Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-08, 19:33   #3121
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Iwona, a jak ogólnie spisywał się u Ciebie balsam Pharmacerisa na twarzy (pomijając problemy z powiekami)? Mam zagwozdkę czy go nie kupić, do jutra w Ziko zarówno balsam jak i krem kosztują 26 zł, ale kusi mnie okropnie ta pojemność 200 ml (gdzie znajdę tańszy filtr niż 6,50 zł za 50ml? )
Na twarzy spisywał się dobrze,choc ja jestem na Izoteku i u mnie teraz wszystko się pieknie wchłania.Nakładałam dużo i trochę się świeciłam.
Balsam leciutko,delikatnie bieli ale naprawdę prawie niezauważalnie.
Nie klei sie,jest naprawdę przyjemny.
Nie mam porównania do kremu więc tu nie pomogę.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 19:35   #3122
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Proponuje sprawdzić również roczną liczbę zgonów na raka skóry i porównać z liczbą zgonów po zatruciu filtrem. Ja wybieram mniejsze zło plus ochronę przed zmarszczkami

Poza tym jeśli chciałoby się wyeliminować wszystkie szkodliwe, trujące składniki, to należałoby się przeprowadzić do niczym nie skażonej krainy i uprawiać organiczne warzywa bez nawozów, wyeliminować ze swojego życia plastik, etc

1) No to akurat nie jest pewne. Od kiedy trwa "wielki szał filtrowy"? Od 2005 roku? Wcześniej chyba nikt nie nakładał codziennie na twarz/ciało filtrów nafaszerowanych różnymi dziwnymi składnikami Jeszcze za wcześnie na podsumowanie efektów tych działań. Myślę, że dowiemy się za jakieś 20 lat... Chociaż rezultaty będą zależeć od tego, kto przygotuje i opublikuje badania

2) Zgadzam się.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 19:39   #3123
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a co polecacie jaki filtr na znamiona,pieprzyki ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 19:53   #3124
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co polecacie jaki filtr na znamiona,pieprzyki ?

Moge polecić Ziaję Sopot Sun spf.30 .na usta i znamiona.
Własnie go testuję.
Jest gesty,bardzo bieli ale chyba tak musi być.Najwazniejsza jest ochrona tych miejsc.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 23:57   #3125
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Moge polecić Ziaję Sopot Sun spf.30 .na usta i znamiona.
Własnie go testuję.
Jest gesty,bardzo bieli ale chyba tak musi być.Najwazniejsza jest ochrona tych miejsc.
Właśnie o nim myślałam
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 11:11   #3126
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Chciałabym poprosić dziewczyny,które się znają o zerknięcie na skład tego kremiku.
To Oriflame OASIS Day Fluid Spf.35
Zdjęcie jest kiepskie,ale mam nadzieję że coś widać.
Z góry dziękuję .

Ja używałam i używam
Skład ma podobny do większości kremów z filtrami, dodatkowo ma wyciąg z jakiegoś tam kwiatu o działaniu nawilżającym. Ze swojej strony powiem tak - produkt fantastyczny wg mnie, jeden z lepszych jakie marka oriflame wypuściła na rynek. Jest leciutki, doskonale nawilża, nie bieli, zostawia lekki efekt satynowy (zależy od człowieka czy go zmatuje czy nie, ja to akurat zawsze robię), a przy tym działa przeciwsłonecznie. Mój absolutny must have, mam jeszcze 3 w zapasie, także szczerze polecam
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 11:32   #3127
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do tych co nakładają filtr i się malują
Jak to robicie najpierw filtr później podkład- prawda?
potem wcieracie podkład czy wklepujecie?
I jak zrobić tak żeby było bez smug - zawsze mi się robią takie po podkładzie? czy to kwestia podkładu? ilości?

Byłabym wdzięczna za rozpiskę krok po kroku co i jak

używam filtru pharmaceris s hydrilipidwy
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 12:04   #3128
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny,
jeżeli w moim kremie cc będzie kwas hialuronowy to powinnam szczególnie chronić twarz przed słońcem?

Coś mi dzwoni, ale nie wiem w którym kościele
(chodzi o to, że jak używa się kwasów, to nie wolno się opalać, bo powstają plamy...?)
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 12:11   #3129
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
jeżeli w moim kremie cc będzie kwas hialuronowy to powinnam szczególnie chronić twarz przed słońcem?

