Farba majirell-wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-22, 20:59   #301
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Oto efekt po Majiblond 901S!! Odrost jest żółty a pozostałe włoski sa prześliczne blond, ale najważniejszy dla mnie był efekt pokrycia odrostów i jetsem rozczarowana, myslałam, że nie będą rude ani żółte lecz beżowe i się przeliczyłam. Nie wiem już czym te odrosty farbować żeby był dobry efekt i to bez rozjaśniacza!!! pomóżcie! Przypominam że jestem szatynką. A i fotka była robiona już kiedy było ciemno tylko przy lampce obok laptopa, wiec moze nie dawac pełnego efektu jaki jest!
I farbowałaś dwunastką? Wyszły żółte po takim wysokim stężeniu? Wygląda na to, że jestem tu jedyną szatynką, której naturalne włosy Majiblond łapie bez problemu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:44   #302
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
I farbowałaś dwunastką? Wyszły żółte po takim wysokim stężeniu? Wygląda na to, że jestem tu jedyną szatynką, której naturalne włosy Majiblond łapie bez problemu.
Tak farbowałam 12%!!! Tzn. że majiblond jest nie dla mnie. Podpowiedzcie proszę, czym farbować żeby mieć od razu żądany efekt na naturale włosy i bez rozjaśniacza? Czy jest w ogóle taka farba? A czym teraz ufarbować żeby wyszły takie jak na długości? Też L'oreala , ale jaką i żeby nie zniszczyć tak włosów tak częstym farbowaniem no bo moja skóra głowy jest teraz po majiblond troszkę popalona?

Edytowane przez jamau
Czas edycji: 2008-12-22 o 21:57
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 00:21   #303
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Tak farbowałam 12%!!! Tzn. że majiblond jest nie dla mnie. Podpowiedzcie proszę, czym farbować żeby mieć od razu żądany efekt na naturale włosy i bez rozjaśniacza? Czy jest w ogóle taka farba? A czym teraz ufarbować żeby wyszły takie jak na długości? Też L'oreala , ale jaką i żeby nie zniszczyć tak włosów tak częstym farbowaniem no bo moja skóra głowy jest teraz po majiblond troszkę popalona?
Jamau - wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia jak rozjaśniacz. Spróbuj w przyszłości robić tak jak ja - rozjaśniacz z 9% i na to farbka np. Majirel z 6%. Ja też jestem ciemną szatynką (kiedyś farbowałam Palette Ciemna Czekolada i prawie nie było widać odrostu! tak mam ciemne z natury). Wiem, że jak zrobię inaczej to mam żółtko.
Nie wiem czemu dziewczyny (i niektórzy niedouczeni fryzjerzy) boją się rozjaśniacza. Przecież jeśli np z Murzynki albo Latynoski ( Beyonce i inne gwiazdki) można zrobić blondynkę to na pewno nie jest to robione bez jego użytku! A jaki mają ładny kolor i włosy super. Trzeba tylko pamiętać, żeby nigdy nie trzymać go dłużej niż 50 min i max. 9% oksydantu. Dwunastka jest tylko i wyłącznie do pasemek i balayagu! Włosy nie mogą też być rozjaśnione do białego, bo się pokruszą. Tylko do jaśniutkiego żółtego. Oczywiście rozjaśniacz profesjonalny jest bardziej niebezpieczny, bo mocniej działa. Nie wolno podgrzewać ani przykrywać włosów. Trzeba kontrolować stopień rozjaśnienia. I nigdy nie wolno pokrywać drugi raz rozjaśnionych włosów, tylko odrosty. Chyba że na 10 min, na mokre włosy - dla tzw demakijażu, czyli ściągnięcia koloru, gdy chcemy radykalnie zmienić odcień.

