Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 21:40   #2371
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak zwykle służę dokumentacją fotograficzną
Pharmaceris po aplikacji oraz po 7 godzinach noszenia. Biały jest tylko podczas rozprowadzania go po skórze.
Na zdjęciach nie widać bielenia, więc chyba jest trochę lepszy od Lirenki. Kurcze Chimay może kup i porównaj, to w końcu tylko 27 zł
Nie masz problemów z trądzikiem i zapychaniem cery, prawda? Bo nurtuje mnie kwestia, Ziaja bardzo mi służyła pod tym względem.
Będę próbowała wysępić próbki w aptece tego Pharmacerisa, skoro Lirenka jest tak bliska ideału, a jest krem jeszcze lepszy.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 21:45   #2372
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Na zdjęciach nie widać bielenia, więc chyba jest trochę lepszy od Lirenki. Kurcze Chimay może kup i porównaj, to w końcu tylko 27 zł
Nie masz problemów z trądzikiem i zapychaniem cery, prawda? Bo nurtuje mnie kwestia, Ziaja bardzo mi służyła pod tym względem.
Będę próbowała wysępić próbki w aptece tego Pharmacerisa, skoro Lirenka jest tak bliska ideału, a jest krem jeszcze lepszy.
Mam, ale już dawno stwierdziłam, że kosmetyki raczej tego stanu nie pogarszają. Już dawno mnie nic nie zapchało, a wysypy miewam głównie przed okresem, jak dołączy się do tego większy stres i słodycze. Zaskórniki otwarte i zamknięte - permanentnie.
Może kupię, jak skończę Ziaję na ramiona i dekolt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 22:42   #2373
ciastkozposypka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 108
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do doświadczonych wizażanek zgadzam się z tym, że warto używać filtrów i nie obijam się, ale staram się też podchodzić do tematu obiektywnie. Zastanawiam się czy filtr ma w ogóle szansę zadziałać w przypadku gdy:
- rano jadę do pracy samochodem 20 minut
- nakładam podkład SPF 25
- cały dzień przebywam w budynku z dala od okien
- po południu wracam również samochodem 20 minut
- mam cerę trądzikową, zależy mi na tym, żeby słońce nie "utrwalało" na niej przebarwień
- stosuję Anthelios Dry Touch

Wiem, że słońce przez szybę też szkodzi i że podkład z SPF 25 nie zapewni wcale takiej ochrony, ale filtr nałożony rano chyba nie będzie chronił mnie już wieczorem po 8-10 godzinach od nałożenia? W takim razie będzie działał tylko przez te 20 minut podczas których słońce chyba i tak wielkiej krzywdy mi nie zrobi zgadza się? Czy dobrze kombinuje czy to jakieś bzdury totalne?
__________________
„Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.”
Brain Tracy
ciastkozposypka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 23:40   #2374
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ciastkozposypka Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych wizażanek zgadzam się z tym, że warto używać filtrów i nie obijam się, ale staram się też podchodzić do tematu obiektywnie. Zastanawiam się czy filtr ma w ogóle szansę zadziałać w przypadku gdy:
- rano jadę do pracy samochodem 20 minut
- nakładam podkład SPF 25
- cały dzień przebywam w budynku z dala od okien
- po południu wracam również samochodem 20 minut
- mam cerę trądzikową, zależy mi na tym, żeby słońce nie "utrwalało" na niej przebarwień
- stosuję Anthelios Dry Touch

Wiem, że słońce przez szybę też szkodzi i że podkład z SPF 25 nie zapewni wcale takiej ochrony, ale filtr nałożony rano chyba nie będzie chronił mnie już wieczorem po 8-10 godzinach od nałożenia? W takim razie będzie działał tylko przez te 20 minut podczas których słońce chyba i tak wielkiej krzywdy mi nie zrobi zgadza się? Czy dobrze kombinuje czy to jakieś bzdury totalne?
Zagorzałe filtromaniaczki powiedzą Ci, że tylko w nocy nie ma sensu kłaść filtra. Ja nie widziałam sensu w filtrowaniu się, kiedy pracowałam przy sztucznym świetle. Obecnie idąc do pracy też się raczej nie filtruję, bo przeważnie pracuję po 12 godzin, także w nocy i nie bardzo mi się chce robić cokolwiek z twarzą (poza matowieniem) jak już w tej pracy jestem. Na pewno nie będę sobie robić demakijażu i ponownej reaplikacji filtra przed wyjściem z pracy na światło dziennie. Używam Pharmacerisa jak mam wolne i wychodzę na dłużej z domu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 02:55   #2375
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja z kolei maziam się grubą warstwą filtra nawet kiedy siedzę w domu, to chyba jakaś choroba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 07:06   #2376
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zagorzałe filtromaniaczki powiedzą Ci, że tylko w nocy nie ma sensu kłaść filtra. Ja nie widziałam sensu w filtrowaniu się, kiedy pracowałam przy sztucznym świetle.
Z tego, co kojarzę jarzeniówki emitują promieniowanie uv, więc filtr w pracy też by się przydał
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 07:46   #2377
aoibh
Przyczajenie
 
