Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-31, 16:52   #2491
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Nie używam podkładu. Używam korektora punktowo tylko na te zaczerwienienia który po paru godzinach sam znika...
Nie napisałam że używam garniera codziennie a tym samym nie napisałam że jest jako główny element w pielęgnacji - tylko na policzki i brodę.

EFFACLAR duo jest na skórę trądzikową czyli tym samym młodą. Jak niby mam połączyć filtr z kremem?
Widzę że jednak szkoda czasu na tłumaczenia, bo masz już wyrobioną teorię o wszystkim i nie dasz sobie wytłumaczyć.


Życzę spotkania sensownego dermatologa, bo o takiego ciężko, szczególnie na nfz.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:53   #2492
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Odpowiednio nawilżona skóra jest mniej podatna na podrażnienia jak i stany zapalne - warto mieć to pod uwagą
Zamiast szukać kremów, możesz się przerzucić na naturalną pielęgnację. Na początek zainwestować np. w hydrolat, żel hialuronowy i jakiś olejek, odpowiedni dla młodej, tłustej cery (jojoba, konopny, macerat z kocanki... jest ich trochę, były wymieniane kiedyś na tym wątku). To powinno wystarczyć do nawilżania skóry, bez podrażniania jej. Pomocny może być wspomniany wcześniej olej tamanu, choć osobiście nie ryzykowałabym z nim jako elementem codziennej pielęgnacji - raczej doraźnie na niedoskonałości.
Jak sobie skalkulujesz to wszystko to się pewnie przestraszysz sporym wydatkiem, ale niepotrzebnie - olejki i żele hialuronowe są piekielnie wydajne. Zwłaszcza olejki.
Mniej wydajne są hydrolaty, ale od biedy można je zastąpić wodą różaną - ja kupuję akurat w hurtowni za 6zł, ale można zapytać w sklepie zielarskim

Dziękuję bardzo za informacje Spróbuję coś więcej wyczytać na ten temat
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:56   #2493
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
EFFACLAR duo jest na skórę trądzikową czyli tym samym młodą. Jak niby mam połączyć filtr z kremem?
normalnie Effeclar stosować np. na noc, a filtr rano, przed zrobieniem makijażu. Jeśli stosujesz Effeclar też rano, to używaj go dużo wcześniej, zeby zdążył się porządnie wchłonąć.

I sprostowanie - cera trądzikowa to nie tylko młoda. Kobiety po 40-ce też miewają problemy z trądzikiem. Trądzik u 30-letniej kobiety też nie jest czymś nadzwyczajnym

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Życzę spotkania sensownego dermatologa, bo o takiego ciężko, szczególnie na nfz.
hehe, to niezbyt pocieszające, ale często prywatni dermatologowie pracują też dla NFZ Np. Dermatolog do której chodziłam przyjmuje też prywatnie. Takie samo leczenie, tylko że stówa w plecy (no i szybsze terminy, wiadomo).
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:57   #2494
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
normalnie Effeclar stosować np. na noc, a filtr rano, przed zrobieniem makijażu. Jeśli stosujesz Effeclar też rano, to używaj go dużo wcześniej, zeby zdążył się porządnie wchłonąć.

I sprostowanie - cera trądzikowa to nie tylko młoda. Kobiety po 40-ce też miewają problemy z trądzikiem. Trądzik u 30-letniej kobiety też nie jest czymś nadzwyczajnym
Effaclar to zdecydowanie nie jest kosmetyk dedykowany nastolatkom.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:58   #2495
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Widzę że jednak szkoda czasu na tłumaczenia, bo masz już wyrobioną teorię o wszystkim i nie dasz sobie wytłumaczyć.