Ale teraz co z tym twoim odrostem - po pierwsze o ile tonów różni się odrost od reszty - jeśli o 1 to możesz dać Majirel z wodą 6%, jeśli o 2-3 tony to z 9%. Woda 6% rozjaśnia o 1 ton, 9% o 2-3 tony. Myślę, że jeśli są żółte, to zrób odcień 10.21 b.b.jasny perłowy blond (fiolet, czyli 2, zneutralizuje żółtko). Oczywiście tylko na odrost. Reszta jest OK. No i odczekałabym z tym z tydzień, aż ci się skóra głowy podkuruje.
Mam nadzieję, że pomogłam.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 00:28   #304
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dodam jeszcze, że żeby odrost ładnie wyszedł nie powinien mieć więcej niż 1-1,5cm długości, szczególnie przy mocnej zmianie koloru (z sztynki lub brunetki w blondynkę). Czyli zabawa w farbowanko co miesiąc. Niestety, blond to bardzo wymagający i drogi kolor, szczególnie gdy chce się porządnie wyglądać. Pomijając oczywiście względy estetyczne chodzenia z takim odrostem ;-)

Taki kolorek wyszedł mi po rozjaśniaczu i Richesse 9.13 (b.jasny beżowy blond). Zdjęcie było robione w świetle sztucznym, ale kolor łądnie oddaje. Po Majirel są troszkę jaśniejsze, ale też szybciej się wymywają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (82,5 KB, 310 załadowań)

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-12-23 o 12:17 Powód: Post pod postem.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 00:50   #305
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

[quote=CocoPoznan;10180686]Dodam jeszcze, że żeby odrost ładnie wyszedł nie powinien mieć więcej niż 1-1,5cm długości, szczególnie przy mocnej zmianie koloru (z sztynki lub brunetki w blondynkę).

Oj tak, Coco, święte słowa, sama chciałam to dopisać. A co do używania dwunastki, to już wypowiadałam wcześniej wyrazy obawy. Fryzjerka zrobiła niegdyś mi takie kuku, na głowie miałam potężnego strupa. Nie będę się nawet rozwodziła, co było w trakcie rozjaśniania, pieczenie to jeszcze małe piwo, gorzej, że miałam wrażenie, że się duszę.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-12-23 o 00:54
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 02:08   #306
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Jamau - wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia jak rozjaśniacz. Spróbuj w przyszłości robić tak jak ja - rozjaśniacz z 9% i na to farbka np. Majirel z 6%. Ja też jestem ciemną szatynką (kiedyś farbowałam Palette Ciemna Czekolada i prawie nie było widać odrostu! tak mam ciemne z natury). Wiem, że jak zrobię inaczej to mam żółtko.
Nie wiem czemu dziewczyny (i niektórzy niedouczeni fryzjerzy) boją się rozjaśniacza. Przecież jeśli np z Murzynki albo Latynoski ( Beyonce i inne gwiazdki) można zrobić blondynkę to na pewno nie jest to robione bez jego użytku! A jaki mają ładny kolor i włosy super. Trzeba tylko pamiętać, żeby nigdy nie trzymać go dłużej niż 50 min i max. 9% oksydantu. Dwunastka jest tylko i wyłącznie do pasemek i balayagu! Włosy nie mogą też być rozjaśnione do białego, bo się pokruszą. Tylko do jaśniutkiego żółtego. Oczywiście rozjaśniacz profesjonalny jest bardziej niebezpieczny, bo mocniej działa. Nie wolno podgrzewać ani przykrywać włosów. Trzeba kontrolować stopień rozjaśnienia. I nigdy nie wolno pokrywać drugi raz rozjaśnionych włosów, tylko odrosty. Chyba że na 10 min, na mokre włosy - dla tzw demakijażu, czyli ściągnięcia koloru, gdy chcemy radykalnie zmienić odcień.

Ale teraz co z tym twoim odrostem - po pierwsze o ile tonów różni się odrost od reszty - jeśli o 1 to możesz dać Majirel z wodą 6%, jeśli o 2-3 tony to z 9%. Woda 6% rozjaśnia o 1 ton, 9% o 2-3 tony. Myślę, że jeśli są żółte, to zrób odcień 10.21 b.b.jasny perłowy blond (fiolet, czyli 2, zneutralizuje żółtko). Oczywiście tylko na odrost. Reszta jest OK. No i odczekałabym z tym z tydzień, aż ci się skóra głowy podkuruje.
Mam nadzieję, że pomogłam.
Coco, Beyonce jest mulatką a nie latynoską, nosi ona peruki blond, bo nie chce ona niszczyć swoich naturalnych włosów. Gwiazdy sięgają po peruki, jeśli mają swoje zbyt "liche" włosy lub zbyt ciemne na blond. Popatrzcie na zdjęcia Beyonce widać to od razu jak nie ma grzywki, że jest siateczka przy skroniach.
A dla jamau nie ma innej rady jak rozjaśniacz.

