Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 10:08   #1471
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Haha, coś w tym jest, że po urlopie kondycja skóry na twarzy jest Ja mam zawsze dylemat co ze sobą wziąć, bo zazwyczaj podstawą mojej pielęgnacji są naturalsy i samoróbki trzymane w lodówce.. a nie jeżdżę z lodówką w góry
Ja nigdy nie mam problemu, zawsze wiem, co wziąć na wyjazd, tzn. po prostu to, czego używam na co dzień +ew. jakieś próbki do zużycia, nie ma tu żadnej filozofii. Tym razem jednak zagapiłam się i zapomniałam zabrać dwóch podstawowych rzeczy, a miałam już odsypany do mniejszego pudełeczka peeling i emulsję do małej buteleczki po miniprodukcie, no i nie wzięłam.

Dziś moja twarz wygląda już naprawdę ok. nałożyłam enzymatyczny, potrzymałam dłużej na twarzy kosmetyki myjące i na noc korzystając z pochmurnego weekendu aplikuję serum glicol+C Bielendy.

Cytat:
Macie jakieś sprawdzone sposoby na "wyprasowanie" czoła? Złamało mi się czoło przez ostatni rok dużo je marszczyłam, robię to na tle stresowym, nawet chyba w nocy, bo rano wstaje z wyraźną kreska.. i zrobiła mi się dosyć głęboka linia.. zastanawiam się czy da się ją jakoś wygładzic. Zamówiłam to serum rozkurczające Sidmool chociaż bez większej wiary w jego działanie.. może jakieś kwasy? peelingi?
Na zmarszczki u mnie najlepiej działa kwas mlekowy i glikolowy, przy czym mlekowy mam o wiele lepiej przetestowany, w różnych stężeniach, a glikolowy jedynie w gotowcach Bielendy, gdzie jest niskie stężenie, ale mam wrażenie, że w wyższym ma niezły potencjał, bo pod postacią Bielendy naprawdę daje radę, podtrzymuje efekty wygładzenia zmarszczek po czymś innym. Warto oprócz kwasów stosować np. kolagen (ja lubię Bingo) i antyoksydanty, wit. C, Q10 itp.

Dziewczyny, nie wiem czy też to zauważacie, ale ja osobiście znam kilka osób, które są wege i co łączy te osoby, to ładna skóra, promienna i gładka bez zanieczyszczeń, młody wygląd, zero zmarszczek, jak na ich wiek, a są to też osoby po 40-tce oraz, niestety- otyłość, ale temu można zaradzić. Myślę poważnie o ograniczeniu mięsa w diecie, nie chcę zrezygnować całkowicie, bo jednak uważam, że mięso jest najlepszym źródłem niektórych składników, ale coś chcę pokombinować.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 10:09
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:38   #1472
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy też to zauważacie, ale ja osobiście znam kilka osób, które są wege i co łączy te osoby, to ładna skóra, promienna i gładka bez zanieczyszczeń, młody wygląd, zero zmarszczek, jak na ich wiek, a są to też osoby po 40-tce oraz, niestety- otyłość, ale temu można zaradzić. Myślę poważnie o ograniczeniu mięsa w diecie, nie chcę zrezygnować całkowicie, bo jednak uważam, że mięso jest najlepszym źródłem niektórych składników, ale coś chcę pokombinować.
Nie zauważyłam niczego takiego, a moja była koleżanka z pracy, wege, po 50, to wręcz miała siatkę zmarszczek jak 70latka.
Co do zanieczyszczeń, to obecnie raczej uważa się, że stan skóry polepsza dieta niskoweglowodanowa, a wege jest jej przeciwienstwem.
Sama byłam wegetarianką od 17 do 25 roku zycia i nie miałam wtedy ładnej skory. Teraz mam zdecydowanie lepsza, tylko powoli dochodzą oznaki starzenia.
Co do Twoich znajomych wege z nadwaga, to czy nie jest w pewnym stopniu tak, że to własnie nadwaga "liftinguje" twarz? Skóra jest bardziej napięta, bo ma sporą podściółkę, stąd ja mam na przykład problem czasem, żeby u grubych osób ocenić ich wiek, bo nie mają tyle zmarszczek. Ale jednocześnie nie nazwałabym tego rodzaju wyglądu twarzy młodym.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: Wczoraj o 10:44
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:45   #1473
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam niczego takiego, a moja była koleżanka z pracy, wege, po 50, to wręcz miała siatkę zmarszczek jak 70latka.
Co do zanieczyszczeń, to obecnie raczej uważa się, że stan skóry polepsza dieta niskoweglowodanowa, a wege jest jej przeciwienstwem.
Sama byłam wegetarianką od 17 do 25 roku zycia i nie miałam wtedy ładnej skory. Teraz mam zdecydowanie lepsza, tylko powoli dochodzą oznaki starzenia.
Może mi się wydaje, ale naprawdę co spotykam kogoś wege, to ma ładną buzię ta osoba, nie tylko kobiety, ale też mężczyźni znacznie młodziej wyglądają, niż na swój wiek. Przykładem takiej osoby publicznej jest np. David Haye, ale on to wiadomo, ma sztab specjalistów od diety, treningów i wszystkiego, tylko ja mówię o normalnych zjadaczach chleba z przeciętnymi zarobkami, nie gwiazdach sportu czy kultury.
Stary Wczoraj, 12:07   #1474
chimay
Zakorzenienie

