*Bita śmietana w różnych postaciach* - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 16:16   #1
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713

*Bita śmietana w różnych postaciach*


Tj. w temacie. Chciałabym zrobić niespodziankę mamie. Otóż, mama była niedawno w naleśnikarnii. Zjadła tam ponoć przepyszne nalesniki z owocami i bitą śmietaną. I postanowiłam, że zrobię jej w domu te owe naleśniki. Mam pytanko do Was. Tradycyjna bita śmietana bardzo nam w smaku zobojętniała. Może Wy macie jakieś urozmaicenia dla tej bitej? Zwłaszcza, że zależy mi na tym, aby ona była słodka i strasznie gęsta
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 16:49   #2
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

WITAJ!!! nie wiem czy dokłądnie chcesz przepis na bita smietane czypoprtsu cos do niej jakos troszke nie jasno napisałas albo ja nie do konca rozszyfrowałam hihi podaje przpis który kiedys jakas dobra kobietatutaj wkleiła :

BITA SMIETANA
30% albo 36%(ta jest bardzo gęsta jak krem) preferuję 30 ubijam ją z cukrem pudrem i smietanfixem i gotowe


mysle ze jak sie postarasz to mama napewno nigdy wiecej nie pojdzie do nalesnikarni tylko bedzie ciebie prosiła o zorbienie nalesników ze smietnaka i owocami badz inne np. nutella albo dzem wisnowy pozdrawiam cieplutko!!
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:27   #3
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

Cytat:
Napisane przez KASIAAO
WITAJ!!! nie wiem czy dokłądnie chcesz przepis na bita smietane czypoprtsu cos do niej jakos troszke nie jasno napisałas albo ja nie do konca rozszyfrowałam hihi podaje przpis który kiedys jakas dobra kobietatutaj wkleiła :

BITA SMIETANA
30% albo 36%(ta jest bardzo gęsta jak krem) preferuję 30 ubijam ją z cukrem pudrem i smietanfixem i gotowe


mysle ze jak sie postarasz to mama napewno nigdy wiecej nie pojdzie do nalesnikarni tylko bedzie ciebie prosiła o zorbienie nalesników ze smietnaka i owocami badz inne np. nutella albo dzem wisnowy pozdrawiam cieplutko!!
Chodziło mi kochanie o urozmaicenia albo o przepisy Ale Twój przepis jest świetny! Powiedz mi tylko ile proporcji uzywasz w tych składnikach?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:42   #4
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Red face Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

ups... wpadka nie wiem to nie jest moj przepis tylko wizazanki która kiedys jego wkleiła a ja sobie skopiowałam oczywiscie, ale uwazam ze nirmalnie całe opakowania tzn smietana cała ten smietanfix tez ale cukier puder to według uznania jedno lubia bardziej słodkie inni mniej wiec jak twoje kubki smakowe sobie zycza:P ..:P no wpadka jak nic heheh pozdrawiam ciepło !
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:53   #5
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

Najczęściej ubijam kremówkę z cukrem waniliowym (1 torebka na szklankę śmietany). Można poeksperymentować z kawą - do śmietany ubitej z cukrem dodać trochę ekstraktu kawy rozpuszczalnej (czyli kawy rozpuszczonej w odrobinie gorącej wody, a następnie ostudzonej). Szczypta cynamonu nie będzie tu od rzeczy. Żadną filozofią nie jest też dodanie do śmietany odrobiny soku z cytryny albo jakiegoś przecieru owocowego (np. z truskawek czy malin). Jeszcze inną opcją jest wymieszanie ubitej kremówki z tartą czekoladą i bakaliami.

Kombinuj dziewczyno
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 20:23   #6
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

Cytat:
Napisane przez KASIAAO
WITAJ!!! nie wiem czy dokłądnie chcesz przepis na bita smietane czypoprtsu cos do niej jakos troszke nie jasno napisałas albo ja nie do konca rozszyfrowałam hihi podaje przpis który kiedys jakas dobra kobietatutaj wkleiła :

BITA SMIETANA
30% albo 36%(ta jest bardzo gęsta jak krem) preferuję 30 ubijam ją z cukrem pudrem i smietanfixem i gotowe


mysle ze jak sie postarasz to mama napewno nigdy wiecej nie pojdzie do nalesnikarni tylko bedzie ciebie prosiła o zorbienie nalesników ze smietnaka i owocami badz inne np. nutella albo dzem wisnowy pozdrawiam cieplutko!!
smietan 30% sprzedawana jest w malych kartonach lub w woreczkach. z doswiadczenia wiem ze w kartoniku jest lepsza. ubija sie ja z dodatkiem smietan-fixu i tak jak napisala una creatura bella z jakims dodatkiem smakowym poniewaz sama nie ma zbyt dobrego smaku. na ogol taki kartonik starcza na kilkanascie nalesnikow. na pewno na jedno posiedzenie dla piecioosobowej rodziny.
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 20:43   #7
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

Śmiatanka kremówka (30 lub 36%)najczęściej występuje w kartonikach po 250 lub 500ml. Ja ubijam kartonik 250 ml z 1 śmietan-fixem i 2 łyżkami cukru pudru (cukier dodaję pod koniec, gdy już śmietana jest ubita).

Aha- aby śmietana szybko i mocno się ubiła, 15 min przed ubijaniem wsadzam ją do zamrażarki.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 08:32   #8
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: *Bita śmietana w różnych postaciach*

No no, dziewczyny, dziękuję za te pyszności. Już się zabieram do zrealizowania tego pomysłu
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.