A co do farbki majiblond to widzę, że ona słabiutko je nabłyszcza-widać to na zdjęciach z kolorkiem mimbly. Kolor piękny, ale blasku nie widać, może przez zdjęcie:/

Edytowane przez goldange
Czas edycji: 2008-12-23 o 02:13 Powód: majiblond
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 19:32   #307
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
.. dla jamau nie ma innej rady jak rozjaśniacz.

A co do farbki majiblond to widzę, że ona słabiutko je nabłyszcza-widać to na zdjęciach z kolorkiem mimbly. Kolor piękny, ale blasku nie widać, może przez zdjęcie:/
Zgadzam się, czasem nie warto się upierać przy tych suuuperrozjaśniających farbach i lepiej zrobić dwuetapowo. Pamiętajcie że Majiblond i inne tego typu farby ładnie rozjaśniają od poziomu 5 lub 6 (a to już ciemny blond) o 4 - 4,5 tonu, z najmocniejszym oksydantem. Więc szatynki mają mały problem.
Po drugie, nie wiem czy jednoetapowe rozjaśnianie z 12% jest mniej szkodliwe niż dwuetapowe z 9 i 6% albo z tonerem.. Mi raczej po farbie ładnie błyszczą włosy, chociaż może na zdjęciu tego tak nie widać. W każdym razie nie mam jakiegoś siańska ani porozdwajanych końcówek. Ale, pewnie, jakby na moich włosach szło osiągnąć ładny blondzik bez rozjaśniacza to na pewno bym go nie używała.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 21:53   #308
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Majiblond

CocoPoznan, dzięki wielkie za rady, nie wiem co się dzieje z moimi włosami, ale na załączonym zdjęciu sprzed kilku lat mam włoski robione tylko i wyłącznie farba Nutrisse 111 Garniera i odrost jest lekko złoty, prawie niewidoczny, więc obchodziłam sie perzez kilka latek bez rozjaśniacza. Sama farba wystarczała, ale potem zachciało mi sie pasemek i gdy wróciłam znowu do jednego kolorku po tej farbie 111 włosy są rude na odrostach. Czy to zalezy od tego jaką farba wczesniej były pokryte, choć farba kładziona jest na moje włosy(odrost) i ona może powodować efekt rudości? Wiem, że farbowanie na blond jest bardzooo wyczerpujące itp. , w tym przyznaję rację. Ja po każdej farbie domowego uzytku mam strasznie popalona skóre głowy, widocznie jestem uczulona na nie, więc ja nie moge najpierw ich rozjaśnić rozjasniaczem a potem jeszcze kłaść farbe bo miałabym jeden wielki strup na głowie. Chyba pozostaje mi wizytacja u fryzjerki co 1,5 m-ca, hmmm, co jest niestety kosztowne. A może Wy macie jeszcze jakiś pomysł? A moze któraś wie jak wyleczyc te łuszczenie się skóry bo farbowaniu, bo to po nim znika, ale za jakiś czas jest podobne do łupieżu. Ja nie widzę siebie w ciemnych włosach, wiec prosze nie piszcie ze powinnam wrócić do swojego kolorku. Pozdrawiam!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanuj0004.jpg (30,2 KB, 216 załadowań)
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 22:02   #309
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Majiblond