Avatar aoibh
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pń
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi. U mnie sprawdza sie lepiej niż ziaja, ładnie współpracuje z pudrem Manhattanu , nie migruje do oczu.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Tak tylko w ramach upewnienia się - chodzi o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-spf-50-.html ? Jeśli tak to chyba się skuszę, wychodziłoby taniej niż moje ukochane vichy, a sporo dziewczyn to zachwala...
aoibh jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 08:24   #2378
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aoibh Pokaż wiadomość
Tak tylko w ramach upewnienia się - chodzi o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-spf-50-.html ? Jeśli tak to chyba się skuszę, wychodziłoby taniej niż moje ukochane vichy, a sporo dziewczyn to zachwala...

Tak, o ten


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 11:26   #2379
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Z tego, co kojarzę jarzeniówki emitują promieniowanie uv, więc filtr w pracy też by się przydał
Mniejsze niż słońce, chociaż nie wiem, na ile. Poza tym ja stosuję filtry po to, żeby się nie poparzyć i nie opalić, działanie anti-age interesuje mnie o wiele mniej, bo wychodzę z założenia, że nie wiadomo, czy filtry też nam w jakiś sposób nie szkodzą. Za mało o nich wiadomo, żeby je gloryfikować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 22:57   #2380
ciastkozposypka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 108
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mniejsze niż słońce, chociaż nie wiem, na ile. Poza tym ja stosuję filtry po to, żeby się nie poparzyć i nie opalić, działanie anti-age interesuje mnie o wiele mniej, bo wychodzę z założenia, że nie wiadomo, czy filtry też nam w jakiś sposób nie szkodzą. Za mało o nich wiadomo, żeby je gloryfikować.
Dokładnie, mam takie samo zdanie. Dlatego chciałabym nakładać filtr wtedy kiedy jest to wyraźnie konieczne i korzyści jego nałożenia będą przewyższały minusy.

Co do jarzeniówek, kosmetyczka powiedziała mi, że z komputerem jest tak samo.
__________________
„Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.”
Brain Tracy
ciastkozposypka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 23:04   #2381
Me_ow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tegoroczny Vichy Capital Soleil ma ppd 17 tak jak jego stara wersja?
Kupiłam go, jest całkiem dobry, makijaż mineralny się ładnie trzyma, ale wolałabym (jak już nakładać codziennie smalec) mieć wyższą ochronę UVA.
Me_ow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 23:44   #2382
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Me_ow Pokaż wiadomość
Tegoroczny Vichy Capital Soleil ma ppd 17 tak jak jego stara wersja?
Kupiłam go, jest całkiem dobry, makijaż mineralny się ładnie trzyma, ale wolałabym (jak już nakładać codziennie smalec) mieć wyższą ochronę UVA.
Tak, 17.
Ale przecież ten Vichy to nie smalec