Życzę spotkania sensownego dermatologa, bo o takiego ciężko, szczególnie na nfz.
Nie mam żadnej teorii. Nie dam sobie wytłumaczyć?!
Tylko się pytam jak pozbyć się tych stanów zapalnych a ty stawiasz że już mnie będzie zapychać i że skóra zestarzeje się w przeciągu bodajże 20 dni (stosowania) kremu który stosuję już nie krótko... a na dodatek poleciła mi go pani w aptece które widziała moją cerę na żywo.
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:59   #2496
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
hehe, to niezbyt pocieszające, ale często prywatni dermatologowie pracują też dla NFZ Np. Dermatolog do której chodziłam przyjmuje też prywatnie. Takie samo leczenie, tylko że stówa w plecy (no i szybsze terminy, wiadomo).
Wiem o tym. Jeszcze mniej pocieszające jest to, że dobrzy dermatolodzy zazwyczaj nie pracują na nfz i są drożsi niż ci, którym opłaca się pracować też na nfz.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:00   #2497
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Robię że nakładam effaclar na noc, a na dzień stosuję kremy tłuste raczej i nic to nie daję, oprócz tego pierwszego, trochę eliminuje te ślady czerwone ale nie całkowicie...
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 17:04   #2498
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Nie używam podkładu. Używam korektora punktowo tylko na te zaczerwienienia który po paru godzinach sam znika...
Nie napisałam że używam garniera codziennie a tym samym nie napisałam że jest jako główny element w pielęgnacji - tylko na policzki i brodę.

EFFACLAR duo jest na skórę trądzikową czyli tym samym młodą. Jak niby mam połączyć filtr z kremem?

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-i-suchej.html
Jak to jak? Po prostu 15 min (minimun, ja jeśli mam czas to czekam nawet 30 min żeby lepiej się wchłonął) przed wyjściem nakładasz filtr (SPF 30 lub 50). Jeśli rano nakładasz duo to czekasz chwile aż się wchłonie i na to nakładasz filtr.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

o, właśnie zobaczyłam że Fiasco mnie uprzedziła
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:04   #2499
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jak to jak? Po prostu 15 min (minimun, ja jeśli mam czas to czekam nawet 30 min żeby lepiej się wchłonął) przed wyjściem nakładasz filtr (SPF 30 lub 50). Jeśli rano nakładasz duo to czekasz chwile aż się wchłonie i na to nakładasz filtr.
No właśnie tak już kiedyś spróbowałam i nie było żadnych dobrych efektów. Miałam twarz czerwoną (policzki) i te stany zapalne były bardziej widoczne
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:05   #2500
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Nie mam żadnej teorii. Nie dam sobie wytłumaczyć?!
Tylko się pytam jak pozbyć się tych stanów zapalnych a ty stawiasz że już mnie będzie zapychać i że skóra zestarzeje się w przeciągu bodajże 20 dni (stosowania) kremu który stosuję już nie krótko... a na dodatek poleciła mi go pani w aptece które widziała moją cerę na żywo.
spokojnie, tutaj chcemy ci pomóc korzystajac przy tym z własnego doświadczenia (lub bliskich)
Stosowanie filtra przy Effeclarze jest ważne, bo substancje w nim zawarte uwrażliwiają cerę na promienie UV, a co za tym idzie:
-promienie UV podrażniają skórę, czego nie chcemy szczególnie wtedy, kiedy i tak jest już wrażliwa
-można dorobić się paskudnych przebarwień
A tego nie chcemy, więc lepiej zaopatrzyć się w filtr. Ze swojej strony mogę polecić Aknicare SPF 30, który jest chyba najlżejszym możliwym filtrem o dobrej ochronie Nie wiem, czy jest dostępny gdzieś stacjonarnie, ja go kupowałam na allegro, widziałam go też w jakiś aptekach internetowych.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:06   #2501
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Nie mam żadnej teorii. Nie dam sobie wytłumaczyć?!
Tylko się pytam jak pozbyć się tych stanów zapalnych a ty stawiasz że już mnie będzie zapychać i że skóra zestarzeje się w przeciągu bodajże 20 dni (stosowania) kremu który stosuję już nie krótko... a na dodatek poleciła mi go pani w aptece które widziała moją cerę na żywo.
Nie dasz sobie wytłumaczyć, bo nigdzie nie napisałam ani, że będzie zapychać, ani że Ci się skóra zestarzeje.

