym o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,


b) posiada trzyletnią praktykę w księgowości i wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,

c) posiada dwuletnią praktykę w księgowości i wykształcenie co najmniej średnie oraz złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy, zwany dalej "egzaminem".
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:00   #755
glohard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Myślę, że praca typowo dla Pań, ale oczywiście może dawać satysfakcję. Szczególnie jeżeli ktoś lubi zagadnienia dotyczące finansów czy podatków. Jeżeli ktoś dostanie pracę np. w budżetówce to może liczyć również na trzynastą pensję, także dla kobiet idealna praca
glohard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 12:45   #756
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wizażowe księgowe/wi poradźcie czy koszty działalności uslugowej co miesiąc przeksiegowuje sie na koszty własne sprzedaży w pelnej kwocie, czy przelicza sie jeszcze coś dodatkowo?
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 09:12   #757
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kochane Księgowe wiecie, ze już niedługo wasz dzień, 9 czerwca mamy Dzień Księgowego, a może raczej Księgowej .
Moja firma już układa życzenia, by umieścić je na specjalnej stronce www.dzien-ksiegowego.pl , najlepsze zostaną nagrodzone iPadem, a na każdego czekają niespodzianki.
Doceńmy nasze Księgowe!
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 10:30   #758
Rokoszka
Raczkowanie
 
Avatar Rokoszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

No czego to ludzie nie wymyślą, ale to miłe chociaż w ten sposób móc docenić księgową. Na facebooku też mozna składać życzenia tutaj www.facebook.com/sagepolska
Czas do jutra, a ja juz teraz życzę Wam Drogie Księgowe wszystkiego dobrego
Rokoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 11:08   #759
wrozka010
Przyczajenie
 
Avatar wrozka010
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W dniu jutrzejszym z okazji Dnia Księgowego przymuję zapisy na bezpłatne prezentacje programów dla budżetówki. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu. Czasem warto poznać nowe rozwiązania
wrozka010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:28   #760
biedhronka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć Wam

Po pierwsze to wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Księgowych z okazji ich dnia

Chciałam się Was poradzić, dlatego że jestem w podobnej sytuacji jak Rysienk, która pisała niedawno że jest na MSG. Ja kończę właśnie 3 rok stosunków gospodarczych na ekonomicznym i zaczęłam zastanawiać się co bym mogła zrobić, żeby mieć pracę. I zaczęłam myśleć i księgowości. Tylko chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli poszłabym na zaoczne z rachunkowości (tylko w taki sposób mogę się dostać na magisterskie FIR) i zbierała sobie na kursy z SKwP, to czy jest praca potem ? Szukając teraz pracy na wakacje widziałam dużo ogłoszeń dla księgowych (dużo - z 3-4 w ciągu 2 dni), a dodam że mieszkam we Wrocławiu. Mogłybyście mi poradzić, czy warto kształcić się w tym kierunku ?

Pozdrawiam
biedhronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:37   #761
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W księgowości (jak wszędzie) bardzo ważne jest doświadczenie, więc jeśli w trakcie studiów będziesz mogła sobie pozwolić na jego zdobycie, choćby początkowo w postaci bezpłatnych praktyk lub pracy za niewielkie pieniądze to warto.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 21:54   #762
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Księgowy raczej zawsze znajdzie pracę (dobry księgowy), ale musisz się liczyć z tym, że pierwszy rok czy dwa to może być praca na jakimś asystencki, mało ciekawym i nie wiem jak, ale pewnie bez rewelacji, płatym stanowisku.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 07:18   #763
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Mam pytanie, czy któraś z Was wie coś o studiach podyplomowych z rachunkowości na UE w Poznaniu? Chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:29   #764
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Drogie kobitki
Jakie ukończyłyście szkoły, jakie praktyki? Jakie certyfikaty? Jak wygląda praca w praktyce, jedni narzekają że po 12-14h siedzenia w papierach... prawda to? W jakich firmach pracujecie/pracowałyście? Duże, średnie, małe, polskie, zagraniczne?
Otóż ja skończyłam studia w innym kierunku ale myśle o podyplomówce z rachunkowości, ewentualnie jakimś kursie gdyż miałabym możliwość pracy w tym zawodzie. Co prawda zawsze uciekałam od prac siedzących, przy komputerze itd no ale niestety sporo prac z tym się wiąże. Po moim kierunku najprawdopodobniej również wylądowałąbym w urzędzie.
Jak ta praca wygląda w praktyce - to mnie najbardziej interesuje.
Jaki jest system awansowania, od czego się zaczyna (jakie zarobki, jakie obowiązki) i do czego dąży - Główna Księgowa to najwyższe stanowisko?
Z góry dziękuej za odpowiedzi
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:35   #765
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Powiem Ci, jak to wygląda z mojego punktu widzenia.