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 12:14   #2383
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, od jakiegoś miesiąca chyba używam nowego Antheliosa legere 50+ i pierwsze zachwyty mam już za sobą... Przyszedł czas na rozmyślenia.
Przed Antheliosem miałam inny filltr- zaledwie próbki- akurat dosięgły nas wtedy bardziej gorące dni, a ja wiecznie na rowerze. I zaraz po tych dniach i po ochronie zapewnionej przez owe próbki, zaatakowała mnie grupa zaskórników zamkniętych na czole
Jadę na Locacidzie, chociaż teraz sobie zaczęłam trochę odpuszczać, ale zaskórniki nadal są. Mało tego, jakby ich przybywało. Okolice czoła właśnie plus mniejsze na prawym policzku, bo ten najczęściej jest bardziej zanieczyszczony. Większych guli nie ma- tzn. są, jasne , ale raczej na standardowym poziomie.
Nie wiem już, czy to zbieg okoliczności, czy jednak może Anthelios pomaga mi utrzymywać te zaskórniki?
Jeśli chodzi o konsystencję, komfort użytkowania, to jest to najlepszy filtr, jaki miałam okazję stosować. Ale wcześniejszy, który miałam dość długo, BarieSun Uriage nie fundował mi takich numerów na tak długo.
Nie wiem, co robić Czy ktoś też ma podobne doświadczenia z Antheliosem? Czy rzeczywiście jest taki niekomedogenny?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 18:17   #2384
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej, od jakiegoś miesiąca chyba używam nowego Antheliosa legere 50+ i pierwsze zachwyty mam już za sobą... Przyszedł czas na rozmyślenia.
Przed Antheliosem miałam inny filltr- zaledwie próbki- akurat dosięgły nas wtedy bardziej gorące dni, a ja wiecznie na rowerze. I zaraz po tych dniach i po ochronie zapewnionej przez owe próbki, zaatakowała mnie grupa zaskórników zamkniętych na czole
Jadę na Locacidzie, chociaż teraz sobie zaczęłam trochę odpuszczać, ale zaskórniki nadal są. Mało tego, jakby ich przybywało. Okolice czoła właśnie plus mniejsze na prawym policzku, bo ten najczęściej jest bardziej zanieczyszczony. Większych guli nie ma- tzn. są, jasne , ale raczej na standardowym poziomie.
Nie wiem już, czy to zbieg okoliczności, czy jednak może Anthelios pomaga mi utrzymywać te zaskórniki?
Jeśli chodzi o konsystencję, komfort użytkowania, to jest to najlepszy filtr, jaki miałam okazję stosować. Ale wcześniejszy, który miałam dość długo, BarieSun Uriage nie fundował mi takich numerów na tak długo.
Nie wiem, co robić Czy ktoś też ma podobne doświadczenia z Antheliosem? Czy rzeczywiście jest taki niekomedogenny?
Mowisz o Antheliosie ultra lekkim fluidzie? Jesli tak, to ja sie podpisuje pod tym ze nie jest komadogenny. Zachwalany przez wielu Vichy matujacy zrobil mi taka kaszke na twarzy, ze szok! Ale wiadomo, kazda cera jest inna, moze akurat Tobie nie sluzy tak jak mi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 11:28   #2385
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tak, właśnie tym Antheliosie, ultralekkim.
Właśnie trudno mi rozgryźć, czy to jest reakcja na niego czy jednak słońce i wzmożone pocenie się twarzy... Nie nakładam na ten filtr już nic, żadnego pudru matującego. Poza tym sądziłam, że ta kasza jest spowodowana tymi próbkami- bo pojawiła się z automatu, po kilkakrotnym użyciu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html

Teraz walczę z tą kaszą i chcę się jej jak najszybciej pozbyć, więc znów katuję się retinoidami... Póki nie mam innego filtra (a Anthelios jest przecież dobrym "ochraniaczem"), dalej stosuję ten sam filtr, tym samym nie wiem, cz tylko nie pogarszam sprawy.
Jeśli chodzi o Vichy, to też jej nie polubiłam, po niej z koli miałam czerwone duże prychole.
Może to jednak wina sylikonów, które są i w Antheliosie i w Vichy?Wydaje mi się, że Uriage Bariesun jest jednak pod tym względem mniej napakowany...
Ech, twarz standardowo po kilku nocach z Locacidem wypycha to co mam pod skórą na zewnątrz, tzn. okolice brody, broda, policzki, ale kasza na czole jakby niewzruszona
Nie cierpię lata, serio, ciągle jakieś akcje z pogorszeniem stanu skóry. Trudno o nia dbać w taki upał. Tylko skórom normalnym jak zwykle wszystko jedno, ech...To takie niesprawiedliwe! ;(
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 11:38   #2386
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czym matujecie twarz po filtrach?
Ja juz sil nie mam. Po samej dry flo mam tępy, bialo-trupi mat.
Ostatnio zrobilam sobie mieszanke dry flo, cynamonu i glinek, ale przez ten cynamon buzia nie wyglada naturalnie :/ poza tym ciezko mi zmatowic ta mieszanka lepiaca sie Ziaje.
Teraz testowac bede puder Babydream, a jak nie wypali to chyba wroce do starej sprawdzonej skrobii, bo na hauschke skąpie

