Co warto zobaczyć w holandii ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 16:41   #1
siwy909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

Co warto zobaczyć w holandii ?


Witam!

Niedługo wybieram się do Holandii i szukam miejsc, w które warto pojechać.
Na pewno zamierzam wybrać się do Amsterdamu i do Walibi World.
Szukam też jakiegoś aqua parku (Duinrell jest dość daleko od miasta, w którym się zatrzymam)
W grę wchodzą też atrakcje, które są przy granicy holendersko-niemieckiej (chodzi o to, żeby nie spędzić połowy dnia w samochodzie ) .

Pozdrawiam
siwy909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:44   #2
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

ja byłam w NL ponad 3 miesiące i mogę powiedziec jedno - że to jedna wielka wiocha :P inaczej sobie wyobrażałam, jedyne co to we wrześniu są mega wyprzedaże, nie tak jak w PL po 30%, ale nawet do 90% ! wszędzie, ale w Amsterdamie największe jakoś zabytków nie zwiedzałam, teraz w tym roku pod nkoniec roku polecam Arnhem - Qlimax09 ;D
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:01   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

Czysto tam jak w szpitalu Dzielnice czerwonych latarni... ostrzegam - nie można robić zdjęć.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 09:34   #4
duskie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
GG do duskie
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

byłam w Walibi i wydaje mi sie to ze jest Belgia hehehe a raczej na pewno ale polecam swietna zabawa
duskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 11:07   #5
PauIina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

Cytat:
Napisane przez duskie Pokaż wiadomość
byłam w Walibi i wydaje mi sie to ze jest Belgia hehehe a raczej na pewno ale polecam swietna zabawa
Walibi jest i w Belgii i W Holandii (walibi.be/walibi.nl) ;> Podobno te holenderskie lepsze, dowiem się za tydzień
PauIina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 09:47   #6
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266838
fajny wątek o Amsterdamie - poczytaj, bo pisalas, ze sie wybierasz
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 19:44   #7
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

Na pewno warte zobaczenia w Holandii są przecudowne ogrody tulipanowe KEUKENHOF w Lisse , ale dostępne tylko na wiosnę, niestety tylko do maja. Warto tam jechać na początku kiedy zaczyna się sezon i wszystko jest jeszcze świeże i nie przekwitnięte ! Dokładne daty kiedy otwierają park można sprawdzić na ich stronce internetowej.Aha i oczywiście dodatkowo po drodze można obejrzeć całe pola tulipanowe - naprawdę niezapomniane wrażenia ! To chyba jedyne miejsce do któego warto się udać do Holadnii jak dla mnie
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 22:23   #8
ButyProboszcza
Przyczajenie
 
Avatar ButyProboszcza
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

Polecam Walibi World w Biddinghuizen, blisko Delfinarium(strona internetowa: http://walibi.nl/). Najlepiej jest się wybrać w tygodniu, mniejszy tłok. Bilet o ile dobrze pamiętam 25euro + 7.50 za parking. Do każdej atrakcji staliśmy nie więcej niż 10 min ale trzeba liczyć się z tym, że w weekend nawet godzinę może to zająć... Warto wziąć zdjęcie z Goliatha ))

Gorąco polecam Delfinarium w Harderwijk ( http://www.dolfinarium.nl/ ) Bilet również 25euro (czerwcu i lipcu albo w lipcu i sierpniu dodatkowo 1 euro od osoby) + 6 euro za parking. Przy sprawdzaniu biletów dostaje się mapkę (czego nie robią w Walibi, chyba samemu trzeba o nią zapytać) z rozpiską "przedstawień" w danym dniu. Warto pójść na delfiny 2 razy bo każdy show jest inny. Najlepiej pójść 15-20 minut przed by zająć dobre miejsca. ok 10 minut przed startem pokazywane są pytania i dzieci mają odpowiadać "ein, twe, tri" więc jest strasznie głośno (przynajmniej w ten weekend tak było) ale i zabawnie )
Warto zabrać własne jedzenie bo bardzo drogo tam jest. Ale gofry warto zjeść ) Koło jednej z "restauracji" jest, dokladnie nie wiem co... żłobek? Pływają tam dwa małe, przesłodkie delfiny, więc warto pochodzić i poszukać.
Ogólnie warto pójść na każde przedstawienie - nawet jak się nic rozumieć nie będzie, gdyż wszystko jest po holendersku ale opiekunowie tych zwierząt mówią po angielsku więc wrazie jakichkolwiek pytań odpowiedzą nam )

