Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 21:26   #61
karusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 24
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Moja wiadomasć była skierowana do dziewczyn które cierpia na to paskuctwo . Niee mozna sie poddawac. Podałam spsób jaki ja sobie wypracowałam metoda prób i błedów i niestety eksperymentów na mojej twarzy. Oczywiscie kazdemu moze pomagać co innego. na swoim przykładzie widze ze mozna zapanowac nad ta choroba . Powodzenia dziewczyny!!
karusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 09:58   #62
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
.:łojotokowe zapalenie skóry:.

czy ktos z was na to cierpial?czy ciezko jest ta chorobe wyleczyc?
prosze o odp.
pozdrawiam
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 17:38   #63
pyska69
Raczkowanie
 
Avatar pyska69
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 112
GG do pyska69
Dot.: .:łojotokowe zapalenie skóry:.

Czesto to dotyka wlasnie nastolatki Z tego co pamietam, moja siostra jak miala ok 17 lat miała z tym problem. Starsznie szybko przetłuszczały jej się włosy, musiała myc je codziennie a czasem nawet 2 razy dziennie jak wychodzila gdzies na wieczór. Miala tez problemy z cerą.. nie dosc, ze miala pryszcze to jeszcze non stop sie swiecila. Puder skutkowal bardzo krotko.
Wiem, latala po gabinetak deratologicznych i brala rozne leki. W koncu ktorys lekarz polecil jej po umyciu wlosow szamponem ( z dziegdziecia, dostepnyw aptece) plukac je 1/2 szklanki zwyklego octu spirytusowego na 2 l wody. Mieszla wode z octem w misce i plukala tym wloski. Nie splukiwala. Uzywala tego po kazdym myciu przez jakies 2-3 miesiace. Stponiowo zaczelo skutkowac. Pozniej zamiast octu byl to sok ze swiezo wycisnietej cytryny. I pomoglo... Teraz juz nie ma takiego problemu - a na pewno wlosy przetluszczaja sie mniej...

A z twarza to nie wiem jak bylo Wydaje mi sie , ze cere leczyla antybiotykami. Zapytam jej pozniej I jak cos bede wiedziala napisze.

Pozdrawiam
pyska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:52   #64
aga_71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Witam
U mnie zaczęło się tak samo jakies 3 lata temu. Brałam cilest i po miesiącu stosowania zrobił się na twarzy koszmar.Zaczęły wypadać włosy. No i oczywiście zaczął się totalny dół na spółkę z depresją. Ale postanowiłam walczyć. Przez dwa lata intensywne leczenie u dermatologa + oczyszczanie skóry u kosmetyczki przy gabinecie lekarskim. Uważam że to super zestaw. Nie stosowałam antybiotyków doustnych bo organizm byl oslabiony. Wszystko bylo zewnetrznie. Zaczelam od Dalacinu i łagodnych srodków myjacych i kremow bez konserwantów. Wszystko delikatne, zeby oczyscic skore i pozybc sie nadmiaru łoju. Raz na dwa tygodnie oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Najpierw były algi, potem jakies zestawy specjalnej serii kosmetyków do skory tlustej itd itd. Potem rozne badania, a to na hormony a to na bakterie a to na wirusy i po kolei leczenie . Pomalutku było coraz lepiej. Wyleczyłam grzyby, i ustabilizował się poziom hormonów. Na sam koniec wizyta u gastrologa i rewelacja. Okazało sie ze mam helicobacter pylori. Wyleczyłam (tydzien kuracji antybiotykiem) i nie mam juz zadnych problemow ze skora ani z ŁZS. Niestety nie da sie tego wyleczyc natychmiast, ale ja juz od pół roku nie mam problemów. Od czasu do czasu wyskoczy jakas niespodzianka przed okresem i tyle. Nie swiece sie, przestaly wypadac wlosy, nie leje mi sie z buzi, nie mam zaskornikow ani grudek. I uwazam ze trzeba walczyc. To da sie wyleczyc i to wyleczyc skutecznie. Wiadomo trzeba potem uwazac i stosowac delikatne srodki do kosmetyki, ale to juz nie problem. Pozdrawiam wszystkich ktorzy sie martwia. TO DA SIE WYLECZYC SKUTECZNIE
aga_71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:40   #65
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: .:łojotokowe zapalenie skóry:.

mam pytanie do osob ktore cierpia na to samo co ja: oprocz teg ze mam to lojotokowe zapalenie skory mam tez bardzo przesuszona cere (lekasz powiedzial ze najpier trzeba wyleczyc jedno a potem 2).czy moge stosowac krem vichy thermal S2?
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:42   #66
pyska69
Raczkowanie
 
Avatar pyska69
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 112
GG do pyska69
Dot.: .:łojotokowe zapalenie skóry:.

