oillan - do mycia włosów i ciała noworodków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-09, 11:11   #1
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572

oillan - do mycia włosów i ciała noworodków


Z góry serdecznie przepraszam,jeśli to pytanie już się pojawiło...nie poradziłam sobie z wyszukiwarką a potrzebuję szybkiej podpowiedzi.

Chodzi mi o kosmetyki Oillan dla noworodków. Mój synek ma dopiero 3 tygodnie i przesuszoną skórę. Bardzo też nie lubi, kiedy myjemy mu główkę, a włosów ma bardzo duuużo (na razie używam żelu Hipp-do mycia ciała i włosów)

Gdzieś obiło mi się o uszy,że kosmetyki Oillan (odpowiednik Oillatum) są dobre dla suchej skóry i można nimi myć zarówno ciało jak i włosy.

Pomóżcie proszę:
1. Jak brzmi pełna nazwa tego kosmetyku i czy faktycznie można nimi myć 3-tygodniowego bobasa.

2. W jaki sposób myje się tym włosy : na rękę i normalnie mydli tak jak szamponem, czy też wlewa do wanienki i tylko opłukuje się glówkę ręką bez namydlania?

Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 13:28   #2
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Dodaje się je do wanny, tak jak Oilatum i Emolium. Nie używasz juz innych środków myjących. Niestety Oillan jest dopuszczony od 6 miesiąca zycia, a w uzasadnionych przypadkach po skończonym 1 miesiącu życia. Więcej: http://www.oceanicpharmaceutic.pl/ar...ologicznej.htm

Ja ze swojej strony polecam Emolium, tez można jednak uzywac dopiero po skończonym miesiącu życia.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:43   #3
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Ze co od 6 miesiaca???????? Moje kolezanki i ja uzywalysmy tego od pierwszych tygodni!! Wlewalysmy do wanienki i taka woda mylysmy cale cialko i wloski!!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:25   #4
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

No właśnie na instrukcji napisane jest chyba,że można od 6 miesiąca. Byłam wczoraj w aptece i pani powiedziała,że można od 3 miesiąca. Podsłuchałam jednak na porodówce,że pewna kobieta używała już u tygodniowego noworodka...nie miałam jednak wtedy głowy do tego aby ją zapytać o szczegóły Zresztą nie sądziłam,że mogłabym tego używać

Oliwia, tak po prostu wlewałaś do wanienki i opłukiwałaś włoski tak, bezpośrednio głowki nie namydlałaś? Chciałabym się upewnić, bo wczoraj spróbowałam z tym żelem Hippa- wlać do wanienki i nie namydlać główki synka. Mały był spokojniejszy, ale mama wrażenie,że główka nie domyta
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:48   #5
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Uzywalam Oillanu i Oilatum od pierwszych dni. Nie wiem jak jest z Oillanem, ale Oilatum na pewno mozna uzywac od urodzenia.

Wlej po prostu do wanienki, tak jak to zrobilas z Hippem. Woda zrobi sie taka mleczna, tlusta, po chwili sliska. Plyn podobno dziala dopiero po 10 minutach kontaktu ze skora, wiec 5minutowa kapiel nic nie da. Jesli po Hippie glowka wydaje Ci sie niedomyta, to tym bardziej tak bedzie z Oillanem, bo jest tlusty. Jesli maluszek ma sucha skore, to nie polecam takich pierwszych lepszych plynow z polki w sklepie, ale wlasnie te parafinowe emolinety (Balneum, Emolium, Oilatum itd. itp.). Mozesz tez sprobowac kapieli w mace ziemniaczanej, niektorym pomaga.

Polecam tez podobne kremy, ale moim zdaniem im mniej kosmetykow tym lepiej, wiec jesli nie musisz to nie uzywaj.

A swoja droga, to zastanawia mnie liczba dzieci z problemami skornymi - jak to sie dzieje?? Podobno nasze mamy nie mialy takich problemow.
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-09-10 o 13:54
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:49   #6
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Uzywalam Oillanu i Oilatum od pierwszych dni. Nie wiem jak jest z Oillanem, ale Oilatum na pewno mozna uzywac od urodzenia.