A, do CocoPoznan, jakim rozjaśniaczem robisz, jakiej firmy? Nie pali Cię po nim i nie masz strupów?A Majirel jaki kolorek?
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 22:37   #310
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
CocoPoznan, dzięki wielkie za rady, nie wiem co się dzieje z moimi włosami, ale na załączonym zdjęciu sprzed kilku lat mam włoski robione tylko i wyłącznie farba Nutrisse 111 Garniera i odrost jest lekko złoty, prawie niewidoczny, więc obchodziłam sie perzez kilka latek bez rozjaśniacza. Sama farba wystarczała, ale potem zachciało mi sie pasemek i gdy wróciłam znowu do jednego kolorku po tej farbie 111 włosy są rude na odrostach. Czy to zalezy od tego jaką farba wczesniej były pokryte, choć farba kładziona jest na moje włosy(odrost) i ona może powodować efekt rudości? Wiem, że farbowanie na blond jest bardzooo wyczerpujące itp. , w tym przyznaję rację. Ja po każdej farbie domowego uzytku mam strasznie popalona skóre głowy, widocznie jestem uczulona na nie, więc ja nie moge najpierw ich rozjaśnić rozjasniaczem a potem jeszcze kłaść farbe bo miałabym jeden wielki strup na głowie. Chyba pozostaje mi wizytacja u fryzjerki co 1,5 m-ca, hmmm, co jest niestety kosztowne. A może Wy macie jeszcze jakiś pomysł? A moze któraś wie jak wyleczyc te łuszczenie się skóry bo farbowaniu, bo to po nim znika, ale za jakiś czas jest podobne do łupieżu. Ja nie widzę siebie w ciemnych włosach, wiec prosze nie piszcie ze powinnam wrócić do swojego kolorku. Pozdrawiam!!!
Mnie pomogło po tych torturach z łaski fryzjerki wcieranie w skórę głowy toniku Nerill. Jest jeszcze szampon tej firmy o podobnym działaniu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 22:58   #311
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Mnie pomogło po tych torturach z łaski fryzjerki wcieranie w skórę głowy toniku Nerill. Jest jeszcze szampon tej firmy o podobnym działaniu.


Dzięki wielkie, mozna go w aptece kupić?
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 23:28   #312
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, mozna go w aptece kupić?
Tak, bez problemu, w każdej. Pomaga tez na swędzenie i ranki powstałe dzięki zbyt mocnym specyfikom. Jego zasadnicze działanie dotyczy zapobiegania wypadaniu włosów. Tą serię poleca się także przy łupieżu, choć zasadniczo nie jest przeciwłupieżowa.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-12-23 o 23:45
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 00:47   #313
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
A, do CocoPoznan, jakim rozjaśniaczem robisz, jakiej firmy? Nie pali Cię po nim i nie masz strupów?A Majirel jaki kolorek?
Hhmm... Myślę, że kolor włosów zmienia się trochem z wiekiem itd. Może to też hormony albo coś. Podobno też jak się rozjaśnia to potem trochę ciemnieją.

Co do twojego pytania - ja robię rozjaśniaczem Joanna (takim z normalnego sklepu, tym do całej głowy, nie do pasemek). Do niego jest woda 9%. Jak na to robię potem farbę tonującą Richesse de Diacolor z L'oreal Professionnel (do niej jest oksydant 2,7%) to nie mam tego podrażnienia o którym wspominasz. Jak dam farbę normalną - Majirel z wodą 6% to trochę mam taki jakby biały łupież (nie mam strupków), ale do pierwszego mycia i głównie przy karku. A potem to znika. Moja koleżanka-fryzjerka mówi, że to normalne. To samo wyjdzie Ci na ręce jak dotkniesz 6%wody utlenionej. Ale jeśli Ty masz podrażnienie takie mocne to pewnie jesteś na coś uczulona. Wtedy pozostaje balayage. Albo rób Majiblondem ale nie rzadziej niż co 1 cm odrostu. Wtedy różnica nie będzie się tak wyróżniać a jak będziesz w połowie czasu trzymania to możesz przeciągać trochę na te co są żółte. Z resztą zawsze jakoś ta farba CI się dostanie na poprzedni odrost.
A na razie daj skórze z tydzień odpocząć i nałóż jakiś Majirel. Ja używam 10.13, ale może tu jakiś chłodniejszy kolor - 10.21 (perłowy) albo 10.1 (popielaty). Z wodą 6% i na samo żółtko, nie dalej.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 15:13   #314
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dot.: Majiblond