Nie znam tego kremu, ale jesli jest na bazie wody, czysto nawilzajacy a nie natluszczajacy to spokojnie mozesz
pyska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 23:53   #67
tomek80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: .:łojotokowe zapalenie skóry:.

mam łojotok skóry
tzn.
zaskórniki i wągry
ale nauczylem sie z tym walczyc po prostu nie dotykam twarzy rekami -nigdy -taki nawyk by nie przenosic zarazków.nie mozna wysuszac skóry bo sucha bedzie wiecej produkowala łoju. duzo kremów nawilzają



cych np firmy ava lub dermedic.tonic bez alkoholu i dieta bez ostrych przypraw i słodkosci.I oczywiscie stopniowo zmniejszac wyciskanie wągrów
tomek80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-07, 17:03   #68
paweł22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Unhappy CO mi dolega?łojotykowe zapalenie skóry?

Witam wszystkich.
Mam problem z wygladem mojej twarzy a dokladnie mam na nosie i pod uchem czerwone plamy które bardzo czesto złuszczają się. Lekarz zaproponował mi lek o nazwi Vratizolin niestety mi pomaga( w bardzo malym stopniu ). Juz sam nie wiem co mam z tym zrobic . Smaruje to kremami nawilżającymi lecz to też nie pomaga. Jestem bezradny, prosze o rady.
Z góry dziękuje.
paweł22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 21:44   #69
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: CO mi dolega?łojotykowe zapalenie skóry?

Moze to jakis liszaj ?? Pare lat temu mialam taka jedna luszczaca sie plame na szyi. Pomogl mi wtedy bactroban. Po 3-4 dniach nie bylo sladu.
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 17:15   #70
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: CO mi dolega?łojotykowe zapalenie skóry?

Mozliwe,ze to jakiś liszaj, ale cholernie ciężko jest to usunąć. Nie wiem,co polecić,ale odradzam wszelkie sterydy, takze jeśli lekarz przepisze Ci sterydy,to strzesz się jak ognia, bo potem moze być nieciekawie...
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 08:28   #71
Karolina30
Przyczajenie
 
Avatar Karolina30
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17
Łojotokowe zapalenie i pielęgnacja

Witam wszystkich. Mam problem z łojotokowym zapalenie skóry. Na dzień używam wody termalnej sensibio H20 i kremu Sensibio Ds. Na noc używałam maśc robioną z hydrokortizonem ale się skończyła. Jaki krem stosować na noc? Sensibio DS na noc się nie sprawdza....wysusza. Pojawiają się suche "liszajki" nie mówiąc o zaczerwienieniach przy nosie. Czyżby cały sekret mojej dotychczasowej pielęgnacji leżał w tej maści? Musi być jakiś krem na noc!!
Karolina30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 16:51   #72
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Łojotokowe zapalenie i pielęgnacja

z rzeczy bez recepty jest tylko0,5% hydrokortyzon- ale nie mozna sterydów stosować zbyt długo, szczególnie na twarz. w ŁZS dobrze sprawdza się też Nizoral w kremie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:53   #73
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Łojotokowe zapalenie i pielęgnacja

tez chcialabym wiedziec, jak pielegnowac taka cere, bo moj biedny TZ sie strasznie z tym meczy :-(
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:38   #74
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Łojotokowe zapalenie i pielęgnacja