W krótkim okresie Effaclar Ci najprawdopodobniej pomoże. Ale to w
krótkim. W długim okresie przyzwyczajanie młodej cery do takich dermokosmetyków tego typu jest szkodliwe i bez sensu. Ty ponadto szkodzisz sobie nie używając nic do mycia - nie oczyszczasz skóry z pozostałości kosmetyków, łoju itd. Narażasz się też na przebarwienia.

Pani w aptece zazwyczaj jest bardziej sponsorowana niż niejedna blogerka kosmetyczna. I wykazała się skrajną niekompetencją nie mówiąc ci o filtrze. Większość ludzi w temacie nie poleca effaclaru latem W OGÓLE. Nawet z filtrem.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 17:09   #2502
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
spokojnie, tutaj chcemy ci pomóc korzystajac przy tym z własnego doświadczenia (lub bliskich)
Stosowanie filtra przy Effeclarze jest ważne, bo substancje w nim zawarte uwrażliwiają cerę na promienie UV, a co za tym idzie:
-promienie UV podrażniają skórę, czego nie chcemy szczególnie wtedy, kiedy i tak jest już wrażliwa
-można dorobić się paskudnych przebarwień
A tego nie chcemy, więc lepiej zaopatrzyć się w filtr. Ze swojej strony mogę polecić Aknicare SPF 30, który jest chyba najlżejszym możliwym filtrem o dobrej ochronie Nie wiem, czy jest dostępny gdzieś stacjonarnie, ja go kupowałam na allegro, widziałam go też w jakiś aptekach internetowych.
Filtr posiadam, jest w porządku

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Nie dasz sobie wytłumaczyć, bo nigdzie nie napisałam ani, że będzie zapychać, ani że Ci się skóra zestarzeje.

W krótkim okresie Effaclar Ci najprawdopodobniej pomoże. Ale to w
krótkim. W długim okresie przyzwyczajanie młodej cery do takich dermokosmetyków tego typu jest szkodliwe i bez sensu. Ty ponadto szkodzisz sobie nie używając nic do mycia - nie oczyszczasz skóry z pozostałości kosmetyków, łoju itd. Narażasz się też na przebarwienia.

Pani w aptece zazwyczaj jest bardziej sponsorowana niż niejedna blogerka kosmetyczna. I wykazała się skrajną niekompetencją nie mówiąc ci o filtrze. Większość ludzi w temacie nie poleca effaclaru latem W OGÓLE. Nawet z filtrem.

To wynikało w twoich wypowiedzi, nie moich. Twarzy nie oczyściłam 1 dzień, nie tydzień... no bez przesady
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:10   #2503
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
No właśnie tak już kiedyś spróbowałam i nie było żadnych dobrych efektów. Miałam twarz czerwoną (policzki) i te stany zapalne były bardziej widoczne
Ale filtru nie masz kłaść po to by zmniejszyć ilość wyprysków czy tam stanów zapalnych Trzeba używać ich przy effaclarze duo (i nie tylko) bo inaczej cera będzie podrażniona i możesz nabawić się przebarwień. Skutków nie stosowania filtrów nie zauważysz od razu.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:11   #2504
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
To wynikało w twoich wypowiedzi, nie moich. Twarzy nie oczyściłam 1 dzień, nie tydzień... no bez przesady
Z których moich wypowiedzi wynika, że Ci się skóra zestarzeje po effaclarze albo że się zapcha?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:12   #2505
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ale filtru nie masz kłaść po to by zmniejszyć ilość wyprysków czy tam stanów zapalnych Trzeba używać ich przy effaclarze duo (i nie tylko) bo inaczej cera będzie podrażniona i możesz nabawić się przebarwień. Skutków nie stosowania filtrów nie zauważysz od razu.
Dobrze to od dzisiaj, nakładanie filtru na noc + effaclar. Mam nadzieję że znikną te stany zapalne i się stopniowo złagodzą
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:12   #2506
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A tak z innej beczki, dzisiaj próbuję oczyścić twarz metodą OCM. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:13   #2507
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Dobrze to od dzisiaj, nakładanie filtru na noc + effaclar. Mam nadzieję że znikną te stany zapalne i się stopniowo złagodzą
Prawie na pewno tak się nie stanie.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:13   #2508
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Dobrze to od dzisiaj, nakładanie filtru na noc + effaclar. Mam nadzieję że znikną te stany zapalne i się stopniowo złagodzą
Ale filtr nakłada się na dzień Effaclar jak stosowałaś tak stosuj wieczorem tylko filtr na dzień
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:14   #2509
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Z których moich wypowiedzi wynika, że Ci się skóra zestarzeje po effaclarze albo że się zapcha?
Poszukaj na swoich wypowiedziach. Ja to tak odebrałam... nie każdy tak samo