Coś mi dzwoni, ale nie wiem w którym kościele
(chodzi o to, że jak używa się kwasów, to nie wolno się opalać, bo powstają plamy...?)
Dzwoni Ci w złym kościele Kwas hialuronowy to nawilżacz, nie ma nic wspólnego ze złuszczającymi kwasami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 12:15   #3130
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzwoni Ci w złym kościele Kwas hialuronowy to nawilżacz, nie ma nic wspólnego ze złuszczającymi kwasami.
Aaaa ok dziękuję bardzo
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 14:38   #3131
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chimay, a ten krem jest ok? http://www.rossnet.pl/Produkt/Sunozo...6136,6524,5881
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 15:14   #3132
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co to za nowy gadżet w Rossmannie KLIK ?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 15:26   #3133
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A co to za nowy gadżet w Rossmannie KLIK ?
O wow a to ciekawostka Poczekam aż Wizażanki się na to rzucą i doniosą, jak się stosuje
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 16:40   #3134
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A co to za nowy gadżet w Rossmannie KLIK ?
Szkoda, że jednorazowy xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 11:27   #3135
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Od kilku dni testuję http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1619.html i jest nawet fajnie Nie wchłania się do jakiegoś super matu, ale też nie świeci się tak jak olej, tylko to raczej taki "mokry" blask Da się bez problemu zmatowić, minerały trzymają się super i mimo solidnej porcji, którą nałożyłam absolutnie nie czuć nic na twarzy
Wczoraj oglądałam tę Biodermę w Superpharm, ale ostatecznie zrezygnowałam z zakupu ze względu na cenę, czyli 85,90 zł (!!). Dla mnie to bardzo dużo jak na filtr kupiony w ciemno - nie mam pewności, czy się u mnie sprawdzi... A czy on bieli? Jeśli tak, to w jakim stopniu? Miałam Biodermę Photoderm Spot, zostawiała co prawda białą poświatę, jednak się nie rolowała jak LPR. Chcę kupić sobie znowu jakiś filtr Biodermy, bo mają one wysokie PPD. Pod względem komfortu najlepiej sprawdzają się u mnie Ziaja, Krem antyoksydacyjny z wit. C i Pharmaceris, Krem hydrolipidowy, ale potrzebuję ochrony przed UVA, a jakoś nie mam zaufania pod tym względem do kosmetyków, które nie mają podanej wartości PPD.

Zastanawia mnie też jedno - czy warto kupować filtry z zeszłorocznych dostaw? Czy przez takie długie "leżakowanie" nie tracą swoich właściwości, a tym samym nie mają osłabionego działania...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 11:51   #3136
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Wczoraj oglądałam tę Biodermę w Superpharm, ale ostatecznie zrezygnowałam z zakupu ze względu na cenę, czyli 85,90 zł (!!). Dla mnie to bardzo dużo jak na filtr kupiony w ciemno - nie mam pewności, czy się u mnie sprawdzi... A czy on bieli? Jeśli tak, to w jakim stopniu? Miałam Biodermę Photoderm Spot, zostawiała co prawda białą poświatę, jednak się nie rolowała jak LPR. Chcę kupić sobie znowu jakiś filtr Biodermy, bo mają one wysokie PPD. Pod względem komfortu najlepiej sprawdzają się u mnie Ziaja, Krem antyoksydacyjny z wit. C i Pharmaceris, Krem hydrolipidowy, ale potrzebuję ochrony przed UVA, a jakoś nie mam zaufania pod tym względem do kosmetyków, które nie mają podanej wartości PPD.

Zastanawia mnie też jedno - czy warto kupować filtry z zeszłorocznych dostaw? Czy przez takie długie "leżakowanie" nie tracą swoich właściwości, a tym samym nie mają osłabionego działania...
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli masz w pobliżu aptekę Ziko to warto do niej zaglądnąć, od jutra promocja -30% na wszystkie produkty Biodermy, w tym filtry (KLIK), które wychodzą połowę taniej niż w SuperPharm

A dlaczego zeszłoroczne filtry miałyby tracić właściwości? Była o tym dyskusja kilka stron wcześniej, filtry w aptekach przechowywane są w odpowiednich warunkach, oryginalnie zamknięte, z długą datą ważności, co zatem miałoby wpływać na utratę właściwości?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 08:29   #3137
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zastanawiam sie czy anthelios lrp ma najwyzsze ppd42 z dostepnych filtrow?
Oraz moze ktos wie jakie ppd ma pharmaceris hydrolipidowy?