Świetnie, dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi. Może dam rade zrobić coś tym czymś na głowie. pzdr. i zycze wesołych Świąt.
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:19   #315
golfpro61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 31
Dot.: Majiblond

dziewczyny,wiem ze to bardzo ryzykowne robic włoski 12 %,ale ja tak tylko moge rozjasnic moje.Uzywam 903s (bardzo lubie żółcie) z 12 na 55min i sa sliczne,choc odrost i tak jest ton ciemniejszy. Moje włoski sa wciaz zdrowe i slicznie sie swieca,prawie jak naturalne.No ale mam ten rodzaj "konskich" włosów,których NIC prawie nie bierze. po 9 % wyszedł mi braz...

p.s. kitka to tanie plastikowe extensions,ale góra włosków moja ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2438.jpg (88,8 KB, 531 załadowań)

Edytowane przez golfpro61
Czas edycji: 2008-12-28 o 12:21
golfpro61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:32   #316
golfpro61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 31
Dot.: Majiblond

jamau,nie chce robic allegro konkurencji,ale ja kupuje moje majiblondy na ebay.co.uk po 3,5 funty czyli ok 15 zł ,biore zawsze kilka i przesylka tez ok 15 zł wychodzi.Jak czasem nie ma mojego koloru to czekam pare dni i jest,maja te naprawde zadkie kolorki tez.
golfpro61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 00:56   #317
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez golfpro61 Pokaż wiadomość
dziewczyny,wiem ze to bardzo ryzykowne robic włoski 12 %,ale ja tak tylko moge rozjasnic moje.Uzywam 903s (bardzo lubie żółcie) z 12 na 55min i sa sliczne,choc odrost i tak jest ton ciemniejszy. Moje włoski sa wciaz zdrowe i slicznie sie swieca,prawie jak naturalne.No ale mam ten rodzaj "konskich" włosów,których NIC prawie nie bierze. po 9 % wyszedł mi braz...

p.s. kitka to tanie plastikowe extensions,ale góra włosków moja ;-)

Dziękujemy, że pokazałaś nam efekt po maji 903 to słoneczna platyna.
Nie powinnam może tego pisać, ale to bardzo zniszczone włosy, jednak maji z 12% strasznie pali włosy. Dawno nie widziałam tak odsłoniętej łuski włosa
Życzę udanego kurowania włosów.
Proszę, zrozum to jako moją radę, bo życzę wiele dobrego
Cieplutko pozdrawiam
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 09:36   #318
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
Dziękujemy, że pokazałaś nam efekt po maji 903 to słoneczna platyna.
Nie powinnam może tego pisać, ale to bardzo zniszczone włosy, jednak maji z 12% strasznie pali włosy. Dawno nie widziałam tak odsłoniętej łuski włosa
Hm ... akurat odsłoniętej łuski to widzieć nie możesz.
Po pierwsze widać to raczej na dużych powiększeniach mikroskopowych [pierwszy załącznik].
Po drugie łuska nie może być odsłonięta, gdyż jest najbardziej zewnętrzną częścią włosa (1) i nie ma niczego, co mogłoby ją zakrywać - może być natomiast odchylona. Odsłonięta może być co najwyżej kora (2) [drugi załącznik]. Ale jak pisałam, to widać dopiero w powiększeniu, a nie na fotografii, jaką załączyła golfpro61. Tak więc to tylko Twoje domysły.

Tyle w kwestii merytorycznej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdrowy%20wlos.jpg (26,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Budowa%20wlosa%202a.jpg (20,6 KB, 17 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:14   #319
jamau
Raczkowanie
 
Avatar jamau
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 117
Dzieki GolfPro61, ale czy to jest pewne, nie oszukaja mnie tam z tymi farbami, lecz okazja jest naprawde ok. Chociaż nie wiem czy jeszcze skuszę się na majiblond. Wstawiam fote po sobotnim farbowaniu odrostów tych , które były rude po majiblond, teraz farbowałam L'orealem Cashmere Jasnym popielatym blondem, coś takiego, no i efekt jest taki, że wcale praktycznmie nic sie nie zmieniło. więc co jest z tymi włosami u nasady, są uparte jak osioł!!! Niczym ich nie moge rozjaśnić. Chyba pozostajemi fryzjer jak już sie pojawią odrosty i już. Co myslicie?

