Co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 18:20   #1
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Question

Co to może być?


Mam bardzo poważne pytanie i licze na szybką odpowiedź... otóż ostatnio zauważyłam że u mojej kochanej Mamusi po wewnętrznej stronie nadgarstka pojawiła sie jakaś "górka" dość miękka w dotyku. Nie ma zmienionego koloru czy coś jest po prostu w kolorze skóry. Wygląda to tak jakby włożyc małą kuleczkę pod skóre. Mamie zawsze to boli jak troszkę ciężej popracuje a nie ma możliwości zmiany pracy na lżejszą, bo wiadomo nie ten wiek i w dodatku wiadomo jak o prace cięzko... Była mama u lekarza to powiedział jej że musi poczekać bo to samo zejdzie... i tak chodzi mamcia z tym już z 3tyg i nie ma poprawy jest tylko gorzej
Serdecznie prosze o "diagnoze" porade czy coś bo ja już nie mogę patrzeć jak moja Mamusia sie męczy
z góry dziękuje
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 17:47   #2
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

Bardzo prosze o odpowiedź naprawdę bardzo mi zależy...Może Pani dr Waldemara Jankowiaka coś pomoże.
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 17:48   #3
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co to może być?

ja miałam takie coś na zewnętrznej stronie dłoni 2 lata temu, też bolało i miałam to usuwane, lekarz mi to odessał strzykawką .To był chyba jakiś ganglion (nie wiem dokładnie jak to się pisze) w każdym razie już nie mam takiego problemu. Może Twoja mama ma to samo?
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:14   #4
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

a czy po odessaniu tego strzykawką nie pojawia sie ten sam problem ponownie? U mojej Mamusi też boli
bardzo dziękuje za odzew
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 00:43   #5
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co to może być?

lekarz mi wtedy powiedział że może się pojawić ponownie ale nie musi jeżeli nie będę obciążać ręki i nic nią nie robić przez jakiś czas,musiałam nosić taki uściskowy bandaż przez kilka dni.Później było coraz lepiej i ból mijał.Miałam to 2 lata temu i nie pojawiło się ponownie.Czasami dłoń mnie boli na zmianę pogody w tym miejscu albo gdy za długo piszę .U mnie to pojawiło się bo nadwerężyłam rękę ,może u Twojej mamy też to samo.Ja przez ten ból nie mogłam spać tak mnie męczył a po usunięciu pamiętam w tym samym dniu już mogłam zasnąć chociaż jeszcze lekko bolało.Może niech Twoja mama pójdzie do innego lekarza i spyta się o ten zabieg? Bo po co się męczyć? Wiem jaki to jest ból

Edytowane przez 201606201122
Czas edycji: 2005-06-28 o 01:18
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 18:39   #6
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

bardzo dziekuje za odpowiedź Mamusia sie boi strasznie zagiegu że będzie bolało... dostałaś jakieś znieczulenie czy coś?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 22:37   #7
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co to może być?

niech Twoja mamusia się nie boi i nie martwi!!!!! Ja też bardzo się bałam tego odsysania, bardzo! Ale lekarz się nie cackał trwało to parę sekund poczułam tylko przekłucie skóry jak przy zastryku,ogólnie sam zabieg mi przypominał zastrzyk tylko że na odwrót zamiast wprowadzać coś pod skóre wysysa.Nie widzę sensu tu dawać znieczulenia hmm bo jak dać znieczulenie w zastrzyku to jest takie samo odczucie jak przy tym zabiegu chyba że posmarować skórę .
Nie ma się czego bać Napisz później jak mama się czuje.No i co mówił lekarz?
Mi zrobił ten zabieg jakiś lekarz dla sportowców nie pamiętam jak się taki lekarz nazywa
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 15:50   #8
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

jak Ci sie może przypadkiem przypomni to ja poprosze o nazwe takiego lekarza... No mam nadzieje ze uda mi sie namówić Mame na taki zabieg niech sie już nie męczy.
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 21:21   #9
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co to może być?

no właśnie nie ma sensu się męczyć tymbardziej że ten zabieg to naprawdę drobiazg i wcale nie jest taki bolesny przekłuwa się tylko skórę i odsysa się tą "gulke" to jest jakiś gęsty płyn pod skórą.Mam jeszcze pytanie czym Twoja mama tak obciążyła rękę ?Co do lekarza- ortopeda tak powiedziała moja mama ,mówiła też że tą gulkę lekarz może "wprawić" pod kość czyli wepchnąć ją tam ale mówiła też że to niema sensu bo ta gulka będzie co jakiś czas wyskakiwać znowu.Tak że trzeba odessać.
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 17:12   #10
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

Mamusia ostatnio pomagała w przenoszeniu mebli sąsiadów a że Ci nie mogli sie zdecydowac to prezz kilka dobrych dni targali meble po całym domu
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 00:16   #11
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co to może być?

no to już jest wszystko jasne ,przejdź się z mamą do tego lekarza opowiedz jak było,
pozdrawiam
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-03, 14:04   #12
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

bardzo dziękuje za pomoc przejde sie z Mamusią do lekarza
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 21:18   #13
Julkan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 38
Dot.: Co to może być?

I jak juz o zabiegu? ja tez mialam "ganglion" na wewnętrznej stronie nadgarstka przez kilka miesięcy po czym samoistnie mi zszedł. Po prawie roku wyszedl ponownie gdyz nadwyrężyłam ręke i miałam go baaaardzo dlugo. Zrobił się po pewnym czasie twardy jak kamień, a teraz znowu go nie mam. Obawiam sie, że kiedyś się jeszcze pojawi i bez zabiegu się nie obejdzie niestety
Julkan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 11:57   #14
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Co to może być?

Mamy nie dało sie namówić na zabieg zwłaszcza że później zaczął samoistnie znikać No i teraz Mama już go nie ma i na szczęście nie musiała dodatkowo stresować sie zabiegiem. Mam nadzieje że nie pojawi sie ponownie.... ale jak już coś będzie to będe wiedziała jak pomóc Dzięki Wizażowi oczywiście
Serdecznie dziękuje za pomoc
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:21   #15
gabasta
Raczkowanie
 
Avatar gabasta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Co to może być?

wewelinka, no i powiedz ty nam jak tam twoja mama i jej ganglion po 3 latach
Ja też niestety mam ganglionka w lewym nadgarstku. Od kilku lat nic z nim nie robię, tym bardziej, że praktycznie mam go schowanego i nie przeszkadza mi. Pare razy wyskakiwał na kilka dni (po wysiłku), po czym znów się chował. Inna sprawa to to, że potwornie boję się bólu, dlatego nie decyduję się na odessanie płynu (podejrzewam, że po tylu latach jest już tam sama galareta..), a tym bardziej na operacyjne wycięcie tego. Boję się tylko, że z czasem będzie bardziej dawał o sobie znać..
__________________
Czas robi swoje. A ty człowieku?
Stanisław Jerzy Lec
gabasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.