Wlej po prostu do wanienki, tak jak to zrobilas z Hippem. Woda zrobi sie taka mleczna, tlusta, po chwili sliska. Plyn podobno dziala dopiero po 10 minutach kontaktu ze skora, wiec 5minutowa kapiel nic nie da. Jesli po Hippie glowka wydaje Ci sie niedomyta, to tym bardziej tak bedzie z Oillanem, bo jest tlusty. Jesli maluszek ma sucha skore, to nie polecam takich pierwszych lepszych plynow z polki w sklepie, ale wlasnie te parafinowe emolinety (Balneum, Emolium, Oilatum itd. itp.). Mozesz tez sprobowac kapieli w mace ziemniaczanej, niektorym pomaga.

Polecam tez podobne kremy, ale moim zdaniem im mniej kosmetykow tym lepiej, wiec jesli nie musisz to nie uzywaj.

A swoja droga, to zastanawia mnie liczba dzieci z problemami skornymi - jak to sie dzieje?? Podobno nasze mamy nie mialy takich problemow.
Zastanawiam się tylko w jaki sposób utrzymam malucha kilkanascie minut w wanience Przecież woda w tym czasie wystygnie
Mam np. próbkę ze szpitala emolium-emulsja do kąpieli, to jest ta emulsja o której piszesz?

Co do tego,że nasze mamy nie borykały się z problemami skórnymi, to ....oj, zależy Moja mama podobno miała ze mną podobne przeboje, o ile nie większe Jeśli chodzi o skórne problemy, to zaliczylam podobno wszystko możliwe - z tym że kiedyś nie było takich kosmetyków, więc ja bylam kąpana w krochmalu a i tak płakałam dużo przez uczulenia...
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:19   #7
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Jesli Ty mialas/masz tego typu problemy, to Twoje malenstwo moze tez miec predyspozycje. Ale liczba dzieci z egzema itp. problemami znacznie wzrosla.

Tak, ta probka to to samo. Te wszystkie plyny niby sie czyms tam roznia i niektore dzieci reaguje lepiej lub gorzej na konkretny rodzaj, ale generalnie to sa bardzo podobne. Mozesz sprobowac.

Ja swoja mala kapalam glownie w Oilatum, a wlosy (bo tez miala bujna czupryne) mylam w zwyklym Bambino, tylko splukiwalam tak, zeby szampon nie mial kontaktu z reszta skory.

I kapalismy ja po 15-20 minut Uwielbiala to, wiec czemu nie? Dolewalismy po trochu goracej wody w tym pustszym koncu wanienki.

A kupilas juz ten Oillan, czy dopiero sie przymierzasz?
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 18:20   #8
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

My używaliśmy Ziajki :
Płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt natłuszczający. Natłuszczający płyn dla dzieci i niemowląt już od 1 dnia życia.Wlać do wody 1 - 2 nakrętki płynu i dokładnie wymieszać.

Tani i naprawdę dobry.
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:47   #9
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Jesli Ty mialas/masz tego typu problemy, to Twoje malenstwo moze tez miec predyspozycje. Ale liczba dzieci z egzema itp. problemami znacznie wzrosla.

Tak, ta probka to to samo. Te wszystkie plyny niby sie czyms tam roznia i niektore dzieci reaguje lepiej lub gorzej na konkretny rodzaj, ale generalnie to sa bardzo podobne. Mozesz sprobowac.

Ja swoja mala kapalam glownie w Oilatum, a wlosy (bo tez miala bujna czupryne) mylam w zwyklym Bambino, tylko splukiwalam tak, zeby szampon nie mial kontaktu z reszta skory.

I kapalismy ja po 15-20 minut Uwielbiala to, wiec czemu nie? Dolewalismy po trochu goracej wody w tym pustszym koncu wanienki.

A kupilas juz ten Oillan, czy dopiero sie przymierzasz?
Dopiero się przymierzam. Niby trochę się poprawiło-może skóra przyzwyczaiła się do hippa? Ale nadal nie jest idealnie.
Dodatkowo z tyłu główki od jakis 2 tygodni utrzymuje się takie małe zaczerwienienie-plamki - ale nie wydaje mi się,że one swędzą małego bo nie próbuje tam sięgać rączką, ani nie trze główką.
położna nic na to nie powiedziała, niby to nic takiego...ale mnie to martwi. Na wszelki wypadek uwazam na to co jem i własnie przez to miejce chciałabym spróbować czegoś na bazie parafiny do przemycia główki.

