Nauczycielem WOSu być - studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-09, 20:09   #1
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402

Nauczycielem WOSu być - studia


Cześć.
Siedzę, przeglądam, czytam i głowię się.
Studiuję pracę socjalną. Początkowo celowałam w inny zawód, ale koncepcja, cóż, zmieniła się.
Może znajdzie się wizażanka bardziej obeznana w temacie, ale pytanie brzmi: czy po zrobieniu licencjatu z pracy socjalnej, magisterium z pedagogiki i podyplomówki z zakresu wiedzy o społeczeństwie będę mogła nauczać w szkole?
Nie chciałabym zmieniać kierunku studiów, nie wiem, czy z drugim równocześnie podołałabym.
Wiem, że potrzebny jest kurs pedagogiczny, owszem, ale czy magisterium może go zastąpić czy muszę coś jeszcze ukończyć?
No i czy podyplomówka wystarczy, by móc uczyć tego przedmiotu? Nie chciałabym być kandydatem "w ostateczności", przyjętym wtedy, gdy nie będzie nikogo innego, z lepszymi kwalifikacjami.
Co sądzicie o tym?
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 08:01   #2
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Nauczycielem WOSu być - studia

Musisz mieć skończony kierunek z uprawnieniami nauczycielskimi (z tego co wiem praca socjalna takich nie daje, pedagogika zależy która) lub zrobić podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego i dopiero lub równocześnie podyplomówkę z wosu. Z tym, że godzin wosu jest jak na lekarstwo i etatu z tego nie uzbierasz, dlatego często nauczycielami wosu zostają nauczyciele np. historii czy polskiego z taką podyplomówką. Wszystko zależy od regionu, ale teraz jest tak dużo absolwentów studiów nauczycielskich, że z uprawnieniami do tylko wosu i skończoną pedagogiką(wszystko zależy jeszcze jaką) masz małe szanse na pracę w szkole nie będąc kandydatem "bardzo w ostateczności"
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 08:17   #3
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Nauczycielem WOSu być - studia

Rozumiem. W takim razie taka droga odpada. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-10 09:17:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.