Witam
Też kiedyś miam łojotokowe zapalenie skóry, pani dermatolog przepisała mi Metrionidazol (mam nadzieje że dobrze zapamiętałam nazwe) w postaci kremu, żelu oraz tabletek. Działanie leków było bardzo szybkie, wystarczyła mi jedna kuracja.
Pozdrawiam
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:09   #75
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Proponuję kupić maść Chińską która nosi nazwę 666 i jest w biało-czerwonej tubce. Jest rewelacyjna lecz trzeba przylożyć się do stosowania przez dłuższy czas. Polecam koszt koło 10 zł w sklepei zielarskim ale napewno nie pozalujecie.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:09   #76
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Cytat:
Napisane przez andrzej_masaż
Proponuję kupić maść Chińską która nosi nazwę 666 i
wg forów dla łuszczyków chińska maść 666 zawiera sterydy.
smarowanie się, szczególnie na twarzy, sterydami bez zalecenia lekarza jest co najmniej nierozsądne (patrz wątki o dermatozie okołoustnej)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 08:39   #77
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Nie wiem nie znam się na maściach dermatologicznych. Wiem, że jest dobra i stosuję ją i jestem zadowolony. Jeżeli faktycznie ma jakie związki niekorzystne dla skóry to lepiej z konsultować to z lekarzem. Ale też troszkę mi się wydaje, że owa maść 666 nie jest korzystna finansowo dla lekarzy dermat. J pozdrawiam.

Edytowane przez andrzej_masaż
Czas edycji: 2005-10-25 o 13:35
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 16:26   #78
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Cytat:
Napisane przez aga_71
Witam
U mnie zaczęło się tak samo jakies 3 lata temu. Brałam cilest i po miesiącu stosowania zrobił się na twarzy koszmar.Zaczęły wypadać włosy. No i oczywiście zaczął się totalny dół na spółkę z depresją. Ale postanowiłam walczyć. Przez dwa lata intensywne leczenie u dermatologa + oczyszczanie skóry u kosmetyczki przy gabinecie lekarskim. Uważam że to super zestaw. Nie stosowałam antybiotyków doustnych bo organizm byl oslabiony. Wszystko bylo zewnetrznie. Zaczelam od Dalacinu i łagodnych srodków myjacych i kremow bez konserwantów. Wszystko delikatne, zeby oczyscic skore i pozybc sie nadmiaru łoju. Raz na dwa tygodnie oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Najpierw były algi, potem jakies zestawy specjalnej serii kosmetyków do skory tlustej itd itd. Potem rozne badania, a to na hormony a to na bakterie a to na wirusy i po kolei leczenie . Pomalutku było coraz lepiej. Wyleczyłam grzyby, i ustabilizował się poziom hormonów. Na sam koniec wizyta u gastrologa i rewelacja. Okazało sie ze mam helicobacter pylori. Wyleczyłam (tydzien kuracji antybiotykiem) i nie mam juz zadnych problemow ze skora ani z ŁZS. Niestety nie da sie tego wyleczyc natychmiast, ale ja juz od pół roku nie mam problemów. Od czasu do czasu wyskoczy jakas niespodzianka przed okresem i tyle. Nie swiece sie, przestaly wypadac wlosy, nie leje mi sie z buzi, nie mam zaskornikow ani grudek. I uwazam ze trzeba walczyc. To da sie wyleczyc i to wyleczyc skutecznie. Wiadomo trzeba potem uwazac i stosowac delikatne srodki do kosmetyki, ale to juz nie problem. Pozdrawiam wszystkich ktorzy sie martwia. TO DA SIE WYLECZYC SKUTECZNIE
mozesz napisac u jakich bylas lekarzy?tez mam ŁZS (szczegolnie skora glowy,raz pojawil mi sie suchy placek ale zwalczylam go peelingiem no i mnostwo grudek na brodzie) bylam u dermatologa,przepisal mi jakies masci,roztwory,szampon ale jak tylko przestane ich uzywac to koszmar znowu powraca
moze tez i w moim przypadku powodem ŁZS jest inna choroba?

ps.macie jakies wyprobowane sposoby by sie pozdym grudek?
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 13:32   #79
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

do justy:

"wg forów dla łuszczyków chińska maść 666 zawiera sterydy.
smarowanie się, szczególnie na twarzy, sterydami bez zalecenia lekarza jest co najmniej nierozsądne (patrz wątki o dermatozie okołoustnej)"




możesz mi podać link docelowy do opisu maści 666. Skąd wyczytałaś, że maść zawiera sterydy. Prosiłbym o link poczytałbym co nieco.