Szukam czegos, co nie bedzie bielic i nie bedzie dawalo tak strasznie matowego wykonczenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2014-07-13 o 11:44
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 11:47   #2387
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym matujecie twarz po filtrach?
Ja juz sil nie mam. Po samej dry flo mam tępy, bialo-trupi mat.
Ostatnio zrobilam sobie mieszanke dry flo, cynamonu i glinek, ale przez ten cynamon buzia nie wyglada naturalnie :/ poza tym ciezko mi zmatowic ta mieszanka lepiaca sie Ziaje.
Teraz testowac bede puder Babydream, a jak nie wypali to chyba wroce do starej sprawdzonej skrobii, bo na hauschke skąpie

Szukam czegos, co nie bedzie bielic i nie bedzie dawalo tak strasznie matowego wykonczenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dry-Flo wymieszane z krzemionkami różnego rodzaju, trochę mikrosfer silikonowych. Hauschki nie lubię, męczę ją już rok, jest dla mnie za grubo zmielona i właściwości matujące ma dla mnie marne.
Zdjęcia, które wklejałam na poprzedniej stronie to jest właśnie Pharmaceris + Dry-Flo.
Dla mnie ta skrobia jest najlepszym połączeniem transparentności, matowienia i stopnia zmielenia. Ale ostateczny efekt i tak zależy głównie od karnacji no i filtra.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-13 o 11:49
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 12:02   #2388
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Mowisz o Antheliosie ultra lekkim fluidzie? Jesli tak, to ja sie podpisuje pod tym ze nie jest komadogenny. Zachwalany przez wielu Vichy matujacy zrobil mi taka kaszke na twarzy, ze szok! Ale wiadomo, kazda cera jest inna, moze akurat Tobie nie sluzy tak jak mi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a ja vichy dosc lubiłam

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym matujecie twarz po filtrach?
Ja juz sil nie mam. Po samej dry flo mam tępy, bialo-trupi mat.
Ostatnio zrobilam sobie mieszanke dry flo, cynamonu i glinek, ale przez ten cynamon buzia nie wyglada naturalnie :/ poza tym ciezko mi zmatowic ta mieszanka lepiaca sie Ziaje.
Teraz testowac bede puder Babydream, a jak nie wypali to chyba wroce do starej sprawdzonej skrobii, bo na hauschke skąpie

Szukam czegos, co nie bedzie bielic i nie bedzie dawalo tak strasznie matowego wykonczenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja uzywam dry flo tzn robie tak, filltr, dry flo i podkład minerelny i efekt jest dobry





w ogóle znów mam dylemat czy nie przejsc na bb creamy ....
efekt na buzi pewnie byłby ładniejszy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 14:11   #2389
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym matujecie twarz po filtrach?
Ja juz sil nie mam. Po samej dry flo mam tępy, bialo-trupi mat.
Ostatnio zrobilam sobie mieszanke dry flo, cynamonu i glinek, ale przez ten cynamon buzia nie wyglada naturalnie :/ poza tym ciezko mi zmatowic ta mieszanka lepiaca sie Ziaje.
Teraz testowac bede puder Babydream, a jak nie wypali to chyba wroce do starej sprawdzonej skrobii, bo na hauschke skąpie

Szukam czegos, co nie bedzie bielic i nie bedzie dawalo tak strasznie matowego wykonczenia.
Dla mnie Ziaję najlepiej matowił puder bambusowy, choć skrobia ziemniaczana też sprawdza się dobrze, nic z tych dwóch rzeczy mnie nie bieli, sama Ziaja jest żółtawa i raczej powiedziałabym, że przyciemnia twarz, zamiast rozjaśniać.

A może zmiana filtra? Próbowałaś może Lirenki? Zdradzam z nią Ziaję, i chyba tak pozostanie - komfort użytkowania zdecydowanie większy, brak smalcu, wymaga jedynie niewielkiego przyprószenia pudrem.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ja vichy dosc lubiłam
ja uzywam dry flo tzn robie tak, filltr, dry flo i podkład minerelny i efekt jest dobry
w ogóle znów mam dylemat czy nie przejsc na bb creamy ....
efekt na buzi pewnie byłby ładniejszy
Ja tam nie ufam ochronie anty-UV przy kremach BB. No bo ile trzeba by go naciapać na twarz, by faktycznie była taka, jaką obiecuje producent? Wyglądałoby jakoś na twarzy takie 0,7 ml kremu BB, da sie w ogóle tyle tego nałożyć?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 14:53   #2390
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja tam nie ufam ochronie anty-UV przy kremach BB. No bo ile trzeba by go naciapać na twarz, by faktycznie była taka, jaką obiecuje producent? Wyglądałoby jakoś na twarzy takie 0,7 ml kremu BB, da sie w ogóle tyle tego nałożyć?
Ja też nie, jak ktoś szuka porządnej ochrony, to filtr musi być, nawet azjatycki cukier mówiła o tym w jakimś filmiku. Tego się nie da położyć grubą warstwą, bo też nie taka jest idea tego produktu. Zresztą dla mnie BB to jest w ogóle takie ujwieco, no ale ja mam cerę tłustą, a na takiej te kremy sprawdzają się raczej średnio.