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli masz w pobliżu aptekę Ziko to warto do niej zaglądnąć, od jutra promocja -30% na wszystkie produkty Biodermy, w tym filtry (KLIK), które wychodzą połowę taniej niż w SuperPharm

A dlaczego zeszłoroczne filtry miałyby tracić właściwości? Była o tym dyskusja kilka stron wcześniej, filtry w aptekach przechowywane są w odpowiednich warunkach, oryginalnie zamknięte, z długą datą ważności, co zatem miałoby wpływać na utratę właściwości?
O kurcze jaka kuszaca promocja. Jaka bioderma dobrze sie nosi?
Jakie ppd ma pharmaceris hydrolipidowy?? Chyba najwieksze ma anthelios ppd42. Jakis filtr go przewyzsza?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 09:39   #3138
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie czy anthelios lrp ma najwyzsze ppd42 z dostepnych filtrow?
Oraz moze ktos wie jakie ppd ma pharmaceris hydrolipidowy?
Pharmaceris nie podaje na opakowaniu PPD więc przyjmuje się, że wynosi ok. 17 (1/3 z wartości UVB). Najwyższe na rynku PPD mają faktycznie filtry LRP, ale znajdzie się też coś z Biodermy Photoderm (MAX Creme, MAX Lait).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 10:12   #3139
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Używała z was któraś tego kremu http://www.yves-rocher.pl/krem_inten...sr&qrtc_pos=1?

Gdzie mogłabym upolować tanio Vichy, Capital Soleil matujący i Pharmaceris hydrolipidowy?

Edytowane przez Czekoladka2210
Czas edycji: 2015-05-11 o 10:31
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 10:43   #3140
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli masz w pobliżu aptekę Ziko to warto do niej zaglądnąć, od jutra promocja -30% na wszystkie produkty Biodermy, w tym filtry (KLIK), które wychodzą połowę taniej niż w SuperPharm
O kurczę! Po pracy pojadę do Ziko!! Dzięki za informację!! Jakbym kupiła w sobotę Biodermę w Superpharm, to nieźle bym się wkurzyła Za ichniejsze 85,90 zł mam w Ziko dwa filtry!



Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
O kurcze jaka kuszaca promocja. Jaka bioderma dobrze sie nosi?
Jakie ppd ma pharmaceris hydrolipidowy?? Chyba najwieksze ma anthelios ppd42. Jakis filtr go przewyzsza?
Ja używałam Biodermy Photoderm Spot dla skóry z przebarwieniami i mam zamiar dzisiaj też ją kupić. Dla mnie ma 2 duże plusy:
+ nie roluje się (jak znienawidzone przeze mnie LPR)
+ ma wysokie PPD (38)
Nie mam też większych problemów z rozprowadzeniem.
Zostawia jednak białą poświatę, ale nie jakąś tragiczną (na pewno nie w stylu Mortycji Adams ), mniejszą niż robił to u mnie LPR. W czasie złuszczania podkreśla wszystkie skórki

Ze względu na wysoką ochronę UVA/UVB i promocyjną cenę (34,93 zł) kusi mnie też Bioderma Photoderm Max Creme SPF 50+/UVA 42 ale czytałam recenzje, że bardzo bieli i potrafi się rolować... A ja mam suchą skórę
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 11:17   #3141
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pharmaceris nie podaje na opakowaniu PPD więc przyjmuje się, że wynosi ok. 17 (1/3 z wartości UVB). Najwyższe na rynku PPD mają faktycznie filtry LRP, ale znajdzie się też coś z Biodermy Photoderm (MAX Creme, MAX Lait).
ooo fajne wysokie
a one bielą? ciężkie są?

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Używała z was któraś tego kremu http://www.yves-rocher.pl/krem_inten...sr&qrtc_pos=1?

Gdzie mogłabym upolować tanio Vichy, Capital Soleil matujący i Pharmaceris hydrolipidowy?
załącznik mi się nie wyświetla
vichy na allegro, apteki internetowe gemini, ziko

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
O kurczę! Po pracy pojadę do Ziko!! Dzięki za informację!! Jakbym kupiła w sobotę Biodermę w Superpharm, to nieźle bym się wkurzyła Za ichniejsze 85,90 zł mam w Ziko dwa filtry!