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ale filtr nakłada się na dzień Effaclar jak stosowałaś tak stosuj wieczorem tylko filtr na dzień
Ajajajj ale tego będzie.
Jeszcze Cetaphil. Nie wiem czy jest sens męczenia skóry kwasami, nie kwasami, kremami itp. Effaclaru nie używam na całą twarz ale jedynie punktowo. Stawiam na nawilżanie
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 17:17   #2510
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
No właśnie tak już kiedyś spróbowałam i nie było żadnych dobrych efektów. Miałam twarz czerwoną (policzki) i te stany zapalne były bardziej widoczne
filtr też może podrażniać. jak się ma wrażliwą cerę, to absolutnie wszystko może podrażniać dlatego też dobrze jest maksymalnie uprościć pielęgnację. Ten filtr który poleciłam ma alkohol w składzie, więc podrażniać może. Mnie podrażnił raz - tak porządnie. Zwykle jest tak, że skóra jest zaczerwieniona i piecze, ale to mija po paru minutach

Tak w ogóle to jakiś czas temu na tym wątku była dyskusja o emulgatorach. Które mają wpływ na zanieczyszczanie porów oraz powstawanie krostek. No a są we wszystkich kremach. W lekkich emulsjach jest ich mniej.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:18   #2511
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Poszukaj na swoich wypowiedziach. Ja to tak odebrałam... nie każdy tak samo
Przeczytałam. Napisałam, że to zły pomysł stosować Effaclar w młodym wieku w sytuacji kiedy Twoja pielęgnacja nie spełnia podstawowych standardów. Ty wywnioskowałaś z tego, że Ci się skóra zestarzeje.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:20   #2512
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
filtr też może podrażniać. jak się ma wrażliwą cerę, to absolutnie wszystko może podrażniać dlatego też dobrze jest maksymalnie uprościć pielęgnację. Ten filtr który poleciłam ma alkohol w składzie, więc podrażniać może. Mnie podrażnił raz - tak porządnie. Zwykle jest tak, że skóra jest zaczerwieniona i piecze, ale to mija po paru minutach

Tak w ogóle to jakiś czas temu na tym wątku była dyskusja o emulgatorach. Które mają wpływ na zanieczyszczanie porów oraz powstawanie krostek. No a są we wszystkich kremach. W lekkich emulsjach jest ich mniej.
Spotkałam sie z tym samym! Mam wrażliwą cerę. reaguje nawet na hipoalergiczne płyny, żele

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Przeczytałam. Napisałam, że to zły pomysł stosować Effaclar w młodym wieku w sytuacji kiedy Twoja pielęgnacja nie spełnia podstawowych standardów. Ty wywnioskowałaś z tego, że Ci się skóra zestarzeje.
Z twoich wypowiedzi na forum tak to odebrałam.
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:21   #2513
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Spotkałam sie z tym samym! Mam wrażliwą cerę. reaguje nawet na hipoalergiczne płyny, żele
Effaclar jest średnim pomysłem przy wrażliwej cerze. Szczególnie bez filtra i bez codziennego nawilżenia czymś, co nie jest kremem bambino.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:21   #2514
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Poszukaj na swoich wypowiedziach. Ja to tak odebrałam... nie każdy tak samo