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
My używaliśmy Ziajki :
Płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt natłuszczający. Natłuszczający płyn dla dzieci i niemowląt już od 1 dnia życia.Wlać do wody 1 - 2 nakrętki płynu i dokładnie wymieszać.
Wiem że ziajka jest ok. Sama lubię tą serię, ale na razie nie chcialabym za bardzo mieszać kosmetyków, a hipp do pielęgnacji pupy, i chusteczki od czasu do czasu bardzo podpasowały mojemu synkowi W każdym razie dziękuję za radę, nie widziałam takiego płynu ziajki, a moze jeszcze wypróbuję serię za kilka miesięcy
Tani i naprawdę dobry.
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 02:50   #10
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Na te zaczerwienienia na główce, to ja proponowałabym kupić jakiś krem z emolientami - Emolium krem specjalny, czy Balneum czy inne. Gwarantuję poprawę. Polecam też Emolium - emulsja do ciała, jest baaardzo wydajna. Oillan i my używamy wcześniej niż 6 mies. Pan w aptece powiedział, że uzasadnione przyp. dermatologiczne - to praktycznie są zawsze w takich przypadkach, a właśnie w takich przyp. można stosować wczesniej niż od 6 mies. Ponadto skład tam jest identyczny jak w Oilatum.
A tak na koniec to proponowałabym mimo wszystko o wszystko dopytać pediatrę - niech sam oceni, może rzeczywiście nie ma konieczności stosowania tylu kosmetyków? Albo lekarz znajdzie inną przyczynę.
A te przesuszenia skórki to nie robią się przy wszystkich zgięciach? Za uszami?
skoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 06:43   #11
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

ja polecam emolium ze wszystkich emolientów(próbowałyśmy i oliatium i olliana) najlepszy

do tej pory po basenie smaruje mala kremem emolium

na sucha skórę (u nas byla na główce i brwiach) polecam oliwe z oliwek
bierze sie troszke na wacik i przeciera maleństwo..ja tak robilam ok 2x dziennie i super działa! tylko oliwa musi byc dobrej jakości

emolium krem tez moze sobie z tym poradzić niestety ja odkryłam go dużo poźniej
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 15:30   #12
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez skoja Pokaż wiadomość
Na te zaczerwienienia na główce, to ja proponowałabym kupić jakiś krem z emolientami - Emolium krem specjalny, czy Balneum czy inne. Gwarantuję poprawę. Polecam też Emolium - emulsja do ciała, jest baaardzo wydajna. Oillan i my używamy wcześniej niż 6 mies. Pan w aptece powiedział, że uzasadnione przyp. dermatologiczne - to praktycznie są zawsze w takich przypadkach, a właśnie w takich przyp. można stosować wczesniej niż od 6 mies. Ponadto skład tam jest identyczny jak w Oilatum.
A tak na koniec to proponowałabym mimo wszystko o wszystko dopytać pediatrę - niech sam oceni, może rzeczywiście nie ma konieczności stosowania tylu kosmetyków? Albo lekarz znajdzie inną przyczynę.
A te przesuszenia skórki to nie robią się przy wszystkich zgięciach? Za uszami?
Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja polecam emolium ze wszystkich emolientów(próbowałyśmy i oliatium i olliana) najlepszy

do tej pory po basenie smaruje mala kremem emolium

na sucha skórę (u nas byla na główce i brwiach) polecam oliwe z oliwek
bierze sie troszke na wacik i przeciera maleństwo..ja tak robilam ok 2x dziennie i super działa! tylko oliwa musi byc dobrej jakości

emolium krem tez moze sobie z tym poradzić niestety ja odkryłam go dużo poźniej
przepraszam ,że dopieraz odpisuję.Nie miałam internetu kilka dni Przesuszenia są na główce, brwiach, przy skroniach i plecach. z rączek i nógzniknęły.Pojawił się natomiast nowy problem-mały dostał uczulenia na całej buzi i główce- takie grudki -wypełnione płynem w czerwonej otoczce-otoczka jest widoczna,kiedy mały się zdenerwuje lub gdy je. Chyba to go nie swedzi,bo się nie drapie...w kazdym razie juz umowieni jestesmy do pediatry w czwartek.
Boję się ze te przesuszenia i krostki to jakas alergia pokarmowaZ nie wiem jak potowki wgladaja i czy mogą byc na całej twarzy...

edit.
mam jeszcze do Was pytanie, czy bezposrednio po kąpieli w emolium czy oilannie kremujecie pupę niemowlaków przed zalozeniem pieluszki, czy nie ma takiej potrzeby?
__________________
Wymieniam:

Edytowane przez zioła
Czas edycji: 2009-09-22 o 15:35
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 10:34   #13
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
przepraszam ,że dopieraz odpisuję.Nie miałam internetu kilka dni Przesuszenia są na główce, brwiach, przy skroniach i plecach. z rączek i nógzniknęły.Pojawił się natomiast nowy problem-mały dostał uczulenia na całej buzi i główce- takie grudki -wypełnione płynem w czerwonej otoczce-otoczka jest widoczna,kiedy mały się zdenerwuje lub gdy je. Chyba to go nie swedzi,bo się nie drapie...w kazdym razie juz umowieni jestesmy do pediatry w czwartek.
Boję się ze te przesuszenia i krostki to jakas alergia pokarmowaZ nie wiem jak potowki wgladaja i czy mogą byc na całej twarzy...

edit.
mam jeszcze do Was pytanie, czy bezposrednio po kąpieli w emolium czy oilannie kremujecie pupę niemowlaków przed zalozeniem pieluszki, czy nie ma takiej potrzeby?

Ten nowy problem o którym piszesz - te krostki - to może być trądzik jaki występuje u noworodków karmionych piersią ( gdy dziecko marudzi, albo wysila się jedząc, krostki stają się czerwone). Byłaś już zapewne u pediatry i wszystko się wyjaśniło - mam nadzieję, że to trądzik, który minie za jakiś czas, a nie alergia pokarmowa.

Chciałam odpowiedzieć na Twoje końcowe pytanie. Od 3 miesiąca życia kąpię synka w Oilanie i potem już niczym go nie nacieram, nie oliwkuję, nie kremuję - nie ma żadnych odparzeń, czy problemów z zaczerwienioną skórką pod pampersem . Jego starsi braci byli myci hypoalergicznym mydełkiem i potem smarowani oliwką, ale żaden z nich nie miał tak fajnej skórki jak ma ten i na razie nie zrezygnuję z tego typu kąpieli.
A co do emolium, nie używałam, ale wyczytałam, że po zastosowaniu olejku do kąpieli - cytat "Po kąpieli delikatnie osuszyć skórę dziecka ręcznikiem, bez wycierania. Po kąpieli w ciągu 5 minut koniecznie należy nałożyć na skórę emolient w kremie (Krem, Krem Specjalny lub Emulsja)".
rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 20:21   #14
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
przepraszam ,że dopieraz odpisuję.Nie miałam internetu kilka dni Przesuszenia są na główce, brwiach, przy skroniach i plecach. z rączek i nógzniknęły.Pojawił się natomiast nowy problem-mały dostał uczulenia na całej buzi i główce- takie grudki -wypełnione płynem w czerwonej otoczce-otoczka jest widoczna,kiedy mały się zdenerwuje lub gdy je. Chyba to go nie swedzi,bo się nie drapie...w kazdym razie juz umowieni jestesmy do pediatry w czwartek.
Boję się ze te przesuszenia i krostki to jakas alergia pokarmowaZ nie wiem jak potowki wgladaja i czy mogą byc na całej twarzy...

edit.
mam jeszcze do Was pytanie, czy bezposrednio po kąpieli w emolium czy oilannie kremujecie pupę niemowlaków przed zalozeniem pieluszki, czy nie ma takiej potrzeby?
To brzmi jak tradzik niemowlecy. A staje sie niewidoczny jak wychodzisz z dzieckiem na powietrze jak jest chlodno? Jesli tak to na 100% to.
Przy tradziku wszelkie emolienty i tluste kremy sa niewskazane.

Cytat:
Napisane przez rumcia1 Pokaż wiadomość
Ten nowy problem o którym piszesz - te krostki - to może być trądzik jaki występuje u noworodków karmionych piersią ( gdy dziecko marudzi, albo wysila się jedząc, krostki stają się czerwone). Byłaś już zapewne u pediatry i wszystko się wyjaśniło - mam nadzieję, że to trądzik, który minie za jakiś czas, a nie alergia pokarmowa
Tradzik ten wystepuje rowniez u dzieci nie karmionych piersia. A to dlatego, ze dziecko ma jeszcze w swoim krwiobiegu hormony matki od czasu ciazy i to one powoduja tradzik niemowlecy.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:16   #15
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

Cytat:
Napisane przez rumcia1 Pokaż wiadomość
Ten nowy problem o którym piszesz - te krostki - to może być trądzik jaki występuje u noworodków karmionych piersią ( gdy dziecko marudzi, albo wysila się jedząc, krostki stają się czerwone). Byłaś już zapewne u pediatry i wszystko się wyjaśniło - mam nadzieję, że to trądzik, który minie za jakiś czas, a nie alergia pokarmowa.

