izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 21:33   #31
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Na pewno przepisze Ci retinoidy. Zapewne już na I wizycie weźmie Cie na zabieg mikro Nie pytając czy masz na to pieniądze i ochotę czy nie.
Beznadziejne jest to, że praktycznie nie ma czasu dla pacjenta. Przepisując taki lek jak retinoidy powinna powiedzieć pacjentowi o skutkach ubocznych no i o tym, że jest droga ta kuracja (ale pewnie zakłada, że skoro stać na prywatną wizytę to i na leki również). Mi dała tylko broszurę do poczytania a wcześniej nie wiedziałam o tych lekach nic i strasznie się zlękłam jak o nim poczytałam. Oczywiście nie wspomniała nic o antykoncepcji i ewentualnych skutkach w razie ciąży, ale oświadczenie kazała podpisać. Wszystkiego dowiedziałam się z netu i ulotki, a myślę że podstaw powinnam dowiedzieć się od niej.
W sumie sama się dziwię dlaczego do niej jeszcze chodzę. Trafiłam do niej przez koleżankę gdy byłam już w desperacji. Ale jestem w trakcie zmiany lekarza i może uda mi się trafić na lepszego
Aha, i sama musisz pilnować dawki, bo ona liczy kurację w tygodniach a nie jaką dawkę przyjęłaś...(to tak na przyszłość).

LauraS a ty u jakich lekarzy byłaś? Gdzie przyjmowali?
Bylam u dr.Pruszynskiej,Bagłaj,Mi eleckiej i jeszcze u 3 innych osob..niestety nazwisk nie pamietam bo poszlam w sytuacjach awaryjcych kiedy nie wiedzialam do kogo sie zgloic a np bylam zapuchnieta od ropniaków.co do mikrodermabrazji to na pewno sie na nia nie zgodze..jakos nie podoba mi sie ta metoda.wydaje mi sie ze po tym rozszerzone pory i mniejsze blizny sa jeszcze bardziej widoczne..
Azzis a Tobie pomogła ta kuracja?
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 22:41   #32
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Bylam u dr.Pruszynskiej,Bagłaj,Mi eleckiej i jeszcze u 3 innych osob..niestety nazwisk nie pamietam bo poszlam w sytuacjach awaryjcych kiedy nie wiedzialam do kogo sie zgloic a np bylam zapuchnieta od ropniaków.co do mikrodermabrazji to na pewno sie na nia nie zgodze..jakos nie podoba mi sie ta metoda.wydaje mi sie ze po tym rozszerzone pory i mniejsze blizny sa jeszcze bardziej widoczne..
Azzis a Tobie pomogła ta kuracja?
Wiesz, ja się też na mikrodermabrazję nie chciałam zgodzić, to usłyszałam standardowe teksty, że to ona jest lekarzem nie ja... srata tata....
Z resztą opisałam to wszystko w wątku o retidoidach....
Tam wklejamy zdjęcia więc możesz sobie zobaczyć sprzed i w trakcie kuracji.
Pomogła i ta kuracja, ale jeszcze nie jej nie zakończyłam. Zostało mi jakieś 3 miesiące do konca i szukam innego lekarza, chyba że jak pojde do tej mojej nowej i okaze się że nie będzie mi chciała wypisać recepty to będę musiała wrócić do tej starej...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 15:39   #33
aligator 333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

hm to nie tak najgodrzej a jaki trądzik miałaś?? czy może masz? i powiedz jak często musisz przychodzić do na niej na wizyty w celu wypisania kolejnej recepty?? ciekawa tez jestem ile liczy za mikrodermabrazje?? i czy jest to mikrodermabrazja diamentowa?:/
aligator 333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:40   #34
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

Cytat:
Napisane przez aligator 333 Pokaż wiadomość
hm to nie tak najgodrzej a jaki trądzik miałaś?? czy może masz? i powiedz jak często musisz przychodzić do na niej na wizyty w celu wypisania kolejnej recepty?? ciekawa tez jestem ile liczy za mikrodermabrazje?? i czy jest to mikrodermabrazja diamentowa?:/
nie wiem jaki to był trądzik... W sumie pojawił się nagle ponad rok temu i tak mnie zasypywało stopniowo od okolic żuchy, policzki. Wcześniej nigdy nie miałam trądziku (oczywiście jakieś tam syfy miałam jako nastolatka ,ale uporczywym trądzikiem tego nie nazwałabym).
Na wizytę chodzę co miesiąc. Za mikrodermabrazję 200zł (za wizytę już wtedy nie płacisz). Po trzecim zabiegu kasuje już 150zł, ale trzeba jej o tym samemu przypomnieć bo "zapomina". Z resztą sama nie informuje pacjentów, że po 3-cim zabiegu będzie brała miej...
Jaka to jest mikrodermabrazja to nie wiem. Ale wydaje mi się, że wspominała coś o kordunie, nie o diamencie.

Zajrzyj na ten wątek i pocztaj. tu wklejałam też zdjęcia

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=176316
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:43   #35
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

Cytat:
Napisane przez kasiunia Pokaż wiadomość
Moja dermatolog mówi że najskuteczniej jest brać jak największe dawki w jak najkrótszym czasie niezależnie od nasilenia trądziku. To czy się kwalifikujesz może Ci powiedzieć tylko i wyłącznie dermatolog. Wszyscy chcą tu dawać dobre rady a wchodzą w kompetencje lekarzy i przez to niepotrzebnie mieszają w głowach. Udaj się do dermatologa!!!
Lekarze sami są niekompetentni. Przykład: lekarz dermatolog z Torunia, nie będe wymieniała nazwiska, osoba w podeszłym wieku powiedzioała mi ze 3 miesiace temu, że kuracja Izotekiem (kilkumiesięczna) kosztuje około 6 tyś złotych!
Nie wiem sprzed ilu lat ten pan miał wiedzę. Za wizytę wziął 70 zł.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 12:24   #36
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: izotek bez wiekszego oporu? lekki trądzik heelp!

Linka, dobre ;]
Chociaż nie pierwszy raz spotykam się z opinią, że izotretinoina doustna jest skuteczniejsza w dużych dawkach, ewentualnie początkowo duża dawka uderzeniowa a potem stopniowej jej zmniejszanie. tylko, że znam też osobą, która aknenorminem leczyła różowaty i wtedy miała od początku w małych dawkach i też efekty były i są póki co trwałe.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.