Karmazynko, a próbowałaś już jakichś azjatyckich bebików?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 19:19   #2391
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zresztą dla mnie BB to jest w ogóle takie ujwieco, no ale ja mam cerę tłustą, a na takiej te kremy sprawdzają się raczej średnio.

z tym się zgadzam .
Na początku naiwnie myślałam że BB to magia, czyli krem z filtrem z dodatkiem koloru, tak że potrzeba tego 1 ml żeby uzyskac jakiśtam kolor, a to zwykły podkład ze świetnym pijarem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 22:54   #2392
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość

z tym się zgadzam .
Na początku naiwnie myślałam że BB to magia, czyli krem z filtrem z dodatkiem koloru, tak że potrzeba tego 1 ml żeby uzyskac jakiśtam kolor, a to zwykły podkład ze świetnym pijarem.
Bym jeszcze dodała, że na dodatek słabo kryjący Jedyną zaletą bebika którego używałam najdłużej, Snail Nutrition Skin 79, była arbutyna w składzie. Dzięki jej wybielającemu działaniu pozbyłam się zaczerwienia i niechcianej opalenizny na twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 23:02   #2393
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dry-Flo wymieszane z krzemionkami różnego rodzaju, trochę mikrosfer silikonowych. Hauschki nie lubię, męczę ją już rok, jest dla mnie za grubo zmielona i właściwości matujące ma dla mnie marne.
Zdjęcia, które wklejałam na poprzedniej stronie to jest właśnie Pharmaceris + Dry-Flo.
Dla mnie ta skrobia jest najlepszym połączeniem transparentności, matowienia i stopnia zmielenia. Ale ostateczny efekt i tak zależy głównie od karnacji no i filtra.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywam dry flo tzn robie tak, filltr, dry flo i podkład minerelny i efekt jest dobry
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dla mnie Ziaję najlepiej matowił puder bambusowy, choć skrobia ziemniaczana też sprawdza się dobrze, nic z tych dwóch rzeczy mnie nie bieli, sama Ziaja jest żółtawa i raczej powiedziałabym, że przyciemnia twarz, zamiast rozjaśniać.

A może zmiana filtra? Próbowałaś może Lirenki? Zdradzam z nią Ziaję, i chyba tak pozostanie - komfort użytkowania zdecydowanie większy, brak smalcu, wymaga jedynie niewielkiego przyprószenia pudrem.
Dziekuje dziewczyny
Patryka, z Ziaja dopiero zaczynam, poki co jest ok - tylko ta lepkosc wlasnie cnieco iezko mi zmatowic.
Lirenke mialam kieeedys, ale na cialo.Wtedy nie wiedzialam jeszcze, ze taki z niej hit

Sprobuje jeszcze zmieszac dry-flo z glinkami (bez cynamonu).

A karmazynce czasem nie chodzilo o stosowanie bb na filtr?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 23:24   #2394
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
A karmazynce czasem nie chodzilo o stosowanie bb na filtr?
Może i tak Ale tego też sobie nie wyobrażam, dla mnie filtr jest tłusty i bb jest tłusty, więc w efekcie widzę gar smalcu Ale nie wątpię, że są osoby, którym udaje się sztuka połączenia jednego i drugiego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 08:40   #2395
aoibh
Przyczajenie
 