Na obie atrakcje trzeba poświęcić cały dzień.

Keukenhof (http://www.keukenhof.nl/) - czynne do połowy maja. Jeżeli komus nadarzy się okazja - musi tam pojechać. Bilet ok 15 euro + 6 za parking. Pięknie tam jest. Cały dzień można chodzić i nie będzie za mało. Aparat obowiazkowy )

W 2010r będzie otwarte od 18 marca do 16 maja włączając wszystkie niedziele oraz święta. Czynne od 8 do 19:30 (kasy biletowe zamkną o 18).

Warto poświęcić czas na Amsterdam. Zobaczyć słynną Dzielnicę Czerwonych Latarni (ja zachwycona aż tak bardzo nie jestem - ale trzeba zobaczyć), Comedy Cafe Amsterdam (opis ze strony): Na scenie Comedy Café występują najlepsi narodowi i międzynarodowi komicy. Ci sami komicy podróżują po całej Holandii z Amstel Lite Comedy Night Tour. Z powodu sukcesu w ciągu ostatnich paru lat tournée zacznie już 10-ty przegląd tego roku; nie w teatrach, lecz w intymnej atmosferze jak na tego rodzaju komedię przystało. Nawet dla doświadczonych artystów takich jak Jim Speelmans,Tom Sligting, Bob Maclaren, Martijn Oosterhuis oraz wielu innych, każdy pokaz jest nieprzewidywalny. Jeszcze mnie tam nie było ale mam zamiar )

Ot taki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=sWB_ev0dK8o
Albert Heijn to sieć sklepów jak u nas Biedronka. Trzeba dodać, że jakościowo Biedronka nie dorasta AH do pięt ) A zakje to taka foliowa torebka, spotykana w sklepach.

Co jeszcze moge polecić w Amsterdamie. A no trzeba tuptać i tylko tuptać głównie po sklepach, tam każdy i wszędzie jest mile widziany. Przyznam, że pobyt w sexshopie zaliczyłam po raz pierwszy w Amsterdamie :P Hortus, ogród botaniczny. Bijenkorf (https://www.debijenkorf.nl/), opis ze strony: Bijenkorf w Amsterdamie jest tym, czym Harrods w Londynie i Bloomingdale w Nowym Yorku. Znajdziesz tu dobry wybór odzieży – zarówno znanej jak i własnej marki – odzieży dziecięcej, biżuterii, kosmetyków, obuwia, dodatków oraz wspaniały dział artykułów gospodarstwa domowego. Artis ( http://www.artis.nl/zoomeravonden/index.html ),najstarsze Zoo.

Madurodam w Hadze, Holandia w miniaturze.

Apenheul, Zoo w Apelndoorn. (http://www.apenheul.nl/)
ButyProboszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:39   #9
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Co warto zobaczyć w holandii ?

Warto poszukać i obejrzeć, jeśli coś takiego ma miejsce w okresie kiedy jedziesz, targ serowy. Ja widziałam to chyba w Alkmaar, niesamowite widowisko. Taki targ odbywa się co jakiś czas (raz w miesiącu? nie pamiętam dokładnie ale w internecie znajdziesz terminy i miejscowości).
Delfinarium w Hardewijku też polecam, świetna zabawa! A poza tym wioskę z wiatrakami Zaanse Schans, niedaleko Amsterdamu.
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.