Tak sobie dumam, że z dwojga złego wolę jednak mieć zmarszczki niż być gruba, bo zmarszczki to tylko defekt estetyczny, który nie ma wpływu na moje zdrowie, a nadwaga ma.

Kilka dni temu całkowicie odstawiłam resztkę leków jak i suplementację (cynk, wit D, zioła), bo za jakieś 5 tyg mam się stawić na badania krwi i chcę mieć wyniki na czysto bez wspomagania. Chociaż pewnie skończy się tak, że żeby się w pełni zdiagnozować, będę musiała zrobić to prywatnie, bo pomimo podwyższonych poziomów niektórych hormonów, łojotoku i trądziku mam regularne cykle i nie skarżę się na problemy z zajściem w ciążę, więc zwyczajnie nie opłaca się mnie diagnozować.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary Wczoraj, 12:37   #1475
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
... i nie skarżę się na problemy z zajściem w ciążę...
tzn
Stary Wczoraj, 12:46   #1476
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
tzn
No chodzi mi o to, że w ogóle nigdy nie starałam się zajść w ciążę, ani na wizytach lekarskich nie deklaruję takiego zamiaru, więc trudno powiedzieć, jak to z moją płodnością jest A problemy z płodnością to główny powod robienia badan hormonalnych.

Stary Wczoraj, 12:50   #1477
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
No chodzi mi o to, że w ogóle nigdy nie starałam się zajść w ciążę, ani na wizytach lekarskich nie deklaruję takiego zamiaru, więc trudno powiedzieć, jak to z moją płodnością jest A problemy z płodnością to główny powod robienia badan hormonalnych.
Rozumiem
Stary Wczoraj, 12:51   #1478
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
tzn
Tzn., że ma już pokaźną gromadkę pociech

Generalnie mówią, że osoby z nadwagą mają mniej zmarszczek, bo mają więcej "wypełniającego" tłuszczyku. Ja nie znam osób wege ok 40-stki, więc ciężko mi dorzucić swoją garść obserwacji.. za to znam parę pań ok. 70-80 z nadwagą i wyglądają na 20-30 lat mniej. Mam taką Ciocię 80-letnią.. wygląda bardzo ładnie i młodo, bo ma pełną buzię. Szkoda, że reszta ciała to katastrofa - problemy z nogami, z kręgosłupem.. prawie niesprawna. Ze zmarszczkami to niestety dużo kwestia genów i kształtu twarzy.. na pewno styl życia dorzuca swoje 3 grosze (stres, używki, słońce, nie dbanie o swoje zdrowie, przepracowywanie się).

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: Wczoraj o 12:53
earthpace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:09   #1479
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Tzn., że ma już pokaźną gromadkę pociech

Generalnie mówią, że osoby z nadwagą mają mniej zmarszczek, bo mają więcej "wypełniającego" tłuszczyku. Ja nie znam osób wege ok 40-stki, więc ciężko mi dorzucić swoją garść obserwacji.. za to znam parę pań ok. 70-80 z nadwagą i wyglądają na 20-30 lat mniej. Mam taką Ciocię 80-letnią.. wygląda bardzo ładnie i młodo, bo ma pełną buzię. Szkoda, że reszta ciała to katastrofa - problemy z nogami, z kręgosłupem.. prawie niesprawna. Ze zmarszczkami to niestety dużo kwestia genów i kształtu twarzy.. na pewno styl życia dorzuca swoje 3 grosze (stres, używki, słońce, nie dbanie o swoje zdrowie, przepracowywanie się).
Coś mnie ominęło Ja już myślałam, że się spodziewa