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------



Ajajajj ale tego będzie.
Jeszcze Cetaphil. Nie wiem czy jest sens męczenia skóry kwasami, nie kwasami, kremami itp. Effaclaru nie używam na całą twarz ale jedynie punktowo. Stawiam na nawilżanie
No niestety. Możliwe że po wyjściu od dermatologa będziesz miała jeszcze więcej specyfików, więc się przyzwyczajaj Dobrze że stawiasz na nawilżanie bo każda skóra tego potrzebuje. Póki co używaj czegoś nawilżającego, duo jeśli już go masz, filtr i coś łagodzącego stany zapalne (dziewczyny polecały np. hydrolaty). Od dermatologa pewnie dostaniesz jakieś maści i jeśli nie spyta się Ciebie czego używasz do pielęgnacji (a powinien) to powiedz sama z siebie i spytaj się w jakiej kolejności używać, bo nie wszyscy lekarze o tym pamiętają.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:22   #2515
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Z twoich wypowiedzi na forum tak to odebrałam.
Ale z żadnych nic takiego nie wynika.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:22   #2516
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Effaclar jest średnim pomysłem przy wrażliwej cerze. Szczególnie bez filtra i bez codziennego nawilżenia czymś, co nie jest kremem bambino.
Napisałam akurat że krem bambino używam bardzo rzadko ze względu na konsystencje. Napisałam że używam Garniera, łagodzącego i się sprawdza, dopiero po nawilżeniu używam effaclar.
Pasuje?
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:24   #2517
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
filtr też może podrażniać. jak się ma wrażliwą cerę, to absolutnie wszystko może podrażniać dlatego też dobrze jest maksymalnie uprościć pielęgnację. Ten filtr który poleciłam ma alkohol w składzie, więc podrażniać może. Mnie podrażnił raz - tak porządnie. Zwykle jest tak, że skóra jest zaczerwieniona i piecze, ale to mija po paru minutach

Tak w ogóle to jakiś czas temu na tym wątku była dyskusja o emulgatorach. Które mają wpływ na zanieczyszczanie porów oraz powstawanie krostek. No a są we wszystkich kremach. W lekkich emulsjach jest ich mniej.

Prawda. Nawet Uriage mnie podrażnił, chociaż nigdy tego nie robił.. A pielęgnację mam ograniczoną do minimum, im mniej tym lepiej, bynajmniej u mnie
A z filtrów chyba znalazłam ideał, Biodermę do tłustej i mieszanej, cykałam się, bo na stronce wyczytałam, że ma alkohol w składzie.. a jak się okazało, w rzeczywistości go nie ma
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:24   #2518
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
No niestety. Możliwe że po wyjściu od dermatologa będziesz miała jeszcze więcej specyfików, więc się przyzwyczajaj Dobrze że stawiasz na nawilżanie bo każda skóra tego potrzebuje. Póki co używaj czegoś nawilżającego, duo jeśli już go masz, filtr i coś łagodzącego stany zapalne (dziewczyny polecały np. hydrolaty). Od dermatologa pewnie dostaniesz jakieś maści i jeśli nie spyta się Ciebie czego używasz do pielęgnacji (a powinien) to powiedz sama z siebie i spytaj się w jakiej kolejności używać, bo nie wszyscy lekarze o tym pamiętają.
Dobrze. Dziękuję bardzo za pomoc!
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:26   #2519
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Napisałam akurat że krem bambino używam bardzo rzadko ze względu na konsystencje. Napisałam że używam Garniera, łagodzącego i się sprawdza, dopiero po nawilżeniu używam effaclar.
Pasuje?
Nie, nie pasuje. Kilkanaście minut temu napisałaś, że

Cytat:
Nie napisałam że używam garniera codziennie a tym samym nie napisałam że jest jako główny element w pielęgnacji - tylko na policzki i brodę.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 17:28   #2520
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A pro Cetaphilu, kompletnie nie polecam, okropieństwo. Nie nazwałabym go nawilżaczem, tylko natłuszczaczem... Zrezygnowałam z kremów już jakiś czas temu, wolę sera. Podobno kremy APIS nie są komedoegnne, ale z tą komedogennością, jak z wróżeniem z fusów...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.