Pozdrawiam Andrzej
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 21:39   #80
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

czytałam na tym forum:
http://users.nethit.pl/forum/forum/psoriasis/
ale: "15.10.2004 zostały wykasowane wszystkie posty z forum dyskusyjnego na tej stronie. można je znaleść na stronie http://republika.pl/psoriasis.pl/dyskusje "

widzę jednak, że mimo skasowania części postów z forum google nadal odnajdują ich kopie:
http://64.233.183.104/search?q=cache...zyca+666&hl=pl
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 12:52   #81
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

czesc no ja mam tez pewien problem jak leczyc tozapalenie lojotokowe skory?? da rade samemu czy lepiej isc do lekarza??? U mnie wystepuje to w skorze glowy nie wiem co mam robic? pomorzcie pozdrawiammm
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 21:31   #82
adiczka
Przyczajenie
 
Avatar adiczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
GG do adiczka
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry leczy sie sterydami,
adiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 21:46   #83
adiczka
Przyczajenie
 
Avatar adiczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
GG do adiczka
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

, środkami przeciwgrzybiczymi np. ketokonazol, szampon np nizoral z ketokonazolem. Niestety jest to choroba przewlekła ze skłonnością do nawrotów. Występują tu okresy zaostrzenia i wyciszenia choroby. Przy tej chorobie nie wolno stosować pelingów ziarnistych gdyż zaostrzają zmiany. Można używac pelingi enzymatyczne. W okresie zaostrzenia choroby nie powinno sie wykonywać np.zabiegów oczyszczania cery w gabinecie kosmetycznym ale o ty kosmetyczka powinna wiedziec. Pozdrawiam
adiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 09:19   #84
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Nie zgodze sie z adiczka co do tych sterydow... Mam wlasnie taki problem i kiedy ostatnio poszlam dokladnie z takimi objawami do mojego dermatologa,kobieta oczywiscie: "Bez sterydu z tego nie wyjdziemy..." Ale problem w tym, ze juz mialam na twarzy wiele sterydow i wiem,ze w przewleklym problemie (jak ŁZS) pomagaja tylko na chwile, a ptem jest wrecz gorzej... Dlatego W KONCU wybralam sie do innego dermatologa i juz mam piekna buzie bez sterydow... A nowa pani doktor jak uslyszala ile sterydow mialam na twarzy, zdziwila sie, ze jeszcze mam skore...
Zatem, podsumowujac:

1. Jezeli masz ochote sama sprobowac zaradzic problemowi, polecam krem z serii Pharmaceris "Octopirox" - niejeden raz mnie uratowal (sprawdz w KWC)

2. Jezeli to nie pomoze, to innej rady nie ma jak wybrac sie do dobrego specjalisty A krem na pewno Ci nie zaszkodzi, a wrecz wspomoze leczenie dermatologiczne.

Jestem jednak pewna,ze sam krem przyniesie Ci ulge - wiem z autopsji

Buziaki
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 11:52   #85
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

wy macie dziewczyny na buzi a ja mam na glowie wiec mam od razu isc do lekarza czy stosowac jakies szampony pomozcie mi kocham was
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 09:27   #86
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Buli - do lekarza!!!!
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 13:35   #87
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

no skoro tak mowisz Mediane to tak zrobie ale myslalem ze mozna pozbyc sie tego samemu
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 18:25   #88
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Buli - masz łuszczaca sie skore glowy, dobrze zrozumialam? Przypomnialam sobie,ze jest taki szampon Stieprox firmy Stiefel stosowany w przypadku wlasnie lojotkowego zapalenia skory glowy. Mozesz przeczytac ulotke i skonfrontowac to z Twoim stanem - byc moze cos Ci to pomoze... Chociaz wiem z doswiadczenia, ze jest on taki sobie... Ale byc moze Tobie pomoze. Decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie - na pewno lekarz spojrzy fachowym okiem i oceni, czy tylko szampon, czy cos jeszcze jest Ci potrzebne
Powodzenia
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 19:31   #89
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Ok dziex Mediane za takie info a mam nadzieje ze u lekarza nie spotka mnie nic nie przyjemnego czy tozapalenie lojotokowe to jets cos barzdo powaznego??? buziaczki dla ciebie ****
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 21:37   #90
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

No co Ty... Spokojnie do wyleczenia, choc czasami moze wracac, dlatego wazna jest odpowiednia pielegnacja na co dzien. Najwazniejsze zeby zobaczyl to lekarz, bo to nie musi byc LZS, a dermatolog oceni to okiem fachowca Tak czy siak nie masz sie co martwic I daj znac co powiedzial specjalista
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.