Pracuję w księgowości korporacyjnej, w takiej trudniejszej działce, nie klepię faktur. Jest to duża firma. Nie mam (póki co) żadnych uprawnień, skończyłam jednak finanse na akademii ekonomicznej. Sprawozdania finansowe etc. są przygotowywane przeze mnie, ale zatwierdzane przez mojego zwierzchnika (polskie uprawnienia do niczego by mi się tu zresztą nie przydały, w tym przynajmniej aspekcie). Długookresowo, jeśli zostanę, w tym co robię, a planuję tak, powinnam myśleć o ACCA, w bliższej perspektywie myślę o specjalizacji z US GAAP i MSR. Obecny staż pracy liczy mi się jednakowoż do stażu wymaganego do zrobienia uprawnień.

Faktycznie, na zamknięciach miesiąca / kwartału / roku ja przynajmniej muszę się liczyć z siedzeniem i po kilkanaście godzin. "Siedzenie" to nie jest dobre określenie - zwijam się wtedy jak w ukropie i muszę myśleć, myśleć, myśleć Ponieważ jest to duża firma, nadgodziny są bardzo skrupulatnie rozliczane - więc wychodzę na tym na +. Można też wziąć wolne w ciągu miesiąca w zamian.

Nie mam pojęcia, jakie są startowe zarobki bez doświadczenia - obawiam się, że w małych firemkach może to być nawet 1200 - 1500 zł netto. Mam nadzieję, że trochę pomogłam
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 19:54   #766
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Malinezja Pokaż wiadomość
Drogie kobitki
Jakie ukończyłyście szkoły, jakie praktyki? Jakie certyfikaty? Jak wygląda praca w praktyce, jedni narzekają że po 12-14h siedzenia w papierach... prawda to? W jakich firmach pracujecie/pracowałyście? Duże, średnie, małe, polskie, zagraniczne?
Otóż ja skończyłam studia w innym kierunku ale myśle o podyplomówce z rachunkowości, ewentualnie jakimś kursie gdyż miałabym możliwość pracy w tym zawodzie. Co prawda zawsze uciekałam od prac siedzących, przy komputerze itd no ale niestety sporo prac z tym się wiąże. Po moim kierunku najprawdopodobniej również wylądowałąbym w urzędzie.
Jak ta praca wygląda w praktyce - to mnie najbardziej interesuje.
Jaki jest system awansowania, od czego się zaczyna (jakie zarobki, jakie obowiązki) i do czego dąży - Główna Księgowa to najwyższe stanowisko?
Z góry dziękuej za odpowiedzi
Mam też szansę pracować jako księgowa, w sumie to czekam na odpowiedź mojego pracodawcy. Miałabym zostać przesunięta na to stanowisko.
Moje koleżanki z księgowości odradzają studia podyplomowe, doradzają kurs w SKwP.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:41   #767
Mandynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć Wszystkim!
Jakiś czas temu pisałam, że bardzo chciałabym zostać księgową. I muszę powiedzieć że po długich poszukiwaniach udało się. Dostałam pracę jako" księgowa" w pewnym biurze rachunkowym.Nie miałam żadnego doświadczenia i nadal go nie mam bo musi upłynąć wiele miesięcy aby powiedzieć że coś się umie. Praca fajna i wiem że chcę to robić, TYLKO jest mi ciężko, bo nie ma ze mną nikogo kto od razu wytłumaczy pewne kwestie. Swojego szefa widzę raz na jakiś czas i to przez chwilę- coś sprawdzi i leci. Największy problem mam z rozrachunkami ( niby proste ale czasem tak skomplikowane). Chwilami jestem przerażona kiedy ktoś o coś pyta. Czy moglibyście polecić mi jakieś "gazety" do poczytania aby zwiększać swoją wiedzę. Dzięki
Mandynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 18:46   #768
Mandynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć, zastanawiam się czy takie zdarzenie jak- wynajem samochodu osobowego na potrzeby firmy ( faktura wystawiana jest za np 4 doby) to normalnie w koszty -konto usługi transportowe czy inne usługi. Vat też możemy sobie odliczyć? Samochód został wynajęty( bez kierowcy )ponieważ firmowy uległ zniszczeniu podczas wypadku i jest w warsztacie. Będzie zwrot kosztów za wynajem z firmy ubezpieczeniowej. A jeszcze jak tankujemy ten wynajęty samochód to tak księgujemy jak kupowali byśmy do swojego.Jak to zaksięgować?
Mandynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:11   #769
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

raczej książki o rachunkowości
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:52   #770
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A jakie książki możecie polecić?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 09:52   #771
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny, pomóżcie Zastanawiam się nad pójściem w kierunku zostania księgową. Obecnie studiuję socjologię, czy mogę iść na studia magisterskie z FiR? Wiem, że temat był już poruszany, ale dziewczyny studiowały MSG na wydziale ekonomicznym. Czy dam sobie radę na takich studiach? Miałam trochę matematyki na studiach, spss, statystykę, ekonomię. Jak to wygląda?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:24   #772
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Up
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:35   #773
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Mój brat studiuje ekonomię mgr na uniwerku po lic. z politologii i jakoś daje radę, choć nie jest mu lekko