A i oto moje włosy po 12 letnim farbowaniu różnymi farbami i zmianach kolorów, od ciemnych do bardzo jasnych. Chyba nie są jeszcze w najgorszym stanie, ale co do włosow Golfpro61 to niestety ale nie urażając są zniszczone i to bardzo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 008.jpg (20,4 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 009.jpg (26,4 KB, 182 załadowań)

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-12-29 o 23:43 Powód: Post pod postem, proszę korzystać z funkcji edycji.
jamau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 11:58   #320
dagemi
Przyczajenie
 
Avatar dagemi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Dot.: Majiblond

Dziewczyny, też dziś robię majiblond 901s z wodą 9% i jak patrzę na palety w internecie to jestem pełna ekscytacji, mam nadzieję, że wyjdzie bez niespodzianek
Włosy naturalne mam ciemny blond, dość podatne na farbowanie, aktualnie po bardzo bardzo jasnym popielatym l'orealu sklepowym.
Niepokoi mnie tylko, że do 50 ml w tubce farby dostałam 75 ml wody, a na ulotce jest napisane, żeby mieszać w proporcji 2:1.

Pozdrawiam wszystkie miłośniczki blondu
dagemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:50   #321
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Hm ... akurat odsłoniętej łuski to widzieć nie możesz.
Po pierwsze widać to raczej na dużych powiększeniach mikroskopowych [pierwszy załącznik].
Po drugie łuska nie może być odsłonięta, gdyż jest najbardziej zewnętrzną częścią włosa (1) i nie ma niczego, co mogłoby ją zakrywać - może być natomiast odchylona. Odsłonięta może być co najwyżej kora (2) [drugi załącznik]. Ale jak pisałam, to widać dopiero w powiększeniu, a nie na fotografii, jaką załączyła golfpro61. Tak więc to tylko Twoje domysły.

Tyle w kwestii merytorycznej.

Dzięki za fachowe pouczenie!
Niestety, nie są to moje domysły. To jak nazwiesz te króciutkie odstające włoski, które umieściła na zdjęciu Golfpro (?)
Nie wmówisz mi, że to są zdrowe włosy, bo tak niestety nie jest :/

Edytowane przez goldange
Czas edycji: 2008-12-30 o 21:51 Powód: brak przecinka
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:19   #322
golfpro61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 31
Dot.: Majiblond

goldange,te króciutkie odstajace włoski to tandetna pastikowa doczepiana kitka,widac nie doczytałas. moich naturalnych prawie nie mozna spiac. kolor 903s to raczej naturalne złoto,a nie platyna, mam na głowie prawie identyczny kolor jak w palecie. wiem ze wiekszosc dziewczyn woli platyne,ale mi sie taki na mnie bardzo podoba,jakos lubie żółte włoski.

Nie przecze jednak że farbowanie 12 tka BARDZO niszczy włoski,patrzac jednak na kolezanki ktore robia słabszymi ale za to kilkukrotnie moje nie sa az tak zniszczone.Trzeba znalezc najlepszy dla siebie sposób.
golfpro61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 10:06   #323
88minka88
Raczkowanie
 
Avatar 88minka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 163
Dot.: Majiblond

Hej Zrobiłam jak pisałam, farbą Joanna Multi Colour Crem kolor piaskowy blond Włosy na całej długość wyszły mega platynowo-popielate co na szczęście już się wymyło (dwa, trzy mycia), a co do odrostów, to nie pokryła do końca, ale i tak jest lepiej niż przy majiblondzie 901s z 9% oxydantem, więc jak na razie jest najbardziej zadowolona, a farba kosztuje niecałe 7zł Teraz na całej długości mam jasny delikatnie złotawy platynowy blondzik, a odrosty mam złote Jednak nie jest to mój wymarzony kolor, ale i tak nie mam co narzekać, i najważniejsze, NIE NISZCZY BARDZO WŁOSÓW, jak większość farb
88minka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 10:07   #324
88minka88
Raczkowanie
 
Avatar 88minka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 163
Dot.: Majiblond

Postaram się wrzucić niedługo fotki
88minka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:53   #325
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