Ja nie miałam na myśli gładkiej skóry z powodu otyłości, wiem, jak wygląda wygładzenie z powodu nadmiaru tłuszczu, tu jednak w przypadku poznanych przeze mnie osób wege chodzi mi o jeszcze coś innego, ich skóra po prostu promienieje, ma taki zdrowy odcień i blask, inaczej niż u osób otyłych mięsożernych. Może mi się wydaje, ale będę obserwować. Ja ogólnie nie jem dużo mięsa, ale daleko mojej cerze do ideału.
Stary Wczoraj, 14:18   #1480
chimay
Zakorzenienie

Najmłodziej wyglądająca emerytka jaką poznałam była szczupła, prosta jak struna, twarz miała gładką a skórę na ciele gładsza i jędrniejsza od niejednej trzydziestki. Pani była zakonnicą (co prawda byłą), a więc żadnych facetów czy dzieci, prowadziła bardzo zdyscyplinowany tryb życia. Także wiecie

Stary Wczoraj, 14:32   #1481
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
Najmłodziej wyglądająca emerytka jaką poznałam była szczupła, prosta jak struna, twarz miała gładką a skórę na ciele gładsza i jędrniejsza od niejednej trzydziestki. Pani była zakonnicą (co prawda byłą), a więc żadnych facetów czy dzieci, prowadziła bardzo zdyscyplinowany tryb życia. Także wiecie
Jasne, stresu zero, także takiego codziennego, że dzieckiem trzeba się zająć, problemy w pracy, nie ma gonitwy bo obiad, bo pranie, bo to i tamto. To ja już wolę mieć zmarszczki i wiedzieć dlaczego je mam i skąd się wzięły. Podobają mi się dojrzałe kobiety, które się tego nie wstydzą. Bo przeżyły swoje i te emocje często widać na twarzy. Osoba pogodna zawsze wygląda ładnie, nawet ze zmarszczkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:41   #1482
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jasne, stresu zero, także takiego codziennego, że dzieckiem trzeba się zająć, problemy w pracy, nie ma gonitwy bo obiad, bo pranie, bo to i tamto. To ja już wolę mieć zmarszczki i wiedzieć dlaczego je mam i skąd się wzięły. Podobają mi się dojrzałe kobiety, które się tego nie wstydzą. Bo przeżyły swoje i te emocje często widać na twarzy. Osoba pogodna zawsze wygląda ładnie, nawet ze zmarszczkami.

A wiecie, ze coś w tym jest Żadna z wege osób, które znam, nie ma dzieci, co najwyżej męża, a i to nie każda, a jedyne ich problemy, to nieszczęście i krzywda zwierząt, bo z reguły właśnie nimi się w życiu zajmują, a to i tak z niepełną odpowiedzialnością, bo teraz wszelkie fundacje i domy opieki są wspomagane przez samorządy finansowo, jak i poprzez zbiórki od osób prywatnych. Nie żebym umniejszała znaczeniu zwierząt, ale jednak nie jest ono priorytetem tak jak życie ludzkie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 14:42
Stary Wczoraj, 15:21   #1483
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
A wiecie, ze coś w tym jest Żadna z wege osób, które znam, nie ma dzieci, co najwyżej męża, a i to nie każda, a jedyne ich problemy, to nieszczęście i krzywda zwierząt, bo z reguły właśnie nimi się w życiu zajmują, a to i tak z niepełną odpowiedzialnością, bo teraz wszelkie fundacje i domy opieki są wspomagane przez samorządy finansowo, jak i poprzez zbiórki od osób prywatnych. Nie żebym umniejszała znaczeniu zwierząt, ale jednak nie jest ono priorytetem tak jak życie ludzkie.
Wiadomo, każdy ma swoje wybory życiowe, ale posiadanie dziecka tak wpłynęło na moje życie, że jestem odpowiedzialna 24/dobę za innego człowieka w dodatku bezbronnego i jestem w ciągłym stand by. Nie wyobrażam sobie np wypoczynku bez mojej córki a jaki to wypoczynek kiedy i tak musisz kogoś pilnować w związku z tym nie potrafię się całkowicie zrelaksować i może to ma też wpływ na cerę
Tak daleko idące, ale wiem że u mnie stres bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd.

Stary Wczoraj, 20:15   #1484
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Pewnie tak, stres, praca, cierpienie swoje robią na buzi. Zmarszczki mogą być ładne, zwłaszcza te mimiczne wokół oczu, są od uśmiechania się albo od życia "w ruchu na zewnątrz" np. w górach, na morzu, w podrózach etc. Dodają ludziom "tego czegoś". Niestety stres nie dodaje nikomu uroku.. wiem po sobie ma on na wygląd ogromny wpływ: wysusza skórę - na twarzy, na ciele, na skórze głowy, skóra robi się matowa, ziemista, niejędrna, pomijam już worki i cienie pod oczami.. makabra. Zmienia się twarz baardzo. Nawet to głupie marszczenie czoła. Natomiast nie widziałam wpływu stresu na wypryski, to raczej wydaje się mieć związek jedynie z hormonami i dietą. Przynajmniej u mnie, bo u mojej siostry z kolei w każdym stresowym okresie wracał mocny trądzik i wydaje mi się, że to nie przypadek.

Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale bardzo wielu lekarzy, zwłaszcza tych z wyższej półki, długo wygląda młodo.. przynajmniej ja znam paru, którzy wyglądają min. 10-20 lat młodziej. Na pewno zdrowy i mądry tryb życia, dbanie o siebie, ale też poczucie samorealizacji, sukces etc. oszczędzają nieco nasze ciało z upływem czasu
Stary Wczoraj, 20:34   #1485
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
Pewnie tak, stres, praca, cierpienie swoje robią na buzi. Zmarszczki mogą być ładne, zwłaszcza te mimiczne wokół oczu, są od uśmiechania się albo od życia "w ruchu na zewnątrz" np. w górach, na morzu, w podrózach etc. Dodają ludziom "tego czegoś". Niestety stres nie dodaje nikomu uroku.. wiem po sobie ma on na wygląd ogromny wpływ: wysusza skórę - na twarzy, na ciele, na skórze głowy, skóra robi się matowa, ziemista, niejędrna, pomijam już worki i cienie pod oczami.. makabra. Zmienia się twarz baardzo. Nawet to głupie marszczenie czoła. Natomiast nie widziałam wpływu stresu na wypryski, to raczej wydaje się mieć związek jedynie z hormonami i dietą. Przynajmniej u mnie, bo u mojej siostry z kolei w każdym stresowym okresie wracał mocny trądzik i wydaje mi się, że to nie przypadek.

Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale bardzo wielu lekarzy, zwłaszcza tych z wyższej półki, długo wygląda młodo.. przynajmniej ja znam paru, którzy wyglądają min. 10-20 lat młodziej. Na pewno zdrowy i mądry tryb życia, dbanie o siebie, ale też poczucie samorealizacji, sukces etc. oszczędzają nieco nasze ciało z upływem czasu
Nie wiem jak to jest z tymi lekarzami. Swojego czasu, gdy jeszcze byłam na innym etapie życia chodziłam często w poszukiwaniu leku na moje dolegliwości skórne i byłam u różnych min. u takich co obecnie brylują w tv i nigdy nie potraktowali mnie poważnie. Pamiętam jak jeden skwitawał moja egzeme że dopóki żyje w mieście to tak będzie. Mieszkam od paru lat na wsi i nie pomogło mi to
Mam też znajomych lekarzy, którzy prowadzą taki tryb życia, mam tu na myśli odżywianie, karmienie dzieci, sposób spędzania czasu, że zastanawiam się czego się uczą na tej medycynie, skoro tak nie szanują swojego i dzieci organizmu.

Stary Wczoraj, 21:14   #1486
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest z tymi lekarzami. Swojego czasu, gdy jeszcze byłam na innym etapie życia chodziłam często w poszukiwaniu leku na moje dolegliwości skórne i byłam u różnych min. u takich co obecnie brylują w tv i nigdy nie potraktowali mnie poważnie. Pamiętam jak jeden skwitawał moja egzeme że dopóki żyje w mieście to tak będzie. Mieszkam od paru lat na wsi i nie pomogło mi to
Mam też znajomych lekarzy, którzy prowadzą taki tryb życia, mam tu na myśli odżywianie, karmienie dzieci, sposób spędzania czasu, że zastanawiam się czego się uczą na tej medycynie, skoro tak nie szanują swojego i dzieci organizmu.

No nie, ja mówię akurat o lekarzach, którzy 2 - 3 razy w roku jeżdzą na urlopy zagraniczne, zdrowo się odżywiają, uprawiają b. dużo sportu no i na pewno nie mają trosk "materialnych" przez pozycje zawodową. Poza tym to ludzie, którzy mają bardzo mądre podejście do życia, potrafią racjonalnie zarządzać stresem i osiągać swoje cele... higiena psychiczna jest. Wiadomo, że mają stresy jak każdy - problemów w życiu się nie uniknie.. ale to od człowieka zależy jak do problemów podchodzi, czy go "pożerają" czy na odwrót. I myślę, że to clue.. dbanie o siebie.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: Wczoraj o 21:16
earthpace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:37   #1487
Pge2l
Przyczajenie