Ja używałam Biodermy Photoderm Spot dla skóry z przebarwieniami i mam zamiar dzisiaj też ją kupić. Dla mnie ma 2 duże plusy:
+ nie roluje się (jak znienawidzone przeze mnie LPR)
+ ma wysokie PPD (38)
Nie mam też większych problemów z rozprowadzeniem.
Zostawia jednak białą poświatę, ale nie jakąś tragiczną (na pewno nie w stylu Mortycji Adams ), mniejszą niż robił to u mnie LPR. W czasie złuszczania podkreśla wszystkie skórki

Ze względu na wysoką ochronę UVA/UVB i promocyjną cenę (34,93 zł) kusi mnie też Bioderma Photoderm Max Creme SPF 50+/UVA 42 ale czytałam recenzje, że bardzo bieli i potrafi się rolować... A ja mam suchą skórę
ziko ma fajne ceny
bielącego ciężkiego nie zniosę
ciężko kupować w ciemno
zawsze testowałam, ale teraz taka niska cena w ziko że kusi no i wysokie ppd
może Max light byłby lżejszy
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 11:22   #3142
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ooo fajne wysokie
a one bielą? ciężkie są?

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------


załącznik mi się nie wyświetla
vichy na allegro, apteki internetowe gemini, ziko

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------


ziko ma fajne ceny
bielącego ciężkiego nie zniosę
ciężko kupować w ciemno
zawsze testowałam, ale teraz taka niska cena w ziko że kusi no i wysokie ppd
może Max light byłby lżejszy
Chodziło mi o Yves Rocher, krem intensywnie nawilżający SPF25.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 11:50   #3143
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Gdzie mogłabym upolować tanio Vichy, Capital Soleil matujący i Pharmaceris hydrolipidowy?
Zapraszam do śledzenia (i dopisywania oczywiście ) promocji m.in. na filtry (KLIK).

Do końca kwietnia promocją objęte były chyba wszystkie filtry w Super Pharm, wczoraj skończyła się promocja w Ziko na Pharmacerisy S, Vichy było w zeszłym miesiącu więc w maju nie ma już co liczyć na promocje tych marek Dobrą cenę będą miały u nich tylko Bioderma, Iwostin i Eucerin. Dla osób z Gdańska dobrą opcją jest apteka Gemini. Czasem promocje (widziałam kiedyś -20% na LRP i Vichy) są też w aptekach Hebe , a poza tym zostaje już chyba spacer po aptekach w swoim mieście, często przechodzę koło apteki sieci Curate i jakiejś "no name" w galerii handlowej i zawsze mają rabat % na jakąś markę

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
O kurczę! Po pracy pojadę do Ziko!! Dzięki za informację!! Jakbym kupiła w sobotę Biodermę w Superpharm, to nieźle bym się wkurzyła Za ichniejsze 85,90 zł mam w Ziko dwa filtry!
Super Pharm niestety słynie z wysokich cen kosmetyków, ale za to mają bardzo dobre promocje, chociaż ja zawsze trafiam wtedy na puste półki
Mam nadzieję, że wybierzesz fajny filtr Biodermy za dobrą cenę, ale podpytaj ile Cie to ostatecznie wyniesie, tzn. czy cena wyjdzie taka jak na stronie, bo gdyby było drożej to zawsze można opłacić online i odebrać w aptece bez kolejki Na początku sezonu filtrowego pytałam w jednej aptece Ziko o Pharmacerisa, kosztował ~36 zł, kilka dni później w innym Ziko zapłaciłam ~40, a teraz na stronie jest po 32.90 (z rabatem zapłaciłam 26) Nie wiem czy tak skaczą z cenami czy w zależności od apteki mają różne ceny, ale warto wiedzieć, że w razie czego można taniej

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ooo fajne wysokie
a one bielą? ciężkie są?
Nie stosowałam nigdy Biodermy, ale ich filtry bardzo mnie kuszą ze względu na PPD (z LRP się nie lubię ). Odgrzebałam właśnie próbkę Biodermy MAX Creme, mogę jutro przetestować i opisać wieczorem wrażenia. Swoją drogą dostałam w aptece próbkę 5 ml, a patrząc pod światło nie wiem czy w środku jest z 1 ml
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-11 o 12:34
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 12:51   #3144
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zapraszam do śledzenia (i dopisywania oczywiście ) promocji m.in. na filtry (KLIK).