Aczkolwiek księgowości to on na tej ekonomii nie ma za bardzo, ale księgowość ma z wysoką matematyką nie za wiele wspólnego, więc myślę, że możesz próbować spokojnie. Myślę też, że do pracy w księgowości nie są konieczne studia FiR, ja pracuję w księgowości i to dosyć ciężkiej, a studiowałam FiB. Dobrze mieć po prostu jakiś kierunek ekonomiczny (choć na pewno na FiR więcej byś się nauczyła pod kątem przyszłej pracy). Nie spotkałam się z tym, by do pracy wymagano dokładnie ukończonego kierunku FiR - zwykle wystarczą jakieś finanse, ekonomia.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-07-07 o 19:38
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:16   #774
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Mój brat studiuje ekonomię mgr na uniwerku po lic. z politologii i jakoś daje radę, choć nie jest mu lekko

Aczkolwiek księgowości to on na tej ekonomii nie ma za bardzo, ale księgowość ma z wysoką matematyką nie za wiele wspólnego, więc myślę, że możesz próbować spokojnie. Myślę też, że do pracy w księgowości nie są konieczne studia FiR, ja pracuję w księgowości i to dosyć ciężkiej, a studiowałam FiB. Dobrze mieć po prostu jakiś kierunek ekonomiczny (choć na pewno na FiR więcej byś się nauczyła pod kątem przyszłej pracy). Nie spotkałam się z tym, by do pracy wymagano dokładnie ukończonego kierunku FiR - zwykle wystarczą jakieś finanse, ekonomia.
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:22   #775
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam,
Zapisałam się na kurs samodzielnego księgowego - etap II w SKWP. Zaczęłam od II etapu ponieważ jakieś podstawy rachunkowości miałam na licencjacie i to pozwolilo mi zacząć od II. Zanim jednak ruszy grupa chciałabym przypomnieć sobie i dowiedzieć się kilka rzeczy.

Powiedzcie, co zrobić by być księgową ? Jaką literaturę należy przestudiować ? Dodam, że jestem zupełnie zielona w tym temacie, jednakże to wcale nie mnie nie demotywuje - skończyłam studia : Finanse i Bankowość oraz Ekonomia
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:38   #776
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Witam,
Zapisałam się na kurs samodzielnego księgowego - etap II w SKWP. Zaczęłam od II etapu ponieważ jakieś podstawy rachunkowości miałam na licencjacie i to pozwolilo mi zacząć od II. Zanim jednak ruszy grupa chciałabym przypomnieć sobie i dowiedzieć się kilka rzeczy.

Powiedzcie, co zrobić by być księgową ? Jaką literaturę należy przestudiować ? Dodam, że jestem zupełnie zielona w tym temacie, jednakże to wcale nie mnie nie demotywuje - skończyłam studia : Finanse i Bankowość oraz Ekonomia
Ja Ci nie pomogę. Najpewniej na początku należy zdobyć jakąś pracę i staż. Mnie zaś interesuje sam temat kursu w SKwP, więc czekam na pierwsze relacje. Ile płaciłaś za kurs i gdzie?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:42   #777
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

sporo jest literatury dobrej jeżeli chodzi o podstawy z rachunkowości, pierwsza z brzegu, chyba każdy ją miał na FiR "podręcznik samodzielnej nauki księgowania- b. Gierusz), mi osobiście średnio pasowała, ale ma wszystko.

ja zrobiłam w wakacje kurs: od podstaw do samodzielnego księgowego w go work. 120h cena 1600zł. zajęcia sob i niedz. - bardzo byłam zadowolona.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:16   #778
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Powiedzcie, co zrobić by być księgową ?
W sensie mieć uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg? Kurs w SKwP II stopień i egzamin i lecisz

Albo podyplomówka z rachunkowości (albo mgr ale podobnie jak ja nie masz) plus 3 lata stażu pracy na pełnych księgach - z tej opcji zamierzam skorzystać ja, bo nie wymaga egzaminu. Ale opcja I jest chyba szybsza, nie jestem pewna jakie jest tam kryterium stażowe, na pewno krótsze (chyba dwa lata).

Faktycznie chyba kiedyś na studiach też korzystałam z książki Gierusz ale było to dawno i nie pamiętam wrażeń ustawę o rachunkowości też warto przejrzeć.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-09-27 o 20:27
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 10:03   #779
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja będę robiła w Kielcach w Skwp, ale Skwp jest chyba w każdym większym mieście. Kurs będzie trwał 170h w trybie weekendowym, co 2 tygodnie chyba, a cena to jakies 2700.

Chodzi mi o jaką książke w której nabedę jakieś podstawy rachunkowości - pewnie na kursie się dowiem czegoś więcej co powinnam mieć w jednym palcu powiedzmy. Domyślam się że po kursie czeka mnie jakaś praktyka w księgowości, tylko teraz jest mały problem z zatrudnieniem :/bo nawet o głupi staż ciężko....

Książki typu CIT, PIT, VAT itd są dosyć drogie... prawie 200 zł
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 09:42   #780
investa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wybaczcie, że z innej beczki: znacie jakieś internetowe bezpłatne biura doradcze z zakresu księgowości?
__________________
Inwentura i środki trwałe
investa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.