Chciałam odpowiedzieć na Twoje końcowe pytanie. Od 3 miesiąca życia kąpię synka w Oilanie i potem już niczym go nie nacieram, nie oliwkuję, nie kremuję - nie ma żadnych odparzeń, czy problemów z zaczerwienioną skórką pod pampersem . Jego starsi braci byli myci hypoalergicznym mydełkiem i potem smarowani oliwką, ale żaden z nich nie miał tak fajnej skórki jak ma ten i na razie nie zrezygnuję z tego typu kąpieli.
A co do emolium, nie używałam, ale wyczytałam, że po zastosowaniu olejku do kąpieli - cytat "Po kąpieli delikatnie osuszyć skórę dziecka ręcznikiem, bez wycierania. Po kąpieli w ciągu 5 minut koniecznie należy nałożyć na skórę emolient w kremie (Krem, Krem Specjalny lub Emulsja)".
Niestety pediatra nie pomógł mi na tyle, na ile bym chciała i nie odpowiedział mi na pytanie co to może być. Na wszelki wypadek miałam odstawić nabiał i inne "potencjalne" alergeny. W tym czasie, do tej wysypki doszedł problem - tym razem -z potwornym wysuszeniem skóry na twarzyczce( co podobno wskazywalo na alergię) i pojawiła się w ciągu jednej nocy olbrzymia ciemieniuszka .
W tej chwili, wszystko trochę się uspokoiło. Wysypka prawie zniknęła , a z wysuszoną buzią poradziła sobie (chyba) emulsja emolium. Ciemieniuszkę po tygodniu tez udalo mi sie usunąć - teraz tylko czeszę i smaruję małego zapobiegawczo
Mam nadzieję,że to nie skaza białkowa

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
To brzmi jak tradzik niemowlecy. A staje sie niewidoczny jak wychodzisz z dzieckiem na powietrze jak jest chlodno? Jesli tak to na 100% to.
Przy tradziku wszelkie emolienty i tluste kremy sa niewskazane.



Tradzik ten wystepuje rowniez u dzieci nie karmionych piersia. A to dlatego, ze dziecko ma jeszcze w swoim krwiobiegu hormony matki od czasu ciazy i to one powoduja tradzik niemowlecy.
Tak było - buzia wyglądała ~ładniej kiedy wychodziliśmy na spacer. Czekam jednak na to kiedy będzie zupełnie gładka i wprowadzę znów powoli nabiał.
Mam nadzieję , że okaże się tak jak pisałyście - że to jednak trądzik, który się uspokoił


A ja ze swojej strony polecam kosmetyki emolium. Dziękuję Wam wszystkim za rady i podpowiedzi jak je stosować. Oprócz zakupu emulsji do kąpania mam jeszcze sporo próbek emulsji do smarowania ciała
i dostaliśmyw prezencie żel do kąpieli, którym myję małemu główkę ( tak poradził pediatra).
Wydaje mi się że z przesuszoną skórą na buzi i z ciemieniuszką poradziły sobie właśnie te kosmetyki ( i jeszcze Pediadril firmy Avent).
Skóra wygląda dużo lepiej i wydaje mi się,że te kosmetyki długo nam posłużą, bo są bardzo wydajne.
Poza tym doceniam bardzo tą wygodę,że nie muszę już męczyć dziecka i po kąpieli zamiast nakładać kolejne kosmetyki, mogę je spokojnie wyciszyć

dla wszystkich
__________________
Wymieniam:

Edytowane przez zioła
Czas edycji: 2009-10-14 o 13:26
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 20:26   #16
mycholinda11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

tak możesz go spokojnie uzywac jest swietny sprowadzam go z polski za granice
mycholinda11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:24   #17
agula48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: oillan - do mycia włosów i ciała noworodków

a czy spłukujecie po umyciu czystą wodą tak jak jest napisane na opakowaniu???

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

chodzi mi o oillan płyn do mycia i kąpieli 2 w1
agula48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 16:24:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.