Do końca kwietnia promocją objęte były chyba wszystkie filtry w Super Pharm, wczoraj skończyła się promocja w Ziko na Pharmacerisy S, Vichy było w zeszłym miesiącu więc w maju nie ma już co liczyć na promocje tych marek Dobrą cenę będą miały u nich tylko Bioderma, Iwostin i Eucerin. Dla osób z Gdańska dobrą opcją jest apteka Gemini. Czasem promocje (widziałam kiedyś -20% na LRP i Vichy) są też w aptekach Hebe , a poza tym zostaje już chyba spacer po aptekach w swoim mieście, często przechodzę koło apteki sieci Curate i jakiejś "no name" w galerii handlowej i zawsze mają rabat % na jakąś markę


Super Pharm niestety słynie z wysokich cen kosmetyków, ale za to mają bardzo dobre promocje, chociaż ja zawsze trafiam wtedy na puste półki
Mam nadzieję, że wybierzesz fajny filtr Biodermy za dobrą cenę, ale podpytaj ile Cie to ostatecznie wyniesie, tzn. czy cena wyjdzie taka jak na stronie, bo gdyby było drożej to zawsze można opłacić online i odebrać w aptece bez kolejki Na początku sezonu filtrowego pytałam w jednej aptece Ziko o Pharmacerisa, kosztował ~36 zł, kilka dni później w innym Ziko zapłaciłam ~40, a teraz na stronie jest po 32.90 (z rabatem zapłaciłam 26) Nie wiem czy tak skaczą z cenami czy w zależności od apteki mają różne ceny, ale warto wiedzieć, że w razie czego można taniej

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------


Nie stosowałam nigdy Biodermy, ale ich filtry bardzo mnie kuszą ze względu na PPD (z LRP się nie lubię ). Odgrzebałam właśnie próbkę Biodermy MAX Creme, mogę jutro przetestować i opisać wieczorem wrażenia. Swoją drogą dostałam w aptece próbkę 5 ml, a patrząc pod światło nie wiem czy w środku jest z 1 ml
o to daj znać jak się sprawdziła Bioderma
mega małpy z tą próbką ;( albo wcale próbek nie ma (sprzedają na allegro) ostatnio widziałam jak apteki sprzedają próbki i w opisie jest że próbki sa bezpłatne a cena jest za usługę spakowania i przygotowania do wysylki .... dlatego tak ciężko dostać próbkę
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:17   #3145
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
o to daj znać jak się sprawdziła Bioderma
mega małpy z tą próbką ;( albo wcale próbek nie ma (sprzedają na allegro) ostatnio widziałam jak apteki sprzedają próbki i w opisie jest że próbki sa bezpłatne a cena jest za usługę spakowania i przygotowania do wysylki .... dlatego tak ciężko dostać próbkę
Widziałam na Allegro te rzekomo darmowe próbki, opakowanie 3 ml, a przesyłka kurierem albo paczką nawet za 17 zł. Strasznie zachłanni się zrobili Zeszło mi trochę ciśnienie na szukanie próbek, bo mam Pharmacerisa, ale jak mi się zachce zmienić filtr to znowu się będę głowić. Wg mnie próbki filtrów powinny być płatne, jak chociażby minerałki, zniknąłby trochę problem handlowania na lewo i każdy miałby szansę dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Tyle, że dla firm to jest pewnie zupełnie nieopłacalne.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 15:41   #3146
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Widziałam na Allegro te rzekomo darmowe próbki, opakowanie 3 ml, a przesyłka kurierem albo paczką nawet za 17 zł. Strasznie zachłanni się zrobili Zeszło mi trochę ciśnienie na szukanie próbek, bo mam Pharmacerisa, ale jak mi się zachce zmienić filtr to znowu się będę głowić. Wg mnie próbki filtrów powinny być płatne, jak chociażby minerałki, zniknąłby trochę problem handlowania na lewo i każdy miałby szansę dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Tyle, że dla firm to jest pewnie zupełnie nieopłacalne.
ja szukam czegoś z wysokim ppd
a może bardziej komfortowym w noszeniu niż LRP
masz rację, jakby próbki były płatne to przynajmniej by były i byłaby możliwość testowania
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 15:49   #3147
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja używam filtra Ducray SPF 50+. Czy takiego kremu można normalnie uzywać jako kremu na dzień? Ja tak robiłam, ale coś teraz mi mówi, że tak się nie powinno robić. Nie wiem, albo gdzieś przeczytałam, czy słyszałam od kogoś, że najpierw nakłada się zwykły krem na dzień, a potem filtr. Trochę mi się wydaje to głupie, ale wolę się upewnić, jak Wy to robicie. Ten mój krem jest głównie filtrem, nie jest to typowy krem na dzień.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 16:01   #3148
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja używam filtra Ducray SPF 50+. Czy takiego kremu można normalnie uzywać jako kremu na dzień? Ja tak robiłam, ale coś teraz mi mówi, że tak się nie powinno robić. Nie wiem, albo gdzieś przeczytałam, czy słyszałam od kogoś, że najpierw nakłada się zwykły krem na dzień, a potem filtr. Trochę mi się wydaje to głupie, ale wolę się upewnić, jak Wy to robicie. Ten mój krem jest głównie filtrem, nie jest to typowy krem na dzień.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html
jakie on ma ppd wiesz może?
i w ogóle jak się nosi???
jeśli za mało ci nawilżenia nałóż kem pod filtr, ja teraz nakładam serum z wit c i filtr,
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 17:29   #3149
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja używam filtra Ducray SPF 50+. Czy takiego kremu można normalnie uzywać jako kremu na dzień? Ja tak robiłam, ale coś teraz mi mówi, że tak się nie powinno robić. Nie wiem, albo gdzieś przeczytałam, czy słyszałam od kogoś, że najpierw nakłada się zwykły krem na dzień, a potem filtr. Trochę mi się wydaje to głupie, ale wolę się upewnić, jak Wy to robicie. Ten mój krem jest głównie filtrem, nie jest to typowy krem na dzień.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html
U mnie sprawdza się sam filtr (+ ewentualnie serum wodne). Filtry mają właściwości pielęgnacyjne, więc jeśli Ci wystarczają to można je stosować solo, a jeśli czujesz, że filtr to za mało, zawsze możesz dołożyć coś treściwszego pod
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 15:29   #3150
maggda_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a stosowała może któraś ten krem :
Lancaster Sun Beauty krem do twarzy SPF50:


skład:
AQUA/WATER/EAU, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, C12-15
ALKYL BENZOATE, OCTOCRYLENE, PETROLATUM, PHENYLBENZIMIDAZOLE
SULFONIC ACID, TRIBEHENIN PEG-20 ESTERS, BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE, STEARIC ACID, METHYLENE
BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL,
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, TITANIUM DIOXIDE,
VP/EICOSENE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE
CROSSPOLYMER, ALCOHOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, ALUMINUM
HYDROXIDE, ALUMINUM STEARATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT
EXTRACT, ASCORBIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, BENZYL BENZOATE,
BENZYL SALICYLATE, BHT, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CAFFEINE,
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, CINNAMAL,
CINNAMYL ALCOHOL, CITRIC ACID, CITRONELLOL, CITRUS AURANTIUM
AMARA (BITTER ORANGE) PEEL EXTRACT, COFFEA ARABICA (COFFEE) SEED
EXTRACT, CYCLOPENTASILOXANE, DECYL GLUCOSIDE, DIETHYLHEXYL
BUTAMIDO TRIAZONE , DISODIUM EDTA, ELAEIS GUINEENSIS (PALM) OIL,
ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, EUGENOL, FARNESOL, GERANIOL,
GLYCINE, HYDROLYZED CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT,
HYDROXYCITRONELLAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE
CARBOXALDEHYDE, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, LECITHIN,
LINALOOL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, MALTODEXTRIN, MAURITIA
FLEXUOSA FRUIT OIL, MICA, PEG-8, POLYQUATERNIUM-51, PONGAMIA
PINNATA SEED EXTRACT, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PROPYLENE
GLYCOL, RUBY POWDER, SCLEROTIUM GUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM
LACTATE METHYLSILANOL, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, CHLORPHENESIN,
PHENOXYETHANOL, PARFUM/FRAGRANCE, FD&C RED N°4 (CI 14700), FD&C
YELLOW N°5 (CI 19140), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)





Co sądzicie o składzie??
maggda_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.