Avatar aoibh
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pń
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może i tak Ale tego też sobie nie wyobrażam, dla mnie filtr jest tłusty i bb jest tłusty, więc w efekcie widzę gar smalcu Ale nie wątpię, że są osoby, którym udaje się sztuka połączenia jednego i drugiego.
Ja nigdy nie miałam problemu. Kiedy używałam tłustszych filtrów (np ziajka), kładłam na nie po prostu cienką warstwę bb i wszystko na koniec matowiłam skrobią, teraz natomiast przy mojej ukochanej vichy po prostu kładę tuż po aplikacji filtru (tylko szybko, bo vichy szybko zasycha) bb et voila. Bb są dla mnie o tyle fajne na filtr, że wystarczy naprawdę malutka ilość.
aoibh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:04   #2396
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Poza tym sądziłam, że ta kasza jest spowodowana tymi próbkami- bo pojawiła się z automatu, po kilkakrotnym użyciu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
(
Proszę mnie nie straszyć, ja mam teraz właśnie nową wersję SVR Lysalpha Creme SPF50 (taką z ładnym designem) i męczę się z nią przeokrutnie!Co prawda ma cynk, na pewno człek się nie świeci, okropne prychole jakie mi wyszły przy stosowaniu Dermedic Sunbrella 50+ gdzieś zniknęły, ale teraz pojawiają mi się nowe, właśnie takie czerwonawe kaszki, w typowym dla mnie miejscu, czyli czoło plus trochę broda, a nawet zawsze u mnie czyste policzki! Wprawdzie małe, nie podbiegłe nie wiadomo czym i bolące jakie zaskoczyły mnie przy Dermedicu, ale jednak nie wiem skąd są (może ze słońca? ale unikam go jak diabli).
(Przepraszam za drastyczne opisy)
Poza tym SVR zostawia na mnie białą warstwę, która roluje się przy najmniejszym dotknięciu, nie można jej więc nawet pudrować, bo pędzel też ją roluje (na szczęście nie ma przy nim potrzeby matowienia), ale UWAGA, to może zależeć od skóry: SRV jest do skóry tłustej, trądzikowej, ja takiej nie mam, może więc w tym sęk.
Tym bardziej, że gdy pod filtr w akcie desperacji nałożyłam olejek, to SVRka zachowała się wyjątkowo przystępnie.
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:48   #2397
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zamiast kremów BB z filtrem (którym kompletnie nie ufam, bo jak wiadomo jak coś jest do wszyskiego...), ja stosuje matujący filtr z Vichy a na niego kryjący puder/podkład w kompacie. Obecnie jest to Double Wear Estee Lauder, który jest dość ciężki, więc wystarczy naprawdę minimalna ilość.
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:25   #2398
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ekoplawiaka Pokaż wiadomość
Zamiast kremów BB z filtrem (którym kompletnie nie ufam, bo jak wiadomo jak coś jest do wszyskiego...), ja stosuje matujący filtr z Vichy a na niego kryjący puder/podkład w kompacie. Obecnie jest to Double Wear Estee Lauder, który jest dość ciężki, więc wystarczy naprawdę minimalna ilość.

Masz doświadczenie z innymi pudrami/podkładami w kompakcie? Jakie polecisz?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:46   #2399
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może i tak Ale tego też sobie nie wyobrażam, dla mnie filtr jest tłusty i bb jest tłusty, więc w efekcie widzę gar smalcu Ale nie wątpię, że są osoby, którym udaje się sztuka połączenia jednego i drugiego.
BB tłusty? Nakładam BB lub CC na filtr od dawna i tłusta warstwa mi nie wychodzi. Dzisiaj mam su:m37 Cooling Watery Sun Block i na to Sulwhasoo Whitening Essence BB, u mnie takie połączenie bardzo dobrze się sprawdza, wczoraj zamiast Sulwhasoo był Primera Watery CC Cushion, wcześniej zamiast filtra su:m37 używałam Hanyul White Chrysanthemum Sun Screen, trochę się świecił, ale jego działanie rozjaśniające Lubię też połączenie Dr.G Oil Control Sun SPF50+ PA+++ i Dr.G Age Defence BB.

Jeżeli wiem, że spędzę dużo czasu w słońcu, to używam tylko Sulwhasoo Renodigm EX Dual Care Cream SPF30 PA++ Thermal Protection Factor 40 i na to nic się nie da nałożyć, ale fajnie chroni skórę przed nagrzewaniem się.
loua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 16:51   #2400
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja muszę pochwalić ziaję za na prawdę genialną "blokadę" przed słońcem, smaruję się nią obficie ( na pewno przepisowo, jak nie więcej) i owszem wchłania mi się nieźle, tylko ta tłustość zostaje, ale na filtr daję krzemionkę i minerały i znów krzemionkę i mam mat przez kilka godzin i twarz bladą jak dooopa, za to ręce i dekolt opalone, więc na prawdę dobrze chroni. A kiedyś miałam tylko sam filtr nałożony ( mam cerę oliwkową/ lekko żółtą) i wieczorem TŻ do mnie czy nie idę makijażu zmyć , więc chyba nieźle na mnie wygląda, ale tą Lirenką też kusicie
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.