Dofinansowanie do kursu językowego w Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 13:32   #1
aleksandra_88
Raczkowanie
 
Avatar aleksandra_88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 189

Dofinansowanie do kursu językowego w Anglii


Dziewczyny gdzie mogę się zgłosić o dofinansowanie do kursu językowego? Mieszkam w Anglii od zeszłego roku, pracowałam rok, grzecznie płaciłam podatki, nigdy nie brałam żadnych benefitów. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim bo w pracy doznałam urazu a że praca jest fizyczna to nie mogę tam wrócić. Jestem inżynierem więc postanowiłam poszukać czegoś w swoim zawodzie i znalazłam (chyba prywatny) koledż, typowo językowy, gdzie mają kursy, które fajnie by mnie przygotowały do nowej pracy.

Krótki kurs kosztuje około 650 funtów, trwa 1,5 miesiąca 3 dni (9h) w tygodniu. Mam oszczędności na kilka takich kursów ale szkoda mi moich pieniędzy, skoro teraz nie zarabiam a dostaję jedynie zasiłek chorobowy i wiele sobie odmawiałam, aby te pieniądze zaoszczędzić. Jak pomyślę o tych wszystkich beneficiarzach żyjących m.in na mój koszt, którym nie chce się iść do pracy, to mi słabo, dlatego jeśli jest możliwość uzyskania dopłaty do takiego kursu, to gdzie mogę się o nią postarać? Jak nazywa się jednostka zajmująca się tym?

I czy mogę uczęszczać na takie lekcje językowe będąc na zwolnieniu lekarskim?
aleksandra_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:34   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dofinansowanie do kursu językowego w Anglii

Cytat:
Napisane przez aleksandra_88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie mogę się zgłosić o dofinansowanie do kursu językowego? Mieszkam w Anglii od zeszłego roku, pracowałam rok, grzecznie płaciłam podatki, nigdy nie brałam żadnych benefitów. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim bo w pracy doznałam urazu a że praca jest fizyczna to nie mogę tam wrócić. Jestem inżynierem więc postanowiłam poszukać czegoś w swoim zawodzie i znalazłam (chyba prywatny) koledż, typowo językowy, gdzie mają kursy, które fajnie by mnie przygotowały do nowej pracy.

Krótki kurs kosztuje około 650 funtów, trwa 1,5 miesiąca 3 dni (9h) w tygodniu. Mam oszczędności na kilka takich kursów ale szkoda mi moich pieniędzy, skoro teraz nie zarabiam a dostaję jedynie zasiłek chorobowy i wiele sobie odmawiałam, aby te pieniądze zaoszczędzić. Jak pomyślę o tych wszystkich beneficiarzach żyjących m.in na mój koszt, którym nie chce się iść do pracy, to mi słabo, dlatego jeśli jest możliwość uzyskania dopłaty do takiego kursu, to gdzie mogę się o nią postarać? Jak nazywa się jednostka zajmująca się tym?

I czy mogę uczęszczać na takie lekcje językowe będąc na zwolnieniu lekarskim?
Jeśli chodzi o dopłaty do kursów- orientuj się bezpośrednio w instytucjach prowadzących te kursy.
Samo zwolenienie lekarskie nie jest powodem do zniżki jeśli chodzi o kursy. Jeśli nie jesteś zatrudniona i otrzymujesz benefity z tego tytułu, może ci taka zniżka przysługiwać.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:22   #3
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Dofinansowanie do kursu językowego w Anglii

O dofinansowaniach nie slyszalam, chyba ze wlasnie dla osob bioracych rozne benefity.
Za to bardzo czesto council organizuje darmowe lub bardzo tanie kursy np. angielskiego i roznych innych rzeczy. Zobacz na stronie Twojego urzedu lub biblioteki.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 13:44   #4
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Dofinansowanie do kursu językowego w Anglii

sa dofinansowania ale wlasnie tak jak dziewczyny pisza dla osob ktore nie pracuja albo biora benefity. Z racji tego ze ja w zeszlym roku nie zaliczalam sie do zadnej z tych grup na kurs sie w ogole nie dostalam bo w pierwszej kolejnosci byly przyjmowane takie wlasnie osoby i poprostu zabraklo dla mnie miejsca. Poszukaj w swojej okolicy kursow ESOL nawet jesli bys musiala placic to i tak koszty nie sa jakies wielkie (nie pamietam dokladnie ale ok 70-80 funtow na miesiac przy zajeciach dwa razy w tyg) a dodatkowo sa czesto organizowane w roznego rodzaju community centre wiec mialabys blisko.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-10 14:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.