Wiem dziewczyny, że się rozczarowałyście Majiblondem i odcieniem 901S. Nie wiem naprawdę, jestem szatynką ale nie mam z tą farbą problemu. Z czego to wynika, nie wiem. Jeszcze raz wklejam zdjęcie, nowe, trochę zamazane, ale kolor jest niemal identyczny jak w realu, może tylko nieco ciemniejszy i z leciutkim złocistym akcentem. Odrosty są ok. Robione mieszanką 901S i 913.
Dodaję jeszcze jedno, wyraźniejsze zdjęcie, zrobione już aparatem cyfrowym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ar1.jpg (30,0 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Roztocze%202008%20243.jpg (2,8 KB, 1082 załadowań)
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2009-02-01 o 15:27
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 06:10   #326
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Majiblond

Morelle
ja za miesiąc- 1,5 miesiąca bede próbowac majblond z woda 9 % na odrosty i jestem ciekawa co bedzie
mam włosyjasny brąz chyba naturalne,
kiedyś mogłam rozjasniac tylko rozjasniaczem, bo najlepiej łapał, ostatnio próbowałam garnier color naturals superrozjasniajacym popileatym, odrost wyszedł w kolorze złoto-lekko miedzianego blondu, ale zakamufluje to jeszcze jasną bezowa farba, a garniera trzymałąm na głowie ok 40 minut, przypuszczam, że majblond rozjasni mocniej i lepiej, no i mozna trzymać 5o minut
tylko wraz pewnie bede musiala kłaśc na to albo farbe bez aminiaku, albo np jakas farbe z woda 6 %

a co myslicie o rozjasniaczu bez aminiaku platinum z wodą 9% ?, bo ja mam dylemat i nie wiem czy lepiej zrobić odrost majblond czy platinum, kurcze no
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:00   #327
magdalenabiedron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Majiblond

Witam!
od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem zastosowania majiblondu no i wreszcie zakupiłam 900s z wodą 9 %. Czekam teraz na przesyłkę i za parę dni wypróbuję tą farbę. Obecnie włosy mam hmm....żółte + dośc duze odrosty ciemny blond/brąz. Chciałabym uzyskać kolor bardzo jasnego ciepłego blondu ( np. pani doda ) ale nie takiej na maksa bieli ( np. pani gwen stefani ) - myslicie że się uda?

przykład na tak:
http://www.allegro.pl/item532524540_...ostownicy.html

przykład na nie:
http://www.allegro.pl/item540966029_...osc_warto.html

Edytowane przez magdalenabiedron
Czas edycji: 2009-01-29 o 11:17
magdalenabiedron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:13   #328
88minka88
Raczkowanie
 
Avatar 88minka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 163
Dot.: Majiblond

na prośbę koleżanki moje włosy po mieszance Joanny Piaskowy Blond i Platynowy Blond Sorry za rozczochrany fryz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (20,5 KB, 279 załadowań)
88minka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:30   #329
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Majiblond

Jeśli nie spróbujesz obu możliwości, to raczej się nie dowiesz co jest dla ciebie lepsze. Wszelkie, dawane z głębi serca, rady to odpiero początek. Trzeba swoje włoski poznać w trakcie ekperymentu niestety. Jak się okazuje, brąz, nawet jasny, brązowi nierówny. U jednych pasma szybko sie rozjaśniają, u innych słabiej. No i dużo chyba znaczy naturalny pigment (zdaje się ten podstawowy). Bo lubi przebijać.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:41   #330
magdalenabiedron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Jeśli nie spróbujesz obu możliwości, to raczej się nie dowiesz co jest dla ciebie lepsze. Wszelkie, dawane z głębi serca, rady to odpiero początek. Trzeba swoje włoski poznać w trakcie ekperymentu niestety. Jak się okazuje, brąz, nawet jasny, brązowi nierówny. U jednych pasma szybko sie rozjaśniają, u innych słabiej. No i dużo chyba znaczy naturalny pigment (zdaje się ten podstawowy). Bo lubi przebijać.
no ok tylko mi chodzi o to czy ogólnie 900s może dać taki efekt czy raczej powinnam liczyć na coś jaśniejszego?
magdalenabiedron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 08:35:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.