Cytat:
Wróciłam z urlopu. Moja facjata wygląda fatalnie Ogólnie to miałam przerwę od peelingu enzymatycznego e-naturalne i emulsji z kwasem glikolowym i C do mycia Bielendy, bo zapomniałam zabrać, pasta Biotanique i esencja Bielendy jako tako sprawdziły się, a nawet powiem, że bardzo jestem zadowolona z tego szybkiego zakupu na chybił trafił Mimo wszystko nie zdołały całkowicie zapobiec degradacji Nie jest tragicznie, ale mam sporo wągrów i zaskórników, pełno nierówności.
Ta emulsja do mycia taka fajna? I serio coś robi? Napisz coś o niej proszę, czy używasz jej codziennie, czy nie podrażnia, jak te drobinki itp.

Kończy mi się żel do cery trądzikowej z fitomedu i szukam właśnie czegoś na wieczór do oczyszczania
Pge2l jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:05   #1488
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
No nie, ja mówię akurat o lekarzach, którzy 2 - 3 razy w roku jeżdzą na urlopy zagraniczne, zdrowo się odżywiają, uprawiają b. dużo sportu no i na pewno nie mają trosk "materialnych" przez pozycje zawodową. Poza tym to ludzie, którzy mają bardzo mądre podejście do życia, potrafią racjonalnie zarządzać stresem i osiągać swoje cele... higiena psychiczna jest. Wiadomo, że mają stresy jak każdy - problemów w życiu się nie uniknie.. ale to od człowieka zależy jak do problemów podchodzi, czy go "pożerają" czy na odwrót. I myślę, że to clue.. dbanie o siebie.
To moim zdaniem nie trzeba być lekarzem, żeby wiedzieć jak dbać o siebie. To kwestia podejścia ogólnego.

Stary Wczoraj, 22:21   #1489
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Pge2l Pokaż wiadomość
Ta emulsja do mycia taka fajna? I serio coś robi? Napisz coś o niej proszę, czy używasz jej codziennie, czy nie podrażnia, jak te drobinki itp.

Kończy mi się żel do cery trądzikowej z fitomedu i szukam właśnie czegoś na wieczór do oczyszczania
Trudno mi się wypowiedzieć o jej działaniu, bo używam też wespół innych produktów oczyszczających, m.in. mleczka Avalon, szczoteczki silikonowej, czasem czegoś jeszcze innego, a także serum na noc z tej serii, które bardzo lubię. W każdym razie odkąd używam emulsji, moja skóra jest w dobrej kondycji, mam wrażenie, że coś tam robi, tzn. redukuje powstawanie niedoskonałości i nie podrażnia, ani nie wysusza, ale oczyszczenie nie jest jakieś spektakularne po niej, raczej po prostu poprawne, trzeba czymś ją wspomóc w moim przypadku, żeby dokładnie pory oczyścić Emulsja jest dość płynna, nie jest to gęsta konsystencja kremu, raczej taki żel o przezroczysto-mlecznej, mętnej konsystencji, nie pieni się, drobinki są dość delikatne, ale jednak wyczuwalne wyraźnie, dla mnie mogą być, nie drażnią skóry, nawet przy codziennym stosowaniu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 22:26
Stary Wczoraj, 22:28   #1490
Miramej
Zakorzenienie

Cytat:
Trudno mi się wypowiedzieć o jej działaniu, bo używam też wespół innych produktów oczyszczających, m.in. mleczka Avalon, szczoteczki silikonowej, czasem czegoś jeszcze innego, a także serum na noc z tej serii, które bardzo lubię. W każdym razie odkąd używam emulsji, moja skóra jest w dobrej kondycji, mam wrażenie, że coś tam robi, tzn. redukuje powstawanie niedoskonałości i nie podrażnia, ani nie wysusza, ale oczyszczenie nie jest jakieś spektakularne po niej, raczej po prostu poprawne, trzeba czymś ją wspomóc w moim przypadku, żeby dokładnie pory oczyścić Emulsja jest dość płynna, nie jest to gęsta konsystencja kremu, raczej taki żel o przezroczysto-mlecznej, mętnej konsystencji, nie pieni się, drobinki są dość delikatne, ale jednak wyczuwalne wyraźnie, dla mnie mogą być, nie drażnią skóry, nawet przy codziennym stosowaniu.
Korah, zalinkujesz tę emulsję, o której teraz piszesz? Bo chyba się pogubiłam

H. MacLeod

.
Miramej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:38   #1491
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Korah, zalinkujesz tę emulsję, o której teraz piszesz? Bo chyba się pogubiłam
Klik
Dodam jeszcze, że jest wydajna
Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości